Ugrás a kommentre

1x10 - One Way Out


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2022. 11. 09. - 11:09, csoli1138 írta:

Nem beáldozását, de akkor is erős kérés egy érdekházasság felé indítani az embernek a gyermekét! Durva!

Ez inkább beáldozás, hisz egy bűnözővel rokonságot vállalni nem fér bele Mon értékítéletébe. Gyakorlatilag összekötné az életüket ezzel a tisztességtelen emberrel. Még a kilátás is borzalmas, hogy rokonokká kell válniuk.

 

2022. 11. 09. - 11:09, csoli1138 írta:

Ja Luthennél, nem Amidala egyik ep2-es fejdísze volt, ami mellett megállt? Amelyiket akkor viselte mikor Anakinnal elutaztak. 

De igen, azt tisztogatta. Vagy legalábbis egy olyat. :) 

 

2022. 11. 09. - 11:09, csoli1138 írta:

"...akármit is építünk itt..." Nos múlt héten feldobtam, hogy a HCS-hez valamit, az poén lenne. Most még erősebben éreztem ezt. Ha nem is fog kiderülni, én maradok ennél.

Én is erre hajlok, mert nagyon lényeges, szóval tuti valami alkatrész a HCs-hez. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez inkább beáldozás, hisz egy bűnözővel rokonságot vállalni nem fér bele Mon értékítéletébe. Gyakorlatilag összekötné az életüket ezzel a tisztességtelen emberrel. Még a kilátás is borzalmas, hogy rokonokká kell válniuk.

 

Meg a csávónak pont ez benne az üzlet, hogy Mon Mothmával így be tud házasodni egy elsimert, rangos közegbe, így magát is legitimálva. Ez pedig olyan, ami értékesebb is lehet pusztán a pénznél. A megítélése így megváltozhat, ha meg valami alvilági üzelmei kapcsán problémája akad, akkor megpróbálhatja felhasználni a Mon-on keresztül meglevő befolyását. 

 

Ami igazán érdekes ebben, hogy Mon Mothma mit vállal azzal, ha nemet mond és a lánya autonómiáját helyezi előtérbe. Milyen veszélyeknek, meghurcoltatásnak teszi ki magát és a családját azzal, ha észreveszi a titkos oldalát a Birodalmi. Tudom, hogy ez nem egy ilyen egyszerű művelet, hogy melyikkel nagyobb a veszély és mégis csak a gyerekéről van szó, de azért mégis. A fazon úgy jött ide tárgyalni, hogy sejtette azt Mon mennyire kiszolgáltatott helyzetben van és olyan ajánlatot tett, amit megtehetett. Amikor nagyon elutasítóan reagált a nő, sokatmondó volt ahogy reagált erre Davo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, és zsarolni is tudja most már, hisz nyilvánvaló, hogy törvénytelenségre akarja használni Davót. 

 

Egyébként Ben Solo élete nagyban hasonlíthatott Leida Mothmáéra. Legalábbis ma ez jutott eszembe róla. Anyja gyakorlatilag nincs, az apja meg egy bábú. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Így van, és zsarolni is tudja most már, hisz nyilvánvaló, hogy törvénytelenségre akarja használni Davót. 

 

Egyébként Ben Solo élete nagyban hasonlíthatott Leida Mothmáéra. Legalábbis ma ez jutott eszembe róla. Anyja gyakorlatilag nincs, az apja meg egy bábú. 

Tényleg hasonló lehetett a helyzet. Ilyankor sajnálom, hogy sokmindent nem láttunk a 6 és 7 közt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg brutál, milyen rétegekkel és új aspektusokkal gazdagítja a sorozat az SW világát. Korábban bele se gondoltam igazán, milyen áldozatokat kellett hoznia pl. Mon Mothmának azért, hogy a Lázadás ne csak egy hamvába holt kis mozgalom legyen. A mindennapos színészkedés, és az ezzel járó stressz, plusz a családi drámák... durva. O'Reilly remekül hozta a tehetetlen idegtől remegő anyát, akinek gyakorlatilag a tulajdon lányát kell odavetnie a galaxis szabadságáért cserébe. Illetve az is elgondolkodtató, hogy a Luthenhez hasonló "névtelenek" nélkül mennyire nem működött volna ez az egész lázadósdi. Apropó, Luthen rész végi monológja zseniális volt, nagyon erős a színész, a karaktere minden pillanatának nagyon domináns és unikális atmoszférája van. Hasonló kaliber még Andy Serkis, aki igazán emlékezetessé varázsolta Kino Loy karakterét. Parédés színészek, elsőrangú rendezés, tömény dráma. Én is csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni a szériáról. :clap:

