Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Már tudjuk. Bár lentebb már írtam. ;)

A jelenleg ismert Star Warsból csupán a 6 film és a TCW kerül át az új kánonba, azaz lesz "hivatalos". A játékokat (beleértve egyéb EU médiát) non-canonná nyilvánították, míg bár a régi EU-ba tartozó regényeket kiadják "Legends" logóval ellátva, csakugyan non-canon lesz valamennyi. Bár ötletek, elemek szintjén meríteni fognak a régi EU-ból, többre ne számítsunk. A Disney ezzel a lépéssel szándékozik tiszta lapról létrehozni egy egységes univerzumot, melyben a filmek, regények, képregények és játékok mind egy hatalmas, szerves SW univerzum részét képezi.

 

Ettől fogva ki-ki álláspontja, hogy dolgozza fel ezt. Ami engem illet, az EU történetei továbbra is létezni fognak egy alternatív univerzumban, nem válnak "semmissé", csak mert néhány fejes a könnyebb utat választotta. :nana: Ha a The Walking Deadnél tökéletesen élvezhetően működik egymás mellett két univerzum (bár ott mindkettő hivatalos, ez nem oszt nem szoroz), akkor a Star Warsnál is működni fog. Részemről ennyi, különösebb problémát nem csinálok belőle.

Igazad van. Úgyis mindenki a saját álláspontja szerint dolgozza fel ezt. Felrúgták a kánont? Jó. Akkor nem figyelek ezentúl a kánonra semmilyen tekintetben, se filmes, se sorozatos, se regényes, se képregényes tekintetben. Eddig nagy ostobaság volt tőlem, hogy túlságosan odafigyeltem rá. A SW univerzum olyan lesz számomra, mint a különféle filmes, képregényes Batman feldolgozások, vagy a különféle képregény adaptációk. Csak egyvalamire fogok figyelni: a minőségre. Ami tetszik, azzal foglalkozni fogok, ami meg nem, azt hagyom a csudába. Nem a kánon a lényeg, hanem az, hogy jó legyen az adott SW sztori. Az olyan könyvek, mint a Darth Plagueis, vagy az Árulás számomra sokkal nagyobb élményt jelentettek, mint maguk a filmek. És sok olyan kedvenc SW könyvem van, amelyek minőségben kenterbe verik a TCW összes epizódját is.

 

Szerintem nem századrangú, mert a TCW a fasorban sincs a könyvben írtakhoz képest. Óriási a kettő között a minőségi különbség a könyv javára.

Persze azt senki sem mondta, hogy ami canon lesz a Lucasfilm/Disney alatt, az mindjárt elsőosztályú is lesz :) Mint ahogy korábban voltak borzalmas sztorik is, ezt senki sem vitatja, sem azt, hogy az előző rendszer kaotikus volt.

Azt hiszem, amit igazán sajnálunk, az az, hogy kikerülnek remek történetek, karakterek is mindennel együtt, és ezen nem olyan könnyű túllépni.

Teljesen egyetértek. Bár én még csak a első három RepCom könyvet olvastam el, de máris úgy érzem, ez a klónokra fókuszáló regénysorozat minőségben ezerszer jobb, mint a TCW összes klónokra fókuszáló epizódja. A TCW klónjai közül csak Rex és Fives maradtak meg bennem, a többiekre már nem is emlékszem és azt se tudom, hogy mit csináltak, azon kívül, hogy lövöldöztek. Nem maradt meg bennem, mert nem gyakorolt rám nagy hatást. Ellenben a RepCom klónjai: Darman, Niner, Atin, Fi, Corr, Sev, Boss, Scorch, Fixer, Ordo...stb mai napig az emlékezetemben vannak, az ő kalandjaik messze jobbak voltak számomra, mint a TCW-s klónoké.

És abban is nagy igazság van, hogy az új filmek, regények, képregények, sorozatok közül nem mindegyik lesz elsőosztályú. Sőt, biztos vagyok benne, hogy ott is kikerül majd számtalan olyan alkotás, mely sokak számára gyatra lesz. Lehet, hogy egy csomó jövőbeni SW film meg se fogja ütni a első 6 minőségét. Egyesek úgy gondolkodnak, hogy elfogadják azt is, ami nem tetszik nekik, csak azért mert kánon. Viszont tudnak értelmes párbeszédet is folytatni az adott nekik nem tetsző, de hivatalos dologról, vagy az a párbeszéd csak arról fog szólni, hogy mennyire rossz az új ötlet?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elfogadom, hogy a könyv lehet hogy sokkal jobb is lehet a TCW részhez képest - nem tudom nem olvastam - de speciel a 66-os parancsról szóló TCW sztori szerintem pont hogy nagyon is igényes, szórakoztató alkotás.

