Ugrás a kommentre

Chapter 15: The Believer


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2020. 12. 14. - 20:20, Donát írta:

Szerintem inkább Mando, aki a vallása kifejezett tiltása ellenére levette a sisakját, meghozta ezt az áldozatot Groguért, hogy megtalálhassa. 

Szerintem azért jó ez a cím, mert többfenekű (többFennecű haha). Érthető Mando-ra, de szerintem Hess-re és Mayfeldre is. Mindhármójuknak van egy hitük, egy percepciójuk a világról, ami így, vagy úgy, de a rész végére megdől. Mando-nak a mandalori szabályrendszerébe, Hess-nek a Birodalomba és a rendbe vetett feltétlen vakhite, Mayfeldnek pedig az, hogy nem hiszi el, hogy lehet a világon egy magasabb rendű jó, amiért igenis érdemes küzdeni. Abban igaza van, hogy "a pokolhoz vezető út jószándékkal van kikövezve", de azért egy gyermek megmentése nem nagyon lehet más tett, mint tiszta.

 

Fantasztikus rész volt. Egyre jobban tetszik. Rick Famuyiwára már az első évadban felfigyeltem, mert az ő részei voltak abszolút a kedvenceim, a Jawás és a börtönhajós heist movie. Persze fanservice szempontjából nem ezek voltak a legerősebbek, és nem is ezekben voltak a sorozat hagyományos értelemben vett csúcspontjai, de mégis számtalan weird helyzetet, sok izgalmas, kreatív új karaktert, pontosan elkapott hangulatokat, és a mandoban kicsit néha hiányzó komolyabb lélektaniságot kaptunk ezekben a részekben. Most is nagyon erős teljesítményt nyújtott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Famuyiwa nálam is egyértelmű kedvenc! Az első évad kedvenc epizódja nálam épp az általa rendezett Child. 

Valamit nagyon tud a csávó. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Famuyiwa nálam is egyértelmű kedvenc! Az első évad kedvenc epizódja nálam épp az általa rendezett Child. 

Valamit nagyon tud a csávó. 

Igen, ráadásul ezt a részt írta is és szerintem ez a rész jobban meg volt írva, mint rendezve. 
 

Én amúgy csalódott lennék, ha nem rendezne a bejelentett SW sorozatok valamelyikében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 14. - 19:31, Ody Mandrell írta:

Szerintetek Mayfeld-re hivatkozik a cím? De ő miért lenne hívő?

Nos szerintem egyértelműen Hess-re. Hinni jó formán bárki tud bármiben, ettől még hívők nem leszünk. Ellenben Hess-szel aki gyakorlatilag maga a megtestesült Birodalom, ha valaki hát ő nem fogja elárulni a birodalmat, ha ez akár az életébe is kerül. Meg az ebédlős jelenetben csúcsosodik maga a rész is. 

 

Djarin-ra meg azért nem, mert a gyermeket bármilyen áron vissza akarja szerezni, amitől meg már nem lesz hívő.

 

Mayfeld pedig egy szürke karakter. Lehet, hogy ma lelő, de holnap is? Szerintem ilyen ember nem lehet hívő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett ez a rész, bár nagyon nem mentek előre a dolgok. Biztos voltam benne, hogy Mayfeld központi szerepet kap és számítottam rá, hogy egy epizódot ellőnek arra, hogy megtudják, hol van Gideon. Mayfeld nagyon pozitív szereplő lett. Megkedveltem. Jó volt látni Dint maszk nélkül. Az akciók is rendben voltak. A szonikus bombák használata nagyon tetszett, pacsi, amiért így utaltak A klónok támadására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 19:28, NorbiLordi írta:

Egyébként Valin Hess ezzel a mondatával vajon az Első Rend-re célzott? Én ezt hallottam ki belőle :D 

 

"Tudják, mindenki azt hiszi,hogy szabadságra vágyik, de amire igazából vágynak, az a rend. És amikor erre rájönnek, tárt karokkal üdvözölnek majd minket."

Nem hinném,mivel csomó könyvben azzal kérkednek (a birodalom kezdete óta) hogy ők rendet tartanak és hogy az milyen jó! Bezzeg az anarchista lázadók...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Tindalos írta:

Nem hinném,mivel csomó könyvben azzal kérkednek (a birodalom kezdete óta) hogy ők rendet tartanak és hogy az milyen jó! Bezzeg az anarchista lázadók...

Pontosan. A Birodalom követendő politikai ideológiáját is úgy hívják, hogy Új Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kész vagyok... A kantin beszélgetős jelenet az SW csúcsai között szerepel. Döbbentessen jó! Az a feszültség, az a színészi játék.... áhhhh! :yes:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kész vagyok... A kantin beszélgetős jelenet az SW csúcsai között szerepel. Döbbentessen jó! Az a feszültség, az a színészi játék.... áhhhh! :yes:

Nekem is ez, a kedvenc jelenetem, mondjuk az egész 2. évadból. Meg úgy maga a rész is, a kedvencem, a 2. évadból. Famuyiwa nálam 3/3 és remélem ez a szám nőni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apró érdekesség: Boba a páncélját rendbe rakta, de a jetpack, amit ettől a résztől visel, nem ugyanaz, mint amit az ep6-ban, a The Marshal-ban és a The Tragedy-ben láttunk. Az ugyanis ott van, még mindig ramaty állapotban a Slave I-en. Mayfeld és Frennec között látható, Mayfeld lábánál.

hHvljk1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem írtam a részről, ami hihetetlen mert ez a kedvenc részem. Szerintem ennek a résznek van a legtöbb erénye: szórakoztató, van gondolatisága, tanulsága, jók a dialógusok, karakterárnyalás/fejlődés, feszültség, ötletek, és Mayfeld egy tök jó Comic Relief karakter, stb.,  persze van hibája is, de egyik résznél sem éreztem ennyi pozitívumot.

