Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

... akkor miért nem ignoráljátok?

Úgy elég nehéz ignorálni, ha a topicok felébe beírja a hülyeségeit (speciel most a múltheti ámokfutására -OFF valaki tudja honnan származik ez a szó :? ON- gondolok). Egyszerűen az efféle megnyilvánulások nem illenek ide, de ez nem csak Frenkie-nek szól, hisz bárki viselkedne ehhez hasonlóan, én azt is megjegyezném

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy elég nehéz ignorálni, ha a topicok felébe beírja a hülyeségeit (speciel most a múltheti ámokfutására -OFF valaki tudja honnan származik ez a szó :? ON- gondolok). Egyszerűen az efféle megnyilvánulások nem illenek ide, de ez nem csak Frenkie-nek szól, hisz bárki viselkedne ehhez hasonlóan, én azt is megjegyezném

 

Igazad van, de én képes vagyok figyelmen kívül hagyni, bár igaz engem még nem említett ilyen kirohanásaiban :D. Amúgy meg ha valaki felönt a garatra akkor sok esetben őszintévéve válik és elég nehéz megakadályozni hogy ne mondja ki amit gondol (én is ilyen vagyok). Ez sajnos vele jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az utóbbi napokban elég keményen kiosztott egy fórumtárs, hogy itt aztán nyoma sincs annak a nyugalomnak és békének amit ez a fórum "hirdet magáról". Mindezt arra a negatív tónusra alapozta, mit az EPVII -es topikban tapasztalt. Persze a végén én lettem a vörös s*ggű ördög, így már kezd kicsit tele lenni a t*köm ezzel az egésszel. Kik gondolják úgy, hogy tényleg rossz a hangulat a fórumon? És ha így van akkor kik szeretnének váltani? Írják meg nyugodtan, nem lesz belőle baj. Csak annyi, hogy ez az egész nem hiszti, csupán arról van szó, hogy ha nagy az elégedetlenség akkor át kell adni a stafétabotot. Elegem van a folytonos b*szogatásból. Van ennél jobb dolgom is!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég kevesen gondolják így, bár az igaz, hogy nem látok bele senkinek se a fejébe. Mindenkinek úgyse lehet a kedvére tenni, ha pedig a többség elégedett ezzel a helyzettel, akkor nincs miről beszélni, akinek nem tetszik az majd legfeljebb nem nézi az oldalt. A békességről csak annyit, hogy véleménykülönbségek mindig is vannak (és lesznek, én úgy gondolom amúgy, hogy nem is lenne jó, ha mindenki mindenben egyetértene), de alpári, vagy személyeskedő vitákat én nem tapasztaltam, ami meg nem tartozik rám, abból meg inkább kimaradok... úgyhogy szerintem jó, amit csinálsz és tetszik az oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy ez a fórum és oldal abszolút hiánypótló. Anno úgy örültem, hogy rátaláltam, kellett már, mint egy falat kenyér. ;)

 

Nyilván a nyugalom és béke bizonyos mértékben szubjektív is. Aktívan és passzívan jelen vagyok nem kevés fórumon és az átlaghoz képest ez tényleg maga a Kánaán. Ha vkinek ez is sok, akkor nagyon nehéz dolga lehet az internetes közösségekben és nem irigylem ezért.

Azért az sokat elárul, hogy szinte csak és kizárólag vmi elszólásból, meggondolatlan beirkálásból vagy hátsó szándékkal tarkított rejtett utalásokból lettek "botrányok", amik néhány hozzászólás után el is ültek és nagyon ritkán kellett durvább fenyítési eszközökhöz nyúlni. Ezeket pedig nem lehet totálisan kizárni, hiszen emberek vagyunk, hibázunk és teszünk furcsa dolgokat. Mindenkinek lehet rossz napja, lehet felelőtlenebb vagy jöhet hirtelen felindulás. A véleménykülönbség pedig szintén természetes, sőt jó is.

Ehhez képest máshol ömlik a szenny és fertő, minden hemzseg a trolloktól és szándékos provokátoroktól, rengeteg a személyeskedés és káromkodás. Sok értelmetlen beböfögés, ami csak a helyet foglalja és szétszabdalja a fórumot.

