Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

De minek ezt tolni? Minden egyes HR regényeben van homoszexuális utalás vagy szereplő, az nem elég? Én biztos nem fogom elolvasni, az hétszentség. Nem mintha mostanában sok HR képregényt olvasnék. Angolul valahogy nem visz rá a lélek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én akkor sem olvasnám el, ha egy hetero pár venne részt egy esküvőn, mert nem érdekel ezen szinopszis alapján.

 

Egyébként meg nem is értem, miért kell azt előre kihangsúlyozni, hogy leszbikus a pár. Ha az a cél, hogy a társadalom legyen elfogadóbb a másság iránt, akkor az kellene hogy legyen az üzenet, hogy mindegy, milyen pár, tehát ezt meg sem kellene említeni, hogy leszbikusok. Ez Star Wars, a történet nyilván nem a szexuális orientáltságuk körül forog és nagy eséllyel ennek semmi relevanciája sincs a sztori szempontjából. 

 

Nekem semmi bajom a homoszexualitással, ismerőseim is vannak, de ők sem hangsúlyozzák ezt úton-útfélen, mert az a lényeg, hogy szeretik egymást, s nem az, hogy azonos neműek. Az ilyen deklaráció csak arra jó, hogy felszítja az indulatokat, feleslegesen.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ha tudják hogy kiveri a biztosítékot akkor miért erőltetik ennyire? Nem hiszem, hogy ezzel több olvasót szereznek. Viszont rengeteg olvasót elveszíthetnek. 
Nem kell ahhoz homofóbnak lenni, hogy valaki telítődjön ezzekkel és megunja. 
Mint amikor a Doctor Strange 2 című filmből ki kellett volna hagyni két mondatot (ami leszbikus kapcsolatra utal), ahhoz hogy bemutathassák Kínában. 
Inkább lemondott a Disney több millió dollár bevételről, de nem volt hajlandó kivágni, ismétlem: két mondatot. 
Az Acolyte harmadik részében volt a leszbikus szál. Pont utána esett a nézettség. Ott is tudta a Disney hogy ez ki fogja verni a biztosítékot, nézettség csökkenéssel járhat mégis bevállalta.
Nem haragíthatja magára a nézők felét ha bevételt akar. Már pedig Amerika lakosságának kb fele jobb oldali szavazó.

Nem beszélve a rengeteg országról ahhol az ilyen dolgok alapból tiltva vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ne haragudjanak már meg, de tényleg MOST kell kiborulni, amikor a The High Republic Adventures második fázisának eleje óta építve van, hogy Lula és Zeen egy pár lesznek? 2022-ben indult a fázis, 2 évvel később jönnek rá, hogy lezbikusok? Hát jó reggelt kívánok nekik, ennyire olvassák akkor a sorozatot. Gondolom csak a borítóképet látták, mert aki olvassa a képregényt annak ez a fejlemény marhára nem meglepő. Mivel one-shot lesz, akinek nem tetszik az nem veszi meg aztán jónapot.

 

Én is említettem már valamelyik könyv topicjában, hogy néha soknak érzem a meleg kapcsolatokat a HR-ben, de ez kivételesen olyan amit évek óta tudni és a történetben is megvan a maga helye és értelme, nem csak random lett bedobva, ezzel semmi gond nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a baj hogy most derül ki. Hanem hogy megint hír lesz belőle amin megint lehet csámcsogni. Amivel az embereket még jobban a sw ellen lehet fordítani.
Mint amikor kijött, hogy az Acolye a legmelegebb star wars. 
Nem számít hogy igaz vagy sem vagy csak félreértelmezés. Ez a mondat bejárta a sajtót, és sokakat a sorozat ellen fordított.
Lehet ha nincs ez a mondat, akkor lenne második évadunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem, hogy mi a baj. Közben én is utánajártam, hogy a karakterek kapcsolatát már jó ideje építik. Olyan, mintha Han és Leia esküvője kapna egy külön számot képregényben. Ráadásul az Adventures mellékszál amúgy is, a fő képregények kiegészítője. És akkor ez a kiegészítő sor kap egy kiegészítő füzetet, húha, de nagy dolog.

A Star Wars Upcoming Books and Comics facebook oldalon lettem erre figyelmes. Az admin minden közelgő megjelenésről, újrakiadásról hírt ad. Igazi SW fan, ahogy látom, szinte mindent szeret. Ahogy láttam már kitiltott pár gyűlölködőt, akik szélsőségesen reagáltak erre. Egyébként az egyik borító variáns kifejezetten szép, érződik belőle az érzelem. A szerelem az szerelem.

