Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Igen, tapasztaltam, sőt, teljesen általános a dolog az olyan játékoknál, amelyek valami módon netes aktiváláshoz kötöttek. Én először a Dead Space 2-nél jártam így, ami nekem digitálisan van csak meg (az akkor még EA Store-ból vettem, most már Origin a neve). Az is letölthettem, telepíthettem, de a megjelenés napjáig nem játszhattam vele. Később ugyanígy volt a Darkspore-ral is és a Dragon Age 2-vel is. Sajnos a kalózok elleni védelem csak egyvalamire jó: a tisztességes vásárlók bosszantására és akadályozására... :roll:

 

Egen, ez is origines... a legjobb, hogy a felhasználói kézikönyvbe azt írja, hogy csak akkor kell telepítened az origint, ha netről akarod letölteni a játékot. Ehhez képest: beteszem a dvd-t, első dolga, hogy telepíti az origint, majd letölti (!) netről a játék telepítőjét. Ezt követően telepíti, majd letölt hozzá egy 3,2 GB-os (!!!!!) frissítést.

 

Ha mindez megvan, és véletlenül a windowsos felhasználónevedben ékezet van, mindaddig kidob az asztalra a játék indításakor, amíg egy replay.bin fájl-t át nem állítasz írásvédettre. Ja, és a legjobb: így manuálisan kell beleírnod egy .ini fájlba a felbontást, a shaderek megfelelő szorosát, a felbontás minőségét, mert különben mindig azt adja be, amit ő gondol (nekem pl. 800x600-ast, pedig nem is ez a felbontásom).

 

Mindezt úgy, hogy eredeti a játék! :pfff:

Mondjuk félreértés ne essék, nagyon jó lett az idei, na de ilyet? És ha valaki annyira nem ért a PC-khez, az hogy a f/nébe indítja el? Én is csak úgy tudtam megoldani, hogy közben netről kellett lenéznem (a megfelelő oldalakról), hogy mi a teendő. Aki viszont nem mozog járatosan az internet világában, az 8000 forintot kidob az ablakon, ha véletlenül Béla a felhasználó neve Windowson...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez így elég gáz. Mondjuk az, hogy lemezes a játék és mégis az Originről tölti le a telepítőfile-okat, szintén nem újdonság, bár Origin esetében ilyet még nem láttam, viszont a Steam állandóan ezt csinálja. Sok Steames játékom van eredetiben, lemezes, de mindig a Steamről emeli le a telepítő file-okat.

 

Ami az ékezetes dolgot illeti, ez inkább a Windows sara. Én sosem használok ékezetes betűket se felhasználónevekhez, se fájlnevekhez, mert sajnos tud gondokat okozni.

 

Ami a beállítást illeti, azt a Fifa fejlesztői szúrhatták el. Mondjuk szép, hogy alig jelent meg a játék, de már ekkora patch készült hozzá. Tán csak nem kihagyták a fél játékot? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steammel már haverom is sz*pott. Ajándékba kapta a Left for dead 2-t, de nem ment neki a telepítés, átmentem hozzá(akkor láttam én is először ilyet) és még szerencse, hogy nemrég kötötték be hozzá a netet. Ez egyszerűen nonszensz, minek vegyem meg a játékot, ha a lemez is csak egy (legális) letöltő-linket ad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: SOHA ne adj meg ékezetes felhasználónevet, vagy jelszót. Ennyi. Attól hogy a Windows magyar, a számtech nyelve még mindig az angol.

A te kálváriád miatt (is) nem veszek én eredeti játékot. Mire elindítod lemegy a nap. Aki meg kuka a géphez az meg sem tudja mozdítani. Marad a warez ami szintén bonyolult(bár tisztán érthető mit kell csinálni), de ingyen van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom írtam már, de én ezért váltottam anno konzolra. A Gears of War 3-at mint minden játékomat eredetiben vettem meg. Az elinditása abból állt, hogy beraktam a lemezt, majd a menüben rányomtam a küldetés pontra és már játszhattam is.

