Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Hát ez most eléggé letaglózott, és nem a jó értelemben. :( Valamilyen szinten számítottam is rá, de eddig volt bennem egy jó adag remény, hogy az egész feltételezés csak a haterek revenge fantasy-ja... Sajnálom, hogy nem ütötte meg a kellő nézettséget, eléggé elszomorít. Nyilván nagy volt a büdzsé is, eleve nehéz lett volna visszahozni, de basszus, akkor is.


Ó igen, a haterek meg már bontják is a pezsgőt. Szánalmas. Először játsszák itt az áldozatot, sírnak, hogy milyen sz*r, de azért minden héten visszamentek nézni, csak hogy letudhassák a kötelező picsogásukat, aztán rinse&repeat. Most meg örömtáncot járnak, amiért "hálistennek már nem kell többet nézni". Nem értem, hogy ezen mit kell ujjongani? Ha nem tetszik, szavazz a pénztárcáddal basszus, de maradj csendben, és másnak ne rontsd el az élményt. :@  És az a legrosszabb, hogy mostmár ezt fogják szajkózni ki tudja meddig, hogy na látjátok, megmondtam, meg wók gó brók (khmm... mi is volt benne a woke??) meg hasonló fasságok. (Az meg más kérdés, hogy a Disney is milyen konzekvenciát fog levonni abból, hogy miért nem lett sikeres a sorozat, kicsit félek,hogy nem a legjobbat, sajnos.) Persze, ne is mondjátok, mert tudom, a hülyéket kerülni kell, meg nem kell velük foglalkozni, de az a baj, hogy baromi erőszakosan nyomják ezt le az ember torkán, és mérgezik, rontják a levegőt az amúgy jó légkörű rajongói csoportokban is. Ezzel van tele az egész üzenőfalam is, nem győzöm némítani a SW csoportokat, amikben benne vagyok. Én azért szeretem olvasni a SW körüli diskurzusokat, ezért nem lehet kérni, hogy innentől kezdve offoljak minden témát, nehogy valamelyik gyökérbe belefussak... 

Bocsi a dühös rantért, tudom, hogy nem érdemes a hülyék miatt felqrni magam, de nem mindig a józan ész győz sajnos. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm vagy a Disney az ilyen döntésekkel pont ezeknek a tetveknek kedvez, legitimálja őket. De egyék meg amit főztek, mert ezek után még ennél is hangosabbak és erőszakosabbak lesznek. 

 

Még annyi, hogy minek készítették el egyáltalán a sorozatot? Látták mi van benne, nem zsákbamacskát kaptak. Borítékolható volt, hogy lesznek negatív hangok, szóval ez se lehetett újdonság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak az olvasson tovább akinek nincs gondja a keményebb véleményekkel. Előre bocsájtom senkinek nem akarok a lelkébe gázolni.

 

Még most se nagyon akarom ezt elhinni, kavarognak bennem az érzések és az indulat. Utoljára akkor éreztem hasonlót, amikor a Disney lelőtte a TCW-t. Egyszerűen nem értem! Azt se nagyon tudom kire kellene most haragudnom? A Lucasfilmre? Igerre? Kennedy-re? A "fandumb menace"-ra? Azt tudom csak, hogy egy remek sorozatot kaszáltak el mert "nem nézték az emberek". Holott a mega-giga-b*szott jó Andort még átlagban annyian se nézték, mint az Acolyte-ot. A Lucasfilmet se értem. Elköltöttek egy rahedli pénzt, és a kezdeteknél már megtorpannak. Sajnos nem ez az első balfogása a cégnek. A világ szégyene, hogy egy olyan kaliberű rendezőt, mint Rian Johnson nem tudtak vagy inkább nem akartak megtartani csak azért, mert pár baromnak "tönkretette a gyerekkorát". Az Acolyte cancel sajnos nem sok jót vetít előre. Egyszerűen agyrém, hogy a rajongók egy hangos csoportja túszul ejtette az SW-t. Most már ki kell mondani, sajnos rengeteg mentálisan beteg embert vonz ez a franchise, akik a nyomorult életük minden kínját a Star Wars-on verik le. És ez már sajnos látható károkat okoz.

