Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Oh, az még nagyon messze van. >.< Egyébként csak én vettem észre úgy, vagy a második évadnak tényleg szélesebb a képe, mint az elsőnek?

Erre majd az adja meg a választ akinek meg van mind a kettő kiadás. :) A BD-n eredeti képaránnyal vannak a filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre majd az adja meg a választ akinek meg van mind a kettő kiadás. :) A BD-n eredeti képaránnyal vannak a filmek.

Nekem csak DVDRipek vannak meg, ezért kérdezem, hogy csak azért keskenyebb a kép, mert ez a magyar kiadás rákfenéje, vagy teljesen más okból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak DVDRipek vannak meg, ezért kérdezem, hogy csak azért keskenyebb a kép, mert ez a magyar kiadás rákfenéje, vagy teljesen más okból...

Vedd meg eredetiben. Szerintem ez lenne a minimum egy rajongótól.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A keskenyebb kép több képi információt jelent. Nekem egyelőre csak az első évad bolti DVD-je van meg: ott csonkolt volt a kép (de úgyis lehet mondani: kevésbé volt keskeny, mivel levágtak a két oldalából). Jó hír ha ezúttal nem vetemedtek ilyenre, mert ez anno elvette a kedvem a további vásárlástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vedd meg eredetiben. Szerintem ez lenne a minimum egy rajongótól.

Hát akkor sajnálom, hogy a szűkös anyagi kereteim miatt egy könyvet nem tudok megvenni, nem hogy egy egész évadnyi DVD-t és emiatt nem számítok rajongónak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor sajnálom, hogy a szűkös anyagi kereteim miatt egy könyvet nem tudok megvenni, nem hogy egy egész évadnyi DVD-t és emiatt nem számítok rajongónak...

az első évad 6590 forint a legdrágább helyen is. 13 hónapja jelent meg. Ez leosztva az árral havi 507 forint megtakarításból már meglenne. Szerintem kibírható és akkor magad is meggyőződhetnél a képarányról. ;)

 

Bomarr. Sajna a második évad is olyan képarányú elvileg mint az első. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másodikat sajnos még én sem tudtam megvenni (hiába na, számla, kocsi, karácsony, most ezek vitték a pénzt, és a megtakarításom meg az új biciklimre megy, amire három éve gyűjtök... :roll: ), és még az elsőt sem néztem meg a bolti DVD-n (az a kényelmes búrám, minek koptassam a lemezeket, ha a gépen ott vannak digitálisan). De vagy e hónapban, vagy a következőben már mindenképpen megveszem. Bár a húgom lassan megöl a Star Wars lázam miatt. Lassan egy komplett polcot elfoglalnak a DVD-k között.

A TCW kiadásaival egyedül az zavar, hogy nagyon puritán. Nuku extra, csonka kép... Lehet most, hogy rákaptam az Amazonra, a TCW is bekerül a SAGA blu-ray mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, az még nagyon messze van. >.< Egyébként csak én vettem észre úgy, vagy a második évadnak tényleg szélesebb a képe, mint az elsőnek?

Igen a második évad DVD-i széles képernyősek, az elsőéi meg sima, egész képernyősek. Ami furcsa, az az, hogy papírformán ugyanakkora, 16:9-es képarányú mindkettő. Vagy az valami mást jelent, és csak én keverem ide? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a második évad DVD-i széles képernyősek, az elsőéi meg sima, egész képernyősek. Ami furcsa, az az, hogy papírformán ugyanakkora, 16:9-es képarányú mindkettő. Vagy az valami mást jelent, és csak én keverem ide? :hmm:

Nem úgy értem, ami nekem meg van, az szintén széles képernyős, de nem annyira, csak mint mondjuk egy 24 epizódé. És azért voltam rá kíváncsi, hogy gyárilag ilyen, vagy a magyarok módosítottak rajta. Mert például a House 5-dik évadát is állítólag FS-be (FullScreen-be) adták ki, tehát kockaképernyőre, az Így Jártam Anyátokkal évadokat is és hogy őszinte legyek, attól a belem kijön. Meg annak idején az első évad közepén mintha lett volna egy ilyen HD-s képarány szabvány váltás, emlékeztek? A Lair Of Grievoustől kezdve szélesebb volt a képarány. Meg például a Shrek filmek is megvannak Blu-Ray Ripbe, és az első háromnak körülbelül hasonló a képaránya, mint ami nekem megvan a TCW első évadjából, míg a negyedik résznek sokkal szélesebb a képe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 16:9-es képarány az szélesvásznú és ezesetben csonkolt képarány, mert a Clone Wars-t 2.35:1-ben készítették (vagyis még szélesebben). Az első rész óta ilyen.

