Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én már elő is toltam az ingyenes hónapra.

És tudsz is nézni valamit? Mert nálam mindig hibát ad, FF-el és IE-vel is :(

 

A másfél-két évet valamelyik cikkben írták, én úgy emlékszek, hogy csak tavaly (2015-ben) valamikor láttam olyan álláshirdetést, melyben lokalizáláshoz keresnek embereket. Lehet, hogy nem azóta sem találtak senkit :D (Mégiscsak jelentkeznem kellett volna :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amik itthon már mentek tévében/moziban, s készült szinkron hozzájuk, azokat elvileg meg tudják venni, a többihez meg először felirat, majd szép sorban készülhet hang is (legalább is én így csinálnám, csak kérdés, hogy mit terveznek/terveztek, s mikor).

 

Na jó, de amik itthon lementek szinkronosan azok már nem nagyon érdekelnek mert láttam őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasom, hogy Chrome alá befaragható egy házi felirat:

 

 

Fel kell tenni egy Super Netflix nevű bővítményt a Chrome-ra, a letöltött feliratot meg a subflicks.com oldalon átkonvertálni, s lehet nézni is. Ha csúszik, akkor lehet faragni rajta az időzítést resync-kel ugyanitt.

(Bocs, ha ilyet nem szabad, lehet törölni nyugodtan :))

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shannara - A Legend of the Seeker lefújása óta az első komolyabb klasszikus értelemben vett fantasy sorozat ahol a jó meg a gonosz erői vívják a harcukat. Megnéztem az első két részt és hát az összkép elég vegyes.

 

Ami jó: a CGI és a maszkok lenyűgözőek. Kíváncsi lennék mennyi pénz van benne. Azt, hogy TV-sorozatot néz az ember igazán csak az érzékelteti, hogy egy-két kivételt leszámitva egyszerre mindig csak max 6-7 szereplő van a képernyőn. Shannara világa kicsit kihalt, a díszletek is lehetnének nagyobbak, de ezzel együtt is mesésen mutat. A szinészek is teljesen jók. Manu Bennett kőkemény mint mindig, John Rhys-Davies végre annyi B-filmes alkotás után nem ripacskodik és még a fiatal szinészek is rendben vannak. Utóbbiakra kivétel nélkül mutatós embereket válogattak össze: olyan mintha Shannara világában majdnem mindenki címlap modell lenne. Ez sajnos nem segít abban hogy a világ hihetőbb legyen, viszont hála égnek a fiatalok nem tehetségtelenek. Amin nagyon meglepődtem, hogy néha a sorozat bizony elég véres. Nem Trónok Harca szint, de bizony van pár brutális jelenet. A rendezés pedig általában véve nagyon erős.

 

Ami nem jó: egyelőre baromi lélektelen. Állandóan expozició expozició hátán. Minden második párbeszéd igyekszik megmagyarázni valamit a háttér világból. Hogy ne legyen annyira dögunalom próbáltak az egyik főhőssel némi humort csempészni a sorozatba: az expoziciókra általában beszól, hitetlenkedik, marhaságnak tartja az egészet, de ettől nem jópofa lett hanem idegesítő. A világ egyáltalán nem érződik koherensnek. A szereplők olykor két jelenet alatt óriási távolságokat tesznek meg. Néha olyan mintha Shannara világa akkora lenne mint Bivalybasznád. Sajnos a sorozat egyelőre nagyon geek. Akik szeretik a fantasy ponyvát azok kedvelni fogják, mert igényes a kivitelezés, de a széles közönséget kizárt hogy ez a felvezető megfogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjátok, ugye, hogy időközben lement a Sherlock karácsonyi különkiadása (újévkor) és hogy már felirat is van hozzá?

 

Kár, hogy nem lett túl jó... :roll:

Láttam már 2-án, csak nem írtam róla, mert először nem is tudtam volna mit érdemben azon kívül, hogy nagyon szétesettnek találtam. Majd vetek rá még egy pillantást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shannara - A Legend of the Seeker lefújása óta az első komolyabb klasszikus értelemben vett fantasy sorozat ahol a jó meg a gonosz erői vívják a harcukat. Megnéztem az első két részt és hát az összkép elég vegyes.

Megnéztem én is Viasaton, nekem nem igazán tetszett, valahogy túl műnek és sivárnak tűnt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjátok, ugye, hogy időközben lement a Sherlock karácsonyi különkiadása (újévkor) és hogy már felirat is van hozzá?

