Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Az Old Republic-ot szerintem NE (az egyébként elég jó, csak abszolút nem tipikus) Az elveszett Sith törzzsel kezdd. 

Azzal megpróbálkoztam két éve, de nagyon nem jött be. Ajándékba kaptam születésnapra vagy karácsonyra, tehát nem is én vettem. 

Tehát akkor érdemes a Darth Bane-trilógiával kezdeni? (Előzőleg tévesen duológiának írtam. :D) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azzal megpróbálkoztam két éve, de nagyon nem jött be. Ajándékba kaptam születésnapra vagy karácsonyra, tehát nem is én vettem. 

Tehát akkor érdemes a Darth Bane-trilógiával kezdeni? (Előzőleg tévesen duológiának írtam. :D) 

Igen. :D

Az elveszett Sith törzset pedig talán az ÁramlatokHullámtörés után. Ja utóbbiak nem voltak tervben eddig? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Az elveszett Sith törzset pedig talán az ÁramlatokHullámtörés után. Ja utóbbiak nem voltak tervben eddig? :D

Eddig még nem, de valamikor a jövőben ezen művek is szóba jöhetnek, ha belekezdek az OR-ba, akkor meg főleg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a Darth Bane-trilógiával kezdeném. Amikor hosszú évek SW-könyves eseménytelensége után 2010. karácsony tájékán megláttam a polcokon A pusztítás útját, az maga volt a mennyei mámor. Igazából az újra aktivizálódó Szukits-kiadások vezettek vissza ehhez a fórumhoz pár év meglehetősen inaktív időszak után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Megjegyzem, szerintem a A megtévesztés leple egy iszonyú unalmas és érdekelen mű, én végig sem bírtam olvasni (a kánon könyvek sorában szerintem A Jedik örököse szintjén van, azt sem bírtam végigolvasni), pedig a témája miatt anno vártam azt a könyvet. :( 

Én képtelen vagyok elhinni, hogy ez a regény ennyire nem tetszik az embereknek itt, a fórumon. Nekem az egyik kedvenc SW-művem, nagyon jól szórakoztam az olvasása közben, mind a mai napig szép emlékek fűznek hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én képtelen vagyok elhinni, hogy ez a regény ennyire nem tetszik az embereknek itt, a fórumon. Nekem az egyik kedvenc SW-művem, nagyon jól szórakoztam az olvasása közben, mind a mai napig szép emlékek fűznek hozzá.

Akkor álljon itt egy ellenvélemény is. Én nagyon szeretem A megtévesztés leplét. Magával ragadott az intrikákkal teli légköre, Luceno nagyszerűen ábrázolta a Jedik békefenntartó szerepét. E mellett nagyon izgalmas is volt. Kétszer is olvastam. És szeretném még újra olvasni az életben.

Egyébként a moly.hu-n 85%-on áll 44 értékeléssel. A 44 értékelés SW könyvek esetébe átlagos számnak mondható. Kevés SW könyv ér el 50, vagy 100 feletti értékelés számot. A 85% pedig nagyszerű teljesítmény. 13-an adtak 5-öst, 10-en 4,5-öt, 12-en 4-est. Tehát ott például 44-ből 35-en elégedettek voltak a könyvvel. Tehát, ne aggódj, nem vagy egyedül, akinek tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rám vegyest hatást gyakorolt anno A megtévesztés leple. Voltak benne jól sikerült elemek (pl. a Köztársaságban uralkodó borús, baljós atmoszférát jól eltalálta Luceno), illetve kevésbé tetszetősek a néhol túltolt és száraz politikai részeknél. Rossznak, olvashatatlannak meg pláne nem mondanám. Nálam nagyjából közepes szinten van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Damien Valentine és csapata adaptációs projektbe fogtak és elkészítették a Birodalom örökösei könyv animációs verzióját folytatásokban! Az első epizódot nem engedélyezi beágyazni. 

 

 

https://youtu.be/dgRbUd9xil0 

 

 

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 09. - 20:16, Darth Revan9 írta:

Akkor álljon itt egy ellenvélemény is. Én nagyon szeretem A megtévesztés leplét. Magával ragadott az intrikákkal teli légköre, Luceno nagyszerűen ábrázolta a Jedik békefenntartó szerepét. E mellett nagyon izgalmas is volt. Kétszer is olvastam. És szeretném még újra olvasni az életben.

