Ugrás a kommentre

Chapter 15: The Believer


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Slave I eszméletlen hangulatot kölcsönzött a résznek. Bár az idők alatt mintha megnőtt volna, mert az EPII-ben inkább tűnt egy két személyes gépnek, most meg egy jóval tágasabb hajónak.

Pedig a Slave I már az ep5-ben is kétszemélyesnél nagyobb hajónak lett megalkotva (elég csak megnézni, mekkorák az emberek hozzá képest). Csak eddig nem láthattuk a pilótafülkén túl sok mindent, az ep2-ben is csak kívülről kukkanthattunk be a tágasabb belső térbe, amikor Jango felsétált rá felszállás közben. De ez is nagy ebben a sorozatban, hogy ilyesmiket is feltárnak és új aspektusát mutatják meg egy régi dolognak.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ami viszont kicsit fura volt, hogy Boba mennyire gyorsan rendbe kapta a páncélját (a kopottas változat jobban bejött).

A Slave I-en lehetett páncéljavító készlete, valami olyan, mint amivel Djarin is javította a felszerelését az első évad elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

az ep2-ben is csak kívülről kukkanthattunk be a tágasabb belső térbe, amikor Jango felsétált rá felszállás közben. De ez is nagy ebben a sorozatban, hogy ilyesmiket is feltárnak és új aspektusát mutatják meg egy régi dolognak.

Nem. Az aszteroida csatában a belsőjét is láthatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem. Az aszteroida csatában a belsőjét is láthatjuk.

Csak a pilótafülkét, hogy mi van alatta, azt nem, de a külső képeken tökéletesen látszik, hogy van tér és egy másik műszerpult is van alatta (nincs tíz perce, hogy megnéztem a filmek Slave I jeleneteit).

De a TCW-ben is látszik, hogy ez bizony nem kétszemélyes, hanem kétszintes hajó.

slave-i-3-retina_8ffc7514.jpeg?region=0,

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem, de nekem ez is egy érdekes aspektusa, hogy végre a teljes Slave I-et megmutatták (ahhoz képest, hogy az ep5-ben szerepelt két snittben anno, ez a hajó is szépen kinőtte magát), nem csak egy pilótafülkét. És így azért már azt is könnyebb elhinni, hogy Jango, majd később Boba is ezen a hajón élte a mindennapjait. Mondhatni, karaktert adtak a hajónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy nagyon jól néz ki.

 

SZERK: na most megnéztem. Valóban egy alsóbb szintről beszélünk amit a filmek nem mutattak meg. Király! :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Első nézésre nem is igazán tűnt fel, de másodikra, hogy tudjuk merre haladunk, nagyon ütős.

És tényleg. Most kedvet kaptam hozzá és újra megnéztem az epizódot, és másodikra már a kocsiban megejtett beszélgetésük (bár inkább Mayfeld monologizálása :) ) teljesen más megvilágításba kerül, ha már tudjuk, mi van a rész végén. Djarin lényegében igazolta Mayfeld szavait, de megkockáztatom, hogy Mayfeld is hatott Djarinra, ez (is) könnyebbé tette a számára, hogy Groguért levegye a sisakot az ellenség barlangjában. Egyszerűen nagyszerű, ahogy ez az ember egy teljesen más oldaláról mutatkozik be, és ahogy megismerjük, elnyeri a szimpátiánkat. Pedig én tavaly még ezt gondoltam róla:  

2019. 12. 13. - 15:19, Dzséjt írta:

Ami az új szereplőket illeti, Riff Tenson óta nem volt olyan karakter az SW-ben, akinek igazán komolyan kívántam a halálát, de Mayfeld, Burg és Xi'an haláláért szurkoltam. Már nyitásból baromi unszimpatikusak voltak, de amikor elkezdtek szívózni Mandóval a saját hajóján, aztán meg még szegény baby Yodával is szórakoztak (el is ejtette az a kretén), akkor nagyon-nagyon reméltem, hogy Mando bejelegeli őket, aztán kivágja az egész bagázst az űrbe.

