Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

42 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szerintem meg úgy volt vele, hogy nem véletlenül kerültek ők ide, és nem véletlenül ismerték meg Anakint. És ha ez igaz, akkor az Erő jóvoltából úgyis jól rendeződnek majd el a dolgok. De egy kicsit rásegített azért. És persze ez az egész nem volt tudatos egészen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na, most ért véget a film. Hosszú idő után néztem meg, már nagyon rám fért. Elképesztő, hogy mennyire felértékelődött a szememben. Hogy értsétek, egy rövid kis kitekintés: az EpII-vel lettem rajongó, az EpIII-ra vártam egyedül éveket, az EpIV-V-VI elképesztő benyomást tett rám, de az EpI mindig csak olyan volt számomra, mint előszó egy könyv előtt. Érdekes, érdekes, de nem a könyv.

 

A harmadik rész óta egyre inkább felértékelődött a szememben ez a rész, (szerintem sokan vannak így), és most már teljesen egy szinten van a régi részekkel (az EpII és az EpIII nálam kiemelkedik).

 

Olyannyira, hogy mindenegyes másodperce lekötött, és még mondok valamit: iszonyúan sokat tett a film élvezeti értékéhez Ody képes elemzése. Nem gondoltam volna, hogy így megragad az agyamban, de tényleg: sokkal jobban figyeltem a film fényképezésére, a különböző színvilágokra, a ködre, a napnyugtára, a verőfényes napsütésre, a királynő feje körüli karikára, és még lehetne sorolni. Hozzátenném, ennek a résznek a legszebb szerintem a látványvilága, egyrészt gyönyörű és különböző tájakat sorakoztat fel (Naboo, Coruscant - este és nappal), másrészt néha az ember szája is tátva marad, ahogy éppen manőverezünk a kanyonok között...

 

Erről jut eszembe: a fogatverseny valami elképesztő. Nagyon sajnálom, hogy sosem volt alkalmam moziban látni ezt az epizódot, egyszer úgy meghallgatnám Sebulba gépének dübörgését, vagy hatalmas vásznon látni, ahogy Anakin egy jól irányzott energia fröccsel bezúg a Dug elé.

 

Még az értékeléshez: a története sokkal kevésbé szövevényes, mint pl. a második résznek, de érdemes megfigyelni, miként váltogatja a nevetségességet (Jar-Jar) a komolyságot (Smith és Anakin viszonya) vagy épp az akciót (sok mindent lehetne ide sorolni). Megjegyzem, nálam Jar-Jar viccessége nem mindenhol működik, néha túlzás, főleg a karakter bemutatkozásánál érzem, de utána már egyáltalán nem zavar, sőt: nagyon is szerethető a karakter.

 

És ha már a karaktereknél járunk, ez szerintem a legnagyobb előnye a filmnek: csupa emberközeli, árnyalt, és szerethető szereplőkkel operál. Nincs tökéletes hős, ott van pl. Panaka, aki, noha a jó oldalon van, csak rossz ötletei vannak, aztán Qui-Gonn, aki makacs, és néha olyan beszólásai vannak, hogy csak nézel, Obi-wan szánalmasnak nevezi Anakint, már előre is (pathetic), Padmé pedig vakmerő, és néha keményen bírálja a Jediket. A karakterek árnyaltsága nekem nagyon tetszik, pláne Palpatine esetében, aki alaposan kavarja a trutyit, érdemes elemezgetni a jellemét ebben a részben, remekül ki van dolgozva.

 

A hatásosságát emelném még ki a filmnek. A látvány mellett a gonosz megtestesítője, Darth Maul például iszonyúan félelmetes, a Jedik pedig rendkívül misztikusak, néha teljesen érthetetlenek, mit miért tesznek. Körüllengi őket a titokzatosság, amit csak növel a rejtélyes midichlorian méricskélés és az Erő.

 

Még a zenét emelném ki. John Williams egy zseni, és ez ebben a részben is egyértelműen kiviláglik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a zenét emelném ki. John Williams egy zseni, és ez ebben a részben is egyértelműen kiviláglik.

Az első részben jó pár remekbe szabott új dallamot hallhatunk, az Across kivételével simán veri a második filmet, magasról.

Én is megnézem, mivel kvízelünk majd belőle, kell már egy nézés mindegyikből :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is tartom a véleményem, hogy a legjobb hangkeverés ebben a részben van. Fantasztikus a pod-race verseny és a fénykardok búgása. :lol: A nabooi pilóták egyedi viselete is egyre jobban bejön. :yes: Watto meg zseniális :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki rákattant az első részre? Helyes. :yes: Nálam is érik már egy újbóli nézés.

 

Én a második rész zenéjét jobban szeretem.
Igen, az misztikusabb így nekem is jobban bejön. Viszont a Duel of the Fates csak az Imperial March -hoz mérhető szerintem. Amúgy nagyon örülök Donát ha ennyire bejön már az első rész. Szerintem igazi klasszikus akár csak a többi. Az pedig külön boldogsággal tölt el, hogy az elemzésemnek is hasznát vetted. :lol: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a második rész zenéjét jobban szeretem.

Azt, hogy melyiket szeretjük, ez ízlés dolga, de hogy nagyjából objektíve, melyik a jobb, az egy másik kérdés :D Meg az is, hogy ki melyiket tartja jobbnak :lol: De tök lényegtelen, senkinek nem egyformán tetszenek ezek a zenék.