 

Azért, mert kevesebbet és/vagy semmit nem írok az utóbbi részekről, ne tévesszen meg senkit. :) Részben időhiány, részben peddig annak oka, hogy az előttem szólók már szépen összefoglalják az én gondolataimat is, mire firkálnék az adott részről. Nem szeretném rangsorolni a többihez képest, de remek sorozat, várom a dupla finálét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 09. - 22:17, Nute Gunray írta:

Az is mennyire megdöbbentő, hogy az addig félelmetesnek tűnő "Hang" gazdája valójában egy kis bizonytalankodó nyikhaj.

Az a másik volt, nem? Az idősebb.

 

2022. 11. 09. - 22:31, Wilde írta:

Arra készült, hogy már kvázi halott ember és inkább meghal, de megpróbálja, lehet a végén ő is ugrott...

Nekem az a véleményem, hogy ugrott. A lázadás szítását a nevéhez kötik, főleg a beszéde után amit mindenki, így az őrök is hallottak. Kinonak abszolút nem opció, hogy elfogják, és valószínűleg jobban is jár a halállal.

 

2022. 11. 10. - 8:28, Donát írta:

Kino beszéde a torzítással olyan volt mintha Snoke szólt volna hozzájuk. :D

Nekem nem jutott ez szembe, Snoke erőteljesebb volt. :) Persze a karakter okén se, ami nagyon erős volt és nem engedte, hogy másra asszociáljak. 

 

25 perccel korábban, Darth Sky írta:

A mindennapos színészkedés, és az ezzel járó stressz, plusz a családi drámák... durva.

Vajon Palpatine is a sok stressz miatt tűnt el? :D Nem bírta a folytonos színészkedést, ami gyakorlatilag az élete volt. Ennek fényében igazán kéjes örömmel adhatta magát az Exegolon, ahol végre nem kellett megjátszania magát. 

 

26 perccel korábban, Darth Sky írta:

Azért, mert kevesebbet és/vagy semmit nem írok az utóbbi részekről, ne tévesszen meg senkit. :) Részben időhiány, részben peddig annak oka, hogy az előttem szólók már szépen összefoglalják az én gondolataimat is, mire firkálnék az adott részről. Nem szeretném rangsorolni a többihez képest, de remek sorozat, várom a dupla finálét!

Én mindig úgy írok a részekről, hogy nem olvasom el előtte a többi hozzászólást. Tök jó látni, hogy néha több ember is ugyanazokat emeli ki, amiket én is észreveszek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként Ben Solo élete nagyban hasonlíthatott Leida Mothmáéra. Legalábbis ma ez jutott eszembe róla.

Van hasonlóság olyan értelemben, hogy egyikük sem kapja meg azt a szeretetet és odafigyelést, amire szüksége lenne. De azért Ben még mindig jobban járt: a szülei szerették egymást is, nem kellett néznie a mindennapos civakodást és a fagyos hangulatot éreznie minden közös étkezésnél. Neki valszeg az volt a baja, hogy sokszor volt egyedül és magányosan gyerekkéntAz hogy mégis ő tért a rosszabb útra (ezt persze csak vélelmezem, mert Leida sorsát nem ismerjük még), az a saját természetének köszönhető és hogy Erő-érzékeny volt, amit az ellenfél kihasznált. 

 

Egyébként nem várom, hogy Mon Mothma odadobná a lányát egy bűnözőnek a politika, a lázadás kedvéért. Ez túl van a határon, amit erről a nőről jelenleg el tudok képzelni. Pedig sajnos a történet nagyon adná, hogy még a lányát is feláldozza végül.

