Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

"I have waited a long time for this moment, my little green friend. At last, the Jedi are no more." Ebben benne van 1000 év minden Sith nagyurának munkája, erőfeszítése, törekvése... :) Nálam abszolút ez a film csúcspontja, teljesen áttudom érezni, hogy Palpatine számára micsoda mámort jelentett annyi évtized után végre csak önmagát adnia. Főleg annak tudatában, hogy Yodát mindvégig az orránál fogva vezette. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

"I have waited a long time for this moment, my little green friend. At last, the Jedi are no more." Ebben benne van 1000 év minden Sith nagyurának munkája, erőfeszítése, törekvése... :) Nálam abszolút ez a film csúcspontja, teljesen áttudom érezni, hogy Palpatine számára micsoda mámort jelentett annyi évtized után végre csak önmagát adnia. Főleg annak tudatában, hogy Yodát mindvégig az orránál fogva vezette. :)

Hát igen; a címet ez a rész festi le legjobban..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Lehet ezzel egyedül vagyok, de a sok kedvenc jelenetem közül a filmből (Palpatine beszéde, 66-os parancs, a végső összecsapás), számomra a kedvenc Grievous megérkezése az Utapaura. A zene valami borzongatóan jó, annak ellenére, hogy rövid (az egyik kedvenc témám a III. epizódból) de az egész vágás, ahogy a hajó belép a bolygó légkörébe, majd Grievous, meg se várja, míg lenyílik a rámpa, már üget elfele, le se kakkantva a Szeparatista Tanács nagybecsű tagjait. És a párbeszéd Sidious-szal! ,,Közel már a háború vége, tábornok" az ember szembesül vele, hogy Palpatine mennyire a kezében tartja a helyzetet, egyedül tőle függ, mikor ér véget a háború. Milliók élete számára csak járulékos veszteség kis sakkjátszmájában, ahol mindkét oldalt ő irányítja... egyszerre zseniális és gyomorforgató.

Ezen kívül a választásomban olyan kisebb dolgok is szerepet játszanak, hogy nagy Konföderáció "párti" vagyok, és itt egyben láthatjuk a tanácsot, teljes díszében. Arról már nem is szólva, hogy Grievous az egyik kedvenc karakterem a Sagából, a Sheathipede osztályú űrkomp pedig a kedvenc SW űrhajóm :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a jelenetről Bomarr írt jó pár éve és pont ezeket a dolgokat dicsérte amiket Te is. :) Valóban remek a vágás ahogy az Anakin/Padmé párosról átváltanak Grivi hajójára, ami szinte berobban a képernyőre. Itt (is) minden tökéletes. Egyébként ezt a jelenetet teljesen áthatja az a "valami véget ér" feeling ami az egész filmet jellemzi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Sokak kedvence a film elején látható űrcsata. Véletlenül akadtam rá a youtube -on, de ami igazán érdekes, az a hozzászólások tónusa. Az ugyanis nagyon pozitív! Szinte hihetetlen, hogy mennyien szeretik a filmet, sőt a kedvencük. Sok PT kedvelő is van, akik nem értik miért utálják az "új" filmeket. Nagyon kellemes meglepetés volt ezeket olvasni.

 

Persze akkor fel is tehetnénk a kérdést újra: kinek melyik a kedvenc jelenete a filmből? Csak egyet lehet választani!

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZWoGkrt5Upg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz kérdés!

Csak egyet? Pont egy kisebb felsorolásra gondoltam.

Legközelebb azt kérdezed melyik gyerekemet szeretem jobban?! ;)

Na jó:

A filmtörténelem leghosszabb 1:1 elleni párviadalàra adom le a voksom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy fel lehetne sorolni az egész filmet, de így jobb, hogy csak egy lehet. :) Én még filózok rajta, anno a színház jelenet volt a kedvenc. Pont az amitől a forgatáskor nagyon tartottam. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy fel lehetne sorolni az egész filmet, de így jobb, hogy csak egy lehet. :) Én még filózok rajta, anno a színház jelenet volt a kedvenc. Pont az amitől a forgatáskor nagyon tartottam. :D

Halgass a szívedre ne agyald túl!

Mi ugrik be először ha a filmre gondolsz? Na! Az lesz AZ! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kellett sokat visszapörgetni a topikon, hogy megtaláljak a régi választásomat. Ami - kevés gondolkodás után - még most is érvényes. :) Hozzátenni nem is tudok semmit.

 

A legvégére hagytam a Saga gyöngyszemét, mert ez a legnehezebb választás nálam is. Amely jelenetek között hezitáltam egészen mostanáig, azok gyakorlatilag már mind fel lettek sorolva általatok is: az operaházi csábítás, Anakin várakozása a Tanácsteremben, Windu halála és Anakin átállása, a 66-os parancs, a Padmé-Anakin-Obi-wan hármas találkozó a Mustafaron, az Anakin-Obi-wan párbaj vége, Padmé halála és Vader megszületése.

Ezek megint olyan szinten kedvencek, hogy csak kényszerűségből választok közűlük, mert szívem szerint nem tenném. S ha már választani kell, akkor a mustafari hármast választom.

Hozzáteszem, hogy mindez persze az angol változattal érvényes, mert az, ahogy a szereplők itt az eredti nyelven beszélnek, magasan veri a szinkronos változatot (a film többi részében is nagyjából így van, de számomra Anakin átállásakor és itt a legszembetűnőbb a minőségi különbség az angol és a magyar változat között).