 

Mindenki rákattant az első részre? Helyes. :D

Nálam is teljes nézés lesz :yes: Nincs kivételezés :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a második rész zenéjét jobban szeretem.
Én is. :lol: És nemcsak az Across the Stars miatt, hanem mert tele van lágy és nagyon kifejező dallamokkal (Yoda and the Younglings, Departing Coruscant, Anakin and Padmé, The Meadow Picnic). Persze a többi film zenéje is nagyon jó, de ez áll hozzám a legközelebb.

 

Nálam egy teljes SW nézés érik :yes:
Ezen már én is gondolkoztam, és a következő kvízek kapcsán jól fel is lehet osztani heti 3 részre a megtekintést. Persze jobb lenne egymás után mind a hatot, vagy legalább 3-3-at, de ez éjszakánként nem tud összejönni. De így is remek lesz! :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én nem tartom a II. rész zenéjét semmivel sem rosszabbnak se objektíve, se szubjektíve az első részénél. Kevesebb zene anyag, az igaz, no de amik ott szólnak... Return to the Tatooine, Across the Stars, Main Title and the Ambush, Jango's Escape... nekem ezek vannak olyan jók, mint az EpI bármelyikje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nagyon sok érdekes részletre derült fény, személy szerint sajnáltam hogy kihagyták belőle az eredeti csillaghajóparkot, pl.: Z-95 stb stb, plusz egy kicsit régebbinek képzeltem a Galaktikus Birodalmat. Valahol a Hapanákon ezidőtájt koronázták meg Ta'a Chume anyakirálynőt... MEgnéztem volna a ceremóniát, de ez kimaradt, úgyhogy négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Nagyszerű! Egy év után megnézve még jobban letisztult a sztori. Mindenkit elhelyez a sakktáblán, egyszerűen csodálatos úgy látni ezt a filmet, hogy már ismerjük a nagy egészet. Jar Jar -on meg szakadtam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody ötletén felbuzdulva, tegnap este megpendítettem a gyerekeknek, hogy mit szólnának hozzá, ha végignéznénk a Saga-t, minden péntek este (ami most csütörtökre esett :D) egy filmet, és most rögtön kezdhetnénk is a Baljós árnyakkal. Mit mondjak, pozitív volt a fogadtatás! A kicsik még nem is látták, csak a TCW-t, de úgy tűnik, elcsíptem a legjobb időszakot a kezdésre, mert képesek voltak egy ültükben végignézni, ami főleg a fiam esetében igen nagy szó. :D Persze kérdések voltak közben dögivel, így ez most nem az a nyugodt mozizás volt, amikor az ember, főleg így x-dik nézésre, tud figyelni a részletekre is bőven, de azért nagyon élveztem. :hehe: Először is, mert örülök, hogy végre ők is látják, és tetszik nekik (egy Star Wars rajongó gyerekei már mégse nőjenek fel úgy, hogy nincsenek időben beavatva a messzi-messzi galaxis rejtelmeibe :)), másodszor, mert jó volt nézni a rácsodálkozásukat arra, hogy Anakin hogy ismerkedett meg Obi-wannal, Artu Thripióval, vagy hogy Padmé királynő is volt már. Jar Jart viccesnek találták, de úgy tűnik, nem miatta tetszett a film elsősorban. :)

Este már késő volt megbeszélni a dolgokat utána, de reggel megkérdeztem őket, mi tetszett a legjobban a filmben. A fiam egyértelműen a fogatversenyt mondta (ő a Forma-1-et is szereti, és hamar megtalálta a párhuzamot), a lányom nem nyilatkozott ilyen konkrétumokról, ő mindig jobban megfontolja a dolgokat, mielőtt véleményt alkot, így nála még várnom kell.

 

Viszont az biztos, hogy jövő héten jön a Klónok támadása, én meg boldog vagyok, hogy végre nem csak fülhallgatóval és késő éjjel tudok SW filmeket nézni, mert eléggé megnőttek már, és sikerült bevonni őket is. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ideje nem láttam ezt a részt, szóval most úgy hatott rám mint ha most néztem volna elsőre a filmet. Tátott száj effektus megvolt, jelen pillanatban ez a kedvenc részem az összes közül (bár mindig az amelyiket aktuálisan megnézem, szóval nem számít :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces, mert mi meg vasárnap az rtl-en néztük meg, és nálunk is most látta először a húgom(szintén 9 éves :) ). Ő már a lego star wars videójátékból ismeri a sztorit, meg minden spoilert tud nagyjából, de én mindig mondtam neki, hogy egyszer meg kell néznie a sagát,mert alapmű, úgyhogy vasárnap mikor Baltonon voltunk, minden lejátszókészülék nélkül, pont kapóra jött, hogy a retekklub műsorra tűzte a filmeket.meg is néztük, és szerintem tetszett neki, úgyhogy most várjuk a vasárnapot, és vele az EPII-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Az a kérdés merült fel bennem, hogy Maul vajon honnan tudta, hogy a Tatooine-on kell keresnie a királynőt és a Jediket? Azt persze tudom, hogy Palpatine-tól, na de ő honnan tudhatta? A hajón lévőkön kívül senki nem tudhatta, hogy a Tatooine-on vannak, mert nem feleltek Sio Bibble segélykérésére és elvileg Coruscant-al sem folytattak kommunikációt épp azért, nehogy rájuk találjanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kérdés merült fel bennem, hogy Maul vajon honnan tudta, hogy a Tatooine-on kell keresnie a királynőt és a Jediket?

Gondolom úgy tudta meg Palpatine, mint Obi-Wan Anakinék hollétét a 2. részben. Tehát, hogy a Naboo-n nem találta őket és így kiterjesztette a keresést.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.