Egy kivétel van, ha a fiatalok szimpatikusak lesznek egymásnak, s az egészből a lány számára ki sem derül, hogy kényszerházasság felé halad, s így Mon beadja a derekát (mondjuk már az nagy szó, ha egyáltalán belemegy abba, amit a másik kért, hogy csak mutassák be őket egymásnak). De ez nem az a sorozat, ahol akár ilyen apró happy endek beleférnének.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyébként nem várom, hogy Mon Mothma odadobná a lányát egy bűnözőnek

Perrin megteheti. Davo célzása, hogy ismeri a férjét, jelzés értékű is lehet. Nem annak a férfinak tűnik aki nem kapja meg amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Perrin megteheti. Davo célzása, hogy ismeri a férjét, jelzés értékű is lehet. Nem annak a férfinak tűnik aki nem kapja meg amit akar.

Sajnos én is úgy érzem, hogy elintézi, hogy megkapja.

Viszont nem Perrin a gyenge pont, mert ő is szereti a lányát, és szerintem rajta kevésbé találna fogást. Viszont a nőt simán zsarolhatja most már, hiszen tudja, hogy bajban van. Itt már nem csak az lehet a kérdés, hogy megadja-e a kért pénzt vagy nem, hanem hogy feldobja-e nőt a hatóságoknak valahogy. Nekem van egy olyan érzésem, hogy Mon Davo-val még nagyobb kutyaszorítóba került, mint eddig volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, de ezt Kolma cseszte el, mert a nő megkérdezése nélkül beavatta Davót. Nem is tudom hogy gondolta ezt a dolgot.

Elmondta, hogy gondolta: ekkor már nincs semmilyen más megoldás. Mothma megkérte, hogy lapátolja félre valahová azt a sok sz*rt, amit ő maga halmozott fel magaköré. Ő már csak ezt az egy lehetőséget tudta megtalálni ezekbe a kései időkben. Mondta is, hogy bárcsak előbb hívta volna Mon. Szóval nem Kolma cseszte el, hanem Mothma, aki egyrészt kicsit meggondolatlanul szórta a pénzt a lázadók kasszájába, másrészt olyan sokáig húzta az időt, hogy az már majdnem a legutolsó utáni pillanat. És Mothma adott Kolmának felhatalmazást a probléma megoldására. De a végső döntés így is Mothmáé.

Amúgy szerintem Davo nem akarná zsarolni Mothmát. Mindenek előtt, nem tudja, hogy a nő lázadókat szponzorál. Annyit tud csupán, hogy eltűnt némi pénz. Ez elmehetett akármire, pláne a korrupt Birodalomban, ahol a szenátorok előszeretettel csípik le a maguk kis hasznukat. Ahogy Kolma is mondta, nem Mon az első szenátor, aki ilyen kellemetlen anyagi helyzetbe került és akin Davo segített. És pont emiatt, mert már másoknak is nyújtott ilyen anyagi támogatást, nem fordulhat Mon ellen. Ha kiteregeti a szennyest - akár igaz az, akár csak feltételezett -, a Birodalom nem csak Monra, de Davóra is rápillanthat, akkor pedig azok az emberkék is veszélybe kerülnek, akiknek már segített. És szerintem Davo nem akar a Birodalom figyelmének középpontjába kerülni, azt meg pláne, hogy az "üzletfelei" tehernek és veszélyforrásnak érezzék. Mert könnyen lehet, hogy véletlen baleset éri. Tudjuk, hogy manapság könnyen megfagynak az űrhajón az emberek, miközben kilépnek a hipertérből.

Davo nyerhet az ügyleten, ha Mon rááll, de nincs olyan helyzetben és oka sem sok arra, hogy kikényszerítse azt, hogy Mon ráálljon. Mert szerintem nem Mothma az egyetlen chandrillai nemesi család, akinek a lánya jó parti lehet az ő fiának, és azzal sem veszít sokat, ha nem lesz jó partija a fiának. Eddig is elvolt ilyesmi nélkül, nagyon jól elvolt. Ez csak egy nagyon hasznos fizettség lenne, de nem létkérdés számára. Nem olyasmi, ami miatt be kéne fenyítenie egy birodalmi szenátort. Ráadásul, ő maga is jó látja, hogy remek esélye van erre az üzletre. Hiszen azzal búcsúszik, hogy Mon végig őszinte volt, kivéve a végén, amikor azt állította, hogy fontolóra sem veszi.

