Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Rog írta:

Meg az is sántít hogy Ben útkereső nélkül repült vissza a bolygóra.

Ez nem sántít, az enciklopédiában le vagyon írva, hogy az útkeresőt elég csak egyszer használni, repülés közben a navigációs számítógép ekkor rögzíti az útvonalat, és másodszor már nem kell használni. Ehhez vegyük hozzá, hogy ugyan Kylo Ren egy másik TIE-jal repült oda, nem a sajátjával, egyszer már végigjárta, és tudjuk, hogy Erőhasználó képzett pilóták akár még úgy is eltalálnak A-ból B-be, hogy azt sem tudják, merre kell menni (lásd: Luke eljutott a Dagobah-ra kézi vezérléssel, pusztán az Erőt használva, ahogy Yoda ugyanígy eljutott a midi-chlorianok bolygójára).

3 órával ezelőtt, gafz írta:

A régi Tie-vadászokban nem volt hiperhajtómű...

Ami azt illeti, szép számmal akadt olyan típus, amin volt (TIE Advanced v1, TIE Advanced x1, TIE Defender), de valóban, eddigi tudomásunk szerint a TIE/ln-nek nem volt. Ugyanakkor tudjuk, hogy a Birodalom kísérletezett hiperhajtóműves TIE-okkal (lásd a zárójeles példákat), a legtöbbet csak azért vetette el, mert túl drágáknak bizonyultak, de ettől még legyártásra kerülhetett pár - nemrég láttunk egy, a TIE/ln-re igencsak hasonlító, de teljesen új funkciókkal felszerelt TIE-t a The Mandalorianben, szóval ki tudja, mik lapultak a Birodalom gépparkjában is. Az sem ismeretlen számunkra, hogy rengeteg fejlesztést az Első Rend a Birodalomtól vett át, már úgy értem, olyan technológiákat alkalmazott, amiken még a Birodalom kezdett dolgozni (a Csillagpusztító fegyverzete vagy a hiperűr nyomkövetés).

Plusz Kylo akár hívhatott is magának egy hajót, ami elvitte a TIE vadászt az Exegolra. Elvégre láttuk, hogy parkolt egy Resurrgent az Endor-rendszerben.

Persze, amíg erre nem kapunk valamilyen választ, addig ez egy elég komoly baki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez nem sántít, az enciklopédiában le vagyon írva, hogy az útkeresőt elég csak egyszer használni, repülés közben a navigációs számítógép ekkor rögzíti az útvonalat, és másodszor már nem kell használni. Ehhez vegyük hozzá, hogy ugyan Kylo Ren egy másik TIE-jal repült oda, nem a sajátjával, egyszer már végigjárta, és tudjuk, hogy Erőhasználó képzett pilóták akár még úgy is eltalálnak A-ból B-be, hogy azt sem tudják, merre kell menni (lásd: Luke eljutott a Dagobah-ra kézi vezérléssel, pusztán az Erőt használva, ahogy Yoda ugyanígy eljutott a midi-chlorianok bolygójára).

Akkor mi a fene szükség van az útkeresőre? Vezess erő, megy utánad Rey, na meg Kylo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban birodalminak néz ki. Biztos az is? Mert azon tényleg nincs hiperhajtómű. Valaki kérdezzen rá Pablótól. :) 

 

38 perccel korábban, gafz írta:

Akkor mi a fene szükség van az útkeresőre? Vezess erő, megy utánad Rey, na meg Kylo.

Az EPV-ben hogy talál oda Luke Dagobah-ra? Ebből kiindulva az ordas nagy hiba! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, a logikus dolog a za hiba, ami meg nem az ok, mert a szent EPV-ben persze minden tökéletes és abban nem lehet hiba még akkor se ha kiveri a szemünket. LOL. 

