Ugrás a kommentre

Chapter 15: The Believer


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15. fejezet - The Believer / A hívő

 

epguidem15.jpg

 

Írta: Rick Famuyiwa

Rendezte: Rick Famuyiwa

 

Helyszín: Morak, Karthon

 

Szereplők:

Din Djarin - Pedro Pascal

Migs Mayfeld - Bill Burr

Valin Hess - Richard Brake

Boba Fett - Temuera Morrison

Cara Dune - Gina Carano

Fennec Shand - Ming-Na Wen

Gideon moff - Giancarlo Esposito

Elia Kane - Katy O'Brian

 

Történet

Cara Dune kihozza Migs Mayfeldet a börtönből, hogy segítsen nekik megszerezni Gideon moff rejtekhelyének koordinátáit. Ehhez mindössze egy moraki birodalmi bázisra kell bejutniuk, ahol nem csak harci tudásuk, de elhivatottságuk is próbára tétetik.

 

Concept Art galéria

View post on imgur.com

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Chapter 15: The Believer

Volt egy pár pillanat, mikor nagyon fillernek éreztem ezt a részt, de amikor a végére értem, teljesen beleszerelmesedtem. :D

Tök jó volt a gunmant visszahozni, pedig az előző részben annyira nem volt szimpi, de végigment egy kis karakterépítésen, és hát jó arc a csávó.

A rész azt hozta amit szerettem volna, hogy lássuk ezt a kis csapatot egy tökéletes gépezetként működni, h itt mindenki profi és azt csinálja, amit kell és így is történt. Alig várom, hogy megrohamozzák Moffot, aki kapott egy elég menő hadüzenetet Mandotól. :D A  helyében remegne a lábam. Remélem durva dolgok lesznek itt az évadzáróban. Dark saber, Dark troopers, Boba, Mando, BY, és ezek csak azok amiket tudunk. Ki tudja mivel fejelik majd még meg.

Tök jó volt az elején a TIE roncstemető, az teherkocsi üldözéses jelenete, ahol Mando végre a páncélja nélkül is megmutathatta, hogy mit tud - lézerfegyvert se láttam még kifogyni. :D - és hát a végén a svájci pontossággal véghez vitt menekülés.

Jajj és kisebb geekgasm lett úrrá rajtam amikor Boba használta a Slave 1 szeizmikus töltetét. Egyik kedvenc jelenetem - hangom, ha lehet ilyet mondani. :D - az AOTCban. :D

Azt persze már meg sem kell említenem, hogy mekkora volt Mando sisak nélkül látni.

Baromi jó rész volt, és alig várom már az évadzárót. :)

 

ui negatívum: erről le kéne szokniuk az íróknak, hogy ilyen baromságokat találnak ki, hogy jajj nem mehetek be mert felismernek - pedig nem ismerték - közben lehet elég lett volna a sisak de persze a sisakot direkt levették vele - alaptalanul, csak ezért. Kb mint a múltkori részben mandóról a jetpacket... :D Totál értelmetlen de vki vmi amivel szívatjuk a karaktereket. :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy nagyon szuper rész volt. Nem is a története miatt, hanem inkább apróbb darabkák miatt. Ismét előkerült a háború hatása az egyszerű emberekre. Tetszett Mayfield karakterfejlődése is, a rész elején még szentül meg van győződve róla, hogy a Birodalom és a Köztársaság alig különbözik, de a beszélgetés a birodalmi admirálissal alaposan megváltoztatta a véleményét.

 

Mando számára pedig a Grogu még az elveinél is fontosabb, ez is nagyon tetszett. A cél érdekében simán megszabadult a páncéljától és a sisakjától is ideiglenesen. Szerintem ő maga is csak most jött rá, hogy milyen sokat jelent számára a gyermek, és ezt a rész végi üzenete, amit Gideonnak küldött, meg is erősíti!

 

Amit hiányoltam a részből, az talán annyi, hogy én azt vártam, hogy cliffhangerként bedobják a bolygó nevét, ahol Gideon bázisa van. Illetve a szeizmikus töltetnek a hangját, ami az AotC-ben volt, nem sikerült jól belőni, de lehet csak a fülem csalt meg :D 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Illetve a szeizmikus töltetnek a hangját, ami az AotC-ben volt, nem sikerült jól belőni, de lehet csak a fülem csalt meg :D 

Nekem is fura volt, de geek moment volt a javából. :D

 

Nagyon tetszett a rész. A csapat dinamikája remek, Mayfeld és Mando párosa elvitték a hátukon az epizódot. Micsoda jelenetek voltak. A kalózok elleni harc döfi volt, lám, Din leleményes tud lenni Mandi páncélja nélkül is. Mondjuk szerintem egy kicsit meglepődött, amikor leterítették. Enyje no, a mandi ruhájával seperc alatt elintézte volna őket. :D