És Monnak sem kell sokat gondolkodnia. Ha meg akarja menteni a lánya életét, oda kell löknie Sculdunnek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Elmondta, hogy gondolta: ekkor már nincs semmilyen más megoldás. Mothma megkérte, hogy lapátolja félre valahová azt a sok sz*rt, amit ő maga halmozott fel magaköré. Ő már csak ezt az egy lehetőséget tudta megtalálni ezekbe a kései időkben. Mondta is, hogy bárcsak előbb hívta volna Mon. Szóval nem Kolma cseszte el, hanem Mothma, aki egyrészt kicsit meggondolatlanul szórta a pénzt a lázadók kasszájába, másrészt olyan sokáig húzta az időt, hogy az már majdnem a legutolsó utáni pillanat. És Mothma adott Kolmának felhatalmazást a probléma megoldására. De a végső döntés így is Mothmáé.

Az új törvények is belejátszottak ebbe. Egyébként Kolma felajánlotta, hogy keres mást. Gondolom az időhiány miatt ebbe Mon nem ment bele.

 

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

És Monnak sem kell sokat gondolkodnia. Ha meg akarja menteni a lánya életét, oda kell löknie Sculdunnek.

A saját élete függhet ettől, a lányáé nem hiszem. Bár ez a Birodalom, de akkor se hiszem, hogy Leida és Perrin veszélybe lennének. Főleg Perrin kapcsolatai miatt, meg úgy am block nem tudnak semmiről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A saját élete függhet ettől, a lányáé nem hiszem. Bár ez a Birodalom, de akkor se hiszem, hogy Leida és Perrin veszélybe lennének. Főleg Perrin kapcsolatai miatt, meg úgy am block nem tudnak semmiről. 

Arról a Birodalomról van szó, ami simán elrabolta Bail Organa 10 éves lányát és szándékában állt kínzásnak alávetni, csak azért, hogy ráleljenek egy lázadó sejtre. Mit csinálnának egy lassan 14 éves lánnyal, csak azért, hogy szóra bírják az anyját, aki lázadókat pénzzel?

Az, hogy nem tudnak semmiről, semmit sem jelent. Ezt a Birodalomnak el is kéne hinnie. De tudjuk, hogy nem hiszékenyek. Így is, úgy is meg fogják őket kínozni, mert hátha mégis tudnak valamit. És az sem számít, hogy Perrin Sly Moore-t is meghívja vacsorázni. Ettől még Perrin nem lett védett, már csak azért sem, mert a Birodalomban senki sem az. Még Darth Vader sem, szóval innentől, ha csak nem Sheev Palpatine-nak hívnak, bármikor egy  vallatószékben vagy egy kivégzőosztag előtt találhatod magad, ha gyanúba kerülsz. Pláne most, a Közrendi Ítélet-felülbírálási Direktíva árnyékában, amely értelmében minden olyan bűntény, amely akárcsak közvetett hatással van a Birodalomra, főbenjáró bűn.

Szóval az egész Mothma család abszolút ki van szolgáltatva, a legtöbb, amiben ezen a ponton reménykedhetnek, ha Mothma lebukik, a viszonylag gyors halál. Se Perrinnel, se Leidával nem bánnának finomabban, mint Bix-szel. Ráadásul a lány megkínzásával szóra bírhatják az anyját, és ez sajnos Leida számára nagyon rossz hír. És most már semmi kétségünk nem lehet affelől, hogy a Birodalomnál nincs határ. Nem az Obi-Wan Kenobi és az Andor korábbi részei után. Leidát Mon szeme láttára a coruscanti főtéren lőnék tarkón, ha ezzel csak egy lépéssel is közelebb kerülnének a lázadókhoz.

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az új törvények is belejátszottak ebbe. Egyébként Kolma felajánlotta, hogy keres mást. Gondolom az időhiány miatt ebbe Mon nem ment bele.