 

 

Azt tudjuk hogy a játékaid eredetiek.Ez dicsérendő. De ehhez az élményhez olyan tv is kell ami meg tudja jeleníteni a játékot, Ha nincs akkor az xbox360 nem ér semmit. És még mindig nincs megértve hogyan lehet akciójátékot(fps-t, tpst) játszani gamepaddel?:Inkább az EPIC-et bírálnám, hogy nem adja ki pc-re a 2.-at és 3.-at mert full hd-s tv és xbox360 hijján esély sincs hogy játszak vele.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinüleg a Microsoft lekenyerezte őket egy rakás pénzzel, hogy legyen Xbox exkluziv a játék. Gondolom ezzel arra számitanak, hogy igy többen vesznek konzolt. Ez nem tudom mennyire jön be. Én nem ezért vettem és nehezen tudom elképzelni hogy bárki csak emiatt beruházna egy készülékre. Abban meg aztán tényleg semmi logika, hogy ezt az exkluzivitást nem oldják fel egy idő után. Meglepődnék, ha a Gears 1 rosszul ment volna PC-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A te kálváriád miatt (is) nem veszek én eredeti játékot. Mire elindítod lemegy a nap.

Hát nem tudom, de nekem viszonylag sok eredeti játékom van. Van olyan, ami lemezről telepít, van olyan, ami tisztán digitális, fizikailag egyáltalán nincs meg, és van olyan is, amit lemezen vettem meg, de netről telepít (sőt, olyan is akad, ami mindhárom formában megvan - Mass Effect 2), és még soha nem tartott tovább telepítenem egy játékot, mint warez verzióját. Sőt, a legtöbb esetben sokkal egyszerűbb az eredeti játékot telepíteni. A legtöbb gondom talán a The Witcherrel volt eddig, amihez a szerverek leállítása miatt nem tudtam letölteni az 1.4-es patchet, így nem indult a játék. Na bumm, vártam egy kicsit és a dolog megoldódott. Pedig nekem megvan a GTA4 is, amit állítólag igencsak problémás volt telepíteni, de nekem elsőre felment és pöcre futott. Fut a mai napig... legalábbis gondolom, mert az első végigvitele óta nem játszottam vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinüleg a Microsoft lekenyerezte őket egy rakás pénzzel, hogy legyen Xbox exkluziv a játék. Gondolom ezzel arra számitanak, hogy igy többen vesznek konzolt. Ez nem tudom mennyire jön be. Én nem ezért vettem és nehezen tudom elképzelni hogy bárki csak emiatt beruházna egy készülékre. Abban meg aztán tényleg semmi logika, hogy ezt az exkluzivitást nem oldják fel egy idő után. Meglepődnék, ha a Gears 1 rosszul ment volna PC-n.

 

 

Itt a lényeg. A Microsoft nyomja a pénzt a fejlesztőcégbe, hogy csak xbox exlusive legyen a játék. Ha vágysz rá végy xbox360-at ami még nem lenne gáz mert elég olcsón hozzá lehet jutni manapság. A gond a több százezres megjelenitővel van. Mert a Microsoft konzolja fabatkát sem ér egy full hd-s(lehetőleg plazma) megjelenítő nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a lényeg. A Microsoft nyomja a pénzt a fejlesztőcégbe, hogy csak xbox exlusive legyen a játék. Ha vágysz rá végy xbox360-at ami még nem lenne gáz mert elég olcsón hozzá lehet jutni manapság. A gond a több százezres megjelenitővel van. Mert a Microsoft konzolja fabatkát sem ér egy full hd-s(lehetőleg plazma) megjelenítő nélkül.