 

Az pedig lehet hogy kikerül sok jó dolog, de elég egy tetszőleges főszereplő életútját végig böngészni a wikikben: összességében egy elképesztően gyenge minőség, bugyuta ponyvává vált az SW az EU-n keresztül, ami egész egyszerüen nem méltó a filmekhez. Egy ilyen drasztikus lépéssel nyilván sok jó dolog is kikerül, de szerintem ez elkerülhetetlen volt, úgy hogy a Disney Lucas-al ellentétben nem csak 6 filmben, hanem ennél jóval tágabban gondolkodik (spin-off filmek, sorozatok stb.)

Az a TCW-szál egész jól viszi végig a történetet, vannak remek elemei, a legvége különösen tetszetős volt (leginkább az, hogy be merték vállalni egy ilyen karakter halálát). A kivitelezés jó, viszont az alapötlet az, ami nagyon nem tetszik, és ez nagyon sokat ront az összképen.

Inkább könnyebb volt, mint elkerülhetetlen, de értem, hogy miért csinálták. Csak mint írtam, nem könnyű túllépni egy ilyen drasztikus húzáson, és nem is várható, hogy egy ujjpattintásra minden EU-rajongó meg is teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen érdektelen milyen élmény neked. A 66-os magyarázata a TCW 6. évadából kiderül és az az igazi a hivatalos és baromira logikus is. Az hogy egy könyv erről mit ír az századrangú kérdés.

 

Neked érdektelen, nekem nem. És nagy ívben lesz*rom, mi a hivatalos és mi nem. Eddig is jól elvoltam a világommal, ez után is elleszek. Bocsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak a legkorábbi EU-ra igaz, hogy minősíthetetlen ponyvák születtek, s az EP6-utáni történésekben valóban nagy összevisszaság van. Ám ott is csak az első könyvek esetében, az utóbbi időben nem készültek rossz (vagy legalábbis teljesen SW-idegen) könyvek. Ami engem illet, rettentően sajnálom, hogy pl. az összes Old-Republic-érás könyvek, képregények, videojáték stb. kikerülnek a kánonból, mert azok valóban minőségi alkotások voltak, rengeteg jó szereplővel, akik egyes filmes karakterekkel is felveszik a versenyt e tekintetben.

 

A korábbi könyvélményeket senki nem veheti el, a polcon ott maradnak ezek a könyvek. Talán fájó, hogy az egész EU-t egy kalap alá vették, mert kb. 80%-uk igényes alkotás, a többi franchise könyveihez (Warhammer stb.) mindenképpen. Hivatalos vagy nem hivatalos, azt mondom, nekem is lényegtelen lesz. Nyilván ha az új filmekről társalgunk, nem fogok hivatkozni Traviss könyveire, hogy a példánál maradjunk, de azt meg senki nem mondhatja meg, hogy én mit gondoljak az egyes művekről. Mert attól, hogy esetleg rengeteg könyv, képregény stb. non-canon lett, nem jelenti automatikusan azt, hogy ezek pocsék, minősíthetetlen könyvek. Speciel a 66-os parancs nekem is jobban tetszik Traviss olvasatában.

 

Mivel a SW alapvetően szórakoztató franchise, így egyáltalán nem érdektelen, hogy R2-nak mi tetszik, és mi nem. Elvégre mi is rajongók vagyunk, még ha vannak itt olyan személyek is, akik meg akarják mondani, hogy ki a rajongó és ki nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az EU-nál abból indulok ki, hogy nekem az olyan a rajongók szerint remek könyvek se tetszettek, mint a Thrawn vagy a Bane trilógia (megjegyzem mindkettőnél csak az első könyvet olvastam). Most olvasom a Gonosz útvesztőjébent és itt is azt látom, hogy komoly baj, hogy csak ponyvairókat tudnak felkérni az SW regényekre (anno odáig voltam a Történetek Jabba palotájából című novelláskötetért, de nem is merem újraolvasni nehogy leromboljam a fejemben élő képet róla). Ha a filmek olyan szinvonalon lennének leforgatva ahogy ezek a könyvek megvannak irva akkor az SW valami délutáni TV-filmes matiné lenne (sajnos ez néhány jól sikerült bekezdést -meg talán a Baljós Árnyakat- leszámitva magukra a filmregényekre is vonatkozik).

