Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Már alig várom, hogy vége legyen a melónak, és nézhessem :)

Nekem mondod? Bármikor leülhetnék elé, de tudom, hogy akkor ma már egy betűt nem ütnék le a munkámmal kapcsolatban (annál többet a The Acolyte-tal kapcsolatban). Csak közben meg alig tudok a melóra koncentrálni. Arrghhhh... :45:

Star Wars Eyes GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első rész: hát ez valami szenzációs volt. Nem hibátlan, de a maga módján zseniális. Ez aztán tényleg ajtó volt egy új világba. Nem tudom mikor lesz időm a második részre, de lehet hogy inkább a következő napokban újranézem még párszor az elsőt és kiélvezem, hogy micsoda SW jelent meg. Le a kalappal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te szentéges atyajóúristen!!!!!! Ez minden várakozásomat felülmúlta. Pedig csak az első részt néztem még meg. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Nagyon jók a karakterek a látvány száz évvel korábbi Jedik és a Rend bemutatása. Történet nagyon érdekes és kiváncsi leszek hova fut ki. Le a kalappal a készítők elött. Egy újabb sw-sorozat ami szenzációs de mégis más mint a többi sorozat. És ez még csak az első rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon rendben volt, minden jelenetéből sugárzott a készítők alázata és hozzáértése a franchise irányába. A látványvilág egyszerre újszerű és nosztalgikus. Hiába, az én gyerekkorom a prequel, és ezt most nagyon is megidézte a pilot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felülmúlta minden várakozásomat! Valóban árad belőle a prequel hangulat, pedig őszintén megmondva nekem a trailerből ez annyira nem jött át (ami természetesen nem azt jelenti, hogy nem tetszett, vagy negatívan álltam hozzá, csak szimplán nem számítottam arra, hogy ENNYIRE elragad majd). A látványon és az idegen fajok bőségén kívül szerintem a zene nagyon sokat hozzátett ehhez, a színészi játék meg (egy-két személyt leszámítva) pazar:yeah: Sol mester pedig... JEDI :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint A Köztársaság Fénykora és az előzmények nagy rajongója, ez a sorozat nekem készült. :D

Baromira tetszett. Nagyon jól sikerült elhelyeelhelyezni az idővonalon. Már nem THR, de még nem is Előzmények. Pont valahol a kettő között van. 

A karakterek érdekesek, a látvány pazar, a zene is tetszik, de a lényeg a hangulat, ami 10/10. Nem tökéletes, pl a vágás nekem többször is fura volt, de egyébként nagyon tetszik eddig. Jó felvezetés volt, és nem is finomkodott. Jó lesz ez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MSW szerint nagyon kicsi az esély a második évadra. Információjuk szerint a Disney jelentősen csökkenti a streamelési költségvetést, és soha többé nem készít műsort a Disney+-on 180 millió dollárért. Azt is hallotta még, hogy az utolsó epizódot újraforgatták, hogy megfelelő sorozatzáróként szolgáljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az MSW szerint nagyon kicsi az esély a második évadra. Információjuk szerint a Disney jelentősen csökkenti a streamelési költségvetést, és soha többé nem készít műsort a Disney+-on 180 millió dollárért. Azt is hallotta még, hogy az utolsó epizódot újraforgatták, hogy megfelelő sorozatzáróként szolgáljon.

Nem lepődnék meg. Sajnos valóban látszik egy ilyen trend. Valami biztosan változni fog, mert a Disney+ jelenlegi formájában veszteséges. Az is látszik, hogy a következő években inkább a filmek frontján erősítenek, 4-5 filmes projekt is van most tervben (a 4 hivatalos - Mando&Grogu; New Jedi Order; Dawn of the Jedi és a Filoni-film - és 1 félhivatalos - ami a sorozatnak szánt Lando), míg sorozat esetében van egy Andor 2. évadunk és egy bejelentett Ahsoka 2. évadunk, és ennyi. (+ Skeleton Crew). 

