Ugrás a kommentre

A The Book of Boba Fett sorozat


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Négy Emmy jelölést kapott a sori.

 

021c56.jpg

 

Outstanding Fantasy/Sci-Fi Costumes

Chapter 1: Stranger in a Strange Land

 

Outstanding Sound Editing For A Comedy Or Drama Series (One Hour)

Chapter 6: From the Desert Comes a Stranger

 

Outstanding Special Visual Effects In A Season Or A Movie

 

Outstanding Stunt Coordination For A Drama Series, Limited Or Anthology Series Or Movie

 

 

Az átadó ideje szeptember tizenkettő.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
2021. 11. 28. - 9:49, csoli1138 írta:

Az új spot miatt újranéztem ezt is. De amellett, hogy örülök az elején a Bomarr szerzetesnek, bennem most is az az érzés volt, a mozgása miatt vagy nem is tudom, mint amikor először láttam, hogy mi ez, fake trailer? Szerintetek jól van megcsinálja az első snitt? Vagy direkt stop motion szerű? Kicsit kilóg nekem. 

 

2021. 11. 28. - 12:24, Dzséjt írta:

Szerintem nem csak, hogy direkt stop motion szerű, engem az sem lepne meg, ha kiderülne, hogy azzal csinálták meg. A The Mandaloriannél is alkalmaztak olyan trükktechnikákat, amiket az OT-nél használtak (lásd az űrhajók filmezése), sőt az ep9-ben is láthattuk, hogy a végső jelenetben a jawa homokkúszó szimpla kameratrükk egy modellel, nem CGI vagy hasonló. Szóval könnyen lehet, hogy az a mechapók tényleg stop-motion trükkel készült, mintegy tésztelgésül az ep6 alkotói előtt.

 

És végül kiderült, hogy tényleg stop-motionnel készült. Besza-behu! :o

 

2022. 08. 20. - 8:22, Bomarr írta:

Egy újabb remek videó a trükkökről:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
11 perccel korábban, Rixon írta:

Én viszont továbbra is kitartok ezen véleményem mellett. Az írás igenis mérföldekkel gyengébb a Bobában, mint az Andorban, és itt elsődlegesen nem a történet komolyságára gondolok, hanem például a párbeszédekre. Földi Bence cimborám adta elő ezt legjobban, arra a részre hivatkozva, mikor Boba bemászik a sarlaccbe megkeresni a páncélját, mindenféle védőfelszerelés nélkül, kötéllel, majd savtól elszenesedett fejjel kijön és közli, hogy "hát nincs meg" :D

Ez még szódával elmegy, hisz nagyon kellett neki a páncél, ezért bevállalta a savasodást is. :)

 

11 perccel korábban, Rixon írta:


Ezen felül a Boba sorozatban vannak tényleg remek pillanatok, mint a negyedik és az ötödik rész, a gond csak az, hogy ennek a sztorinak nem egy Boba Fett fémjelzésű sorozatban kellett volna megtörténnie, ráadásul amint megjelent Din, egyből háttérbe szorította Bobát, ami megint csak azt bizonyítja, hogy nem nagyon tudtak mit kezdeni a karakterrel (már ami a jelenkori szálat illeti, a múlt nagyon király volt, amíg a tuskeneknél volt, utána az is kicsit kapkodós lett). És mindennek a csúcsra járatása, hogy a Grogu távolléte miatti konfliktust, ami szerintem Din saját sztoriját sokkal érdekesebbé tehette volna a harmadik évadban, és plusz egy réteget adhatott volna neki (nem elég, hogy a becsületét vissza kell szereznie, még egyedül is maradt), túl gyorsan lerendezték, így a Mando második évadának lezárása szerintem teljesen súlytalanná vált.
Nyilván nem azt mondom, hogy nem voltak a sorozatnak jó részei, de azért inkább legyen az Andor a referencia arra, hogy hogyan kellene legyen megírva egy Star Wars sorozat :D

Ezt viszont anno én is szóvá tettem, hogy annak ellenére mennyire jók voltak itt a Mandis részek, a második évad végi elválást hatásvadász fanservice-é degradálta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez még szódával elmegy, hisz nagyon kellett neki a páncél, ezért bevállalta a savasodást is. :)