Persze felteszem ez a jövőben se fog nagyon változni és attól hogy mostantól a kánonba tartoznak az új regények még nem tudnak A-kategóriás írókat felkérni. Pedig megnézném mit kezdene például egy Neil Gaiman a Star Wars-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz útvesztője nekem nagy kedvencem, szerintem minőségben sokkal jobb, mint a TCW akármelyik epizódja.

Az eddigi filmeket és kedvenc SW könyveimet eddig se azért szerettem, mert beletartoztak a kánonba, hanem azért mert tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egyébként most az a tét, hogy ezentúl nem jelenhet meg semmi, ami nem a Disney által jóváhagyott, a korábbinál szigorúbban szabályozott rendszerbe is belefér? Mert ha igen, akkor alapvetően megértem, hogy az EU rajongók szomorúak, hiszen ez nem szimplán arról szól, hogy valami canon vagy sem, hiszen az EU könyvek eddig sem tartoztak a canon-hoz. Sokkal inkább az a baj, hogy a canonon kívül nem lesz SW univerzum, ha jól értem a vitát. Elvész a szabadság, ami ugyan elpusztítja a szemetet, de nem ad lehetőséget arra, hogy korábbankitalált karakterek életben maradjanak, elkezdett sorozatok folytatódjanak.

 

Mert ha nem ez a tét, akkor viszont alapvetően teljesen mindegy, hogy valami canon vagy sem, ha egyébként jó könyv/jó sorozat az egyén szempontjából. Beszélgetni róla ugyan majd csak egymás között, az azonos véleményen lévők tudnak majd értelmesen egymással, de ez eddig is így volt nem? Meg lehet nézni, kik írtak eddig is az EU SW könyvek topikjába és kik a TCW topikba. Két külön világ volt eddig is a két téma, minimális kapcsolódásokkal.

 

Én nem vagyok nagy EU rajongó, bár olvastam jó SW könyveket, de a filmekhez hasonló élményt egyik sem jelentett, sőt, a TCW is túltett rajtuk általánosságban (bár ezt nem mindegyik epizódról tudnám azért elmondani), de ez pillanatnyi állapot, nem zárom ki, hogy változzon.

Igazából az EU összevisszasága és hullámzó minősége az, ami miatt igazi SW olvasóvá nem igazán váltam, emiatt nagyon is megértem, miért gondolja a Disney, hogy itt az ideje egy koherens rendszernek. Ez ugyan a régi EU rajongókat szíven üti, amit maximálisan meg tudok érteni, de egy új rendszer, ami rendet kíván tenni, ezzel jár. :( Ha új időszámítást kezdünk, az csak az elején megosztó, egy idő után természetes lesz és az új generációk már ebben fognak felnőni. Én azt kívánom, hogy ha elindul a Disney ezen az úton, akkor viszont legyen következetes, legyen ez a rendszer 10 év múlva is. Ezen belül kívánok nagyon jó könyveket, amelyek felérnek az EU korábbi gyöngyszemeihez, de viszont egy irányba haladnak. Ahogy Bomarr is írta:

 

Mert ők másképp állnak a kapcsolodó anyagokhoz mint Lucas. Geroge-ot abszolut nem érdekelte hogy mi jön ki a regényekben, képregényekben stb. Úgy volt vele, hogy vannak a filmek, ami a lényeg és minden más csak sokadlagos. Ezt tükrözte vissza aztán a kanon rendszer is. A Disney viszont egy koherens világot szeretne, ahol a kiegészitő anyag tényleg kiegészit (és ahol remélhetőleg Luke nem két hetente menti meg a világot az aktuális főellentől hanem a karakterek életútjának lehetőleg ive van és tartanak valahonnan valahova). Ehhez viszont rebootolni kellett a korábbi ötletbörzét az úgynevezett EU-t. Ami nem jelenti, hogy nem fognak meriteni belőle. A Clone Wars sorozat például ami kánon, tele van EU-ból vett elemekkel.