A beszélgetés Din és Mayfeld között jó volt, és végre láthattuk Dint sityak nélkül! Most huzamosabb ideig kellett levennie a sisakját, sőt még meg kellett mutatnia az arcát Mayfeldnek és a birodalminak is. A hármas párbeszéd is remekül sikerült, Mayfeld a végén nem kímélt. Szegény shoretrooper. :lol:

A végjáték előkészítve, remek rész volt, alig várom a folytatást. És minő meglepetés, nem volt Grogu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes kis rész volt, én azt hittem hogy már ebben a részben megkezdődik a harc Gideonnal. De sebaj, a karakterek igazi olajozott csapatként viselkedtek, bírtam Mayfeldet és Mandot. A Birodalmiak, legalábbis a rohamosztagosok pofásra sikeredtek, amikor megünnepelték a szállító sikeres beérkezését. Az nagyon megható jelenet volt. Látszik, hogy most még vert helyzetben vannak,d e már tervezik a visszatérést. Mando üzenete Gideonnak nagyot ütött, a seismic charge-el együtt.:D A bolygó nevét, ahol Gideon erői vannak, még bedobhatták volna, de ennyi baj legyen. Helyszínekben jó rész volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt figyeltem még meg a harc közben, hogy Mando stílusához nagyon hozzátartozik maga a páncélja is, ösztönösen próbálta volna használni a védekezéshez többször is. Aztán koppant csóri, mikor elkezdett törni és rájött, hogy nem a beskar van rajta :D 

 

Másik meg, hogy mintha a személyiségének is szerves része lenne a páncélja, a sisak meg főleg. Amíg nem volt rajta addig olyan volt mint egy megszeppent kisgyerek, aki nem mer megszólalni a felnőttek a között.  Azt a savanyú képet... :D Bezzeg mikor visszakerült rá a sisak már egyből nem volt néma kacsa. Szerintem ez is egy szép karakterfejlődés lesz majd a végére, hogy merje azt a neveltetését leküzdeni, hogy nem szabad mutatnia az arcát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy, szintén a sorozat erénye, hogy képes volt elérni, hogy őszintén örültem a rohamosztagosok és parti osztagosok, na meg két TIE vadász feltűnésének. LOL! Ebből is látszik, hogy akik ezt a szériát készítik, azok értik, hogyan kell sztorit írni. 

 

Főleg ha úgy nézzük, hogy a kalózok (ha tényleg azok voltak, mert inkább a megsemmisítésre mentek mint a lopásra) a birodalmi elnyomás ellen harcoltak azzal, hogy a transzportokat robbantgatták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez a rész azzal lopta be magát a szívembe, hogy Mayfeld által megmutatkozott, ....

És a Mayfeldet játszó Bill Burr-t is ki kell emelni, aki szerintem gyenge láncszem volt alakításra, legalábbis nekem az s01s06-ban, erre itt remekel és szinte elviszi a hátán a részt.

A sisak, nem hiszem, hogy elpusztul, de szerintem is érik a viselésére vonatkozó szabályok frissítése Djarinban.. :)

A kalózos akció, nem a szívem csücske, de minden amit láttunk a részben annyira minőségi anyag, hogy továbbra is arany minden képkockája!

Remélem jó hosszú és tartalmas finálét kapunk! Ki is rendezi majd? Infó vagy tippek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Yoda József írta:

Most esett le, hogy ez az első olyan epizód, amiben egyáltalán nem szerepel Grogu :o 

A rész végén, amikor megjelent Gideon, na mondom, most lesz Grogu. De aztán nem. És nem is hiányzott. Ebből is látszik, hogy nem kell ide a fanfavorit kisördög. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Valin Hess ezzel a mondatával vajon az Első Rend-re célzott? Én ezt hallottam ki belőle :D 

 

"Tudják, mindenki azt hiszi,hogy szabadságra vágyik, de amire igazából vágynak, az a rend. És amikor erre rájönnek, tárt karokkal üdvözölnek majd minket."

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Egyébként Valin Hess ezzel a mondatával vajon az Első Rend-re célzott? Én ezt hallottam ki belőle :D 

 

"Tudják, mindenki azt hiszi,hogy szabadságra vágyik, de amire igazából vágynak, az a rend. És amikor erre rájönnek, tárt karokkal üdvözölnek majd minket."