 

Én nagyon sajnálni fogom, mert alapvetően jól szórakozok a sorozatokon (az Acolyte-on pedig különösen), de ha ilyen keményen vissza akarnak menni a filmek világába, látszik, hogy együtt nem fog működni a kettő, mert egymás elől fogják elvinni a pénzt. (Még a Birodalom is ezzel küzdött folyamatosan: Stardust vs Defender-projekt :D ) És akkor se az egyik, se a másik nem lehet kiemelkedő.

Én a magam részéről arra tippelnék (feltéve ha igaz a hír, mert más egyelőre nem hozta le), hogy a jövőben újra filmekkel erősítik a Star Wars univerzumát, a Disney+-ra pedig animációs sorozatokat fognak hozni. (Egy következő fejezetet a Bad Batch és a Lázadók közé pl., ezt sejttették több színésszel készült interjúban is már, vagy egy újabb Tales sorozatot)

Ha továbbra is az élőszereplős sorozatokkal akarnak továbbmenni, akkor ideje lenne mondani valamit, mert az ismert címek kifutnak, márpedig azokról is 4-5 éve tudunk.

 

De a Mando&Grogu film is ráhúzható erre a dologra. Eddig mindenki 4. évadról beszélt, aztán egyszer csak bedobták, hogy film lesz, és azóta se tisztázta senki, hogy ez most a 4. évad vonatkozásában hogyan áll. Előtte, mellette, helyette? Valahol úgy beszélnek róla, hogy a 4. évad előtt lesz és jön az is külön, máshol arról olvasni, hogy a 4. évad helyett lesz, megint mások a 4. évad nyitányát vagy zárását látják benne. Ki tudja, lehet ez is így alakult át, hátha többet hoz a konyhára, mint sorozatként. (Bár ez akkor azt jelenti, hogy akár egy Acolyte 2. évad is elkészülhet, mint film.)

 

Messzire vezet ez a gondolatmenet, és egyelőre nem látszik, hogyan járunk jobban. De szerintem sem fog sokáig együtt menni a két dolog. Vagy filmek lesznek vagy élőszereplős sorozatok. A kettő együtt nem.

 

 

Ja és akkor ez most csak SW-re vonatkoztatva, de hasonló látszik Marvel fronton is. Ott is behúzták a kéziféket.

 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is furcsáltam ezt a hírt. Az Acolyte kimondottan is az új zászlóshajó a streamen. Beleöltek egy valag pénzt és egy évad után lelőnék? Eleve az első évad mindig csak a bevezetés, az igazán lényeges dolgok csak később jönnek. Szinte minden sorozat így épül fel, ami nem event, lásd. Obi-Wan. Még a Resistance is kapott második évadot. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, nagyon remélem, hogy @Bomarr-nak van igaza. Nagyon nem szeretném, ha az Akollitust ilyen kiváló indulás után lelőnék. Most őszintén szólva az elkövetkezendő Star Wars sorozatok közül a pletykált Akolitus 2. évada és az Ahsoka 2. évada érdekel csak. A Skeleton Crew, ha már bemutatták, felőlem jöhet, de nincs annyira érdeklődési fókuszban. Újabb Mandalori évadok? Most őszintén, lesz egy Mandalori és Grogu film, és egy Filoni zárófilm. Nekem ezek mellé nem hiányzik még egy Mandalori 4. meg 5. évad.... A harmadik évaddal nagyon szép zárást kapott. Én inkább az Akolitusból és az ehhez hasonló sorozatokból látnék még több évadot. Nehogy már a Marvel mellett ne férjen bele évente 1 vagy 2 Star Wars sorozat évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Majd kiderül hányan nézik, és eldől, hogy lesz folytatás. Jason Wardnak sem kell mindent elhinni :P

Igen, sajnos abból hogy a Disney+ tud profitot termelni még nem következik egyenesen, hogy lesz második Acolyte évad, de ha elegen nézik akkor szerintem okkal lehet reménykedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.