 

Edit: A legelső epizód ilyen volt a gyári DVD-n:

 

cw01.jpg

 

És ilyen a netről lekapott eredeti változatban:

 

cw02.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első évadból a fenti módon van meg, míg a második az alsó szélességen. Egyébként ti tudjátok, hogy ezeknél a videóknál mi az a képhiba a fekete és a kép határán? Az első képen közvetlenül Katuunko gyűrűje felett olyan, mintha MS Paintben nem teljesen egyenes vonalat húztak volna. Még a bátyámmal vettük észre és ez majdnem minden filmnél ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első évadból a fenti módon van meg, míg a második az alsó szélességen.

Úgyszint, de akkor Bomarr már meg is válaszolta, hogy miért van ez így :peace: Csak azt nem értem, hogy akkor a második évad dvd tokján miért 16:9-es képarány van feltüntetve? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Készítem a 3. évadot 1080p, Blu-Ray Ripben (angol/magyar szinkron+ felirat). Végre tudtam szerezni normál forrást, 13. epizódnál tartok, remélem 1-2 héten belül meg lesz és fel tudom tenni a szokásos helyre. Szerencsére a 2. évadhoz hasonlóan csekély- észrevehetetlen- mértékben különbözik a TV változattól (1. évadban jóval hosszabb volt minden Blu-Ray epizód)

Szerkesztve: - kenand
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készítem a 3. évadot 1080p, Blu-Ray Ripben (angol/magyar szinkron+ felirat). Végre tudtam szerezni normál forrást, 13. epizódnál tartok, remélem 1-2 héten belül meg lesz és fel tudom tenni a szokásos helyre. Szerencsére a 2. évadhoz hasonlóan csekély- észrevehetetlen- mértékben különbözik a TV változattól (1. évadban jóval hosszabb volt minden Blu-Ray epizód)

Az első és második évadot is elkészítetted? Ezek mkv-k, vagy avi-k? Esetleg hol lehet hozzájuk jutni? Engem nagyon érdekelne a dolog, mert azért az 1080p tűéles képminőség. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Elgondolkoztam most valamin. Még ugyan nem vásároltam meg a TCW BD-t (csak a filmet, mert várok majd egy nagy gyűjteményes díszdobozra) de azzal tisztában vagyok, hogy némely részeknek nézhető egy rendezői változata is. Na most, melyik számít a kánonnak? Gondolom, minimálisak az eltérések, egyről tudok, hogy Ahsoka az egyikben azt mondja, h "master" a másikban meg, h "Skyguy". Apróság, de a kánonban ott, hogy szólította a mesterét? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkoztam most valamin. Még ugyan nem vásároltam meg a TCW BD-t (csak a filmet, mert várok majd egy nagy gyűjteményes díszdobozra) de azzal tisztában vagyok, hogy némely részeknek nézhető egy rendezői változata is. Na most, melyik számít a kánonnak? Gondolom, minimálisak az eltérések, egyről tudok, hogy Ahsoka az egyikben azt mondja, h "master" a másikban meg, h "Skyguy". Apróság, de a kánonban ott, hogy szólította a mesterét? :)

Szerintem mindig a legutolsó verzió a helyes, ahogy a mozifilmek esetében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkoztam most valamin. Még ugyan nem vásároltam meg a TCW BD-t (csak a filmet, mert várok majd egy nagy gyűjteményes díszdobozra) de azzal tisztában vagyok, hogy némely részeknek nézhető egy rendezői változata is. Na most, melyik számít a kánonnak? Gondolom, minimálisak az eltérések, egyről tudok, hogy Ahsoka az egyikben azt mondja, h "master" a másikban meg, h "Skyguy". Apróság, de a kánonban ott, hogy szólította a mesterét? :)

Ha elolvasod az első évados részekben az írásaimat, akkor választ kapsz a kérdéseidre. :) Ott részletesen leírtam még a párbeszédeket is. A konkrét eset ami említesz az meg olyan lett, hogy a szövegben váltottak "skyguy" -ra, de a feliratban megmaradt a "master". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A 4. évad borítója -meseszép- egy promóciós anyagon!!

 

http://www.rebelscum.com/photo.asp?image=http://www.rebelscum.com/2012/cwseason4_290612.jpg

 

Köszi a képet, már ideje volt! ;)

Tartottam tőle, hogy Maul nyeri meg a borítót, annak ellenére, hogy érdemben 1 részt tudhat magáénak.

Hiába... marketing..hisz a visszahozása is csak az volt, tehát végülis logikus. :hmm:

Hiú remény volt egy Krell, de Ventress-t is szívesen fogadtam volna.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól néz ki az új borító, passzol a többihez (kár, hogy ez az idehaza megjelent 1. évados kiadványra nem igaz). Eddig sem arról volt híres a borítón szereplő karakter, hogy az évadban a legtöbb epizódot tudhatja magának (legalábbis Cody és Yoda), így Maul bőven oké, főleg úgy, hogy elég nagy fenék lett neki kerítve évad közben/előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.