 

Szóval az a lényeg, hogy amíg csak 1-2 ember van, aki csalódott és elégedetlen, addig semmi gond nincs és valószínűleg nem az oldalban és a közösségben van a hiba. Pláne ilyen tagszám esetében.

Úgyhogy kitartást Ody (és persze a többiek), csak így tovább! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi napokban elég keményen kiosztott egy fórumtárs, hogy itt aztán nyoma sincs annak a nyugalomnak és békének amit ez a fórum "hirdet magáról". Mindezt arra a negatív tónusra alapozta, mit az EPVII -es topikban tapasztalt. Persze a végén én lettem a vörös s*ggű ördög, így már kezd kicsit tele lenni a t*köm ezzel az egésszel. Kik gondolják úgy, hogy tényleg rossz a hangulat a fórumon? És ha így van akkor kik szeretnének váltani? Írják meg nyugodtan, nem lesz belőle baj. Csak annyi, hogy ez az egész nem hiszti, csupán arról van szó, hogy ha nagy az elégedetlenség akkor át kell adni a stafétabotot. Elegem van a folytonos b*szogatásból. Van ennél jobb dolgom is!

 

Gondolom LeeLee nem bír magával. Hát valljuk be az EP7 baromira nem kéne, csak rossz lehet a története mert nem lehet jól megírni. Miben bízzunk? Egy tökéletesen lezárt Sagát akarnak folytatni ami nagy marhaság. Én sem örülök az EP7-nek de nagyon nem. De hogy a fórumon negatívum van? Persze az EP7 miatt ok, de normális rajongó tényleg nem örül a film készültének. Mert tudja hogy a 6. részt tökéletesen lezárták. Minek örüljek? Hogy a pénz miatt megerőszakolják a Sagát? Hogy erőltetett történettel fognak valószinüleg előállni? Köszönöm én nem kértem ezt és minden porcikám bizsereg ellene. Negatív vagyok. Hát mi legyek?

 

Ody ne hallgass a nőkre, jól csinálod, csak így tovább és nagyon jól érzed hogy valami sántit az EP7 körül. Aki azt hiszi hogy rossz a hangulat a fórumon mehet Flóribá után de rögvest vagy pedig nézzen más fórumokat ott mi folyik. Hát zsidózás, USA-ellenesség a legprimitívebb szinten EU-tagadás és az a jó mélymagyar k*cs*g nyomorúság ami erre a népre kihat. Hát ez itt nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb szokás szerint összefoglalta, ami a fejemben jár, úgyhogy ehhez nem tudok mit hozzátenni. Se a fórum közösségével, se konkrétan a te személyeddel, Ody, nincsen baj. Ellenkező esetben nem működne a fórum idestova nyolc éve, ami szerintem önmagában válasz a kérdésre. Persze vannak súrlódások, de mivel emberekből áll a közösség, így ez elkerülhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody ne hallgass a nőkre, jól csinálod, csak így tovább és nagyon jól érzed hogy valami sántit az EP7 körül.

Kéretik a nők véleményét is figyelembe venni, mert a végén még azt hiszem, hogy ezen az alapon megkülönbözteted az embereket, méghozzá csúnyán negatívan :P

Szerencsére az összetűzések nem mindennaposak, nem is mindenkit érintenek, eddig még meg tudtuk oldani a problémákat, szóval kár lenne ezért mindent felborogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a véleményeket. Azért is fura, mert állítólag az sw.hu -n amikor vártuk a filmet akkor sokkal jobb volt a hangulat. Lehet, de akkor más korszak volt más érzésekkel. Én a magam részéről mindent megteszek, hogy kevésbé markánsan nyilvánítsak véleményt a nekem nem tetsző hírekről. Főleg ha ez mást zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enyhén szólva más. Tudtuk, hogy van miről mesélni, tudtuk, hogy ki meséli és azt is, hogyan meséli. Most mindez kérdőjel. Még ha az eltelt tíz plusz pár évet nem is vennénk figyelembe, akkor sem tudnánk ugyanúgy az ep7-hez állni.

