Ugrás a kommentre

Ben halála


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Igen, mindig is olyan búcsúérzetem volt attól a jelenettől.

De attól még nem biztos, hogy tudta, konkrétan hogyan megy majd végbe a végzet. Mindegy, ez csak egy vélemény :)

 

Szerintem már tudta,hogy Vader keze álltal hal meg.Ugyanúgy mint ahogy Vader megérzi,hogy itt van a régi mestere,Obi is megérezhette Vader jelenlétét.Tehát tudta,hogy innen nem megy el addig míg nem találkoztak :) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Igen, mindig is olyan búcsúérzetem volt attól a jelenettől.

De attól még nem biztos, hogy tudta, konkrétan hogyan megy majd végbe a végzet. Mindegy, ez csak egy vélemény :)

 

Szerintem már tudta,hogy Vader keze álltal hal meg.Ugyanúgy mint ahogy Vader megérzi,hogy itt van a régi mestere,Obi is megérezhette Vader jelenlétét.Tehát tudta,hogy innen nem megy el addig míg nem találkoztak :D .

 

Jaja, ezt érezte...Sőt már anno az ep2nél is utalást tett arra, hogy úgy érzi Ani fogja őt a sírba juttatni..:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
Szerintem ez úgy müxik, hogy a halál pillanatában tűnnek el. Ehhez ugye meg kell halniuk, de még sincs holtest. Tehát amint hozzáért Vader kardja, Ben eltűnt. Szerintem.

A fénykard a másodperc 1/24-e alatt elért a szívéig, hol itt a probléma?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 4 évvel később...

Biztos, hogy csak a technikai háttér áll a dolog mögött, mivel a 2004-es DVD verzióban már megperzselődik Ben szerkója (már ha jól emlékszem). Az Adywan-os változatban viszont biztosan tudom... ott még a fénykardot tartó kezeit is elveszti szegény öreg, mielőtt köddé válna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Tegnap megnéztem a filmet, és hát ez a jelenet Yoda utazását figyelembe véve felért egy relevációval. Most már tudjuk miért tűnt el, és hova került Obi-Wan. :) De a legszebb, hogy fogalmunk is lehet arról miként élte át az egészet!!! " A sors neked más utat jelölt ki mint nekem". Most már tudjuk mire gondolt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Eddig ezek üres frázisok voltak, de ma már olyan súllyal bírnak amit sose képzelhettünk korábban. Obi pontosan tudta már a kunyhójában, hogy számára mi lesz ennek az egész kalandnak a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért eddig sem voltak üres frázisok. Lehetett tudni, hogy Obi arra gondol, hogy ha Vader halálra sújtja, szellemként korlátlan (?) hatalommal tudja egyengetni Luke útját, és belelát az Erő folyamába. Az meg, hogy a "Sors más utat jelölt ki", az enélkül is elég ütős volt, és azt sugallta, hogy Obi készen állt a szellem létformára. Szóval azért ne vegyük el a prequelektől, hogy már önmagukban is kibővítették ezeket a jeleneteket, tehát nem üres frázisok voltak. Nyilván a TCW-vel még mélyebb tartalmat kaptak, amit én is elismerek, csak a prequelt se feledjük el azért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.