 

szerintem az csak trutymó a fején. a Sarlacc több ezer évig emészti az áldozatait, ha az olyan gyorsan marna, akkor meghalna baromi gyorsan. Ami sebek vannak a fején, az meg az első bent tartózkodása miatt van, illetve amiatt, hogy utána napokig égették a fejét az ikernapok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

szerintem az csak trutymó a fején. a Sarlacc több ezer évig emészti az áldozatait, ha az olyan gyorsan marna, akkor meghalna baromi gyorsan

Boba bőre pár óra alatt olyan mértékben megsérült, hogy rendszeres és hosszú, valószínűleg hetekig tartó bactakezelések nélkül már helyre sem jött, pedig beskar és szövet is védte (utóbbi szintén megsérült már a savtól, itt-ott át is égette). Ha valami ilyen gyorsan ilyen mértékű maradandó sérülést okoz, akkor teljesen kizárt, hogy akár csak egy évig túlélné bárki is a Sarlacc bendőjében. Arról nem is beszélve, hogy Fett majdnem megfulladt, ami megint csak azt jelzi, hogy semmi sem tartja életben a hasában lévő élőlényeket egy napig sem, nemhogy a lehetséges élethosszán többszörösen túlmutatóan, a biológiát áthágva - mert az továbbra sem tisztázott, hogy a Sarlacc hogyan képes bármilyen fajnál megállítani, vagy legalábbis drasztikusan lelassítani az öregedést, és miért nem aknázták még ezt ki a Galaxis csodadoktorai arra, hogy kereskedelmi forgalomba hozzák az örök életet.

És akkor az olvadozó és gyanúsan halottnak tűnő rohamosztagost se felejtsük el megemlíteni - pedig rohamosztagosok ilyen páncéllal mindössze 18 éve léteznek. Még akkor is, ha az a páncél a gyárból kijövet azonnal, egy percen belül beleesett a verembe, kizárt, hogy 1000 évig kitart, hiszen már 18 éven belül is komolyan megsérült. Bár eléggé valószínűtlen, hogy 18 éve emésztődne ott az az Oszi, mivel legjobb tudomásunk szerint Tatooine-ra csak négy évvel korábban érkeztek meg a birodalmiak, miután erre tévedt a Tantive IV.

Ezt az "1000 évig tartó emésztés" maszlagot ideje lenne elfelejteni, mert a The Book of Boba Fett a bizonyíték rá, hogy nem igaz. Valószínűleg csak Jabba egyik félelemkeltő dumája volt a sok közül, amit vagy ő talált ki vagy hallotta valahol. Egy biztos, nem igaz. A sav pár óra alatt komoly, kezelés nélkül gyógyulásra képtelen sérüléseket okozott Bobának, a ruháját is megrágta és lényegében csak annak köszönheti az életét, hogy majdnem megfulladt.

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt viszont anno én is szóvá tettem, hogy annak ellenére mennyire jók voltak itt a Mandis részek, a második évad végi elválást hatásvadász fanservice-é degradálta. 

Az vitathatatlan, hogy ezzel a húzással a Mandi 2. évadának vége eredeti formájában súlyát vesztette, így nézőként már nem olyan erős, mint elős alkalommal (bár azért így sem gyenge és azért szerintem több, mint fan service, már csak a benne lévő érzelmek miatt is). Ugyanakkor abból a szempontból továbbra is működik, hogy akkor se Djarin, se Grogu nem tudta, mikor láthatják egymást legközelebb, ha láthatják még egymást egyáltalán. Akkor és ott ez egy kérdőjel számukra. Így, ebből a szempontból a szomorúságuk valódi és emiatt számomra a jelenet továbbra is működik, noha nem úgy, mint először - bár pont az segít a szereplők megértésében, hogy akkor én sem tudtam, mennyi időre szól az elválás, rövid időszakról lesz szó vagy örökre elváltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Boba bőre pár óra...

A negyedik részről beszéltem, amikor a halott sarlaccből kijön a páncélját keresve. Azt gondolom, a mi testünkben sincs minden területen gyomorsav, így simán lehet, hogy nem ment olyan részre Boba, ahol a sav újra megkezdte volna őt. 