Mondjuk én tök lazán eljátszottam az Xbox mindkét verziójával a leghagyományosabb TV-n, ami a mi lakásunkban vagy a nagyszülőknél fellelhető. Egyik sem méregdrága plazma, vagy akármi. Szóval szerintem ez ebben a formában legfeljebb annyira állja meg a helyét, mint az a nem régibben egy másik fórumon olvasott megnyilvánulás, hogy ahhoz, hogy PC-n élvezhető legyen egy játék, erőmű kell. Hülyeség mindkettő. Ha nem vagy maximalista grafikab*uzi, nem kell se hiperszuper plazmatévé, se erőmű, sőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, de nekem viszonylag sok eredeti játékom van. Van olyan, ami lemezről telepít, van olyan, ami tisztán digitális, fizikailag egyáltalán nincs meg, és van olyan is, amit lemezen vettem meg, de netről telepít (sőt, olyan is akad, ami mindhárom formában megvan - Mass Effect 2), és még soha nem tartott tovább telepítenem egy játékot, mint warez verzióját. Sőt, a legtöbb esetben sokkal egyszerűbb az eredeti játékot telepíteni. A legtöbb gondom talán a The Witcherrel volt eddig, amihez a szerverek leállítása miatt nem tudtam letölteni az 1.4-es patchet, így nem indult a játék. Na bumm, vártam egy kicsit és a dolog megoldódott. Pedig nekem megvan a GTA4 is, amit állítólag igencsak problémás volt telepíteni, de nekem elsőre felment és pöcre futott. Fut a mai napig... legalábbis gondolom, mert az első végigvitele óta nem játszottam vele. :)

 

 

Én anno azért vettem meg eredetiben a Haf-Life 2-őt mert a warez csak úgy ment ha fizikailag lehúztam a z optikai meghajtót a gépről és visszaállítottam az órát déli tizenkettőre. na akkor mondtam hogy anyád b*szki.

A GTA4 valami borzalom volt mind telepíteni(eredetit), mind futtatni. olyan gyorsan töröltem ahogy lehetett.

Az eredeti játékokkal nincs gáz csak érje meg. De bevallom neked hogy 12-15 rongyot egyik játék sem ér meg. Éljen a warez. Sorry. Ha megunom törölhetem ingyen, ha megvettem és sz*r mit csináljak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno azért vettem meg eredetiben a Haf-Life 2-őt mert a warez csak úgy ment ha fizikailag lehúztam a z optikai meghajtót a gépről és visszaállítottam az órát déli tizenkettőre. na akkor mondtam hogy anyád b*szki.

A GTA4 valami borzalom volt mind telepíteni(eredetit), mind futtatni. olyan gyorsan töröltem ahogy lehetett.

Az eredeti játékokkal nincs gáz csak érje meg. De bevallom neked hogy 12-15 rongyot egyik játék sem ér meg. Éljen a warez. Sorry. Ha megunom törölhetem ingyen, ha megvettem és sz*r mit csináljak?

Hidd el, a Witcher 1-2-t és a Mass Effect 1-2-t leszámítva egyik játékom sem került tízezernél többe, sőt, az ötödik nullát sem érték el. Az a négy játék is csak azért lépte túl, mert mind a négy gyűjtői verzió, viszont ezekhez ingyenes DLC-k, grafikai könyvek, meg egy halom jópofa, exkluzív dolog jár (és baromi jól festenek). A többi játékom meg azért volt olcsó, mert egyiket sem a megjelenés napján vettem meg. Ha vár az ember egy pár hónapot, már jóval kevesebbért veheti meg. Igen, a legtöbb játékom a randa "ezt vedd meg" és társai sorozat borítóiban vigyorognak, de így legalább olcsó volt.

Olyan játékot meg nem veszek, ami szˇar. Arra van a warez, hogy előtte kipróbáljam. Ha tetszik, megveszem (filmeknél, sorozatoknál dettó). ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én tök lazán eljátszottam az Xbox mindkét verziójával a leghagyományosabb TV-n, ami a mi lakásunkban vagy a nagyszülőknél fellelhető. Egyik sem méregdrága plazma, vagy akármi. Szóval szerintem ez ebben a formában legfeljebb annyira állja meg a helyét, mint az a nem régibben egy másik fórumon olvasott megnyilvánulás, hogy ahhoz, hogy PC-n élvezhető legyen egy játék, erőmű kell. Hülyeség mindkettő. Ha nem vagy maximalista grafikab*uzi, nem kell se hiperszuper plazmatévé, se erőmű, sőt.

