Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Biztos hallottatok róla, hogy idén a kínai nagydíj a Formula-1 -ben később lesz megtartva a koronavírus miatt. Nos, a MotoGP katari nagydíját is elhalasztották - igaz, ennek ellenére a Moto2 és Moto3 megtartja az ottani eseményt. Sőt, ma jött a hír, hogy Thaiföldön se lesz megtartva a MotoGP következő futama, így elég esélyes, hogy csak májusban kezdődik el a kétkerekes bajnokság - áprilisban lenne egy amerikai és egy argentín nagydíj, de elvileg ott is bejöhet az elhalasztás lehetősége, így a májusi Jerezi nagydíj lehet a szezon nyitása.

 

A Forma-1 -nél bejött a képbe Imola, mint Kína-pótló nagydíj, azonban az elmúlt hetek Olaszországi hírei miatt eléggé bizonytalanná vált a verseny megrendezése. Érdekesség, hogy a Vietnami nagydíj ettől függetlenül meg lesz tartva. :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
18 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nos, a hétvégén elkezdődik...

Vagy nem...

 

A Real Madridnál egy kosárlabdázó tesztje lett pozitív, de emiatt a focistáknak is karanténba kellett vonulni. A spanyol bajnokságot határozatlan időre felfüggesztették...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, hogy addig várjanak ezzel az egésszel, amíg nem tisztázódik a helyzet. Ha nyáron kezdődik a szezon, hát nyáron, ha idén nem lesz semmi, akkor nem lesz semmi. Ebbe igazából a sponzoroknak lesz kapufa, de itt emberek biztonságáról van szó és nem a profitokról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holland, a spanyol és a monacói nagydíj is elhalasztásra került! Itt meg kell jegyezni, hogy elhalasztották ezeket, nem törölték, így az év későbbi szakaszában meglesznek tartva, amely durva... júniustól novemberig 15 futam van már így is, ha ezekhez hozzáveszik ezt a hármat - és még pletykálnak a Bahrein/Vietnam kettősről is - akkor megint lesz egy olyan hónap, ahol 3 egymást követő héten F1 van. Ez már korábban volt, és a csapatok többet nem kértek belőle...

 

Továbbá a jövő évi szabályváltozásokat a 2022 -es idényre tolták el!

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A holland, a spanyol és a monacói nagydíj is elhalasztásra került! Itt meg kell jegyezni, hogy elhalasztották ezeket, nem törölték, így az év későbbi szakaszában meglesznek tartva, amely durva... júniustól novemberig 15 futam van már így is, ha ezekhez hozzáveszik ezt a hármat - és még pletykálnak a Bahrein/Vietnam kettősről is - akkor megint lesz egy olyan hónap, ahol 3 egymást követő héten F1 van. Ez már korábban volt, és a csapatok többet nem kértek belőle...

 

Továbbá a jövő évi szabályváltozásokat a 2022 -es idényre tolták el!

Monaco törölve lett, gondolom mivel az egy olyan városi helyszín, ahol konkrétan a városközpontban mennek ezért azt nehezebb megoldani, hogy akkor leáll az egész városállam, amit nem lehet csak úgy áttolni egy másik időpontra és úgy tudom, hogy Melbourne is törölve lett. Elvileg Bahrain, Kína, Hollandia, Spanyolország és Vietnám van függőben, amelyeket a szabad hétvégékre beillesztve, akár megnyírva egy kicsit a nyári szünetet, vagy kitolni még egy héttel későbbre a szezonzárást (Bahrain esetében ez működhetne még egy december elején lévő szezonzáróval is) akkor 20 futammal egy viszonylag komplett szezont lehetne rendezni. Más kérdés, hogy ez olyan embertelen tempót jelentene a vírus miatti leállásokkal, illetve anyagi nehézségekkel küzdő csapatoknak, hogy ezt szerintem kizárhatjuk. Az esetlegesen felmerülő gazdasági problémák és a várható válasághelyzet miatt szerintem jó esély van rá, hogy a függőben lévő 5 futamból jó ha Bahrain megrendezésre kerül. 16 futammal egyébként még egy egész jó szezont lehetne futni, 20 éve mikor elkezdtem nézni kb. az F1-et, akkor alapból ennyi futamból állt egy idény, de sajnos idén még az is elképzelhető, hogy nem fog júniusban elindulni a bajnokság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

9 perccel korábban, Wilde írta:

Monaco törölve lett, gondolom mivel az egy olyan városi helyszín, ahol konkrétan a városközpontban mennek ezért azt nehezebb megoldani, hogy akkor leáll az egész városállam, amit nem lehet csak úgy áttolni egy másik időpontra

+ A mai napon jelentették be, hogy a monacói herceg II. Albert is koronavírusos lett, tehát a mikroállamban is aktívan jelen van már a járvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Wilde írta:

Monaco törölve lett, gondolom mivel az egy olyan városi helyszín, ahol konkrétan a városközpontban mennek ezért azt nehezebb megoldani, hogy akkor leáll az egész városállam, amit nem lehet csak úgy áttolni egy másik időpontra és úgy tudom, hogy Melbourne is törölve lett. Elvileg Bahrain, Kína, Hollandia, Spanyolország és Vietnám van függőben, amelyeket a szabad hétvégékre beillesztve, akár megnyírva egy kicsit a nyári szünetet, vagy kitolni még egy héttel későbbre a szezonzárást (Bahrain esetében ez működhetne még egy december elején lévő szezonzáróval is) akkor 20 futammal egy viszonylag komplett szezont lehetne rendezni. Más kérdés, hogy ez olyan embertelen tempót jelentene a vírus miatti leállásokkal, illetve anyagi nehézségekkel küzdő csapatoknak, hogy ezt szerintem kizárhatjuk. Az esetlegesen felmerülő gazdasági problémák és a várható válasághelyzet miatt szerintem jó esély van rá, hogy a függőben lévő 5 futamból jó ha Bahrain megrendezésre kerül. 16 futammal egyébként még egy egész jó szezont lehetne futni, 20 éve mikor elkezdtem nézni kb. az F1-et, akkor alapból ennyi futamból állt egy idény, de sajnos idén még az is elképzelhető, hogy nem fog júniusban elindulni a bajnokság.

Az FIA/Liberty kettős azt mondta, hogy ha beindul a szezon - leghamarabb ugye Bakunál, június elején - akkor a lehető legtöbb futamot meg szeretnék szervezni. Mint már írtam, 15 futam lenne 6 hónapra, amely szerintem pont elég is lenne, talán augusztusra beraknának egy futamot - talán Bahrein vagy a Spanyol nagydíjt - és a 16 futam bőven elég lenne számukra. Sajna ha idén mindenképpen leakarják tudni a kihúzott futamokat - monaco és ausztrál nélkül - akkor tényleg ki kell tolniuk az idényt és még így is összejön az, hogy 5 futamot nehezen tudnának úgy elrakni, hogy 3 ne üsse egymást egymás után. Ha jól tudom 2 éve pont ez volt, hogy 3 futamot rendeztek júniusban és utána - mivel a csapatok közölték, hogy nem tudják megoldani ezt az iramot - törölték ezt a törekvést a későbbi évekre. Most úgy állunk, hogy lehet megint lesz 3 futam. 15/16 szerintem is bőven elég. Amikor csatlakoztam a száguldó cirkuszhoz - 2003/2004 környékén - akkor 16-18 futam volt kb. amely rendesen el volt oszlatva márciustól novemberig - vagy éppen október végéig - de mára ez nagyon megváltozott.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ahh.... ne... :( 

Sajnos megtörtént. :( Számítottam rá, pláne az elmúlt hetekben történtek után. Viszont a költségsapkát már jövőre bevezetnék.

Amiben megegyeztek a csapatok ma, azok a következők:

- Rugalmas versenynaptár idén, a lehető legtöbb futammal,

- A 2021 -es szabályok 2022 -re tolása és az átmeneti időszak megtervezése

 

A tervük az, hogy a befagyasztott 2020 -as szabályokkal versenyeznének 2021 -ben. A sebességváltó és a váz viszont be lenne fagyasztva, meg még néhány dolog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Én úgy tudom, hogy az csak halasztva lett.

Nem, az is törölve lett. Valószínűleg azért, mert később nehezen tudnák megtartani. Mivel az éghajlatváltozás náluk nem éppen kedvező. Ugye most ott ősz van, általában ezért is rakják márciusra, mert akkor még meleg szokott lenni ott, de nyáron ott tél van, hideg. Egyedül az őszi hónapok egyike - október vagy november - jöhetne szóba, de már ott is olyan sűrű a hely, hogy a törlés indokolt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 héttel később...
13 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Daniel Ricciardo egyértelműen :D

Nálam is ő a favorit. Szerintem nagyon jó párost alkotnának Leclerc-kel, mert mindkettő intelligens és bár nyerő típusok, de szerintem tudnák kezelni. Nagyon örülnék neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Nálam is ő a favorit. Szerintem nagyon jó párost alkotnának Leclerc-kel, mert mindkettő intelligens és bár nyerő típusok, de szerintem tudnák kezelni. Nagyon örülnék neki.

Én mindenhol azt olvasom hogy ennek ellenére Carlos Sainz lesz a befutó és már holnap bejelenthetik. Nekem logikusabb lenne Ricciardo többek között azért is amit te írsz, de sajnos nem én döntök :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.