 

Kár, hogy nem lett túl jó... :roll:

Én is láttam, még angol felirattal, és nekem sem tetszett igazán. Jópofa volt a korabeli környezet, de annyira megszerettem már a modern változatot, hogy szinte hiányzott, és ez a mostani a körítésen (díszlet, jelmez) kívül nem tudott pluszban hozzáadni. A sztori sem volt az igazi. :(

Továbbá eléggé kusza volt a vége az időváltással - lehet, meg kellene nézni magyar felirattal is, mert ott én elvesztettem a fonalat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a félelmem inkább annak szól, hogy felül fogok-e tudni emelkedni az eltérő fizimiskán. Nálam ezek nem működnek könnyen (pl. Dario lecserélése a Trónokban), de biztató, hogy a Ewan - Alec párossal nincs gondom. :)

Nálam akkor nem működnek, ha nem indokolt a csere, de például ennél a példánál én üdvözöltem, sőt, hálát adtam a készítőknek, hogy cseréltek. Mert az eredeti Daariót megformáló színész pofára számomra az egyik legunszimpatikusabb színész. Egyből megszerettem az újat, bár ebben az esetben még azt is lelkesen fogadtam volna, ha Moncsicsi áll be a helyére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chris Chibnall eddigi Doctor Who epizódjai:

 

42 (3. évad 7. rész) - A második évad Sátános duplájának egy meglehetősen középszerű és felejthető megidézése

The Hungry Earth/Cold Blood (5. évad 7-8. rész) - Az ötödik évadban minden részt imádok. Mindent kivéve ezt a kettőt....

Pond Life (prequel részek) - Nem túl emlékezetes, de bájos miniepizódok láncolata, amik felvezetik a hetes évadot.

Dinosaurs on a Spaceship (7. évad 2. rész) - Tudom Dzséjt nem fog egyetérteni, de nekem ez piszkosul bejött. Solomon kiváló gonosz, az epizód humora nagyon ott van (Rory faterja egészen fergeteges) és a maga módján még látványos is.

The Power of Three (7. évad 4.rész) - Az alapötlet jó volt, de sajnos hamar elsikkadt, a befejezés pedig kifejezetten csalódást keltő

 

Hát ez nem túl combos előtörténet. Moffatt anno úgy vette át a kormánybotot, hogy ő volt a franchise fenegyereke akinek minden epizódja akkorát ütött mint egy ólajtó. Ettől függetlenül kíváncsian várom milyen új hangulatot és történeteket hoz az "újfiú", de egyelőre nem vagyok róla meggyőződve hogy ne lett volna erre a feladatra jobb ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is belefutottam a hírbe ma, és agyalnom kellett azon, hogy mely részekhez volt köze az új showrunnernek. Kicsit sajnálom, hogy ennyire sokára jön a következő évad, a legutóbbi részek bizakodásra adtak okot a folytatást illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chris Chibnall eddigi Doctor Who epizódjai:

 

...

 

Hát ez nem túl combos előtörténet. Moffatt anno úgy vette át a kormánybotot, hogy ő volt a franchise fenegyereke akinek minden epizódja akkorát ütött mint egy ólajtó. Ettől függetlenül kíváncsian várom milyen új hangulatot és történeteket hoz az "újfiú", de egyelőre nem vagyok róla meggyőződve hogy ne lett volna erre a feladatra jobb ember.

Vajon Moffatt szimpla íróként nem akart maradni? Vagy Showrunner ritkán fokozna vissza valakit egyszerű íróvá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chris Chibnall eddigi Doctor Who epizódjai:

 

42 (3. évad 7. rész) - :pfff:

The Hungry Earth/Cold Blood (5. évad 7-8. rész) - :45:

Pond Life (prequel részek) - :hmm:

Dinosaurs on a Spaceship (7. évad 2. rész) - :facepalm:

The Power of Three (7. évad 4.rész) - :roll:

 

Biztató... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap előtt kezdtem el a 9. évadot - hát, a nyitányra már nem sikerül életemben először végignézni a sorozatot, ha csak ma nem kezdem el nagy hirtelen, aztán lefekvés nélkül bedarálom. (Nem fogom. :) ) De mindenképpen szinkronosan fogom én is nézni.

 

A külföldi kritikák elég vegyesek, nagy általánosságban ez a jelemző: az első rész sz*r, a második tűrhető, a harmadik zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap előtt kezdtem el a 9. évadot - hát, a nyitányra már nem sikerül életemben először végignézni a sorozatot, ha csak ma nem kezdem el nagy hirtelen, aztán lefekvés nélkül bedarálom. (Nem fogom. :) ) De mindenképpen szinkronosan fogom én is nézni.

 

A külföldi kritikák elég vegyesek, nagy általánosságban ez a jelemző: az első rész sz*r, a második tűrhető, a harmadik zseniális.

Hát, mivel ez csak 6 rész, reméltem, hogy hamar beindul..de akkor meglátjuk.

De akik megengedtek maguknak egy "Hinni akarok" mozifilmet -aminél, ha találomra beteszünk egy évadot és ott találomra lejátszunk egy részt, 90%, hogy jobbat találunk- lehet, hogy nem csoda hogy nem találnak vissza jó csapásirányra, csak 2 rész után..

Mindenesetre várom, nem temetem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.