Igen, belejátszottak, de lehetett volna elővigyázatosabb (Organáék tudomásunk szerint nem kerültek ugyanebbe a helyzetbe, pedig ők sem fukarkodtak az "adományokkal" - csak ott Breha vitte a könyvelést, és ezek szerint jobban csinálta, mint Mon könyvelője). És az időhiány az, amiért Kolma már nyitásból megkörnyékezte Davót. Az előző részben a beszélgetésükben végig érezni, hogy Kolma egy utolsó, kétségbeesett megoldást talált, mert baromi sokszor céloz az időre. "Előbb hívtál volna, találhattunk volna jobb megoldást" és "nincs végtelen időd". Szó szerint az idő itt most a legnagyobb ellenség, és az előző rész alapján a végóráikban vannak. Olyannyira, hogy Kolmának muszáj volt előre rohannia és Mon megkérdezése nélkül bevonni Davót. Nyilván tudta, hogy a nő élből elutasítaná, aztán sok időbe telne győzködni, meg sokat gondolkodna rajta. És amikor felajánlja azt, hogy keres más, szinte rá van írva az arcára, hogy ez csak egy kegyes gesztus, nem reális lehetőség. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Arról a Birodalomról van szó, ami simán elrabolta Bail Organa 10 éves lányát és szándékában állt kínzásnak alávetni, csak azért, hogy ráleljenek egy lázadó sejtre. 

Pontosabban az Reva magánakciója volt. Tettét még a Főinkvizitor is helytelenítette. Azóta viszont sok idő eltelt így igaz lehet, hogy most már nem riadnának vissza semmitől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pontosabban az Reva magánakciója volt. Tettét még a Főinkvizitor is helytelenítette. Azóta viszont sok idő eltelt így igaz lehet, hogy most már nem riadnának vissza semmitől.

Hát ez az, hogy csak helytelenítette, de egy szóval sem utasította arra, hogy engedje el. Vader sem adott ki ilyen parancsot, pedig szerintem tudott róla. Legalábbis kétlem, hogy a Főinkvizítor nem tájékoztatta Reva akciójáról. És hát ja, azóta eltelt öt év, még keményebbek, még bátrabbak lettek, a friss K.I.F.D. rengeteg lehetőséget is biztosít nekik. Ráadásul az állam elárulása még nagyobb teret adna a Mothma család bedarálására. Sőt ezen a pontom szerintem Kolma is velük bukna, mint a család pénzügyi menedzsere, és ezzel ő is tisztában van. Ezért is sürgette a Davóval való találkozást.

Amúgy az is fura, hogy az állam tulajdonában lévő chandrillai követségen ilyen nyíltan mernek beszélgetni. Nem félnek attól, hogy teli van a hely poloskákkal?:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt ezen a pontom szerintem Kolma is velük bukna, mint a család pénzügyi menedzsere, és ezzel ő is tisztában van. Ezért is sürgette a Davóval való találkozást.

Ha Mothma bukik akkor valószínűleg mindenki. Még Davo is, akármennyi pénze van. 

 

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy az is fura, hogy az állam tulajdonában lévő chandrillai követségen ilyen nyíltan mernek beszélgetni. Nem félnek attól, hogy teli van a hely poloskákkal?

Erre már én is gondoltam, de úgy néz ki nem hallgatják le őket.

 

 

Mikor jön a terjengős írásod? ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mikor jön a terjengős írásod? ;)

A tervek szerint ma befejezem a projektet, amiről nem akartam elvonni a figyelmemet. Vagy legalábbis azt a részt, ami feltétlen igényli a jelenlétem és az odafigyelésem. Aztán este megnézem még egyszer az epizódot. És vagy éjjel vagy holnap valamikor. Legalábbis ez a terv. Jó lesz már kiírni magamból, mert elég sűrűn kattog ezen az agyam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy az is fura, hogy az állam tulajdonában lévő chandrillai követségen ilyen nyíltan mernek beszélgetni. Nem félnek attól, hogy teli van a hely poloskákkal?:hmm:

 

Lehet végignézték már a lakást és nem találtak (vagy csak hiszik, hogy nincs). Mondjuk ha a sofőrjét is a Birodalom jelölte ki neki, akkor nem biztos, hogy szükség van rá. Mikor Luthennél jártak is nagyon kukucskált volna befele, hogy mizu van. Ki tudja, hány beépített ember van még a környezetében.