Most meg még a második nézésnél is egy pillanatra megijedtem, hogy, amikor ugrik át a Slave I-ra, eltalálják és meghal. Elsőre komolyan izgultam, de még most is felvillant a kép, pedig tudtam, hogy nem történik ilyen. Ennyire megkedveltem a palit. :clap:

 

Az epizód végén meg szerintem Djarin a Star Wars egyik legbadassabb szövegét nyomta le. Gideon bácsi szerintem a végére maga alá is rottyantott. Eleve már az kemény, hogy az ő szövegét mondta neki vissza Mando, de az, ahogy mondja, szerintem még Darth Sidioust is az ajtó felé ugrasztotta volna. Látszik Gideonon, hogy az a szép barna bőre kezd kifehéredni. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Most meg még a második nézésnél is egy pillanatra megijedtem, hogy, amikor ugrik át a Slave I-ra, eltalálják és meghal. Elsőre komolyan izgultam, de még most is felvillant a kép, pedig tudtam, hogy nem történik ilyen. Ennyire megkedveltem a palit. :clap:

Pontosan így éreztem én is. Azért is szurkoltam, hogy nehogy lelőjék a párkányon. Nem csoda, hogy megkedveltük. Az a szívlövés oltári volt. Egészségére. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gideon moff-on látszott, hogy nem szokott hozzá az olyan fenyegető ultimátumokhoz, mint amit Mando intézett az irányába. Általában ő uralja az eseményeket, mindenki tőle fél, és most a beosztottjai szemtanúi voltak, hogy itt bizony ellenfelére akadt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé meglepődött először, de a végén már a düh látszott az arcán. Elvileg adná magát, hogy megmentik Grogut és mindenki boldogan folytatja tovább a kalandozásait. Kíváncsi leszek betesznek vajon csavart?

 

Egyébként lehet, hogy már Pershingnél van a gyermek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 10:36, Yoda József írta:

Mayfield karakterfejlődése is, a rész elején még szentül meg van győződve róla, hogy a Birodalom és a Köztársaság alig különbözik, de a beszélgetés a birodalmi admirálissal alaposan megváltoztatta a véleményét.

Szerintem tudta ő, hisz Hess osztagában szolgált abban az ominózus csatában ami miatt lelőtte.

 

2020. 12. 11. - 13:01, Wilde írta:

Ilyen perspektívából, hogy együtt örülünk (és tényleg örülünk, ez nem megjátszás volt, mert itt ők mentették meg az akciót) a rohamosztagosokkal, szalutálnak nekik, megveregetik a vállukat és bennem a nézőben is kialakul egy ilyen kis rövid összetartozás-érzés, hogy ez milyen jó volt. Azt hiszem ilyet még nem váltott ki belőlem más SW film/sorozat! 

Birodalmiaktól ilyet még nem láttunk. De nagyon jó volt!

 

2020. 12. 11. - 13:01, Wilde írta:

Ez nem utolsó sorban egy remek karakterfejlődési útvonal is lehetne, mert azt tudjuk, hogy nem csak attól lesz valaki igazi mandalori, hogy van e rajta sisak, vagy nem és nem ez az egyetlen út, illetve itt láthatta Mando, hogy ez egy válaszút elé is állítja, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a szükség megkívánja, hogy szembe menjen a saját hitével... ez egy nagyon érdekes téma lenne, kíváncsi leszek belemennek e majd a jövőben.

Szerintem a harmadik évadban Grogu előtt rendszeresen le fogja venni. :) Már persze ha együtt maradnak.

