Ugrás a kommentre

2x12 - The Outpost


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az én szememben a klónok felett lebegő véget jelenti. Ami ott volt mindig is felettük készen arra, hogy lecsapjon rájuk. Ez a fenyegetés most már még kézzel foghatóbb, mert az életük értelme szűnt meg a leszereléssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte azt hittem, nem fog tetszeni ez a rész. Egy kissé lassan is indult be, de aztán magával ragadott a drámai hangulata. Kulcsfontosságú volt Célkereszt fejlődése szempontjából. Most már látható volt, hogy a rész végére neki is betelt a pohár. Tehát nem menthetetlen ő sem. Öt csillagot adok a részre, mivel kitűnő darab.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet azzal a véleménnyel, hogy megint egy olyan epizód lett 5 csillagos, ami nem a Bad Batch tagjairól szól. Egyrészt Crosshair is tagja a csapatnak, még ha ő maga azt is hiszi, hogy már nem, mert ez csak az ő döntése. a többiek 2 pillanat alatt visszafogadnák, ahogy erre legutóbb Kaminon is utaltak. Másrészt mivel kezdetben tagja volt, ezért azt látni, hogyan talál vissza hozzájuk minimum lélekben (mert ez most szerintem indirekt megtörtént), és reméljük, az évad további részében fizikailag is, abszolút a Bad Batch sztori része. Jelenleg két szálon futnak az események, de össze fognak érni, ebben biztos vagyok. :)

 

Én sem tudok mást mondani, hogy fantasztikus epizód volt, a sorozat talán legjobbja, most úgy érzem. Tudni már tudtuk, hogy hová csúszott a klónok értéke a birodalmi értékrendben, mert ezt már Rampart is elmondta, és a birodalmi szenátusi rész is megerősítette. Most viszont konkrétan láttuk, mit jelent ez a valóságban, egy Isten háta mögötti fagyos világban, ahol a klóncsapat lelkiismeretesen szolgál, amíg tud, és nem hogy köszönet nincs érte, hanem csak lecseszést kapnak. Mayday többet tett a Birodalomért, mint Nolan valaha is fog, mert ez utóbbi komolyan veszi a feladatát, kompetens tisztként és bajtársként viselkedik (ami szintén egy normális rendszerben kitüntetendő lenne), a másik meg egy féreg és még a kiadott parancsai sem jók. Itt az zajlik, ami egy diktatórikus rendszer sajátja, hogy az ésszerű döntéseket felváltják azok a döntések, amelyek a bizalmatlanságból fakadnak (a Köztársaság alatt működő sereg megbízhatatlan), és nem számít, mi ennek az ára. 

 

Szóval itt most láthattuk, hogy a le nem szerelt klónok hogyan végzik, az egymás mellett sorakozó sisakok is csak addig szolgálnak az érdemek elismeréseként, amíg a parancsnok megadja vele a tiszteletet elhunyt társainak. Erről eszembe jutott a TCW 7. évad záró rész vége, amikor Rex és Ahsoka rakta sorba az ellenük fordult és meghalt klónok sisakját a havas holdon. Ugyanaz a szomorú pillanat, pedig ez utóbbi idején nem lehetett tudni, mi lesz a klónokkal rendszerszinten. Hát azóta ez mindenkinek kiderült, Hunteréknek hamarabb leesett a tantusz, Crosshairnek meg csak most.

Nagyon várom, mit akarnak vele tenni, és hogy vajon hagyja-e, vagy felül tud majd kerekedni a saját akarata a további manipulációk felett.

 

A látvány pazar volt, és jelképekben gazdag. Az arctalan fosztogatók jelentése szerintem, hogy a klónok végét a külső veszély és a Nolan-félék személyében a belső veszély egyaránt jelentik, és a külső veszély milyenségének egyáltalán nincs is jelentősége, mert a belső veszély sokkal lényegesebb. A köröző keselyűféleség pedig számomra az elmúlást, a klón sereg végét jelképezte és tetszik az a gondolat, hogy egyben Crosshair felszabadulását is a "good soldiers follow orders" mentális béklyója alól. A Rookies-zel való párhuzam is nagyon tetszik. Sajnos esélytelen, hogy én egyszer a TCW elejétől a TBB végéig végignézzem az összes évadot egymás után értelmezhető időtáv alatt, pedig micsoda íve lenne a történetnek! Esetleg az unokáimmal, ha majd lesznek. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Pildi írta:

Mayday többet tett a Birodalomért, mint Nolan valaha is fog

Nolan megtette a tőle elvárható legjobb dolgot, amit a Galaxisért tehetett: meghalt. Második nézésre még jobban rüheltem ezt a ganajtúrót, mint elsőre. :fuck2::fuckoff::chainsaw:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nolan megtette a tőle elvárható legjobb dolgot, amit a Galaxisért tehetett: meghalt. Második nézésre még jobban rüheltem ezt a ganajtúrót, mint elsőre. :fuck2::fuckoff::chainsaw:

Hát, sikerült jövő időt használni egy halottnál... :oops:

De ha átírom a Nolan-félékre, akkor biztos igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Hát, sikerült jövő időt használni egy halottnál... :oops:

A Star Warsnál azért ez nem nagy hiba, hiszen sokan belekontárkodtak már a Galaxis sorsába azután is, hogy meghaltak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nolan megtette a tőle elvárható legjobb dolgot, amit a Galaxisért tehetett: meghalt.

 

Én pontosabbnak érzem azt hogy az volt a tőle elvárható legjobb dolog amit megtett hogy kinyíratta magát. De a lényeg hogy megdöglött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

ezért azt látni, hogyan talál vissza hozzájuk minimum lélekben

Amikor kimászik a hóból az olyan, mint amikor a halottak támadnak fel. Szimbolikusan akkor született újjá. Még a sisakját is elvesztette ami az identitásának fontos része. 

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Sajnos esélytelen, hogy én egyszer a TCW elejétől a TBB végéig végignézzem az összes évadot egymás után értelmezhető időtáv alatt, pedig micsoda íve lenne a történetnek! Esetleg az unokáimmal, ha majd lesznek. 

A klónos részeket válogasd ki, azt emberi idő alatt végig lehet majd nézni. :) De a klónok történetének még koránt sincs vége, sőt, most kezd beindulni!

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nolan megtette a tőle elvárható legjobb dolgot, amit a Galaxisért tehetett: meghalt. Második nézésre még jobban rüheltem ezt a ganajtúrót, mint elsőre. :fuck2::fuckoff::chainsaw:

Mint írtam is, én már az első percben tarkón lőttem volna a Coruscanton. A birodalmi seregben mennyi ilyen kiskirály típusú pszichopata lehetett? Még belegondolni is félelmetes.

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Star Warsnál azért ez nem nagy hiba, hiszen sokan belekontárkodtak már a Galaxis sorsába azután is, hogy meghaltak. :lol:

Nolanon páncél is volt, szóval bármi lehet. :P De ha ez a véglény életben maradt én nem tudom mit csinálok!

 

2 órával ezelőtt, Rog írta:

 

Én pontosabbnak érzem azt hogy az volt a tőle elvárható legjobb dolog amit megtett hogy kinyíratta magát. De a lényeg hogy megdöglött.

Teljesen vakon volt a csávó, meg se fordult a fejében, hogy túl messzire megy. Szociálisan ennyire érzéketlen embert én még a Star Wars-ban nem igen láttam. Egy lelkileg összetört emberbe még belerúg vagy ötöt. Fejlövés kellett volna neki, vagy rádobni az atomot a bestiára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Teljesen vakon volt a csávó, meg se fordult a fejében, hogy túl messzire megy. Szociálisan ennyire érzéketlen embert én még a Star Wars-ban nem igen láttam.

Azért van rá példa, főleg a Birodalmon belül. És ez a Nolan tényleg egy huszadrangú senki volt. Ezek a férgek a Klónháborúban emelkedtek ki? A birodalmi hadsereg már a kezdettől fogva szociopatákkal van feltöltve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amikor kimászik a hóból az olyan, mint amikor a halottak támadnak fel. Szimbolikusan akkor született újjá. Még a sisakját is elvesztette ami az identitásának fontos része. 

