Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

BREAKING NEWS!!!

Carlos Sainz aláírt a Ferrarihoz 2021 -re! Sainz Vettel helyére érkezik Leclerc csapattársaként. Így a helyét...

 

Daniel Ricciardo veszi át a McLaren -nél!!! Összeáll a Norris-Ricciardo páros a McLaren Mercedesnél!!!

:o

 

Index - Sport - Carlos Sainz lesz Vettel utódja a Ferrarinál ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ricciardo érdekesebb lett volna a Ferrarinál, azt nem hiszem, hogy Sainz egyszerűen megoldható ellenfél lenne Leclerc számára, de Ricciardoval nehezebb dolga lett volna. Ami kérdéses, hogy mi lesz így Vettelel, azért nem olyan öreg még, remélem nem tűnik el teljesen az F1-ből és kap még lehetőséget versenyképes csapatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 15. - 16:30, Nute Gunray írta:

Hamilton és Vettel is összeférhetetlen, biztos hogy nem rakják őket össze. 2007-ből mindenki tanult.

De érdekes lenne eljátszani a gondolattal, hogy mi lenne, ha... szerintem Hamilton úgy szétverné, hogy Vettelt a padlóról kellene összekaparni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rommá verte az tény, de csak egyszer. Meg ha jól emlékszem Hamilton se volt éppen mindig ott fejben abban az évben, Rosberg pedig nagyon ügyesen űzte a pszichés játékokat is ami szintén hozzájárult a sikerhez.

 

Nem véletlenül vonult azért vissza egyből utána. És ezzel nem degradálni akarom Rosberget mert egyértelműen egy világbajnok alkat versenyző volt, akinek én is szurkoltam hogy verje meg Hamiltont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vettel nagy nyomás alá tudná helyezni az biztos. 

Mivel nem nézel mostanában F1-et, így nem tudod, hogy Vettel teljesen szétesett fejben az elmúlt 2 évben. Olyan hibákat követett el, hogy csak néznél, ha látnád.

Ettől függetlenül érdekes lenne a szitu, de tartom, hogy Hamilton szétverné. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet egyébként hogy ha Hamilton mellé kerülne akkor helyre rázódna fejben, már csak a kihívás miatt is hogy úgymond a saját csapatában verje romra.

 

Ferrarinál szerintem azért se ment neki már a végén, mert megjött Leclerc aki nem nagyon törődött azzal, hogy a csapaton belül őt második számúnak hozták át. Elég hamar kivívta magának a no. 1 státuszt. Arra leszek kíváncsi hogy a félig-meddig csonka és felborult szezön hoz e Vettelnek annyi motivációt hogy újra a régi teljesítményét hozza ha már ez az utolsó dobása a Ferrarival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg Hamilton nem vonul vissza, addig ostobaság lenne a Merci részéről odavinni Vettelt. A helyére nyilván, hiszen egy mindkét fél számára jól működő konstrukcióról beszélünk, ezt évek óta látjuk. Amíg a Merci ennyire domináns, addig ez a képlet tökéletesen működik, miért nyúlnának bele? A Merci hülye lenne egy képességekben nem garantálhatóan jobb, személyiségében teljesen más és kisebb reklámértékkel rendelkező pilótára váltani. Ham meg hülye lenne elmenni egy gyengébb autóba.

Mellé odavinni meg maximum a marketing miatt lehet jó, de irreális kockázat. Jó eséllyel van akkora fölénye még mindig a Mercinek, hogy akár két viaskodó "rosszfiúval" is vb legyen, de azért ez veszélyes. Jelenleg garantált a győzelmük, ennek esélyét csökkentenék. Miért állnának bele egy ilyenbe?

 

Ha Vettel és Mercedes, akkor egyetlen lehetőséget látok, a kulcs az életkor. Vettel talán 3 évvel fiatalabb, mint Ham, ez adhat egyfajta esélyt. Ha Ham még akkor visszavonulásra adja fejét, amikor a Merci még domináns (ugye az is lehet amúgy, hogy kiszáll a csapat a F1-ből), akkor kell nekik egy élversenyző. Ha esetleg számításba veszik, hogy német legyen, akkor Vettel jó eséllyel indulhat a helyért.