 

Vagy csak annyira arrogánsak, hogy nem gondolják, hogy majd pont a szenátorok fognak a Birodalom ellen szervezkedni, akiknek amúgyis csak látszathatalmuk van. Főleg ha még meg is kötik a kezüket, mint pl. a pénzügyi törvénnyel ami miatt most sz*r került a ventilátorba

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Vagy csak annyira arrogánsak, hogy nem gondolják, hogy majd pont a szenátorok fognak a Birodalom ellen szervezkedni, akiknek amúgyis csak látszathatalmuk van. Főleg ha még meg is kötik a kezüket, mint pl. a pénzügyi törvénnyel ami miatt most sz*r került a ventilátorba

Plusz az is lehet, hogy Mont ártalmatlan naiv idealistának hiszik, aki a szenátusban akar elérni változást. Nem rejti véka alá rendszer ellenes nézeteit, ezért a látszat demokrácia fontos része: lehet mutogatni, hogy itt szólásszabadság van, hisz ez a Mon Mothma is nyíltan kritizálhatja a rendszert. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem csak most esett le, hogy Kino VÉGIG tudta, hogy számára nincs menekvés, és így csinálta végig az egész börtönlázadást. :o Így még nagyobb a drámája. :clap: :cry: 

Mintha csak a platformon realizálta volna, hogy basszus ez nem fog menni. Annyira vágyott a szabadságra, hogy nem érdekelte.

 

19 perccel korábban, Donát írta:

Cassian mikor megérkezik:

Feltűntek az örvények a létesítmény sarkainál. Először nem  tudtam mire vélni őket, de talán ez is egy biztonsági dolog, mert akkora a víz sodrása a börtön körül, hogy ha be is ugrik oda valaki, tuti lehúzza az ár. Na már most kezdtem arra gyanakodni, hogy itt kissé megengedőbbek voltak a készítők a történettel, de nem! A menekülésnél látszik, hogy a leállításkor ezeknek az örvényeknek a gerjesztése is megszűnt, így el tudnak úszni. Brilliáns, hogy erre is figyeltek!! :clap:

 

 

SZERK: @Donát! Te is ígértél valami értékelés félét. :P 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem csak most esett le, hogy Kino VÉGIG tudta, hogy számára nincs menekvés, és így csinálta végig az egész börtönlázadást. :o

Szerintem abban nem lehetett biztos, hogy számára nincs menekvés, csak annyit tudott, hogy úszva nem juthat ki. De bízhatott abban, hogy egy jármű, azaz egy csónak, egy sikló vagy egy űrhajó lesz majd számára a kiút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 12. - 14:05, Pildi írta:

Egy kivétel van, ha a fiatalok szimpatikusak lesznek egymásnak, s az egészből a lány számára ki sem derül, hogy kényszerházasság felé halad, s így Mon beadja a derekát (mondjuk már az nagy szó, ha egyáltalán belemegy abba, amit a másik kért, hogy csak mutassák be őket egymásnak). De ez nem az a sorozat, ahol akár ilyen apró happy endek beleférnének.  

Gyakorló lányos anyaként magam is erre jutottam, hogy így állnék hozzá. Persze fogjanak szavamon az égiek. Mont annyira taszítja ez az ember, hogy orrát befogva is kemény lehet egy serdülő ízlésére bízni az ügy sorsát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem csak most esett le, hogy Kino VÉGIG tudta, hogy számára nincs menekvés, és így csinálta végig az egész börtönlázadást. :o Így még nagyobb a drámája. :clap: :cry: 

Szerintem is tudta. Számára az egyetlen igazi kiút a rendes szabadulás lett volna, ezért is ragaszkodott annyira a végsőkig ahhoz, hogy minden rendben van, bármi történt is a második szinten, az őket nem érinti, csak az dolguk, hogy dolgoznak és nem kevernek balhét. Amikor kiderült, hogy ez így már többé nem lehetséges (és kérdéses, hogy valaha is az volt-e egyáltalán), akkor majd a szíve szakadt bele, de beadta a derekát. Tudta, hogy neki már annyi, nincs kiút (no way out), de a többiekre való tekintettel a lázadás élére állt. A platformon, amikor a többiek már ugranak le, nem rémült döbbenet van az arcán, hanem a belenyugvás, hogy megcsinálták, de neki nincs kiút.

Amúgy szerintem a többiek után ugrott, de majd csak valamivel később, amikor végiggondolva a lehetőségeket, ez tűnt a legjobb megoldásnak, a gyors halál.

 

55 perccel korábban, Szisz írta:

Gyakorló lányos anyaként magam is erre jutottam, hogy így állnék hozzá. Persze fogjanak szavamon az égiek. Mont annyira taszítja ez az ember, hogy orrát befogva is kemény lehet egy serdülő ízlésére bízni az ügy sorsát. 