 

 

Nézd azért pc-n ami kijön kép vagy egy trailer az egy brutál pc-n fut. És én azt a látványvilágot várom el a kész terméknél is amit láttam a trailerben. Az élvezeti értéke persze más, de egy bf3-nál nem mindegy mit látunk mert baromi illúzióromboló lehet hogy szaggat vagy csúnya a kép. Baromira nem mindegy a grafika. Lsd Crysis 2. Ha szaggatott volna kedvelted volna?

Azaz egy pc-játék teljes élvezeti értéke az aktuális full gép-től függ. Baromira nem mindegy hogy full hd-s monitoron nézed, komoly procival jó sok rammal. Ha beakad akkor kuka mint játékos. Baromi fontos milyen gépen nyomod az aktuális főjátékit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, a Witcher 1-2-t és a Mass Effect 1-2-t leszámítva egyik játékom sem került tízezernél többe, sőt, az ötödik nullát sem érték el. Az a négy játék is csak azért lépte túl, mert mind a négy gyűjtői verzió, viszont ezekhez ingyenes DLC-k, grafikai könyvek, meg egy halom jópofa, exkluzív dolog jár (és baromi jól festenek). A többi játékom meg azért volt olcsó, mert egyiket sem a megjelenés napján vettem meg. Ha vár az ember egy pár hónapot, már jóval kevesebbért veheti meg. Igen, a legtöbb játékom a randa "ezt vedd meg" és társai sorozat borítóiban vigyorognak, de így legalább olcsó volt.

Olyan játékot meg nem veszek, ami szˇar. Arra van a warez, hogy előtte kipróbáljam. Ha tetszik, megveszem (filmeknél, sorozatoknál dettó). ;)

 

 

Ebben egyetértek veled. Várni kell és akkor olcsóbb. Most jut eszembe hogy megvettem az avp2-őt is de csak azért hogy a kollégákkal tudjunk neten nyomulni. 3 rongy volt ,igazából tökre megérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben egyetértek veled. Várni kell és akkor olcsóbb. Most jut eszembe hogy megvettem az avp2-őt is de csak azért hogy a kollégákkal tudjunk neten nyomulni. 3 rongy volt ,igazából tökre megérte.

Az AVP2-t? Nem a tavalyi AVP-t? Csak azért kérdem, mert az is annyi, de amennyire tudom, az AVP2 szervereit már lekapcsolták, így multin játszani már igencsak körülményes.

Amúgy nekem meg pont az AVP2 nincs meg. Megvan az eredeti '99-es AVP, a 2010-es AVP, de az AVP2 nincsen. Meg kéne azt is vennem már.

 

Én most a Steamen keresztül megvettem a Ghostbusters: The Video Game-t. Egy ezresembe fájt, ráadásul hazánkban egyáltalán nem kapható. És az egészben az a legjobb, hogy csak be kellett ütnöm néhány adatot, meg klikkelnem párat és hopp, volt egy játékom. Ki sem kellett mozdulnom a szobából. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AVP2-t? Nem a tavalyi AVP-t? Csak azért kérdem, mert az is annyi, de amennyire tudom, az AVP2 szervereit már lekapcsolták, így multin játszani már igencsak körülményes.

Amúgy nekem meg pont az AVP2 nincs meg. Megvan az eredeti '99-es AVP, a 2010-es AVP, de az AVP2 nincsen. Meg kéne azt is vennem már.

 

Én most a Steamen keresztül megvettem a Ghostbusters: The Video Game-t. Egy ezresembe fájt, ráadásul hazánkban egyáltalán nem kapható. És az egészben az a legjobb, hogy csak be kellett ütnöm néhány adatot, meg klikkelnem párat és hopp, volt egy játékom. Ki sem kellett mozdulnom a szobából. :lol:

 

 

Igen az avp2 volt. Ma már nem játszunk vele, de anno munka után marha jó kikapcsolódás volt. Én voltam marine(mi más?) kolléga meg alien, volt aki meg predator. Csatlakoztuink egy szerverhez és még francia csávókkal is nyomtuk. Nem vagyok oda a hálózati játékért(sőt utálom), de ez jó volt. Megbeszéltük hogy este 9-kor tali és csatlakozunk egy játékhoz. Jó idők voltak olyan 2004-2005 tájékán. Meg kellett venni az eredetit különben nincs hálóban játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaaa... úgy értettem, hogy mostanában vetted meg. Így már oké. :)

Lehetett a warez verzióval is játszani multiban, én azon nyomtam (érdekes, én is csak az AVP2-vel szerettem multizni, semmi mással, az előtt és azóta sem). Nem kellett hozzá más, csak egy tört szériaszám.