Csak erre sincs túl nagy esély, hiszen ez jó eséllyel még évek múlva lenne esedékes. Ham ott van Schumi nagy rekordjánál, amíg esélye van nyerni a Mercivel, addig nem fog onnan elmenni, csak ha meglesz a rekorddöntés. Addigra viszont kérdés milyen lesz a mezőny. Ha a Ferrari, a RB vagy a McLaren reménytelen lesz az esélyeiket nézve, akkor a Merci leakaszthat pl. egy Leclerc-t, Norris-t vagy Verstappent is, miért pont egy jóval idősebb Vettelt vegyenek meg? Vagy addigra felbukkanhat egy fiatal zseni, akit érdemesebb szerződtetni.

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Mivel nem nézel mostanában F1-et, így nem tudod, hogy Vettel teljesen szétesett fejben az elmúlt 2 évben. Olyan hibákat követett el, hogy csak néznél, ha látnád.

Azért 2 dolgot ne felejtsünk el. Az egyik az, hogy Vettel szétesésének nem tudjuk az okait, de nem jelenthetjük ki, hogy ha egy esélyes autóba kerülne, akkor ne találhatna magára. Már csak azért sem, mert emlékezzünk vissza pont Hamra. Ő is legalább ennyire szét volt esve, tökön-paszulyon közlekedett, Massának minden versenyen ész nélkül nekiment stb.. Ehhez képest a Merciben magára talált és stabil a verhetetlen technikával.

Másrészt Ham nehezen viseli a nyomást. Lehet, hogy ez manapság hihetetlen és szentségtörésnek hangzik, de sok-sok bizonyítékot láttunk már erre. Vesztett címet még a Merciben is, de korábban Buttontól is kikapott. Vagy amikor Alonsoval viaskodott, akkor szintén rajtavesztettek mindketten. De nemcsak szezonok szintjén, hanem futamokon vagy időmérőkön is lehet látni ezt. Amikor vmi nem úgy áll össze, akkor hamar kizökken és szétesik. Folyamatosan megy az anyázás és hiszti a rádióban, jönnek a hibák vagy éppen rongyosra kopik a gumi. Ilyen téren nem jobb Vettelnél, csak most ő van fent, a német lent.

 

Egyébként Ham mellé azért sincs értelme odaigazolni, mert jelenleg teljesen köré épül a csapat, évek óta ott van. Nyilván hátrányban van vki, aki kívülről odaigazol. Márpedig minimális az esélye annak, hogy ezt a hátrányt Vettel (vagy bki) rögtön le tudja dolgozni, hiszen Ham egy rendkívül tehetséges pilóta, még egyenlő feltételek mellett sem egyszerű legyőzni. Márpedig, ha Vettel az elején lemarad, akkor a csapat és a közvélemény abban a pillanatban az angol mellé áll, neki pedig reszeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamilton tehetségesebb, mint Vettel, szerintem ez nem kérdés (emberileg mindkettő unszimpatikus számomra). Kizárt, hogy Vettel önként menne másodhegedűsnek bárhova is. Igazából sok lehetősége nincs is már, szerintem a karrierje fénypontján ő már végleg túl van, és ebben a tekintetben Alonso pályafutására hasonlít. Bár 4 világbajnoki cím azért jobban fénylik, ez nem vitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hamiltont egy közepes Rosberg is rommá verte.

Azt, hogy rommá verte nem igazán értem pontosan itt mit is jelenet. 2013 és 2016 között négy évig voltak csapattársak, ez alatt az időszak alatt Hamilton több futamot nyert, többször állt dobogón, több pole pozíciót és több pontot szerzett, mint Rosberg... a négy bajnokságból háromszor a csapattársa előtt végzett, abban az egy évben, mikor Rosberg megelőzte, Hamilton akkor is több futamot nyert nála, szóval ha Vettel így verné őt rommá azt bármikor elfogadná szerintem.