 

De ez csak a hivatalos álláspont: ahogy a többiek is irták ettől még ugyanugy lehet élvezni a korábbi regényeket, képregényeket stb.

Ezzel teljesen egyetértek. Nem kell semmilyen szívükhöz nőtt könyvet elégetni, elfelejteni, megtagadni, és nem hiszem, hogy levetetik róluk az SW logót. Az a múlt, és mostantól más úton halad a jövő, de mindössze ennyi történt. Azt persze sajnálom, ha jó sorozatok (mint pl. a Republik Kommandó) emiatt megszakadnak, de az egységesítés miatt én sem látok nagyon más lehetőséget. :( Ez persze biztosan nem garantálja a jó minőséget, de az esély ugyanúgy megvan rá, mint eddig.

 

 

Szerintem nem századrangú, mert a TCW a fasorban sincs a könyvben írtakhoz képest. Óriási a kettő között a minőségi különbség a könyv javára.

Persze azt senki sem mondta, hogy ami canon lesz a Lucasfilm/Disney alatt, az mindjárt elsőosztályú is lesz :) Mint ahogy korábban voltak borzalmas sztorik is, ezt senki sem vitatja, sem azt, hogy az előző rendszer kaotikus volt.

Azt hiszem, amit igazán sajnálunk, az az, hogy kikerülnek remek történetek, karakterek is mindennel együtt, és ezen nem olyan könnyű túllépni.

Jóvoltadból hamarosan nekikezdek a Tűzharcnak, ami az öt kötetes Traviss-sorozat első része, és ha jól emlékszem a 66-os parancs a 4. kötetben van kitárgyalva, így előbb-utőbb lesz véleményem erről a témáról. Azonban könnyen el tudom képzelni, hogy békében meg fog férni nálam a kétféle verzió is, mint két külön műfaj gyermeke. Ha nem muszáj, akkor egyiket sem kívánom megtagadni a másik kedvéért. Hogy a köztük lévő ellentmondást hogy lehet majd feloldani, azt még nem tudom, de az biztos, hogy ha lesz rá mód, azt én megtalálom. :)

 

 

Persze felteszem ez a jövőben se fog nagyon változni és attól hogy mostantól a kánonba tartoznak az új regények még nem tudnak A-kategóriás írókat felkérni. Pedig megnézném mit kezdene például egy Neil Gaiman a Star Wars-al.

Én úgy képzelem, hogy A-kategóriás író nem ír megbízásból, megrendelésre, egy adott univerzum kötött feltételei között, pláne, ha már figyelembe kell vennie más, előtte megírt, leforgatott történéseket és valakik koncepcióját arról, hogy mi egy karakter fejlődési útvonala, amit be kell tartani. Az A-ketegóriás írók arról írnak, ami a saját ötletük, és szabadon szárnyalhat a képzeletük minden téren. Neil Gaiman tipikusan ez az író, akinek a kezét nem kötik semmilyen szabályok, csak a saját szabályait veszi figyelembe, és emiatt tud alkotni felejthetetlen és egyedi történeteket. Pont ezért nem hiszem, hogy jó SW könyvet tudna írni. Sőt, már el sem vállalná.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tévedés, az EU könyvek, képregények stb. eddig canon művek voltak, csak alacsonyabb besorolásban. Egyedül a non-canon kategória nem tartozott bele ebbe a csoportba.

Elnézést, valóban, ezt tudtam is, csak nem ugrott be. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Disney is elérhető státuszban tartja a régi könyveket Legends logoval ellátva, ezért akár a jövőben magyarul ezek is megjelenhetnek.

Persze kérdés, hogy valóban megjelennek-e. Ha már a Tatooine Ghost kiadása ekkora problémát jelent a Szukitsnak (a rajongók kitartó támogatása ellenére is), nagy esély van rá, hogy később egyáltalán nem adnak majd ki Legends könyveket.

Pedig nekem is volt pár regény, ami jobban tetszett a filmeknél.

 

Én úgy képzelem, hogy A-kategóriás író nem ír megbízásból, megrendelésre, egy adott univerzum kötött feltételei között, pláne, ha már figyelembe kell vennie más, előtte megírt, leforgatott történéseket és valakik koncepcióját arról, hogy mi egy karakter fejlődési útvonala, amit be kell tartani. Az A-ketegóriás írók arról írnak, ami a saját ötletük, és szabadon szárnyalhat a képzeletük minden téren. Neil Gaiman tipikusan ez az író, akinek a kezét nem kötik semmilyen szabályok, csak a saját szabályait veszi figyelembe, és emiatt tud alkotni felejthetetlen és egyedi történeteket. Pont ezért nem hiszem, hogy jó SW könyvet tudna írni. Sőt, már el sem vállalná.