Kennedy nem tud vagy nem akar mit kezdeni ezzel, de sajnos Filoni is hasonló cipőben jár. A Mandalore-i D23-on leadott előzetese fényesen megmutatja mennyire kétségbeejtő a helyzet. Kijöhettek volna a Rey filmmel is elsőre, de nem, kell egy pár birodalmi lépegető, hogy csengjen a zsozsó és csattogjanak a fitymák (már akinek van). Végtelenül szomorú, hogy 10 év után még mindig itt tartunk. El kellene már dönteni mit akarnak, mert ez a "belekapok mindenbe, de jajjjj gyorsan lőjük is le mert nem hozott billió dollárt" mentalitás az SW halálához fog vezetni. 

Sajnos a közeljövőben nincs sok minden, amire várni lehetne. A Skeleton Crew kb. annyira tűnik érdekesnek számomra, mint egy légy a falon. Jelenleg a Grogu film iránt se érzek sok lelkesedést, és ez elmondható az Andorról is ami lyukak tömködésére elsőrangú, meg biztos jól meg lesz írva, de ettől még rém unalmas.

A Last Jedi óta az Acolyte volt a legizgalmasabb dolog ami az SW-vel történt. Elgondolkodtató, hogy vajon miért a minőségi SW művek végzik a padlón? Kennedy szerintem nyugodtan elmehet nyugdíjba. Köszönjük az eddig végzett munkáját. Dave "fanservice" Filoni meg felmutathatna már valamit, mert amióta ő lett a főisten, pár lépegetőn, meg egy fanservice sorozaton kívül nem igazán tudott kijönni semmi érdekessel.

 

Amúgy én is úgy gondolkodom ahogy Yoda. Lehetséges, hogy jövőre már nem fogok előfizetni a Disney-re. A celebration vízválasztó lesz.

 

Megértem az elkeseredettséget, és mindern szavaddal egyet értek. De ha a nagy képet nézzük, az Andor nézőszáma magasabb volt átlagban az 1. évadának végén, mint az Akolitusé (minimálisan, de magasabb), és az sem elhanyagolható, hogy az Andor képes volt a nézettségét növelni a futási ideje alatt, míg az Akolitusé csökkent, de legjobb esetben is csak stagnált :( 

 

Én nem gondolom, hogy a "fandom menace" bármi szerepet játszott volna a döntésben, vagy hogy "ők nyertek" volna. Vagyis leginkább ezt az örömet én nem akarom nekik megadni, úgyhogy nem is gondolok erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég olvastam a hírt. Hát nem vagyok boldog. Csak elérték a nyomorultak amit akartak. Akár közvetve is. Az állandó rinyálás miatt már az sem nézte meg akit érdekelt volna és befolyásolható.

Egyetértek Odyval. Annyi különbséggel hogy ezek nem rajongók. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Én nem gondolom, hogy a "fandom menace" bármi szerepet játszott volna a döntésben, vagy hogy "ők nyertek" volna. Vagyis leginkább ezt az örömet én nem akarom nekik megadni, úgyhogy nem is gondolok erre.

Persze, hogy nem. De nem fogják ezek azt mondani, hogy tőlük független a dolog. Ők ezt úgy fogják kommunikálni a követőikkel, hogy ez azért volt, mert az "igaz rajongók" összefogtak a Disney ellen. És mivel ennek fő célpontja az Acolyte volt, azzal, hogy kaszálják, fegyvert kapnak. Igazolást.

Persze, a valóságban nem (csak) miattuk történt, ami történt. Mi tudjuk, de ők ezt a saját győzelmüknek élik meg. Elég felmenni YouTube-ra, Facebookra, Redditre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, kdani20 írta:

Persze, hogy nem. De nem fogják ezek azt mondani, hogy tőlük független a dolog. Ők ezt úgy fogják kommunikálni a követőikkel, hogy ez azért volt, mert az "igaz rajongók" összefogtak a Disney ellen. És mivel ennek fő célpontja az Acolyte volt, azzal, hogy kaszálják, fegyvert kapnak. Igazolást.

Persze, a valóságban nem (csak) miattuk történt, ami történt. Mi tudjuk, de ők ezt a saját győzelmüknek élik meg. Elég felmenni YouTube-ra, Facebookra, Redditre...

De azzal, hogy mi itt róluk beszélünk, szintén legitimáljuk őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az emberek a Star Wars akarják tönkre tenni. És ezt a Disney hagyja.

 

1 perccel korábban, Yoda József írta:

De azzal, hogy mi itt róluk beszélünk, szintén legitimáljuk őket.