Egyébként a moly.hu-n 85%-on áll 44 értékeléssel. A 44 értékelés SW könyvek esetébe átlagos számnak mondható. Kevés SW könyv ér el 50, vagy 100 feletti értékelés számot. A 85% pedig nagyszerű teljesítmény. 13-an adtak 5-öst, 10-en 4,5-öt, 12-en 4-est. Tehát ott például 44-ből 35-en elégedettek voltak a könyvvel. Tehát, ne aggódj, nem vagy egyedül, akinek tetszett.

Igen, épp ezért is állok értetlenül a dolog előtt, mert a közvélemény szerint is egy népszerű könyv, mégis, ezen a fórumon a többségnek mégsem tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Igen, épp ezért is állok értetlenül a dolog előtt, mert a közvélemény szerint is egy népszerű könyv, mégis, ezen a fórumon a többségnek mégsem tetszett. 

Nincs ezzel semmi baj. Előfordul, hogy nem tetszik valakinek egy népszerű könyv, vagy az is, hogy tetszik valakinek egy népszerűtlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bementem a héten egy pesti antikváriumba, és megpillantottam A gonosz útvesztőjét. De olyan borzalmas állapotban volt, hogy inkább le se írom, mit csináltam volna vele. Ráadásul 2500 Ft volt.  Én 50 Ft-ot nem adtam volna érte. A Szukits holnapig tartó leárazásával pedig újonnan beszerezhető kb. 2000 Ft-ért, ha emlékezetem nem csal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az álmok bolygója megjelenése elcsúszott november 27-re. Lehet, hogy A vadászó árnyék is tolódni fog.

Elég gázos dolog történt. Az egyik Disney-s illetékes előállt azzal, hogy nem lehet jóváhagyni a megjelenést, mert ez a két könyv nincs rajta a kiadható Legendák könyvek listáján. Tehát gyakorlatilag ez az illető egy korábban jóváhagyott és minden fél által aláírt szerződésbe kötött bele. Az eset példátlan, ilyen nem volt még sem a Lucasfilmes sem a Disney-s érában. A kiadó igyekszik elhárítani a problémát, és az aláírt, érvényes szerződéssel érvelnek. Nonszensz a helyzet, mert korábban jóváhagyták a Disney-nél a választott címeket és aláírták a szerződést.

Három éve volt egy hasonló eset, igaz akkor még a szerződés kötés előtt történt. Akkor is egy illetékes azzal érvelt, hogy több, akkoriban tervezett Legendák könyvet nem lehet kiadni, mert nincs rajta a kiadható Legendák listáján. Akkoriban a kiadó kérésre kapott egy listát és már nekikezdtek összeállítani az alapján egy új tervet. Viszont pont akkor jött egy jóváhagyás egy másik illetékestől, aki azt állította, hogy minden rendben van a címekkel és megjelenhetnek. Aztán megkötötték a szerződést, és a kiadó eredeti Legendák tervei megvalósulhattak. Ezek a könyvek 2017-20218 folyamán jelentek meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mos Eisley-i mesék, illetve Történetek Jabba palotájából kapcsán: előbbit láttam Bookline-on már 2400 Ft-ért, amely még elég barátságos ár szerintem, utóbbit viszont 5000 Ft-nál olcsóbban nem látom sehol. Engem érdekelne mindkettő, de legjobb esetben sem jön ki a kettő együtt 8000 Ft alatt, ami azért kicsit elkedvtelenítő annak tudatában, hogy ezen az áron már tudok venni 3-4 (vagy esetleg több) remek regényt akár használtan, akár újonnan. Nem mellesleg A vadászó árnyékot is tervezem megvásárolni, ráadásul a régi kiadását (nekem a borítója jobban tetszik, mint a mostanié, és nem igazán érdekel az a kettő novella), amely 6000 Ft körül mozog. 

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ti kiadnátok-e a helyemben a két Tatuinon játszódó novelláskötetért 8-10000 Ft-ot a fentiek tudatában? Ér-e annyit a két kötet? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Történetek Jabba palotájából kötetet nem olvastam, de szerintem nem ér meg 5 ezret. Ezért sem szereztem még be.

A Mos Eisley mesék emlékeim szerint nem volt rossz, többnyire érdekes mini-sztorikat szőttek a Kantina szinte összes Ep4-ből ismert látogatója köré. 2400 elfogadható ár érte.