 

Egyébként azt se tudhatjuk, meddig volt a sarlaccban a Jedi és a TBoBF között. A bárka nem úgy néz ki, mintha pár órája robbant volna fel.

 

Tatooine pedig elég frekventált területté vált a rengeteg újabb SW produktum hatására, nem lennék meglepve, ha rohamosztagosok jártak volna már itt korábban is. Elvégre 9BBY-ben Inkvizítorok is jártak itt, tehát volt birodalmi aktivitás.

 

Az ezer év nyilvánvalóan túlzás így is. Az lehet, hogy ezer évig kérődzi, de hogy már az áldozatai nem élnek pár nap után, az is biztos.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

A negyedik részről beszéltem, amikor a halott sarlaccből kijön a páncélját keresve. Azt gondolom, a mi testünkben sincs minden területen gyomorsav, így simán lehet, hogy nem ment olyan részre Boba, ahol a sav újra megkezdte volna őt. 

Tudom, hogy arról beszéltél. De Fennec mondja, hogy "égsz", aztán gyorsan elkezdi lemosni. Vagyis Fett gyomorsavas részen is járt. Amúgy sincs értelme úgy átkutatni egy helyet, hogy egy részét kihagyod.

Amúgy Fennec szavai is azt támasztják alá, hogy a Sarlacc nem emészt semmit még csak évekig sem:

BOBA: A Sarlacc Verem. Itt estem csapdába évekkel ezelőtt. Itt találom meg a páncélomat.

FENNEC: Benne? Már feloldódott.

BOBA: Nem a beskar.

Ha ezer évig kéne emésztenie, Fennec-ben fel sem merülne, hogy a páncél már feloldódott, Fett pedig nem az anyagával érvelne, hanem emlékeztetné a társát, hogy a Sarlacc-nak brutálisan gyenge a gyomorsava.

 

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként azt se tudhatjuk, meddig volt a sarlaccban a Jedi és a TBoBF között. A bárka nem úgy néz ki, mintha pár órája robbant volna fel.

Órára pontosan valóban nem tudjuk, de a páncél útjából kiszámítható, hogy olyan marha sokági nem lehetett benne. Tudjuk, hogy Mos Pelgóra még a Halálcsillag II felrobbanásának napján lecsaptak a Red Key Raiderek és Cobb-nak a sivatagba kellett menekülnie. Állítása szerint napokig vándorolt, de egy olyan sivatagban, amire két nap tűz le, túl sok napot nem vészelhetsz át víz nélkül. Még normális körülmények között sem bírjuk ki 3-5 napnál tövább, szóval esélytelen, hogy a "napok" 2, nagyon maximum 3 napnál többet jelöljenek. És akkor rátaláltak a jawák, akiknél már ott volt a páncél.

Plusz azt is tudjuk, hogy Han kimentése és az endori ütközet között 1-2 nap telt csak el (a flotta már gyülekezett, amikor hőseink eljöttek Tatooine-ról, az Endoron pedig egy napot sem töltöttek el).

Szóval attól a ponttól, hogy Boba beleesett a Sarlacc-ba, addig a pontig, amíg Cobbot megtalálták a páncélt eltulajdonító jawák, nem telhetett el egy hétnél több. És ehhez még hozzá kell vennünk ezeket:

- A jawáknak is meg kellett tennie az utat a Carcoon Veremtől Cobb megtalálásának színhelyéig

- Boba átvészelt valamennyi időt a napon és egy éjszakát öntudatlanul fekve a homokban, aztán a következő napon átvonszolták a Tattooine-on (és egy homokviharon), eltöltött még egy éjszakát a szabadban, majd kivitték a dűnék közé dolgozni, és csak ekkor kapott vizet tudomásunk szerint. Tehát alsó hangon is két napig víz nélkül élt a sivatagban, vagyis már csak azért sem tölthetett el sok időt a Veremben, mert a kiszáradás még nem ölte meg. Ne feledjük, 3-5 nap normál körülmények között a túlélés esélye. Boba baromi messze volt a normális körülményektől. (Bár azt azért feltételezhetjük, hogy a táborba érve adtak neki inni, mert azért a tuskenek sem akarták annyira legyengíteni, hogy dolgozni ne tudjon. De még így is, a kimászását követő nap éjszakáján juthatott csak vízhez egy gyötrelmes, hőségben és homokviharban megtett utazás után.)