És szerintem azt sem árt megérteni, aki ettől jogosan tart (én is). Nem csak a lelkesedés számít. Ha az ep7 teljesíti az elvárásokat, valószínűleg az ep8-hoz már klasszisokkal többen fognak lelkesen állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Egyébként itt sem lesz ez másként ha megjelennek az első igazán érdemi információk, amik még esetleg jó hírek is lesznek. Látványtervek és a többi... Szóval még ez sem lefutott. Bőven nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody nehogy már a farka csóválja a kutyát, én csak ennyit mondok. Ha LeeLeenek nem tetszik az itteni hangulat, akkor megértettük, nem muszáj idejárni. Semmi baj sincs a fórummal. Egyébként én megérteném, ha szkeptikus hangulat uralkodna a folytatás kapcsán, a valóság viszont az, hogy ennek nyoma sincs. Az, hogy nem ugrunk rá egyből minden kacsára, nem annak a jele, hogy nem várjuk a filmet, hanem annak, hogy egyelőre nem tudjuk melyik hír igaz, és melyik nem. Ha pl. jönne ide egy olyan hír, hogy az új részek megpróbálják elegyíteni a régiek és az újak hangulatát, megismerjük a Jedi-Rend sorsát, Luke aktívan részt vesz az első filmben, és szellemként feltűnik Anakin Skywalker - és ezt maga JJ mondaná - akkor biztosan fantasztikus hangulat lenne a fórumon, hiszen ennek a többség örülne.

 

Amíg csak pletykalapok hordanak össze ilyen-olyan félinformációkat, addig senki sem fogja belelovalni magát a dolgokba, főleg, mert nem akarunk csalódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs semmi bajom. Nagyon jó itt.

 

Az meg más kérdés, hogy jelen állás szerint nem hoz lázba az új trilógia, jelenleg feleslegesnek tartom. Persze ez még megváltozhat, sőt van egy olyan sanda gyanúm, hogy jövőre ilyenkor már nagyon fogom várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a magam részéről mindent megteszek, hogy kevésbé markánsan nyilvánítsak véleményt a nekem nem tetsző hírekről. Főleg ha ez mást zavar.

Nem hinném, hogy ez lenne a megoldás. Pláne úgy, hogy nem igazán emlékszem túlkapásra a részedről. Meg egyáltalán, mi másért lenne egy fórum, minthogy az ember leírhassa a saját véleményét? Annak sok értelme nincs, hogy próbáljuk szépítgetni a dolgokat és masnit kötni mindenre, nehogy sértsen másokat. Igenis, ha markáns véleményünk van, akkor írjuk le konkrétan, teljesen mindegy hogy negatív vagy pozitív. Nyilván a kulturált hangnemet meg lehet (és kell is) követelni, de ezzel nagyon ritkán szokott itt gond lenni.

 

Azért az idő elég sok dolgot megszépít. Lehet, hogy pl. az Ep.3 várakozásai álomszerűek voltak, de érdemesebb inkább az Ep.1 elé visszamenni. A teljes SW közösség igen komoly része utasította vissza csípőből a felmerülő ötleteket. Azóta leforgott a prequel, de még mindig megosztó és van egyfajta szétforgácsoló hatása is. Sajnos nincs mit tenni, ez a legújabb trilógiával is így lesz. Az a különbség, hogy az 1-2-3-at mindenki szükségesnek érezte, hiszen eredetileg is így tervezte Lucas (ugye 4-5-6 volt kész). A 7-8-9 esetében viszont már eleve felmerülhet a szükségtelenség, ami alapjában formálja sokak véleményét. Tovább nem boncolgatnám ezt a témát, a többiek szépen leírogatták mi az oka a szkepticizmusnak sokunk részéről.

 

Ezt a LeeLee-s dolgot viszont rendbe kéne tenni. Ha már konkrétan felmerült egy név (amit szerintem nem volt túl szép így bedobni), akkor elkerülhetetlen a dolog tisztázása. Elég kellemetlen lehet az illetőnek, hogy páran őt könyvelték el bűnbaknak. Mondom ezt úgy, hogy nem tudom ő volt-e vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom ezt úgy, hogy nem tudom ő volt-e vagy sem.