Homokba dughatjuk a fejünket, de sajnos az online térben befolyásoló hatásuk van és ezzel szembe kell nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy borzasztóan szomorú és elkeserítő hír több szempontból is. Ezek után nem lennék meglepődve, ha a Disney azt a téves következtetést vonná le, hogy nem érdemes nagyon eltávolodni a Skywalker-sagtól, nem érdemes elmenni sem a Régi Köztársaság, sem a Jedik hajnala időszakába. Könnyen meglehet, hogy a Dawn of the Jedi filmet is kaszálni fogják.

Tehát győzött a gyűlölet és a negatív hullám. Győzött a sok szociopata, akiknek innen is kínt, szenvedést, gyötrelmet és véres halált kívánok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve rossz ómen volt, hogy az Andor-körüli szintről indult a nézettség a premier idején: ez aligha az a szint, amit a Star Wars kapcsán a Disney elképzelt. Inkább egy új Mandalórira számithattak. Az Andort anno mentette, hogy afféle presztizs-sorozat lett a nagy imádattal, plusz nőtt az érdeklődés körülötte.

Itt viszont csökkent az érdeklődés, ami a legtöbb esetben a sorozatok halála. Úgy belevágni egy második évadba, hogy már az első évad mögül is egyre többen faroltak ki, nem bevett szokás, sőt érthető okokból a stúdiók kerülni szokták. Az átlag-nézők is nagyban tehetnek arról, hogy ez történt. Persze faramuci a helyzet, hisz Disney+ léptékben sejthető, hogy többi nem SW-s sorozathoz képest az Acolyte jól teljesített, de ez alapján azt látni, hogy ez nem elég. Ahhoz az SW sorozatok túl drágák, gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Iqvi írta:

És ezzel te szemernyit is jobb vagy náluk? 

Nem nagyon érdekel, hogy jobb legyek náluk.  Sőt, abszolút nem. Én mindig is a halálát, vagy a kínszenvedését kívántam az ellenségeimnek. Ez mindig is így volt egész életemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

Nem nagyon érdekel, hogy jobb legyek náluk.  Sőt, abszolút nem. Én mindig is a halálát, vagy a kínszenvedését kívántam az ellenségeimnek. Ez mindig is így volt egész életemben.

Mindenkinek annyi ellensége van, amennyit kreál magának

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Mindenkinek annyi ellensége van, amennyit kreál magának

Én nem vagyok megbocsátó típus, sosem voltam az. Sőt, ha volt lehetőségem elégtételt venni, vagy kellemetlenséget okozni az ellenségeimnek, akkor éltem a lehetőséggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Eleve rossz ómen volt, hogy az Andor-körüli szintről indult a nézettség a premier idején: ez aligha az a szint, amit a Star Wars kapcsán a Disney elképzelt.

Időt kellett volna adni neki. Egy új korszak bevezetése, meg kell találnia az útját. De ezt egy ekkora cég nem tudja? 

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgy belevágni egy második évadba, hogy már az első évad mögül is egyre többen faroltak ki

A számok alapján hozott egy átlag nézőszámot, nagy kifarolás nem volt. Ráadásul az évadzárónál a nézettség megint nőtt.

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Persze faramuci a helyzet, hisz Disney+ léptékben sejthető, hogy többi nem SW-s sorozathoz képest az Acolyte jól teljesített, de ez alapján azt látni, hogy ez nem elég. Ahhoz az SW sorozatok túl drágák, gondolom.

Ez azért félelmetes, hogy egy SOLO bukta után még mindig azt hiszik, hogy elég ráírni valamire, hogy Star Wars és akkor dől a lé. Főleg egy teljesen új korszak esetében.... Ilyen hozzáállással nem lehet univerzumot építeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Eleve rossz ómen volt, hogy az Andor-körüli szintről indult a nézettség a premier idején

Engem ez meg is lepett, nem is tudom ennek a magyarázatát. Pedig az Acolyte kapta a legnagyobb hírverést a Mandalorian óta.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezek az emberek a Star Wars akarják tönkre tenni. És ezt a Disney hagyja.

Nem vagyok ennyire rosszhiszemű. Saját maguk önfényezése a lényeg és biztos, hogy hatással voltak a nézettségre. Van, aki az alapján dönt, hogy valamire adja-e az idejét, hogy milyenek a "kritikák". 

Qimir miatt sajnálom leginkább. :(

 

Eredetileg csak ennyit terveztem ide "írni": 

:cry::facepalm::45::no:

Gyász.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Engem ez meg is lepett, nem is tudom ennek a magyarázatát. Pedig az Acolyte kapta a legnagyobb hírverést a Mandalorian óta.