Lehetséges. Az eddigiek alapján már formálodóban van valamilyen nagyszabású Birodalmi szerveződés az ismert galaxisban és az ismeretlen régiókban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez is egy nagyon szuper rész volt. Nem is a története miatt, hanem inkább apróbb darabkák miatt. Ismét előkerült a háború hatása az egyszerű emberekre. Tetszett Mayfield karakterfejlődése is, a rész elején még szentül meg van győződve róla, hogy a Birodalom és a Köztársaság alig különbözik, de a beszélgetés a birodalmi admirálissal alaposan megváltoztatta a véleményét.

 

Mando számára pedig a Grogu még az elveinél is fontosabb, ez is nagyon tetszett. A cél érdekében simán megszabadult a páncéljától és a sisakjától is ideiglenesen. Szerintem ő maga is csak most jött rá, hogy milyen sokat jelent számára a gyermek, és ezt a rész végi üzenete, amit Gideonnak küldött, meg is erősíti!

Nagyon jól megfogalmaztad röviden az epizód erényeit, nekem is pontosan ezek volt azok a kulcs dolgok, amelyek miatt nagyon tetszett! Mayfield remekelt, kezdve onnan, ahogyan próbált haverkodni a transzport közben, odáig hogy igazi bajtársként viselkedett, egyrészt hogy gyorsan feltalálva magát kimentette Djarint a csávából, aztán meg, ahogy nem átallott kekeckedni a volt felettesével, akit szívből gyűlölt a cinikus birodalmi értékrendje és érzéketlensége miatt. De a csúcs az volt, amikor Mayfield közölte, hogy a sisaklevételt elfelejti, mert Mando azt tette, amit tennie kellett. Ő mondta ezt, aki az első évadban még gúnyolta emiatt - remek karakterfejlődés! Nagyon megérdemelte, hogy elengedjék. :)

 

A másik meg Djarin, aki részről-részre egyre jobban belopja magát a szívembe. Eddig az esküje szerint élt, aminek szerves része, hogy nem veszi le a sisakot, és nem engedi, hogy bárki élőlény láthassa az arcát. Hüledezve néztem, hogy most meg egy pillanat alatt levette, mert ez kellett ahhoz, hogy meglegyenek az adatok, amivel megtalálják Gideont. Ez két dolgot is jelent: egyrészt Grogu most már minden másnál (hagyománynál, eskünél) fontosabb, másrészt azt, hogy bizony Bo Katanék és Boba Fett megismerése után kezd rájönni, hogy nem a sisak a lényeg, nem ettől lesz valaki mandalori. Az üzenete Gideonnak meg mindent vitt, imádtam! Nagyon várom, hogy a kétszemélyes klán újra egyesüljön az évadzáróban! Olyan cliffhanger ne legyen, hogy Grogut nem sikerül kimenteni. :D

 

A viszont nagyon érdekelne, honnan volt meg Djarin az arca a birodalmi adatbázisban olyan formában, ami indokolja az adatbázis használatát és hozzáférést ad hozzá.

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az arcfelismerő csak azt vizsgálta, hogy a birodalmi adatbázisban bűnözőként számon van-e tartva. Úgy tűnt hogy annyira le vannak pattanva és akkora a fluktuáció a sok kalóztámadás miatt hogy nem kezdenek el arc-scannelni minden friss besorozottat. Az adatbázishoz a hozzáférést már a Mayhemtől kapott kódok biztosithatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, látványos akcióval, ugyanakkor mély mondanivalóval is. A rész központi alakja egyértelműen Mayfeld volt, aki az első megjelenéséhez képest hatalmas karakterfejlődésen ment keresztül. Amennyire irritáló volt a személyisége az első évadban, most annyira tudtam átérezni az átélt veszteségeit. A moralizálás egyébként is már az elejétől kezdve végigkísérte az epizódot (lásd. a "megszállók" esetét a falucska felbukkanásakor), amely aztán a kantin-jelenetben kiteljesedett (az egész rész csúcsjelenete egyértelműen az ottani párbeszéd).

 