Igen, nagy előnye van az OT-nek, amikor elkészül, 7, 10 és 13 éves voltam, persze néhány évvel később láttam őket. A legfogékonyabb kor Star Wars-ra. Arről nem tehetek, hogy azóta megöregedtem és nehezebb lenyűgözni, és sokkal jobban zavar az inkonzisztencia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, gafz írta:

Igen, nagy előnye van az OT-nek, amikor elkészül, 7, 10 és 13 éves voltam, persze néhány évvel később láttam őket. A legfogékonyabb kor Star Wars-ra. Arről nem tehetek, hogy azóta megöregedtem és nehezebb lenyűgözni, és sokkal jobban zavar az inkonzisztencia.

Az EPV-öt ma megnézve se zavar a sok logikátlanság? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az EPV-öt ma megnézve se zavar a sok logikátlanság? 

Nagyon nem. Bár az, hogy csillagközi utazást csinálnak hiperhajtómű nélkül, és hogy a Dagobah-n történtek sokkal hosszabbnak tűnnek mint Hanék veszzőfutása az kicsit igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a kézi vezérléses jelenet arra van kitalálva, hogy Luke letérhessen az alap útvonalról, ami a lázadók gyülekező helye lenne. Plusz a Dagobah nem egy rejtett bolygó mindenféle gravitációs kutakkal tarkított hiperűrutazás végén. 

 

A Kylos dolog érthető lenne, ha újfent a saját hajóját használná, akkor sztem nem kellene neki újfent a wayfinder. De egy új hajóban a wayfinder nélkül - már akkor is necces lenne, ha nem egy birodalmi tie lenne, ami alapból nen képes a hiperűr-utazásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, gafz írta:

Nagyon nem. Bár az, hogy csillagközi utazást csinálnak hiperhajtómű nélkül, és hogy a Dagobah-n történtek sokkal hosszabbnak tűnnek mint Hanék veszzőfutása az kicsit igen.

Ne zavarjon az se. :) Én se azért mondtam mert bántani akarom azt a filmet. Úgy kell nézni mindegyiket ahogy azt nézed. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem az a kézi vezérléses jelenet arra van kitalálva, hogy Luke letérhessen az alap útvonalról, ami a lázadók gyülekező helye lenne. Plusz a Dagobah nem egy rejtett bolygó mindenféle gravitációs kutakkal tarkított hiperűrutazás végén. 

Itt én sem értem a problémát. Az Exegolhoz képest a Dagobah szerintem jóval simább célállomás (talán még a térképeken is rajta van). Ha megvannak a koordináták, miért ne találna oda valaki akár robotpilótával, akár kézi vezérléssel? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

az útkeresőt elég csak egyszer használni, repülés közben a navigációs számítógép ekkor rögzíti az útvonalat, és másodszor már nem kell használni

 

Logikus és ha Ben a saját útkeresőnélküli röpcsijével ment volna akkor el is fogadnám a helyzetet.

 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

ugyan Kylo Ren egy másik TIE-jal repült oda, nem a sajátjával, egyszer már végigjárta

 

Ez is sántít nekem.

Ben másodjára más kiindulópontból és más útvonalon keresztül utazott a bolygóra. Ezen alapon szerintem mégis kellett volna neki útkereső.

 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erőhasználó képzett pilóták akár még úgy is eltalálnak A-ból B-be, hogy azt sem tudják, merre kell menni

 

Ez is sántít nekem.

Ben is Erőhasználó képzett pilóta volt és mégis szükségeltetett neki a muvi elején útkereső hogy A-ból B-be el tudjon találni. Akkor állná meg a dolog nálam a helyét ha a srác útkereső nélkül ment volna el először Palpihoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Rog írta:

Ez is sántít nekem.

Ben is Erőhasználó képzett pilóta volt és mégis szükségeltetett neki a muvi elején útkereső hogy A-ból B-be el tudjon találni. Akkor állná meg a dolog nálam a helyét ha a srác útkereső nélkül ment volna el először Palpihoz.

