Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az új részek megjelenése óta trend kivetni valót találni Star Wars filmekben. És most nem a hivatásos kritikusokról beszélek, hiszen nekik hivatalból meg kell találniuk a film gyenge pontját és ízekre tépni, ameddig nem marad semmi szerethető benne.

DE a hisztéria, hogy a Jedi visszatér óta nem készült igazi Star Wars film...egyértelműen az új részekhez köthető.

Nos az "igazi" Star Wars film...meg az "igazi" rajongó...ezek nem létező kifejezések.

 

Minden amit a Lucas jóváhagy az igazi Star Wars film.

Ha valaki rajongó, akkor egészében szereti a sagat...máskülönben csak filmkedvelőnek, vagy filmkritikusnak neveznénk.

A rajongó mint kifejezés, nyelvtanilag egyfajta fokozása annak a fogalmi körnek, hogy valamit mondjuk szeretünk. Akik szeretik a Star Wars filmeket, megnézik őket moziba és ezzel kifujt, azok szájából érthető ha durva szavakkal illetik az egyes részeket. Aki viszont rajongónak titulálja magát, az elfogadja és olyannak szereti ezt a világot, ahogy Lucas megalkotta.

Gyerekeknek szoló összefüggő mesefolyam. Ennél nem több a Star Wars, csak sokan többet szeretnének bele látni. És ezt ráfogják arra, hogy bezzeg a régi részek még milyen ütős filmek voltak...nem úgy mint akár ez az új Clone Wars. Ez a forumozók legfőbb érve. Aki így közelíti meg a témát, az nem képes elfogadni, hogy ez nem egy tökéletes valami, nem egy szimmetrikus gömb amihez rútul hozzácsaptak valami torzolmányt műanyagból.

 

A rajongó képes az egészet egységben kezelni, megérti, hogy az egész nem a tökéletességről szól, nem kell mindennek illeszkednie, nem kell az éleknek passzolnia...mert nincsenek is élek. A Star Wars egy SAGA...emberek által megalkotott történelme egy csak a fantáziában létező világnak. És akárcsak a valóságos történelemben, itt is akadnak jobb és kevésbé jó fejezetek.

 

Ha egy Star Wars film nem sikerül jól, az nem azért van mert Lucas megöregedet, vagy mert már nem jó mesélő...és nem is azért, mert eltelt 25 év és megváltoztak a viszonyok. Hanem azért, mert eredendően ilyennek lett tervezve. Lucas úgy döntött, hogy elmesél egy történetet, ami az életről szól. Nem a tökéletes filmet akarta megalkotni. Hiszen még a 77-es Új Remény is a rajongók képzeletbeli listáján ide oda vándorol. Ez is azt jelenti, hogy a Star Wars mint film, nem hasonlítgatható és nem értelmezhető hagyományos filmként. És ez az amit a kritikusok NEM képesek megérteni.

 

Ezeknél az alkotásoknál nem számít, hogy ha bénák a párbeszédek, vagy ha a karakterek motivációi nem tiszták, vagy ha a színész nem képes Shakespearei mélységet belevinni a műbe. A kritikusok folyton abba a hibába esnek (és sokan mások) hogy az alapvető filmesztétika szabályait próbálják ráerőltetni a Star wars filmekre. És nem értik és soha nem is fogják, hogy miért van az, ha egy Star Wars film szarul sikerül az alapvető filmes szempontok alapján, mégis maga után vonja ugyan azt a rajongást, mintha egy tökéletes mű született. Ez idegesíti mindazokat, akik folyton a Star Wars ellen agitálnak.

 

Hiába nem lettek tökéletesek az új részek, mégis megtriplázta a rajongók számát, az elmúlt években a Star Wars az új részeknek hála egy olyan új fejezetet nyitott a saga történelmébe, ami ellátta a rajongókat újabb 25 évnyi munícióval.

Na ez az, ami kiakasztja az emberek jelentős részét és ők NEM IGAZI RAJONGÓK.

 

Nem számít, hogy egy Star Wars film jó vagy rossz, mert a rajongás nem a film minőségéből táplálkozik. Nem az alapján váltak az emberek rajongóvá, mert tökéletes filmeket kaptak. És bizony az új részek nem tökéletesek filmművészeti szempontból, mégis rengeteg ember szívét elhódították a fiatalabb generáció tagjai közül.

