Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ajánlott hozzászólás

Hasonlít rá.

Amúgy nem tudom, ez tisztázva lett a másik topikban - kicsit már elvesztettem a fonalat a beszélgetések sorában :) - de a tőr Ochié volt, ő készítette, direkt úgy, hogy megtalálható legyen Sidious útkeresője, amit ő fedezett fel. Ochi amúgy az Üresség akolitáinak és Yup Tashunak (mindkettő az Utóhatás-trilógiában volt, előbbi amúgy a filmben látott Örök Sith szekta egyik alszervezete) a szövetségese volt, nagy Sith drukker, ezért is keresgélt Sith tárgyakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De igen! A részben nem volt benne? Ezek általában azokhoz készített artok. 

Átpörgettem. Úgytűnik nincs az epizódban sajnos... Óriási lett volna, ha tőrt törölgetné az asztalnál.. Vagy nem stimmel az idővonal?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, csoli1138 írta:

Átpörgettem. Úgytűnik nincs az epizódban sajnos... Óriási lett volna, ha tőrt törölgetné az asztalnál.. Vagy nem stimmel az idővonal?

Én nem igazán tudtam beazonosítani a jelenetet, amihez készült a concept art... Amúgy az idővonal stimmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Én nem igazán tudtam beazonosítani a jelenetet, amihez készült a concept art... Amúgy az idővonal stimmel.

Amikor a 2. kocsmába megy be, ahol felveszi a küldetéseit is, onnan van a concept art, nem? Csak a valódi jelenetben más szögből látjuk. De ott olyan az ajtó pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Amikor a 2. kocsmába megy be, ahol felveszi a küldetéseit is, onnan van a concept art, nem? Csak a valódi jelenetben más szögből látjuk. De ott olyan az ajtó pl.

Lehetséges

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, pb69 írta:

Amikor a 2. kocsmába megy be, ahol felveszi a küldetéseit is, onnan van a concept art, nem? Csak a valódi jelenetben más szögből látjuk. De ott olyan az ajtó pl.

Ott kellene lennie, igen.. Kár érte..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Donát írta:

De hogy miért épp ewokok... Így akart tisztelegni a VI előtt JJ?

Ha már a cukiság-faktor az új SW-érában gőzerővel zakatol, akkor elővették őket is. :D Meg ha már az Endornál úgyis jártunk. Egyébként szívesen láttam volna több helyszínt is a film végén. Felőlem jöhetnek az ewokok, nem zavar, de pár fontosabb és érdekesebb helyszínt is betehettek volna. Amúgy kaptunk Mustafart, Endort és Tatooine-t, illetve Bespint is a végén. Visszatértünk a Halálcsillagra is. Az OT helyszínei szépen meg lettek idézve, de jutott a PT-ból is, még ha Mustafart csak kívülről is ismertem fel. Jöhetett volna még több. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen. De ha már ott jártunk az Endor közelében.. Elfért. Amúgy sok ember számára az ewokok az OT mélypntjai. Szerintem jó ötlet volt kiállni mellettük, egy snitt erejéig aláhúzandó, a létjogosultságukat a sagaban. Vajon Warwick Davis volt Wicket megint?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

De hogy miért épp ewokok... Így akart tisztelegni a VI előtt JJ?

Az Endor rendszerben ez kijárt. :) Nagyon szép volt az a momentum is, ahogy a Falcon megérkezik és az Endor hold ismerős felszíne felett húz el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, RacerX írta:

Nem tudom utalás-e, de Rey ott szúrja át Kylot, ahol anno Chewie keresztül lőtte.

 csekkold ezt mégegyszer. Szerintem Chewie baloldalt lentebb találta el, és a szúrás jobb oldalt fentebb esik..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo sisakjának javításához is a japán kultúra szolgáltatta az alapot.
A 15. században kialakult Kintsugi/Kintsukuroi ("Arannyal való javítás") nevű időközben művészetté vált eljárást alkalmazva a hozzáértő japánok aranyporral kevert ragasztóanyag használatával kezdték összeillesztgetni a széttört kerámiák darabjait. Olykor az aranyozott ragasztóhoz ezüst vagy platinaport kevertek illetve kevernek.
Idővel a Kintsugi/Kintsukuroi elterjedése és variálgatása is sorra került. Az eljárással javítgatni akarók egyéb ragasztóanyagokat is használni kezdtek és a módszer alkalmazása a kerámiákon kívül más anyagból készült tárgyakra is kiterjedt.
A színes csíkok miatt az összeragasztott tárgyaknak az eszmei érték növekedésével nagyobb értéket tulajdonítanak mivel úgy tartják hogy a csíkokkal elmesélésre kerül a megreparált dolgok története.

 

TFuzxbW.jpg

 

JJ egy interjúban elárulta hogy a csíkos sisak Kylo sérült személyiségét jelképezi és bizonyos értelemben a srác történetéről is mesélget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Sky írta:

Arra kíváncsi lennék, hogy Kylo hogy hagyta el a Halálcsillag II. roncsait a Kef Birnél (Rey lenyúlta a TIE vadászát), ergo mivel jutott el az Exegolra. :hmm:

Amikor Kylo megérkezik az Exegolra, van az X-Szárnyú mellett egy régi TIE vadász. Gondolom a roncsok közt talált egy működőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, gafz írta:

A régi Tie-vadászokban nem volt hiperhajtómű...

Szerintem arra gondol régi, hogy nem az ER elitjének feltuningolt változat, hanem amit az ER hétköznapi pilótái használtak. Tehát nem úgy régi, hogy a hiperhajtómű nélküli OT-ban látottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem arra gondol régi, hogy nem az ER elitjének feltuningolt változat, hanem amit az ER hétköznapi pilótái használtak. Tehát nem úgy régi, hogy a hiperhajtómű nélküli OT-ban látottak.

Ha a roncsok közt találta, akkor az birodalmi... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.