Neil Gaiman, amennyire én tudom, dolgozott már be másik univerzumba (Doctor Who).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze kérdés, hogy valóban megjelennek-e. Ha már a Tatooine Ghost kiadása ekkora problémát jelent a Szukitsnak (a rajongók kitartó támogatása ellenére is), nagy esély van rá, hogy később egyáltalán nem adnak majd ki Legends könyveket.

Pedig nekem is volt pár regény, ami jobban tetszett a filmeknél.

Állítólag egy évben 9-10 regényt, rosszabb esetben 7-8 regényt szeretnének kiadni.

Nem biztos, hogy a Tatooine Ghost problémát jelent, lehet, hogy egyszerűen többen, más könyveket akarnak olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze kérdés, hogy valóban megjelennek-e. Ha már a Tatooine Ghost kiadása ekkora problémát jelent a Szukitsnak (a rajongók kitartó támogatása ellenére is), nagy esély van rá, hogy később egyáltalán nem adnak majd ki Legends könyveket.

Pedig nekem is volt pár regény, ami jobban tetszett a filmeknél.

A Tatooine Ghost kérdésében egyet értek.

 

 

Állítólag egy évben 9-10 regényt, rosszabb esetben 7-8 regényt szeretnének kiadni.

Nem biztos, hogy a Tatooine Ghost problémát jelent, lehet, hogy egyszerűen többen, más könyveket akarnak olvasni.

Ezt elfogadom, csak valaki mondja meg, hol van az a többség, aki mást akar. Ezen az oldalon, mint azt már többször mondtam, kétszer is rá szavazott a többség. A jedirenden nem láttam ilyen jellegű szavazást, bár lehet, hogy csak lemaradtam róla. A Szukits kiadó oldalán pedig már régóta nem indult semmilyen szavazás. Akkor hol szavazott ellene a többség? Azt megértem, ha a Disney miatt eddig nem hozták ki, mert várták, hogy rendeződjön az ügy. De ha adnak még ki legends könyveket a jövőben, ez legyen már benne a 2016-os szerződésben, ha lehet.

 

Más.

A kiadónak szerintem eddig az volt a legnagyobb erőssége, hogy olyan listákat állított össze, amiben minden volt:

- Volt benne régi idők, klónháborúk, egyéb filmek közti regények és EP6 utáni.

- Voltak régebbi könyvek (pl. Én, a Jedi), a legújabbak (Darth Plagueis), és minden, ami a kettő közt jött ki.

Most annyi, hogy bővül még egy kategóriával, de szerintem, amíg lehet, továbbra is így kellene csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine Ghost kérdésében egyet értek.

 

 

 

Ezt elfogadom, csak valaki mondja meg, hol van az a többség, aki mást akar. Ezen az oldalon, mint azt már többször mondtam, kétszer is rá szavazott a többség. A jedirenden nem láttam ilyen jellegű szavazást, bár lehet, hogy csak lemaradtam róla. A Szukits kiadó oldalán pedig már régóta nem indult semmilyen szavazás. Akkor hol szavazott ellene a többség? Azt megértem, ha a Disney miatt eddig nem hozták ki, mert várták, hogy rendeződjön az ügy. De ha adnak még ki legends könyveket a jövőben, ez legyen már benne a 2016-os szerződésben, ha lehet.

 

Más.

A kiadónak szerintem eddig az volt a legnagyobb erőssége, hogy olyan listákat állított össze, amiben minden volt:

- Volt benne régi idők, klónháborúk, egyéb filmek közti regények és EP6 utáni.

- Voltak régebbi könyvek (pl. Én, a Jedi), a legújabbak (Darth Plagueis), és minden, ami a kettő közt jött ki.

Most annyi, hogy bővül még egy kategóriával, de szerintem, amíg lehet, továbbra is így kellene csinálni.