Szerelem 1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kutyát nem érdekli mióta van ez építve, az emberek nagy részének tele van ezzel a töke már. Mindenhonnan ez folyik és ez kontraproduktív, olyan embereknek is elege lesz/lett akiknek amúgy semmi baja sincs a melegekkel, most sincs konkrétan a melegekkel, de hogy mindenhonnan ez folyik azzal eléggé. Ismerek olyat akinek a gyermekének a keresztapja meleg, heti/ 2 heti szinten találkoznak, de neki is elege van ebből. A leszbikusok soha az életbe nem zavartak, pláne, ha 2 jó csajról volt szó, de pár hónapja már nem is tudom, mit néztem, és abban is voltak és már felnyögtem amikor nyomtak egy csókot, hogy "ki gondolta volna...:roll:
Lehet itt védeni ezt a fajta dolgot, meg "lehaterezni", "homofóbozni" az embereket, de majd amikor a következő XY sorozat évadot se fogják berendelni (bár hiszem, hogy [egyelőre] nem csak ezen múlott, minden esetre biztos volt olyan is aki emiatt fordult el a The Acolyte-tól) , akkor ne szidni tessék a Disneyt, hanem üdvözíteni, hogy bár így nem tudott annyi lóvét összeszedni, hogy folytassák, de legalább kiállt a mai divatos értékek mellett (woke, LMBTQ stb-stb.) 
Odáig eljutottuk manapság, hogy egy nő, aki fizikailag férfi adottságokkal rendelkezik egy genetikai "probléma" miatt, legitimen végig verhette az egész világ megszokott adottságokkal rendelkező női boxolóit, szép új világ...
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

(bár hiszem, hogy [egyelőre] nem csak ezen múlott, minden esetre biztos volt olyan is aki emiatt fordult el a The Acolyte-tól) ,

Biztos volt olyan, de az Acolyte-ban annyi homoszex volt, hogy Aniseya megsimogatta Korill arcát. Ha minden SW műben csak ennyi ilyen van, én megemelem a kalapom. Aki meg ezért dobta az Acolyte-ot az barom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert már annyira telített az emberek agya ezzel, hogy már a legkisebb ingerre is ugrik. De nem csak a homoszexualitás, hanem a woke is ugyanebben a cipőben van. Elkezdték azzal, hogy korábbról/más műből ismert karaktereket más rasszba tartozókkal játszattak el, vagy az egész settingbe nem nagyon illő rasszú karaktereket pakoltak az adott műbe, manapság meg már az is triggerel, ha a teljesen új karakterek változatos rasszúak. Sőt tovább megyek, ott az új Assassins Creed játék, ami Japánban játszódik, az egyik irányítható karakter a Yasuke névre hallgató szamuráj, aki fekete bőrű, bizpnyíték van rá, hogy élt japánban egy Yasuke nevű férfi, abban a korszakban, mégis támadva van a játék, hogy csak a woke miatt lett ő az egyik főkarakter. 

 

Az ember a jót, azt amit szeret azt is megunja előbb utóbb, ha folyamat azt tolják le a torkán, hát ha még alapból se kedvelte a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudni kell szelektálni. Sol és Qimir pl. fiktív karakterek, akik simán lehetnek ázsiaiak. Az má tészta amikor létező szereplő bőrszínét változtatjuk meg csak a menő trend miatt. 

 

Az ok és nekem nincs is velük semmi gondom, sőt olyan esetben, mint a Marvel/DC, ahol létezik a multiverzum, ha átvariálnak egy karaktert el tudom fogadni, de ez én vagyok és azt is el tudom képzelni, sőt fogadni is, ha valakinek a második mondatodban említett húzások miatt már az elsőben szereplővel is tele van a töke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Odáig eljutottuk manapság, hogy egy nő, aki fizikailag férfi adottságokkal rendelkezik egy genetikai "probléma" miatt, legitimen végig verhette az egész világ megszokott adottságokkal rendelkező női boxolóit, szép új világ...

Ez úgy ahogy van, hazugság

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 25. - 10:10, Ody Mandrell írta:

De minek ezt tolni? Minden egyes HR regényeben van homoszexuális utalás vagy szereplő, az nem elég? Én biztos nem fogom elolvasni, az hétszentség. Nem mintha mostanában sok HR képregényt olvasnék. Angolul valahogy nem visz rá a lélek.

Mondjuk ez nem csak "egy pár", hanem Lula Talisola és Zeen Mrala, akiknek a kapcsolatát gyakorlatilag a THR Adventures képregénysorozat kezdetétől fogva építik, illetve azokban a regényekben is, amikben szerepeltek (Race to Crashpoint Tower, Midnight Horizon). Szóval ez nem csak egy random leszbi pár esküvője, hanem két, az éra írott tartalmainak az elejétől fogva prominens karakter kapcsolatának a kicsúcsocsodása :) A nagy egész szempontjából nincs jelentősége, csak egy fun kis melléksztori, nem ez az első ilyen a THR Adventures-ben. Volt egy olyan is, amiben a padavanok közösen sütöttek és közben a mesterek elmeséltek nekik egy sztori fiatalabb korukból :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Közben tisztázódott kikről van szó. Így egy fokkal elfogadhatóbb. De ugye nem ők esküdnek? Lula ugyanis Jedi, nem? :)

Még nem tartok ott a sztoriban, de Lula szerintem kilép a Rendből. Már az első fázis végén is visszautasította a lovagi kinevezését, mert úgy érezte nem áll készen, amiatt, mert hogy nem tud dűlőre jutni a Zeen felé érzett érzelmei felől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.