Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem aztán tök mindegy hogy nézed az SW-t. Viszont a diskurzusban a kánon a viszonyítási pont.

Nem, mától kezdve a személyes nézőpontom a viszonyítási pont, és nem érdekel, ha ez valakinek nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem nem baj, hogy te a Kanan képregény eseményeit fogadod el kánonnak, vagy a TCW 7. évadának végét az Ahsoka regénnyel szemben. Megjegyzem én is úgy látom, hogy ez a kettő jobb mint az alternatíváik. Viszont abban Ody-nak és Cupsy-nak van igaza, hogy a diskurzusnak csak akkor van értelme ha közös alapokról indul ki. Bár pont ebben a két esetben nem tudom eldönteni, hogy melyik opció is a kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Cpt. Rex

A zenei témájú kommenteknek a "Zene" topik a megfelelő hely. Csak a rend kedvéért szólok.

Vasárnap 15:34-kor is bekerült ide egy. Hátha valaki át akarja majd rakni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Az nekem nem baj, hogy te a Kanan képregény eseményeit fogadod el kánonnak, vagy a TCW 7. évadának végét az Ahsoka regénnyel szemben. Megjegyzem én is úgy látom, hogy ez a kettő jobb mint az alternatíváik. Viszont abban Ody-nak és Cupsy-nak van igaza, hogy a diskurzusnak csak akkor van értelme ha közös alapokról indul ki. Bár pont ebben a két esetben nem tudom eldönteni, hogy melyik opció is a kánon.

Nem látom értelmét dogmatikus diskurzusoknak. Nálam az a Jedi, akit Hunter üldözőbe vett, egy ismeretlen Jedi lesz, és nem Caleb/Kanan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mivel mind2 eset szándékos volt szerintem a későbbi műveket tekinthetjük annak.

Amíg nincs hivatalos döntés erről, ez is csak egy vélemény, legalább annyira, mint Revan döntése, aki ignorálja a Bad Batch első 10-12 percét. Anno a TCW-t magasabb rendűnek ítélték az akkori canonon belül (=Legends) mint a könyveket, képregényeket stb., ott nem volt kérdés, hogy felülírással van dolgunk, itt viszont egyszerű ellentmondás van két, elvileg egyenértékű mű között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Amíg nincs hivatalos döntés erről, ez is csak egy vélemény, legalább annyira, mint Revan döntése, aki ignorálja a Bad Batch első 10-12 percét. Anno a TCW-t magasabb rendűnek ítélték az akkori canonon belül (=Legends) mint a könyveket, képregényeket stb., ott nem volt kérdés, hogy felülírással van dolgunk, itt viszont egyszerű ellentmondás van két, elvileg egyenértékű mű között. 

 

Hát ha Filoni úgy húzta meg ezeket, hogy még csak nem is az Ő verziója lesz a kánon akkor egy igazi nagybetűs VERÉB. Akkor a f*sznak kell borzolni a kedélyeket, feleslegesen? De kétlem, hogy ez így volna, mert ahogy szokták volt mondani, mindig az erősebb kutya b*szik és ez mindkét esetben Filoni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 08. 19. - 2:22, Darth Cupsy írta:

Mivel mind2 eset szándékos volt szerintem a későbbi műveket tekinthetjük annak.

Így van. Ezt nevezik retconnak. Volt jó pár ilyen a Legendákban is.

 

2021. 08. 19. - 11:39, Nute Gunray írta:

Amíg nincs hivatalos döntés erről, ez is csak egy vélemény, legalább annyira, mint Revan döntése, aki ignorálja a Bad Batch első 10-12 percét. Anno a TCW-t magasabb rendűnek ítélték az akkori canonon belül (=Legends) mint a könyveket, képregényeket stb., ott nem volt kérdés, hogy felülírással van dolgunk, itt viszont egyszerű ellentmondás van két, elvileg egyenértékű mű között. 

A starwars.com hivatalos forrásnak számít, és ott bizony Hunternél a következő szerepel:

"But at the end of the war, as the Emperor executed Order 66, Hunter and Crosshair came to blows. On Kaller, Hunter resisted the inhibitor chip and allowed the Padawan Caleb Dume to escape execution, while Crosshair insisted they follow their new orders to turn against the Jedi."

Crosshairnél ugyanúgy TBB-s bejegyzés van:

"On Kaller, Crosshair was prepared to kill a young Padawan named Caleb Dume for treason."

És Wreckernél sincs másképpen:

"They did not respond to the inhibitor chip in the same way as their clone brothers, and on Kaller they even allowed a young Padawan named Caleb Dume to escape -- despite the directive to kill all Jedi for treason."

Ugyanígy Grey százados (és nem parancsnok, mint a képregényben) is a TBB-s formájában látható a starwars.com-on, ahogy Billaba is a kék fénykardos változatban látható. Sőt utóbbi esetben már a Star Wars: The Lightsaber Collection is kéknek írja le Billaba kardját, nem zöldként.

Ez mind azt mutatja, hogy bizony hivatalosan az a kánon, amit a TBB-ben láttunk, hiszen az abban történtekre történik hivatkozás. A képregényből úgy látom, egy dolog maradt meg, egy kép Kanan adatlapján (azt nem tudom, anno volt-e ennél több leírás vagy kép a képregényből).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 08. 12. - 18:49, Ody Mandrell írta:

@Iqvi vagy @Bence1997 egy szavazás lebonyolítás mennyire érdekelne titeket? :D Persze más is jelentkezhet ha van kedve.

Csak most láttam ezt a hozzászólást. :D

 

Kezd alakulni a jövő hónapom, szóval annyit mondok, hogy ha Iqvi nem vállalja, akkor szívesen lebonyolítom. Persze társulhatunk is, nekem édes mind1. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Ezen szó szerint kiégtem! :D  

 

 

 

Ha találok a későbbiekben még több érdekességet, vagy csak szimplán humoros tweet-et, akkor ha van rá igény, belinkelem ide.  :)  

Ha meg ez valakit zavar, azt majd jelzi a modiknak. Peace. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves fórumozók! Örömmel jelenthetem, hogy idén is kaptunk animációs sorozatot a Bad Batch-et és én nem hagytam fel a hagyományommal, hogy az epizód guide-okat nyomtatható formába öntsem.

Korábban láthattátok, hogy én valóban füzetbe fűzve is őrzöm ezeket a guide-okat mintegy a szegény ember enciklopédiájaként, de sosem fukarkodom megosztani veletek.

A doksi mérete  zip file-ban 4,2 MB, sajnos nem tudom feltölteni, pedig régen ment az ilyesmi. Hogy osszam meg veletek? @Ody Mandrell?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor íme a The Bad Batch guide füzete! Egyétek, vegyétek. Ha van igény a régebbiekre, TCW/Rebels, küldöm privátban igény szerint. (Tavaly volt valaki.)

 

ep leírások és érdekességek TBB-1. évad.zip

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
28 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Decemberben lehet valami infó vagy trailer a 2. évadról, szerintetek? 

November 12, péntek. Aznap lesz a Disney+ 2. évfordulója, ezt pedig egész nap fogják ünnepelni. Eléggé meglepődnék, ha a Lucasfilm csak a Boba Fett sorozatról tartana egy panelt. Szinte biztosan várható a TBB 2. évadáról valami információ. Nem mondom, hogy előzetest kapunk hozzá, de nem lepődnék meg. Akár egy olyat is eltudok képzelni, hogy az előzetes összefoglalja az első évadot és a végén felvillant pár képkockát az új évadból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.