- A mandalore-i páncél nem képes sok, napokra elég levegőt tárolni, hiszen nincs látható oxigéntartálya, amire még a Star Wars világában is szükség van, ha tartósabb ideig akarsz vákuumban lenni (lásd az ep4-ben az űrben dolgozó rohamosztagosokat),

Mindebből már kikalkulálhatjuk, hogy legfeljebb 1-2 napnál többet Boba semmiképpen sem lehetett a Sarlacc-ban. Eleve nincs nagy időkülönbség a Verembe esése és az endori csata között, plusz a Tatooine-on víz nélkül sokáig nem élhetne túl senki. Márpedig Cobb és Boba is eltöltött egy kis időt anélkül a sivatagban. Ez erősen limitálja a lehetőségeket. Szóval Boba néhány órától néhány napig lehetett a Sarlacc pocijában, de akár az előbbi, akár az utóbbi az igaz, az biztos, hogy a sav túl gyorsan elkezdte kikezdeni a beskar és ruha által is védet egész testét ahhoz, hogy ezer évig életben maradjon valaki benne.

 

Vagyis az, hogy a Sarlacc-ban ezer évig emésztődik bárki, az csak egy mítosz, amit valószínűleg Jabba talált ki. De így sem lehet kellemes belepottyanni, hiszen nem rág meg, nem zúzz porrá, szóval egy darabig még élhetsz benne. És, amíg meg nem fulladsz (gyanúm szerint ez a legáltalánosabb halál odabent), a gyomorsav komoly fájdalmakat okozhat. Bár maga a fulladás sem éppen a legszebb halál.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Tudom... szégyen gyalázat, de én még csak most szedem össze magam a The Mandalorian 3. évada előtt, hogy napra kész legyek addigra.

Értsd:

- A napokban fejeztem be a The Mandalorian 2. évadát. 
- Most fog jönni a Book of Boba Fett

Olvasom itt a fórumon, hogy rebesgetnek egy esetleges 2. évadot a Boba sorozat kapcsán. Van ennek realitása? Van róla megerősített infó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lenne, bár nem láttam még a sorozat, látatlanban mondom, hogy örömmel vennék egy folytatást.

Jelenleg úgy vagyok vele, hogy minél több élőszereplő SW anyag, annál jobb. :) 

Okéééé... a Bad Batch is méltó utóda a The Clone Wars-nak, abszolút megáll az élőszereplős szériák mellett.

Mozifilmek hiányában - magam sem hittem - de valami kegyetlenül élvezem a sorozatokat. Mondjuk ez valószínűleg akkor is így lenne, ha mellettük mozifilmek is lennének! :D :P
Szvsz remekül kapták el az élőszereplős szériákat, és az újakat is (Ahsoka, Sceleton Crew) úgy várom, mit kisgyerek a Mikulást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 14. - 16:03, Ody Mandrell írta:

Jó, hogy van időd ilyenekre is. :D Pletykaszinten már olvastam, hogy visszavesznek a TV sorozatokból és ismét jobban ráállnak a mozira.


Szerintem, ha éves szinten fut úgy 2 sorozat stabilan és mellé 2-3 évente bevillan egy mozifilm, akkor sem fogok sírni. Mindenesetre ezek a TV-s produkciók meglepően jók! A Bad Batch-el is sokkal jobban elvagyok sem mint korábban hittem volna. Az élőszereplősek meg - számomra - csak hab a tortán, főleg ahogy a TCW-ben (és a REBELS-ben) bemutatott karaktereket, történet szálakat tovább szövik élőszereplős formában, az egyenesen szenzációs!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A SW.com készített egy interjút Pedroval, ahol egy érdekes említés esett erről a sorozatról, idézem:

We got our answer when Djarin made a surprise reappearance in the first season of The Book of Boba Fett, struggling to return to life as a solo bounty hunter and banished by The Armorer for breaking the Creed.

 

Ezt már amúgy korábban is láthattuk, amikor egy brazil(?) rendezvényen erre a sorozatra első évadként hivatkoznak és a 2. évadot, mint "hamarosan" címmel jelezték. Celebration-ön bejelentés? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.