 

A kezdés Karthon-on tök jó volt, nagyon átadta azt a roncsmezős hangulatot, és itt még jobban tetszett a darus lépegető, mint a 3. részben. Aztán mentünk, a Morakra, ami nekem pont annyival volt érdekesebb a Tython-nél, hogy elhiggyem, hogy ez egy bolygó. Aztán van a pilótafülkés jelenetben a beszélgetés ami tök hétköznapi volt és még szó esett a Galaxis helyzetéről is, ami tök jó volt. Aztán jött az akciójelenet, a benne levő ötletek miatt tetszett inkább, nem mehettek gyorsabban egy bizonyos sebességnél és tetszett, hogy a Mando akinél az előző részekben remekül felépítették, hogy a Beskar páncél erejét, itt meg a kis vacak birodalmi páncél volt, ami tört rendesen.  Aztán jött a két TIE, meg a rohamosztagosok, mint felmentősereg és ez tökre tetszett, ráadásul korábban ilyen jelenet sorok nem voltak, ez nekem dobott rajta még.

 

Aztán jön a csúcspont, (amúgy csak tök mellékesen megjegyzem, hogy nekem nagyon adta a birodalmi bázis, ami engem egy kicsit emlékeztetett a Solo elején lévőre) az étkezdés jelenet, ami nálam az évad jelenete volt és itt kiszeretném emelni a castingot. Richard Brake, mihelyst felvette a birodalmi ruhát, meg szűnt Richard-nak létezni, hihetetlen, hogy valaki ennyire echte birodalminak születik. Tetszett Mayfeld karakterfejlődése, meg az a feszültség, :o 

 

Továbbá tetszett, hogy felrobbantotta, a bázist, logikus volt, meg ugye annyiszor mondták, hogy mesterlövész volt, hogy ilyen szempontból is jó volt.

 

 

 

 

 

  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ezzel a résszel meg nem lehet betelni. Egy az előző évadban rettenetesen unszimpatikus alakból mindenféle flinc-flanc nélkül, csupán beszélgetéssel egy szimpatikus embert csináltak. Közben az ő hatására fejlődik egy nagyon nagyot Mando is, aki az ellenség barlangjában veszi lesz a sisakot. Mindezek mellett láthatunk újra szeizmikus tölteteket, amik az ep2 legnagyobb audiovizuális meglepetései voltak, és ha ez nem lenne elég, az epizód konkrétan elérte, hogy örüljünk a birodalmi rohamosztagosok és TIE vadászok felbukkanásának. Bravó! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
2021. 04. 23. - 20:18, Ody Mandrell írta:

Nagyon szorosan követi a The Jedi-t. Az évad második legjobbja. A kantinos beszélgetős rész pedig továbbra is zseniális.

Már az első... Ha valamelyik részt meg kell nézni a második évadból, akkor az ez. Egyszerűen zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hess karjáról már csak a horogkeresztes karszalag hiányzott, annyira megidézte a filmtörténelem náci tisztjeit a karakter, hogy csak lestem. Hátborzongató a monológja. Az egész Mandalorian utazik a fanservice-re, de itt még ahhoz képest is szintet lép, persze nagyon intelligensen belesimítva a sztoriba. Din Djarin karakterfejlődése figyelemre méltó, de még rajta is túltesz a rész sztárja, Mayfeld. A szeizmikus töltet hangját órákig hallgatnám, Boba Fett pedig nagyobb badass, mint valaha, pedig totál mellékszereplő.

 

The-Mandalorian-Quotes-s02e07-1.jpg

  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

@Adrián, még mindig ütős az öreg Hess mester monológja. Teljesen el lehet veszni abban a jelenetben. Tökéletes rendezés és színészi játék, plusz bónusz a zene. :clap:

 

Famuyiwa remélem rendez majd SW mozit valamikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Adrián, még mindig ütős az öreg Hess mester monológja. Teljesen el lehet veszni abban a jelenetben. Tökéletes rendezés és színészi játék, plusz bónusz a zene. :clap:

Igen. :D

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Famuyiwa remélem rendez majd SW mozit valamikor.

Azért most lesznek sorozatok, ott jó volna, ha rendezne vagy mondjuk showrunner lenne. Úgy gondolom ez reálisabb, most mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2021. 01. 02. - 20:24, Ody Mandrell írta:

Kész vagyok... A kantin beszélgetős jelenet az SW csúcsai között szerepel. Döbbentessen jó! Az a feszültség, az a színészi játék.... áhhhh! :yes:

Ez a jelenet a legfeszültséggeltelibb jelenet a Becstelen brigantik hasonló rendezésű pincés jelenete óta. Rég láttam ezt az epizódot, konkrétan letettem a hajamat az újranézéskor. :o :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Ez a jelenet a legfeszültséggeltelibb jelenet a Becstelen brigantik hasonló rendezésű pincés jelenete óta. Rég láttam ezt az epizódot, konkrétan letettem a hajamat az újranézéskor. :o :clap: 

Nagyon találó párhuzam! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.