 

Tehát aki igazi rajongóként aposztrofálja magát, az nem hánytorgatja fel, hogy ha egy Star Wars film nem sikerül túl jól, mert nem ez a lényege. Nem azért készül, hogy tökéletes legyen, hanem hogy szélesítse a saga kultúrkörét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ: A döntés a tied, hogy mit tekintesz Star Wars-nak és mit nem, de a te nézőpontod nem egyetemes. A Holyday Spec akármennyire szar, akármennyire be akarták zúzatni...megszületett és ezért része a Star Wars popkultúrának. Az hogy te minek tartod....az hogy te minek tekinted akár az EU-t akár a Clone Wars-t az egy dolog, a te döntési jogköröd. DE ez nem terjed ki arra az alapvető tényre, hogy minden része egy egésznek. Ha valaki rajong a Star Wars-ért....képes elfogadni, hogy tökéletlen mű és nem is kívánja tökéletessé tenni, mert az tótágast az ellentéte annak ami Lucas üzenete. Hiszen a saga az emberi történelem leképzése, benne van minden ami a fajtánkat jellemzi, mesébe ágyazva. Pont az benne a szép, hogy nem tökéletes.

 

ÉS sajnos a rajongók többsége pont abban az alapvető hibában leledzik, hogy elkezdett szelektálni. És úgy gondolta, hogy kiválasztja azt ami számára kedves és szép, összeállítja a maga kis külön bejáratú Star Wars univerzumát a fejében és minden más ami nem illik oda...az szemét. ÉS máris jönnek az általad is említett kifejezések....hogy ez nem igaz Star Wars, ezt nem fogadom el, az számomra nem is létezik.

 

Nagy hiba a Star Warsból kiszelektálni bármit is...és nem úgy szeretni, nem megbarátkozni a gondolattal, hogy ez egy kerek egész, aminek vannak jól és kevésbé jól sikerült részei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, az a baj, hogy amit mondasz, hogy ennek ellenkezőjéről agitálnak az IGAZ HŰ SW RAJONGÓK, akiknek csakis a klasszikus a szent SW és minden más csak halovány árnyéka neki és nem is igazi Rajongó az aki ezt nem fogadja el.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy az SW rajongás eljutott odáig, hogy nézőpont kérdése legyen. Én semelyik rajongástípust se tudom elfogadni, mert akkor inkább nevezném magam SW filmkedvelőnek, pedig belül érzem, hogy rajongok a világért.

De ez a téma ide már túl off, szóval meglehet, hogy a Clone Wars az SW részét képezi, de ha banális nagy ostobaságokat fogok benne találni tuti szépen félreteszem az én kis rajongási listámról. De tuti nem lesz így, csak topictémánál akartam maradni némiképp. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy mi része a Star Wars Sagának kizárólag George Lucasnak, és az általa erre felhatalmazott személyeknek van joga eldönteni. Hogy mi része a Star Wars Univerzumnak, még egyszerűbb: minden, amit oda szántak, legfeljebb a Non-Canon kategóriába kerül. (Igen, még az általunk írt szerepjátékok is részei a Star Wars Univerzumának! :) )

Az, hogy mindebből az egyes embereknek mi tetszik, és mi nem tetszik, abszolút nem tartozik ide! Az egy mindenki részéről szubjektív fogalom, vagyis "egyéni szoc probléma".

Mindezekből egyenesen következik, hogy a The Clone Wars része a Star Wars Sagának, mégpedig pont annyira, ahogy Lucasék besorolták (Canon-rendszer). Azt mondták, ez egy 3D-s rajzfilm, illetve rajzfilm-sorozat lesz, és mindenkinek szól, aki kedveli ezt a világot (Star Wars). Én nagyjából ennyit is várok el tőle. Szeretném, ha minél kevesebb dologban ütközne a filmekkel, de a rajzfilmekre jellemző túlzásokat el fogom nézni neki. (Már persze, ha nem ölt Dragon Ball, azaz "az én apukám erősebb" jelleget az egész. De az előzetesek nem erre utalnak. :) )

Hogy mennyire fogom szeretni? Azt majd szeptemberben megmondom, ha kijöttünk a moziból. :P Addig viszont minden vélemény, kritika, fikázás és istenítés számomra csak érdekesség.