 

2020. 12. 11. - 15:09, NorbiLordi írta:

Másik meg, hogy mintha a személyiségének is szerves része lenne a páncélja, a sisak meg főleg. Amíg nem volt rajta addig olyan volt mint egy megszeppent kisgyerek, aki nem mer megszólalni a felnőttek a között.  Azt a savanyú képet... :D Bezzeg mikor visszakerült rá a sisak már egyből nem volt néma kacsa. Szerintem ez is egy szép karakterfejlődés lesz majd a végére, hogy merje azt a neveltetését leküzdeni, hogy nem szabad mutatnia az arcát.

Pedro Pascal remekül hozta ezt az érzetet, kiváló színész. Hosszútávon kár elrejteni az arcát. :D 

 

2020. 12. 11. - 23:33, Nute Gunray írta:

Először weequay-ekre tippeltem, de mikor már közelebbről mutatták őket, egyértelműen nem azok.

Nekem meg Saesee Tiin mester faja jutott eszembe, de nem egészen olyanok. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, ati írta:

Észrevettétek, hogy Boba páncélja megújult?

 

star-wars-the-mandalorian-boba-fett-temu

 

3772013-3.jpg

Kicsit furcsa ez így nekem. Mintha most jött volna ki a fejvadász céh iskolájából, tojáshéjjal a fenekén. Ez ahhoz a fiatal Bobához illik , aki éppen átfestette az apja, Jango páncélját. Ez nekem tul Boba "Fess" lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

A jelenet bármennyire is király, józal ésszel belegondolva amúgy elég nagy hülyeség volt előre megfenyegetni Gideon-t, mert így a meglepetés erejére már nem számíthatnak amikor lecsapnak.

Szerintem a moff egyébként is sejthette/számíthatott rá, hogy Djarin nem fog beletörődni Grogu elvesztésébe, és inkább előbb, mint utóbb próbálkozni fog valamivel. Nekem inkább bosszúsnak tűnt, mint meglepettnek a holo-felvétel nézése közben. Gondolom, nem szokott hozzá, hogy ilyen fenyegetéseket kap. 

 

2 órával ezelőtt, A pécsi írta:

Kicsit furcsa ez így nekem. Mintha most jött volna ki a fejvadász céh iskolájából, tojáshéjjal a fenekén. Ez ahhoz a fiatal Bobához illik , aki éppen átfestette az apja, Jango páncélját. Ez nekem tul Boba "Fess" lett.

Nekem is fura volt elsőre, de csak mert már megszoktam, hogy Boba páncélja kopottas. Növelte a coolságát, mert ezzel is utaltak rá, hogy nem ma kezdte a szakmát, és milyen kemény dolgokon mehetett keresztül a páncélban. Az új szerelése a fekete alsó öltözettel nekem egyébként jobban tetszik. Szerintem a friss festés azt is szimbolizálja, hogy Boba Fett úgymond újjászületett.

 

Fett visszatérése kapcsán eleinte azt hittem (vagy inkább reméltem), hogy Mando nemezise lesz. Egy könyörtelen és céltudatos fejvadászra számítottam (amolyan badass gyilkológépre), helyette kaptam egy becsületkódexet szem előtt tartó, tisztességes mandalorit. De nem bánom, hogy így történt. Végső soron tetszik, hogy Fett Djarin oldalán áll, a mandaloriak tartsanak össze. Boba is hasonló fejlődésen ment keresztül, mint Djarin, ami jó párhuzam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hinnye... megint egy 10/10-es epizód. A szeizmikus töltet megjelenésénél konkrétan kihagyott egy dobbanást a szívem. Így kell összekötni az elemeket. A roncsbolygó lélegzett és iszonyatosan cool feelinget árasztott. A bázis nem különben, a Cillian Murphy apjának is beillő Birodalmi tiszt kellőképp aljadék volt. Nagy piros pont a Parázs hadművelet megemlítéséért. De olyan csemegék voltak ebben az epizódban, hogy holnap újra kell néznem és egy tételes listát fogok hozni, mi tetszett. Le a kalappal!!! :clap: :love: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 10:32, kudar írta:

Kb mint a múltkori részben mandóról a jetpacket... :D

A múltkori részt is újranéztem ma. Boba veteti vele le és teljesen jogosan, hiszen később maga Fett prezentálja, hogy egy ilyen jetpackkel egy űrhajót is le lehet kapni, tehát ha elfajlunak a dolgok, akár a Slave-1-ra is veszélyes lehetne vele Mando.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

A múltkori részt is újranéztem ma. Boba veteti vele le és teljesen jogosan, hiszen később maga Fett prezentálja, hogy egy ilyen jetpackkel egy űrhajót is le lehet kapni, tehát ha elfajlunak a dolgok, akár a Slave-1-ra is veszélyes lehetne vele Mando.

Hát én még mindig nem érzem indokoltnak - csak egy erős belemagyarázásnak. Ha Mando el akarná kapni Bobáékat, marad hozzá elég fegyvere...

De mondom még egyszer, hogy megértem miért csinálták így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Már kérdezni akartam korábban is, hogy erről mit kell tudni? Melyik műben volt róla szó? 

Ha jól emlékszem először a Battlefront 2 trailerében tűnt fel és utána volt képregény is ami ezzel a résszel foglalkozott. De a többiek majd kiegészítik. Palpatine bosszú terve volt ez lényegében:

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Már kérdezni akartam korábban is, hogy erről mit kell tudni? Melyik műben volt róla szó? 

A Battlefront II-ben, a Széthasadt Birodalom képregényben, és az Alphabet Osztag könyvben. Palpatine halála esetén volt a Birodalmon belül egy parancs, hogy pusztítsanak el minden életet több fontosabb bolygón, köztük a Naboo-n, a bolygók körül lebegő szatellitrendszerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Ha valaki nekem elspoilerezi, hogy a Mandoban lesznek szeizmikus töltettek, az jobban fájt volna, mintha megtudom, hogy feltűnik majd Ahsoka, Boba Fett meg Bo Katan együtt véve. :lol: 

Akkor már csak ezért fel fogom találni az időutazást.:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 22:33, Pildi írta:

A viszont nagyon érdekelne, honnan volt meg Djarin az arca a birodalmi adatbázisban olyan formában, ami indokolja az adatbázis használatát és hozzáférést ad hozzá.

 

2020. 12. 11. - 22:39, Bomarr írta:

Szerintem az arcfelismerő csak azt vizsgálta, hogy a birodalmi adatbázisban bűnözőként számon van-e tartva. Úgy tűnt hogy annyira le vannak pattanva és akkora a fluktuáció a sok kalóztámadás miatt hogy nem kezdenek el arc-scannelni minden friss besorozottat. Az adatbázishoz a hozzáférést már a Mayhemtől kapott kódok biztosithatták.

Szerintem a birodalmi szoftverekben ez a "jelölje be hogy nem robot!" - funkció! Sw berkekben ez különösen kényes lehet, és lehet hogy újabb dolgot üdvölhetünk az sw/valóság világban ami párhuzamosan jelen van. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, csoli1138 írta:

 

Szerintem a birodalmi szoftverekben ez a "jelölje be hogy nem robot!" - funkció! Sw berkekben ez különösen kényes lehet, és lehet hogy újabb dolgot üdvölhetünk az sw/valóság világban ami párhuzamosan jelen van. ;)

Lehet még a klónháborús időkből maradt a Birodalomra. Ott könnyen kibukott valaki, ha más volt az arca a sisak mögött. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Lehet még a klónháborús időkből maradt a Birodalomra. Ott könnyen kibukott valaki, ha más volt az arca a sisak mögött. :lol: 

Sőt, még az sem volt biztos, mert volt hogy Commando Droid volt a sisak alatt.. Híres incidens lehetett a Rishi bázisi, ha idáig húzták a protokollt miatta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.