Viszont a második alkalommal már egy olyan útvonalon kell végigmenni amin egyszer már végig ment. Ez azért mégiscsak könnyebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, gafz írta:

hogy a Dagobah-n történtek sokkal hosszabbnak tűnnek mint Hanék veszzőfutása az kicsit igen.

Ez a furcsaság nekem csak a mostani maraton során ütött szeget a fejembe, eddig simán túlléptem rajta. :hehe: Ennyit jelent, hogy anno így fogadtam el, ami mostanáig nem is kérdőjeleződött meg. :) Amúgy engem az ilyen "logikátlanságok" az újabb filmekben sem nagyon zavartak. Nem tudományos-fantasztikus világ ez, csak fantasztikus. Számomra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Bomarr írta:

Bizonyos Tie Fighterek biztos képesek a hipertér ugrásra. Elvégre a film elején a Tie-k úgy követik a Falcont hogy közben ők is hipertérbe ugranak.

Elvileg az a probléma, hogy Kylo a régi Halálcsillagon lévő TIE-al repült aminek nincs még hiperhajtóműve. :) Mondjuk nekem az is fura, hogy ilyen jó állapotban lévő vadászt talált ott, mert láttuk, hogy az egész kb. egy nagy roncshalmaz, az ott lévő TIE-okkal egyetemben. Ráadásul Ben át is van már itt öltözve, szóval nem a Halálcsillag roncsaitól közvetlen jöhetett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont a második alkalommal már egy olyan útvonalon kell végigmenni amin egyszer már végig ment. Ez azért mégiscsak könnyebb.

 

Ha a skac a nyomkeresőt a muvi elején a második Halálcsillag bolygóján találta akkor részemről ez oké. Ellenkező esetben nem mert akkor a kiindulási pont és az útvonal se ugyanaz. Nem tudom hogy a két útkereső egyazon bolygón volt-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Rog írta:

 

Ha a skac a nyomkeresőt a muvi elején a második Halálcsillag bolygóján találta akkor részemről ez oké. Ellenkező esetben nem mert akkor a kiindulási pont és az útvonal se ugyanaz. Nem tudom hogy a két útkereső egyazon bolygón volt-e.

A Mustafaron találta Kylo a wayfinderét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Plusz így Bomarr elmélete is sántít nekem mert akkor Ben másodjára mégse ismerős útvonalon repült a vén szemétládához.

Szerintem nincs gond. Ha ismered a Keletit akkor mindegy hogy Budaörsről vagy Békásmegyerről mész oda. Amúgy meg szerinetm ahogy valaki írta is a Rey által kibocsátott jelet követte.

 

Az meg tuti hogy birodalmi Tie volt? Szerintem felment a csillagrombolóra és egy  Er Tie-vel ment Exogolra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Frenkie írta:

Az meg tuti hogy birodalmi Tie volt? Szerintem felment a csillagrombolóra és egy  Er Tie-vel ment Exogolra.

Birodalminak nézett ki. :) Különben nem is tudott volna eljönni a roncsról. Engem csak zavar ebben, hogy az a TIE nagyon jó állapotban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Birodalminak nézett ki. :) Különben nem is tudott volna eljönni a roncsról. Engem csak zavar ebben, hogy az a TIE nagyon jó állapotban volt.

Kommlinken felszólt a csillagrombolónak és leküldtek érte egy hajót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ben hogyan talált el az Exegolra témára:

Egyrészt járt már ott, de ez talán most kevésbé releváns. Rey viszont épp ott volt, Bennel pedig össze voltak kötve az Erőn át. Már az Ep.1-ben úgy navigálnak Qui-Gonék a Naboon a víz alatt, hogy "az Erő mutatja az utat". Szerintem Ben ezzel a kapcsolattal, ill. amilyen elszánt volt, kb. bárhol megtalálta volna Rey-t, mindegy hol lett volna a lány a galaxisban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.