 

Azt nagyon adtam volna ha innentől Mayday sisakját használná egyfajta tiszteletadásként és újjászületésként, de így hogy elkerült a Weylendre ennek sajnos lőttek. Nem hiszem, hogy az ő sisakját is vele küldték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nolanon páncél is volt, szóval bármi lehet. :P De ha ez a véglény életben maradt én nem tudom mit csinálok!

 

A páncélt én még nem vettem számításba. Azt se tudtam hogy volt rajta. Amiatt már azt vizionálom hogy megmaradt. Mondjuk ki is nézem az illetékesekből hogy úgy találták ki a dolgot hogy genyőke csak átvészelte azt a lövést. Talán épp azért hanyagolták a fejlövést. Ha már Maul-t visszahozták a halálból akkor akár az is lehet.

 

 

Idézet

rádobni az atomot a bestiára

 

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nem hiszem, hogy Nolan életben maradt, nem olyan fontos figura ő, és egy ilyen húzás Crosshair drámáját is erodálná. 

Ez csak az előjáték volt, majd amit a Tantiss belsejében tesznek vele, az lesz az ő drámája. Valószinűleg egy gyilkológépet csinálnak belőle. Sok jóra nem lehet majd számitani vele kapcsolatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokminden elmondatott már erről a részről és szócséplés, hogy írok ide bármit is. Hangom az már nincs :lol:

(Jó hogy vártam pár napot a Mandi után és emésztettem is ezt a részt, mert a megtekintés után szinte ledermedve bámultam a kijelzőre. Nem mondom, hogy erre aztán nem számítottam, mert valahol nem lepett meg.

Az „azt hiszem szerencsém van"-tól a keselyű árnyékáig lehetne Célkereszt útjának mottója. A keselyű rég ott körözött felette, nem akart tudomást venni róla. Most fizikailag is megjelent a halálmadár, így már nem áltathatta magát a Birodalommal tovább. Valami belül ketyegett és lehetett érezni, hogy ez a Nolan, aki a leghitványabb entitás címére pályázhat a galaxisban, bezizzentheti. Talán Nolant is meghalni küldték oda, mert még a Birodalomnak sem jó cégér egy ilyen izé...embernek nem nevezném.

Célkereszt, amilyen rezzenéstelen arccal hajtotta végre más parancsait eddig, most ugyanúgy, csak a saját belső parancsára hallgatva cselekedett, nem gondolva a holnappal. Végre.

Orgazmus értékű lövés.

A szívlövésről hallottam nemrég, hogy biztosabb, mint a fejlövés. Csodálkoztam is, hogy könnyebb egy fejlövést túlélni, állítólag. Páncél nélkül és normál golyó esetén, nyilván.

Még jelzés értékű is, hogy szerintem nem is volt szíve Nnek, egy fekete lyukba lőtt Célkereszt. Nem szaporítom a szót.)

Ez a rész a legjobbak közt van. :clap:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 10. - 11:41, Darth Sky írta:

A jégkeselyű egyfelől jelképezheti a Birodalomra keselyűként lecsapó Crosshairt, másfelől viszont - ebben a beállításban - a Főnix jutott eszembe róla, ami pedig az újjászületését szimbolizálhatja. Aztán lehet, hogy csak én magyarázom bele ezeket. :) 

Inkább a Birodalom köröz keselyűként a klónok fölött, várja, hogy kipusztuljanak és a hulláikból politikai célból lakmározzanak. :( 

 

Brutál epizód volt, brutál zenével. A díjkiosztón el ne felejtsek majd erre a részre szavazni zeneileg. :clap: 

 

Az Előörs metafora megvan? A klónok a Birodalmi hatsereg előörsei, akiket, amikor már kiszolgáltak, a Birodalom gond nélkül félredob és lecserél valami másra, ami szerintük jobb (amúgy sz*rabb).

Nem semmi, milyen érzelemdús epizód volt, tele áthallásokkal... 

 

 

2023. 03. 11. - 21:41, Nute Gunray írta:

Ezek a Nolan féle férgek a Klónháborúban emelkedtek ki?

Nem, a Dark Knight Rises-ban. :lol:

 

Apology Accepted GIF - Apology Accepted Captain - Discover & Share GIFs

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.