A Morak tetszetős bolygó volt, s bár semmi extrát nem nyújtott, valahogy mégis érezhető volt az egyedisége. Hasonlóan hangulatos volt a rész elején rövid időre látható börtönbolygó (Karthon Chop Fields) is, a hatalmas bontási droidokkal és leselejtezett TIE-vadászokkal együtt. Emelett még említésre került egy régi klasszikus bolygó is, a Taanab, ezért is jár a piros pont. A csapat nagyon jól együttműködött, teljes volt az összhang a fejvadászok között és Cara is hamar beilleszkedett. Jó volt Fett beszólása, hogy az ő arcát mindenhol felismernék. :D A kalózok támadása rendkívül izgalmas jeleneteket hozott, na itt aztán végképp semmi féle "fan film" hatást nem lehetett érezni. Egyébként a kalózok valami új, helyi faj egyedeit alkották? Először weequay-ekre tippeltem, de mikor már közelebbről mutatták őket, egyértelműen nem azok. Egyébként lévén, hogy a ridoniumot megsemmisíteni és nem eltéríteni ill. ellopni akarták, szerintem nem is kalózokról, hanem helyi ellenállókról van szó. De a helyi moraki politikai viszonyok tisztázására itt most nem lehetett mód. Jó volt látni a Juggernautok késő birodalmi változatát is. Mi a fenének kell Gideon számára ennyi robbanószer? Biztos, hogy valami konkrét terv egy részéről van szó.

 

Amikor a Juggernaut beért a bázisba, az valami frenetikus volt. A birodalmiak tapsoltak, ünnepeltek, tisztelegtek, vállveregettek... Egy az egyben a lázadókat/ellenállókat idézték, akik ugyanígy fogadták éppen aktuális hőseinket bármelyik saga nagyfilmben. Ez a jelenet a hétköznapi birodalmi katonák emberi pillanataiba nyújtott betekintést egy rövid időre. Amikor a jelenetek 90%-ában az ágyútöltelék szerepét játsszák, elfelejtjük, hogy ők is emberek, érzésekkel, dilemmával, aggodalmakkal, örömmel és nem utolsósorban családokkal. Amikor egy rövid jelenet révén a készítők képesek ennek másik oldalát megmutatni, anélkül, hogy széthúzná a cselekményt... na ezt nevezhetjük a SW-esszencia teljes ráhangolódásának a részükről.

 

A zseniális forgatókönyvírás a kantin jelenetben sűrűsödött össze. Szinte vágni lehetett a feszültséget. Nem is tudom, hogy Valin Hess tisztnél volt-e már visszataszítóbb ábrázatú birodalmi eddig... Nagyszerű színészi játék volt. Utaltak a Parázs-hadműveletre, ismét hatalmas taps. Nagyon jó, hogy ezeket az eseményeket összekapcsolják. Mayfeld személyén keresztül láthattuk, hogy nem minden birodalmi az a feltétel nélküli parancsvégrehajtó, itt is vannak morális dilemmák, poszttraumatikus stressz stb. A szabadság és rend viszonya is felmerült. Hess pedig megmutatta, hogy a Birodalom az előző kudarcokból sem tanult. A még nagyobb népirtás korántsem jelenti azt, hogy a Galaxis lakói visszamenekülnek a Birodalom oltalma alá, sőt... Persze Hess részéről ez már mindegy, mert mielőtt felocsúdhatott volna, egy hatalmas lyukat égettek a mellkasába. Túl kegyes és gyors halál egy ilyen féregnek. Aztán jött a következő akciókavalkád. A szeizmikus töltet zene volt füleimnek. :)

 

Erről a részről tényleg nem tudok semmi rosszat mondani. Helyén volt a cselekmény, a látvány, az akciójelenetek, és nem utolsósorban a mondanivaló, miközben a szokott "hétköznapisság" is megjelent, pláne nem is beszélve a korábbi történelmi események visszautalására. Nagyszerű!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Wilde írta:

Mindenesetre az egész szekvencia, ahogy szállíttották a rhydoniumot és nagyon oda kellett figyelni, hogy nehogy a szállítmány felrobbanjon, egy kicsit A Félelem bére című 50-es évekbeli klasszikus francia filmre emlékeztetett

 

Az a muvi nekem is beugrott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Az epizódban látott térkép alapján Gideon bázisa a Nar Shaddaa környékén lehet, vagy konkrétan a Nar Shaddaa-n van :) 

 

yqmzrgchgs461.png

Érdekes lenne látni a Nar Shaddát a Mando-ban. Ha ott lenne a bázisa akkor bizonyára vagy lepaktált a bolygót uraló bűnszervezetekkel, vagy eltiporta őket és átvette a helyüket. De az is lehet hogy csak Pershing laborja van arrafelé, és Gideon bázisa a Mandalore-on van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy egy nyüzsgő városbolygót (azaz holdat) láthatunk ebben a sorozatban. Ha egyáltalán helyes a feltételezés, akkor inkább a Nar Shaddaa (ergo a Nal Hutta és a Hutt Űr) környékén lesz Gideon bázisa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalmi tisztek castingja az évadban telitalálat, a harmadik részre gondolok, meg a mostanira, egyszerűen született birodalmiak. 

Egyébként ő ölte meg Bruce Wayne szüleit, a Batman Begins-ben.

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.