Állítólag már a megjelenése előtt hatalmas ellenkampány volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Állítólag már a megjelenése előtt hatalmas ellenkampány volt.

Az 5. részig nem figyeltem. 

 

Életem ediggi leggyászabb augusztus 20-ája. 2006-ban kint voltam a Lánchídnál, avval együtt. Abban volt adrenalin ez meg csak lehangoló. Rossz erre ébredni, alig fogom fel. :roll::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez sem azért történt mert nem jó a sorozat.. Édesistenem. Nagyon sajnálom.

Csak abban bízom, hogy ellátogatunk még ebbe az érába, mert nagyon kedvemre való volt.

Ha így lenne, talán valamelyest tovább is lehetne szőni az itt elkezdett szálakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Állítólag már a megjelenése előtt hatalmas ellenkampány volt.

 

Pontosan. Még meg sem jelent már nyomatták az elhiresült interjút, már ment hogy biztos woke-propaganda lesz. Már prekoncepcióval ültek elé a nyomorultak. Nyomorult= az aki nem a műt magát nézi, hanem a készitők beállítottága okán véleményez egy sorozatot pl, 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Én is attól tartom, hogy emiatt vérszemet kapnak a haterek.  Minden tekintetben. Nagyon durva gyűlölet kampány el néz a New Jedi Order, sőt szerintem még a Dawn of the Jedi is.....

Amúgy is, de ez biztos, hogy komoly löketet ad nekik. Nem véletlen szerintem, hogy végig úgy kommunikált a stúdió, a NJO lesz a következő moziba küldött film, aztán hirtelen bejött helyette a Mando/Grogu. 

Szóv igenis van hatása a sok negatív majomnak. Csak néha a Disney is elrugaszkodhatna a "csak a profit" mentalitásból, mert így soha nem fogunk eltávolodni érdemben az eddig látottaktól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, kdani20 írta:

Csak néha a Disney is elrugaszkodhatna a "csak a profit" mentalitásból, mert így soha nem fogunk eltávolodni érdemben az eddig látottaktól. 

Mit vársz egy kapitalista giga-vállalattól. Bob Igernek a Star Wars csak egy befektetés, semmi több

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Engem ez meg is lepett, nem is tudom ennek a magyarázatát. Pedig az Acolyte kapta a legnagyobb hírverést a Mandalorian óta.

Vagy lehet csak egyszerűen... az átlagnézőt nem érdekli más, csak a már jól bejáratott Skywalkerek korszaka, a jól bejáratott karakterek. Még az Ahsokának se volt olyan hű de jó nézettsége, az sem egy széleskörben híres karakterről szól. A Mandalorian, ami a legnézettebb sorozat, bár új karaktereket vonultat fel, mégis a megszokott SW elemekre épít kizárólag, na meg persze Grogu óriási telitalálat volt és instant a pop kultúra részévé vált. Ezen kívül gyakorlatilag ott volt az a kuriózum, hogy "ez az első SW TV-sorozat", nem is beszélve arról, hogy a Disney+ is indulását is erre a sorozatra építették. Nem csoda tehát, hogy ilyen számokat produkált. Ha őszinték leszünk, az Akolitus semmi ilyet nem tudott felmutatni, ami indukálta volna azt, hogy az átlagnézőt érdekelni fogja már az elején. Egy rakás karakter, akikről azt se tudják kik. Őket nem hatja meg, hogy egy új korszakban játszódik, ahol még nem volt élőszereplős mű. Nem érdekli őket. A rossz szájhagyomány meg aztán tényleg rátesz még erre is.

 

Szerintem ez nem vet túl jó fényt a jövőre nézve. Úgy érzem az élőszereplős tartalmak továbbra is nagyrészt a Skywalker vonalat fogják erősíteni. Talán animációban mernek majd kísérletezni új korszakokkal. Azt most aláírnám, ha így lenne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen hogy végre bejönne a Plagi Yoda vonal, erre lefújják az egészet. Mint pénzügyi döntés, megértem (a Disney fejesek nyilván jobban látják az adatokat mint mi, ráadásul Iger eléggé kockázatkerülő amennyire hallottam), de nézői oldalról hatalmas kihagyott ziccer itt lezárni. Plagi, Palpatine ármánykodása, Rayencourt szenátor vonala, Yoda nyomozása.... Ahh de fájdalmas. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.