Ez anonim, kár neveket bedobni és nem is érdekes. A lényeg, hogy egyáltalán a jelenség léte indított a kérdésem feltételére, mert néha már úgy éreztem, hogy én látok nagyon rosszul valamit. Ezért is kértem mindenkit, hogy nyíltan írja le ha valami bántja. Nem LeeLee -ről van szó egyébként, szóval felejtsétek el.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez anonim, kár neveket bedobni és nem is érdekes. A lényeg, hogy egyáltalán a jelenség léte indított a kérdésem feltételére, mert néha már úgy éreztem, hogy én látok nagyon rosszul valamit. Ezért is kértem mindenkit, hogy nyíltan írja le ha valami bántja. Nem LeeLee -ről van szó egyébként, szóval felejtsétek el.

Persze, nem lényeges ki volt, nem kell feszegetni. Csak ha már bekerült konkrétan vki a pakliba, akkor ennyit gondoltam indokoltnak, hogy az ő személyével kapcsolatban legyen tisztázva a dolog. Ennyi, nem több. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs gond a hangulattal ezen a fórumon. Viszont valóban hiba volt bedobni minden alap nélkül egy nevet, ez mondjuk Frenkie hibája. Én azért elég rosszul érezném magam, ha meglátogatnám ezt a topikot és azt látnám, hogy bűnbaknak kiáltottak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fórum hangulatával nincsen baj Ody, megnyugodhatsz :D Viták mindig is voltak meg lesznek is, de ahogy Dzséjt is írta, emberek vannak itt.

 

Konkrétan mi váltotta ezt ki nem tudom, mivel az EP 7 engem marhára nem érdekel így a topicot sem olvasom, de ha valakinek nem tetszik, hogy lesz új rész akkor ne foglalkozzon vele. Nekem speciel a TCW kasza sem tetszik mégsem szidom agybafőbe a Disney-t ezért a topicjában, pedig oldalakat tudnék írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem tűnt fel, hogy gond lenne itt a hnagulattal, pedig elég régi tag vagyok ma már én is, és noha nincs annyi időm itt fórumozni, mint amennyit néha szeretnék, és sokszor csak olvasom mások véleményét egy-egy (szinte az összes) témában, de azért nagyjából képben vagyok, hol miről folyik a vita éppen.

Más fórumokat nem ismerek, de ezt nagyon szívesen látogatom, mert itt mindig megtudom, ha vannak friss hírek a SW világából, de a filmek, sorozatok és könyvek terén is, a személyes ismerettségekről már nem is beszélve, ami az egészet még sokkal jobbá teszi. Én is csak azt tudom írni, hogy akinek ez nem elég kulturált vagy lelkes közösség, az keressen jobbat a neten (vagy akárhol). :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt minden profi. Ez a legjobb fórum amin eddig jártam, és jártam már egy néhányon. Nem vérre megy a vita, ez a lényeg. A lényeg a közösségi szellem és a szórakozás. :) Az ep 7-nél pedig az infóhiány miatt nem igazán van lehetőség filózni. Max az igényeket lehet elmondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs gond a hangulattal ezen a fórumon. Viszont valóban hiba volt bedobni minden alap nélkül egy nevet, ez mondjuk Frenkie hibája. Én azért elég rosszul érezném magam, ha meglátogatnám ezt a topikot és azt látnám, hogy bűnbaknak kiáltottak ki.

 

 

Azért gondoltam rá mert nemrég ő nyílvánított ugyanezen témában véleményt. Elnézést akkor tőle, tévedtem.

 

Azt viszont továbbra is tartom hogy nem vagyok lelkes az EP7 készülte miatt. Iszonyúan erőltetettnek tartom az elkészültét és feleslegesnek. Őszintén bevallva bárcsak ne adta volna el Lucas a cégét a Disney-nek tavaly mert azóta az sw egyenló a pokollal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont továbbra is tartom hogy nem vagyok lelkes az EP7 készülte miatt. Iszonyúan erőltetettnek tartom az elkészültét és feleslegesnek. Őszintén bevallva bárcsak ne adta volna el Lucas a cégét a Disney-nek tavaly mert azóta az sw egyenló a pokollal.

Ezzel én is így vagyok (bár a pokol kifejezés erős), de ettől függetlenül a fórum jó hangulata még sokáig megmaradhat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.