Az elmúlt egy évben például a kiadó oldalán, vagy a Facebook oldalukon és egyéb helyeken nem igazán volt, aki a Tatooine Ghost-ra adott volna le igényt. Az elmúlt időkben inkább a Scoundrels, Kenobi, TOR könyvek, Maul. Illetve pár ember javasolt hosszú sorozatokat.

Én magam 2-szer javasoltam eddig a Tatooine Ghost-ot, eddig elutasításra talált.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jezus hogy el van itt mindenki a canon meg nem canon meg az uj generacio aki talan sosem olvas

mondok en valamit adjak csak ki szepen az osszes SW aki olvasta angolul vagy nemetul az tudja hogy jok latok itt olyan hozzaszolasokat emberkektol akik talan 10 konyvet sem olvastak SW nekik meg se kellene nyikkani .szamomra ez azert idegesito mert miert ne adjak ki az osszeset magyar nyelven legfeljebb nem veszi meg az illeto es kesz de nagyon sok konyvet SW szeretnek olvasni fuggetlen Canon vagy non Canon mert a jo konyv az jo konyv miertnem virithatna a polcomon az osszes azert mert valaki aki nem akar olvasni a regiektol azert mar megse jelenjen . na az ehez hasonlo IQ bajnok jobb ha nem is nyilatkoznak mert csak kiveri a biztositekot . mert magyarul akarok olvasni mert szebb es onkifejezobb nyelv nincs hozza hasonlo ezen a vilagon . akiket sertek azt arra kerem nezze el mert azzal marad .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jezus hogy el van itt mindenki a canon meg nem canon meg az uj generacio aki talan sosem olvas

mondok en valamit adjak csak ki szepen az osszes SW aki olvasta angolul vagy nemetul az tudja hogy jok latok itt olyan hozzaszolasokat emberkektol akik talan 10 konyvet sem olvastak SW nekik meg se kellene nyikkani .szamomra ez azert idegesito mert miert ne adjak ki az osszeset magyar nyelven legfeljebb nem veszi meg az illeto es kesz de nagyon sok konyvet SW szeretnek olvasni fuggetlen Canon vagy non Canon mert a jo konyv az jo konyv miertnem virithatna a polcomon az osszes azert mert valaki aki nem akar olvasni a regiektol azert mar megse jelenjen . na az ehez hasonlo IQ bajnok jobb ha nem is nyilatkoznak mert csak kiveri a biztositekot . mert magyarul akarok olvasni mert szebb es onkifejezobb nyelv nincs hozza hasonlo ezen a vilagon . akiket sertek azt arra kerem nezze el mert azzal marad .

Tetszik ez a hozzáállás. Szép volt. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is reménykedem benne, hogy a változások nem lesznek hatással a Szukits megjelenéseire. Ha az USA-ban kiadnak újra Legends könyveket, akkor itthon miért ne kerülhetnének forgalomba még egyáltalán meg nem jelent "korábbi EU könyvek"? A polcom még jó sok könyvet elbír, szerencsére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is reménykedem benne, hogy a változások nem lesznek hatással a Szukits megjelenéseire. Ha az USA-ban kiadnak újra Legends könyveket, akkor itthon miért ne kerülhetnének forgalomba még egyáltalán meg nem jelent "korábbi EU könyvek"? A polcom még jó sok könyvet elbír, szerencsére. :)

Egyetértek. A Disney képviselet márciusban még kifejezetten ajánlotta is a Thrawn-trilógia újra kiadását. Erre nem lesz szükség, mert jelenleg is kapható.

Azért remélem, hogy a Disney nem fogja kötelezően megszabni, hogy csak az jöhet majd ki, amit ellátnak Legends felirattal és amit még nem látnak el, arra meg várni kelljen, ki tudja meddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jezus hogy el van itt mindenki a canon meg nem canon meg az uj generacio aki talan sosem olvas

mondok en valamit adjak csak ki szepen az osszes SW aki olvasta angolul vagy nemetul az tudja hogy jok latok itt olyan hozzaszolasokat emberkektol akik talan 10 konyvet sem olvastak SW nekik meg se kellene nyikkani .szamomra ez azert idegesito mert miert ne adjak ki az osszeset magyar nyelven legfeljebb nem veszi meg az illeto es kesz de nagyon sok konyvet SW szeretnek olvasni fuggetlen Canon vagy non Canon mert a jo konyv az jo konyv miertnem virithatna a polcomon az osszes azert mert valaki aki nem akar olvasni a regiektol azert mar megse jelenjen . na az ehez hasonlo IQ bajnok jobb ha nem is nyilatkoznak mert csak kiveri a biztositekot . mert magyarul akarok olvasni mert szebb es onkifejezobb nyelv nincs hozza hasonlo ezen a vilagon . akiket sertek azt arra kerem nezze el mert azzal marad .