 

Egyébként A vadászó árnyék régebbi változatához tőlem olcsóbban is hozzájuthatsz. Mivel megveszem a hamarosan megjelenő új kiadást, egyébként is el akartam adni a régit. Ha érdekel a dolog, keress meg privátban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Mos Eisley mesék emlékeim szerint nem volt rossz, többnyire érdekes mini-sztorikat szőttek a Kantina szinte összes Ep4-ből ismert látogatója köré.

A Történetek Jabba palotájából kb. ugyanez csak azokkal az alakokkal akiket a palotában látunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a kettőért kiadni majd' 10.000-et abszolút nem érdemes... Megvárom, hátha lesz Bookline-on normális áron A történetek Jabba palotájából. Esetleg szétnézek kicsit alaposabban a neten, de nem hiszem, hogy 5000-nél olcsóbban bárhol is rálelek. Főleg nem Szellemlovason, az az oldal kész rablás olykor. 

Kár, hogy egyes régebbu könyveket csak horror árakon lehet beszerezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A Történetek Jabba palotájából kb. ugyanez csak azokkal az alakokkal akiket a palotában látunk. :)

Igen, de a Mos Eisley mesék színvonala nagyságrendekkel jobb, emlékeim szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Igen, de a Mos Eisley mesék színvonala nagyságrendekkel jobb, emlékeim szerint.

Viszont A történetek Jabba palotájából közvetlenül az Episode VI után játszódik, míg a Mos Eisley-i mesék az Episode IV-t követően. Engem meg a ROTJ utáni időszak sokkal jobban izgat. 

Még meglátom, megveszem-e mindkettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként A vadászó árnyék régebbi változatához tőlem olcsóbban is hozzájuthatsz. Mivel megveszem a hamarosan megjelenő új kiadást, egyébként is el akartam adni a régit. Ha érdekel a dolog, keress meg privátban. :) 

Köszi, gondolkodom még rajta. Megkereslek majd mindenképp, ha érdekel. :D

Egyébként most, hogy a Szukits kiadja újra ezt a Maul-regényt meg mellé Az álmok bolygóját is, meglátásom szerint a régi kiadásoknak lényegesen csökken az értékük, ami persze nem baj, főleg az old school rajongóknak kedvez, mint amilyen én is vagyok. :oops: Tudtommal A vadászó árnyékot korábban ötszámjegyű árral is el lehetett adni, mostanában meg már "csak" 6-8000 Ft-ért látom itt-ott. Az álmok bolygóját meg láttam már 15000-ért is talán, Szellemlovason most meg 4500-ért hirdetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam rá én is, hogy gyorsan túladok a régi A vadászó árnyék példányomon, de a szívemhez nőtt, életem legelső fizetéséből vettem meg annak idején, így marad. Ennek ellenére az új kiadást is megveszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ha kifejezetten a Sith-eket előtérbe helyező regényt szeretnék olvasni, ti melyik köteteket ajánlanátok? Kánon-könyvek közül hirtelen a Sith Nagyurak jutott most eszembe. De persze Legendákat is mondhattok. :saber_kylo::kylo::vader::palpatine: Kizárólag regények érdekelnek, képeskönyvek meg egyebek nem. (A Sith-ek könyve például megvan, de nem igazán tetszik a sok firkálgatás miatt - akinek megvan a könyv, érti, miről beszélek.)

Kánonból kb. van az aztán kifújt. :D

Legends, úgy rakom sorrendbe ahogy nekem tetszettek, a legjobbakkal kezdem: 

1) Bane trilógia, The Old Republic: Revan (bár ehhez nem árt ha ismered a KotOR 1-2 sztoriját :D ), The Old Republic: Árulás (hát ehhez meg majd nézd meg a TOR játék első cinematic trailereit :) ) Maul: Vesztegzár, Áramlatok

 

2) Darth Plagueis, Az elveszett sith törzs,

 

3)Kóbor lovag, Sötét Nagyúr,

 

4) Halálvilág, The Old Republic: Végzetes Szövetség, The Old Republic: Megsemmisítés

 

 

Az Áramlatok, a Kóbor Lovag, és a The Old Republic könyvek nem kizárólag csak a Sithekkel foglalkozik, de jelentős szeletet foglalnak el a könyvben a róluk szóló részek.
 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.