Ja még egy kis Off: Az "Igazi Star Wars Rajongó" az a személy, aki a szabadidejének jelentős, de számszerűen meg nem határozott részét a Star Wars-nak szenteli. Ennyi. Ezt nem érdemes tovább ragozni. :P

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem ma a Képes Enciklopédiát és belenéztem. Nem tudom ki említette régebben, hogy reménykedik, hogy vagy a film vagy/és a sorozat már nyíltan kezeli hogy Palpi=Sidious. Ahogy nézem ez a könyben nincs leírva, így hát nem valószínű, hogy ilyet meg fognak mutatni. Külön személyekként kezeli őket a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy Lucas miért mondogatta mindig hogy nem gyerekek számára készül ez a rajzfilm. Legalább a filmek komolyságát hozhatta volna.

Az élőszereplős show lesz a felnőttesebb. Mindig is erről volt szó, a többi csak pletyka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én nem vagyok igazi rajongó. Nagy ügy :hehe::D

Miért is? Ha a "szabadidő jelentős részére" gondolsz, az bármennyi lehet, ami összemérhető az összes szabadidővel. Akár az 1/10-e, 1/20-a is... Arra akartam utalni, hogy nem húzható konkrét határ, mikor igazi rajongó valaki és mikor nem. A lényeg, hogy a rajongása ne csak abban merüljön ki, hogy kijelenti, "Én Star Wars rajongó vagyok." Mert az ilyen nem rajongó, csak tetszik neki a Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az a Star Wars rajongó, aki annak vallja magát. Szép is lenne, ha bizonyos követelményeket kellene hozzá teljesíteni (szabadidő x része, meg hasonlók), vagy tudom is én pl. vizsgát tenni (már a gondolat is röhejes...), ahol a minimum kérdések helytelen megválaszolása esetén megbukna a kedves próbálkozó :D. Az más kérdés, hogy különbözőek vagyunk, és vannak az SW-rajongók között is csoportok, amelyek finoman szólva különböző nézeteket vallanak a Star Wars univerzum kiterjedségéről, de én is SimonZ nézeteit osztom, miszerint mindenkinek szíve joga, hogy azt szeressen belőle, amit akar.

 

És végül azt sem értem, hogy miért kell megosztania akárminek is azokat, akik így vagy úgy, de SW-rajongónak mondják magukat. Ez már majdnem olyan, hogy ki melyik pártot támogatja a váálasztások idején... Egyszerűen nevetséges. Miért kell kirekeszteni másokat valamiből csak azért, mert nem teljesen vannak velünk azonos véleményen? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, illegális szempontból. Ha már nem jött össze a világpremier.

Mellesleg ezt jó jelnek is veszem, a prequel trilógiából a TPM a kedvencem. :)

Illegális szempontból van hírem, de ezt itt nem közlöm mert a moderátor a fejemre koppint. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képes Enciklopédiából:

Spoiler:

A Christophsis-i csatában a nagy (új) droidokat Octuptarrának hívják. Ezen csatában a szeparatistákat Loathsom tábornok vezeti.

A klónok a LAAT-okra is, -mint a valódi katonák- képeket festenek. Egy lányt, egy Kowakiani majomgyíkot

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom nem pörög a topic, így teszek fel pár scant, hátha ezek majd megoldja ezt a problémát. Természetesen ezek mind erősen spoileresek :)

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs felvezető sárga szöveg (csak a Star Wars: The Clone Wars felirat távolódik) az elején helyette egy narrátor elmondja az eddigi történéseket és azokat látjuk viszont a vásznon

Ez egy picit elszomorít, mert tuti érezhető lesz a hiánya.

 

 

A long time ago....megmarad?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az unokatestvéreimmel beszélgetek MSN-en, ők Angliában laknak és már látták. Tőlük tudom.

Spoiler:

Igen, a long time... megmaradt.

Azt is mondták, hogy elég furcsa, hogy a Warner "házas" introja után egyből feltűnik a Lucasfilm, valamint szerintük a 90 perces hosszával rövid a film.

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.