Végül is azért ezt választottam, mert talán ezt a jelenetet láttam a legtöbbször külön, csak úgy, amikor nem az egész filmet néztem meg. Itt remekül látszik Anakin meghasonlása, ahogy még őszintén örül a szeretett nő megérkezésének, de már nem tűri, hogy Padmé kétségbe vonja a tettének jogosságát. Az arca és a hangja egyik pillanatról a másikra válik mézédesből ördögivé, ami Obi-wan megjelenésével csak fokozódik. És aztán az egykori két jóbarát szópárbaja csak fokozza a hatást: Obi-wan még tesz egy gyenge kísérletet, hogy észre térítse a barátját, de Anakin már olyannyira nem önmaga (és ez leginkább ebben a jelenetben válik a számomra egyértelművé), hogy azt sem veszi észre, hogy Padmé (akiért a saját bevallása szerint mindezt tette) eszméletlenül hever miatta.

 

Az egész jelenet szívfacsaró, kiábrándító. Számomra attől a jelenettől válik Anakin igazi Sith-té.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Nehéz választás, de talán amikor Anakin a Jedi templomban aktiválja a kardját a kicsi padavanok előtt. Mindig szomorúság tölt el ennél a jelenetnél, és végleg elkötelezte magát a sötét oldal mellett, ha gyerekeket képes ölni már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nehéz választás, de talán amikor Anakin a Jedi templomban aktiválja a kardját a kicsi padavanok előtt. Mindig szomorúság tölt el ennél a jelenetnél, és végleg elkötelezte magát a sötét oldal mellett, ha gyerekeket képes ölni már.

Így van, az egy döbbenet. Ott kell elengedni Anakint. És ráadásul egy tipikus horror elem. Nem mutatják és ettől durvább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mutatják és ettől durvább.

Ha mutatták volna, miként öli meg Anakin a fiatal padawanokat, tuti ugrott volna a film 12-ről 16-ra korhatár-besorolást illetően. Bár én ezzel a résszel kapcsolatban elégg össze vagyok zavarodva, tudtommal 12-es besorolást kapott, de láttam olyan plakátot, DVD-borítót még anno, ahol a zöld kör szerepelt, ami ugye azt jelenti, hogy mindenki számára megtekinthető. :) Pedig volt benne egy-két jelenet, ami miatt akár 16-os karikát is kaphatott volna.

Ha már a kedvenc jeleneteknél tartunk, nekem a kedvencem és egyben számomra legelkeserítőbb Anakin és Obi-wan párbaja volt. Elképesztő, milyen sok kalandon mentek keresztül, még ha elég sokszor össze is akaszkodtak, jó párost alkottak, és végül egymás ellen kellett harcolniuk. De nemcsak ez volt elkeserítő, hanem a szóban forgó padawanos jelenet, illetve a 66-os parancs. De Padmé halála is idesorolható.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem a legszembetűnőbb legutóbb az MM-ben volt számomra,ahol egymás mellett volt a 6 saga steelbook, és csak a sithek-en van zöld plecsni.. A többi 12-es karikás. Hihetetlen..

 

És casey, szerintem nem azért nem mutatták. Hisz Anakin összeégését meg premier plánban mutatták.

Egész egyszerűen így kellett bemutatni. Hisz a fent említett lávaparti jelenet is megvalósulhatott volna off screen megoldásokkal. De nem véletlenül mutatták az egyiket, míg a másikat nem.

Az egyik ezért hat, a másik azért. Mindkét esetben zseniális a döntés és a kivitelezés, holott a jelenetek tartalmi elemei korhatárosságukat tekintve megegyeznek szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, nem véletlenül nem mutatták a kicsik legyilkolását - ott már maga a tény, hogy ez megtörténhet, ráadásul a Jedi Rend legnagyobb reménysége által, már ez borzalmas, szóval itt elég a tudat, nem kell hozzá a kép is. Vader megégése viszont nem maradhatott ki, hiszen látnunk kellett, miként lett belőle az OT-s Vader, nemcsak lelkileg (azt már addigra nagyjából láttuk), hanem testileg is.

Egyébként a lányom 6 évesen látta ezt a filmet, és a kicsik legyilkolása sokkal jobban megrázta, mint Vader megégése - tiszta gyermeki logika: aki rossz, azt nem kell sajnálni, de a gyerekek ártatlanok voltak...

Szóval szerintem a 12-es karikához mindkettő bőven hozzájárult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a lányom 6 évesen látta ezt a filmet...

Szóval szerintem a 12-es karikához mindkettő bőven hozzájárult.

Beszélj a nejemmel légyszi, megadom a számát! ;)

Amúgy bezony zöld karikás, ezért került szóba az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin megégése bőven 16-os karika, csodálkoztam is a moziban annak idején, hogy a korhatár-besorolás ellenére ilyen nyersen mutatták ezt a jelenetet. De Palpatine "átalakulása" és a szakadárok legyilkolása is jóval a zöld plecsni felett van szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin megégése bőven 16-os karika, csodálkoztam is a moziban annak idején, hogy a korhatár-besorolás ellenére ilyen nyersen mutatták ezt a jelenetet. De Palpatine "átalakulása" és a szakadárok legyilkolása is jóval a zöld plecsni felett van szerintem.

 

 

Ennek a filmnek a zöld karikája főleg a magyar besorolási rendszerről árul el sokat.

Tökéletesen egyetértek mindkettőtökkel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is így vélem. Önmagában is vicc, de ha belegondolunk, hogy az EpII meg mondjuk 12-es, akkor aztán pláne. :D

Ha az EP3 besorolásához képest nézzük, akkor igen, de önmagában az EP2 is simán 12-es karika (a film elején a robbanás, Shmi halála, Jango fejvesztése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.