Teljesen egyet értek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

501.

Ez a rész is tetszett, és mivel más korszak, más események kerültek előtérbe... és a Jedi lány is szimpatikus volt.

 

 

 

Még csak most kezdtem el, és csak ma esett le:

 

 

 

 

Scout!!! Az a Scout aki a Yoda-A sötét találkozóban is volt!!! Imádom Travist, hogy mindig előkerít valakit valahonnan!!! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most kezdtem el, és csak ma esett le:

 

 

 

 

Scout!!! Az a Scout aki a Yoda-A sötét találkozóban is volt!!! Imádom Travist, hogy mindig előkerít valakit valahonnan!!! :)

 

Ez is bizonyítja, hogy Traviss figyelembe veszi mások munkáit.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most kezdtem el, és csak ma esett le:

 

 

 

 

Scout!!! Az a Scout aki a Yoda-A sötét találkozóban is volt!!! Imádom Travist, hogy mindig előkerít valakit valahonnan!!! :)

 

 

Nálam pont A sötét találkozó maradt ki eddig, ezért ezt nem tudtam. Viszont tényleg jó tudni, hogy Traviss ennyire figyelembe vette mások írásait. Sőt, szerintem nagyon jól tudta illeszteni mások karaktereit, nem hagytak maguk után hiányérzetet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadna egy kérdésem az itteni "könyvveteránok"-hoz. Az érdekelne, hogy mi is egészen pontosan a helyzet az X-Wing sorozat magyarországi kiadásával. Azért kérdezem, mert a Szukits "archívumában" nincs róla infó, és remélem ez nem jelenti azt, hogy ha nincs róla adat "akkor az kérem nem létezik".

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadna egy kérdésem az itteni "könyvveteránok"-hoz. Az érdekelne, hogy mi is egészen pontosan a helyzet az X-Wing sorozat magyarországi kiadásával. Azért kérdezem, mert a Szukits "archívumában" nincs róla infó, és remélem ez nem jelenti azt, hogy ha nincs róla adat "akkor az kérem nem létezik".

Az X-szárnyúak első 6 kötetig jutott el, az Aquila eddig jutott el, utána csődbe jutott.

A Szukits Kiadó SW könyvek esetében az esetek többségében jobban preferálja a frissebb alkotásokat, rövid sorozatokat, egy részes történeteket. Régi könyvek esetében csak akkor tesznek kivételt, ha nem hosszú sorozatról van szó. SW-ből eddig mindig elkerülték a hosszú sorozatokat, ez a stratégia jelenleg is érvényben van. A jövő pedig állandóan mozgásban van.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszönöm szépen Revan. Még annyi érdekelne, hogy akkor hol is lehet beszerezni a megjelent magyar köteteket.

Antikváriumokban érdemes próbálkozni, lassan több, mint egy évtizede mindegyik hiánycikk. Nagyon nehezen és nagyon drágán lehet beszerezni.

Ezeken a helyeken érdemes lehet keresni:

http://www.szellemlovas.hu/fantasykonyv/index.php?r=webboltTermekValtozat/index&termek_nev=x-sz%C3%A1rny%C3%BAak

 

http://www.regikonyvek.hu/search.php?search=quick&searchstr=x-sz%E1rny%FAak&submit_search=Keres%E9s

 

http://www.antikvarium.hu/kereso2.php?q=x-sz%E1rny%FAak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszönöm szépen Revan. Még annyi érdekelne, hogy akkor hol is lehet beszerezni a megjelent magyar köteteket.

A helyi antikváriumokban is érdemes próbálkozni, ha ismersz párat Veszprémben. Én a hat részből ötöt Nyíregyházán szereztem meg két ottani antikváriumból jó/kiváló állapotban és röhejesen olcsón, kb. 1000 Ft-ért darabját, miután a neten egy csomószor otthagytam, mert drága volt. A Krytos csapdát pedig a bookline.hu-n rendeltem meg, ott tényleg drágább, láttam már 6000-ért is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.