Gyakorló anyaként én is. Meg aztán nem mindig lehet helyesen megítélni valakit az apja vagy az anyja alapján. A legrendesebb embernek is lehet gazember gyereke és fordítva, a legnagyobb gazembernek is rendes fia/lánya. Mon Mothma azt találja taszítónak, hogy a neve kapcsolatba kerüljön bárhogyan is ezzel az alakkal, ezen nem lehet segíteni, ha mégis kénytelen lesz elfogadni a segítségét és annak az árát, de ha legalább a lánya nem jár rosszul, az enyhítheti az áldozat súlyát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem csak most esett le, hogy Kino VÉGIG tudta, hogy számára nincs menekvés, és így csinálta végig az egész börtönlázadást. :o Így még nagyobb a drámája. :clap: :cry: 

Én is ezt éreztem. A börtönlázadás folyamán olyan mintha folyamatosan őrlődne és először nem is értettem hogy miért. A nagy beszéde elején se tudja igazán belelkesíteni az embereket, Cassiannak rá kell szólnia, hogy tudja ő ezt ennél jobban is. Elsőre fura is volt. Persze biztosan nem tudhatta hogy meg tud-e lógni, de hát minden rab tudja hova kell menni amikor azt skandálják hogy csak egy út van kifelé. Így nyilván Kino is sejti hogy azaz egy út egy olyan helyre visz ami valszeg neki nem ad kiutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Én is ezt éreztem. A börtönlázadás folyamán olyan mintha folyamatosan őrlődne és először nem is értettem hogy miért. A nagy beszéde elején se tudja igazán belelkesíteni az embereket, Cassiannak rá kell szólnia, hogy tudja ő ezt ennél jobban is. Elsőre fura is volt. Persze biztosan nem tudhatta hogy meg tud-e lógni, de hát minden rab tudja hova kell menni amikor azt skandálják hogy csak egy út van kifelé. Így nyilván Kino is sejti hogy azaz egy út egy olyan helyre visz ami valszeg neki nem ad kiutat.

Igen, pontosan. Ezzel nálam is minden a helyére kerül, mert önfeledtség akkor sem látszik rajta, amikor már átveszik az uralmat a létesítmény felett és elég sanszos, hogy meg tudnak lógni az épületből.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

e is ígértél valami értékelés félét. :P 

Ha lesz rá elég mentális erőm, meg fogom írni. Jelenleg kevés van, és más szívja el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

mert önfeledtség akkor sem látszik rajta, amikor már átveszik az uralmat a létesítmény felett

Amikor rohannak és ordítják, hogy one way out, az pont egy ilyen eufórikus pillanat. Kino rohan elöl.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 12. - 11:46, Darth Sky írta:

Tényleg brutál, milyen rétegekkel és új aspektusokkal gazdagítja a sorozat az SW világát. Korábban bele se gondoltam igazán, milyen áldozatokat kellett hoznia pl. Mon Mothmának azért, hogy a Lázadás ne csak egy hamvába holt kis mozgalom legyen. A mindennapos színészkedés, és az ezzel járó stressz, plusz a családi drámák... durva. O'Reilly remekül hozta a tehetetlen idegtől remegő anyát, akinek gyakorlatilag a tulajdon lányát kell odavetnie a galaxis szabadságáért cserébe. Illetve az is elgondolkodtató, hogy a Luthenhez hasonló "névtelenek" nélkül mennyire nem működött volna ez az egész lázadósdi. Apropó, Luthen rész végi monológja zseniális volt, nagyon erős a színész, a karaktere minden pillanatának nagyon domináns és unikális atmoszférája van. Hasonló kaliber még Andy Serkis, aki igazán emlékezetessé varázsolta Kino Loy karakterét. Parédés színészek, elsőrangú rendezés, tömény dráma. Én is csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni a szériáról. :clap:

 

Azért, mert kevesebbet és/vagy semmit nem írok az utóbbi részekről, ne tévesszen meg senkit. :) Részben időhiány, részben peddig annak oka, hogy az előttem szólók már szépen összefoglalják az én gondolataimat is, mire firkálnék az adott részről. Nem szeretném rangsorolni a többihez képest, de remek sorozat, várom a dupla finálét!

Hmmm....dupla finálé lesz? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.