Én aliennel nyomtam (mi mással?). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kérem, ilyen FPS-ek kellenek nekem most, nem Battlefieldek. :evil: Nagyon babán fest! Azt hiszem, megyek kuncsorogni az SFportalhoz, hogy én lehessek a teszter majd. :rock:

Ha nem jönne össze léptess elő néhány SFportalost lelövendő tálibbá. :D

 

 

Tipikus b-kategóriás fps. Látni a grafikáján. :evil:

A következő eresztés (ha lesz) talán már A-kategóriás lesz. Az elődöket figyelembe véve azért el lehet mondani hogy a fejlesztgetői igyekeznek haladni a korral. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaaa... úgy értettem, hogy mostanában vetted meg. Így már oké. :)

Lehetett a warez verzióval is játszani multiban, én azon nyomtam (érdekes, én is csak az AVP2-vel szerettem multizni, semmi mással, az előtt és azóta sem). Nem kellett hozzá más, csak egy tört szériaszám.

Én aliennel nyomtam (mi mással?). :D

 

Volt olyan hogy egy srác predatorral volt és állandóan láthatatlanra állította magát. mentem és senkit nem láttam majd kilőttek. :D Baromira fel tudtam rajta magam húzni.

 

Rog: Tegnap kicsit laza voltam, de sajna ma sem jön be a játék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt olyan hogy egy srác predatorral volt és állandóan láthatatlanra állította magát. mentem és senkit nem láttam majd kilőttek. :D Baromira fel tudtam rajta magam húzni.

Na az ilyet én is utáltam. De még jobban, amikor nem sikerült időben megölnöm és önmegsemmisítette magát... meg a pályán mindenki mást. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap kicsit laza voltam, de sajna ma sem jön be a játék. :D

Én nem bánom ha nem jön be. Nem kötelező neki. Nekem elég annyi hogy engem eddig csak mérsékelten érdekel. Aztán majd elválik hogy fog-e jobban. :D

 

Tegnap szimplán csak megjegyeztem hogy hogyan viszonyul ez az eresztés a korábbi Syndicate-gamékhoz.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól néz ki ez az Aliens, de ez a sztorimenet.... :hmm:

Mi néz ki ebben jól? A kivilé, ami kifolyik az alienekből, az M41A-ra távoli rokonságban sem álló M41A-imitátor, esetleg a barát-ellenség felismerő randa detektor, vagy mi? A táj az szép, de az az AVP3-ban is az volt. Semmi jó nincs eddig ebben a játékban. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi néz ki ebben jól? A kivilé, ami kifolyik az alienekből, az M41A-ra távoli rokonságban sem álló M41A-imitátor, esetleg a barát-ellenség felismerő randa detektor, vagy mi? A táj az szép, de az az AVP3-ban is az volt. Semmi jó nincs eddig ebben a játékban. :angry:

 

Pedig nekem nagyon bejön. Talán a hangulata miatt. Meg hogy mindenhonnan jönnek a xenok és rengetegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nekem nagyon bejön. Talán a hangulata miatt. Meg hogy mindenhonnan jönnek a xenok és rengetegen.

És nem jelentenek veszélyt a játékosra, csak a szerencsétlen scriptbe kényszerített kispajtásokra. Mindegy, végső ítélet majd akkor lesz, ha már fut a gépemen, de én őszintén szólva, amennyire vártam ezt a játékot, most annyira viszolygok tőle. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja beszereztem a Need For Speed: Underground 2-t, játszottam is vele egy darabig (40% körül járok a karrierben), most viszont elakadtam. Minden versenyt megcsináltam, a kellő szint fölé tuningoltam az autót is (a szint teljesítés már 103%), úgyhogy tovább kéne engednie, mégse történik semmi. Ilyenkor mi van? Esetleg valami patch kéne hozzá? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.