Egyébként Vettelt úgy gondolom sokan alulértékelik, az a narratíva vele kapcsolatban, hogy csak Adrian Newey meg a Red Bull miatt nyert (amit anno Alonso kezdett el sulykolni és az tény, hogy a spanyol erőn felül teljesített egy jóval kevésbé versenyképes Ferrarival, de ez nem von le semmit Vettel érdemeiből), miközben azt elfelejtik, hogy Vettel éppen csak 21 évesen már nyerni tudott a Toro Rosso-val is esőben (amikor kifejezetten kijönnek a versenyzői skillek). A kb. 8-10 évvel ezelőtti Vettel nagyon hiányzik a Forma 1-ből, nem csak az egykörös tempón volt nagyon jó, de forgalomban is nagyon agresszíven tudott menni (a 2011-es monzai előzése Alonso ellen az egyik legkeményebb volt, amit az F1-ben láttam) és még tavaly a német nagydíjon is megmutatta, hogy valahol ott van még benne ez a tűz. Ugyanakkor az tény, hogy 2018-ban (amikor hosszú évek óta a legnagyobb esélye volt a végső győzelemre) Hockenheimben eltörött benne valami, azóta nincs teljesen rendben ez a tavalyi évben is látszott, de egy 100%-os Vettel simán legyőzte volna a tavalyi Leclercet... de a fiatal Vettel agresszivitásban, keménységben még Verstappennel is felvenné a versenyt. Szerintem most jót tenne neki, ha 1-2 évet kiülne (annyira nem öreg még, egy éves kihagyás simán beleférne a pályafutásába), a közben eltelt idő alatt pedig sok változás történhet még az F1-ben, csapatszinten is... nem csak a koronavírus, de az új szabályok miatt is lehetnek átrendeződések még a jövőben és Vettelben a tehetség még mindig ott van - ezt bizonyított a tavaly is - csak össze kell szednie magát.

 

Egyébként nemrég került fel az F1 youtube csatornájára a 2012-es szezon (szerintem ez volt az egyik legjobb idény ever) Európa nagydíja - Schumacher utolsó dobogója, de nem csak emiatt volt emlékeztes, érdemes végignézni, nagyon látványos verseny volt (itt még úgy nézett ki, hogy Grosjeanból nagy versenyző lehet, aztán most meg ott tartunk, hogy a mezőny bohóca kb.).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttok rá esélyt, hogy januárban már nézőkkel mehetnek a major sportok (NFL, NBA, NHL)? Egyre jobban aggódom a jövő téli amerikai utam miatt. :( Vagyis nem egészen az utam miatt, mert biztos vagyok benne, hogy eljutok az Államokba, csak jó lenne meccseket is látni, elvégre az lenne az első számú célom... 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vakcinával kapcsolatban őszintén szólva nem igazán értem hova ennyire optimista a világ... Tudtommal a különböző orvosi termékeknek (érthető okokból) iszonyat komplex és hosszú tesztelési folyamatokon kell végigmenniük, mielőtt bevezethetik őket. Értem, hogy most világjárvány van és juj meg jaj, de egy védőoltást nemcsak kifejleszteni kell, aztán lehet is piacra dobni, terjeszteni az egész világon. Meg a gyártás sem feltétlenül triviális. Szerintem az sokkal inkább években mérhető, hogy mikor jutunk el oda, amikor nagy tömegben lesz elérhető megoldás erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a vakcinára várva nem rendeznek majd sporteseményeket nézőkkel a 2020/21-es idényben (legyen az bármilyen sportág), akkor az iszonyat szívás lesz mindenki számára. A mindenki alatt értendő: stábtagok, játékosok, szurkolók, és még lehetne sorolni.

Kezdve azzal, hogy sok csapatnak a nézőszámokból jön a bevételek temérdek része. A sportolóknak se mindegy, hogy több ezer ember hangoskodik a lelátón, buzdítva a csapatot, vagy pedig ürességtől kongó lelátók előtt szaladgálnak. Shaquille O'Neal kosaras mondta, hogy a zárt kapus meccsek abszolút nem ugyanolyanok - neki hiányoznának például az ellenfél drukkerei, amint ellenük fütyülnek. 

Tehát a játékosokra sem lenne ez jó hatással. A nagy nézősereg hatalmas motivációt tud jelenteni.

 

Tudom, hogy az egészség a legfontosabb, de én képtelen vagyok elképzelni, hogy a most következő idényben bárki is el tudná viselni akár egy darabig is, hogy ne legyenek nézők a meccseken. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

A vakcinával kapcsolatban őszintén szólva nem igazán értem hova ennyire optimista a világ... Tudtommal a különböző orvosi termékeknek (érthető okokból) iszonyat komplex és hosszú tesztelési folyamatokon kell végigmenniük, mielőtt bevezethetik őket. Értem, hogy most világjárvány van és juj meg jaj, de egy védőoltást nemcsak kifejleszteni kell, aztán lehet is piacra dobni, terjeszteni az egész világon. Meg a gyártás sem feltétlenül triviális. Szerintem az sokkal inkább években mérhető, hogy mikor jutunk el oda, amikor nagy tömegben lesz elérhető megoldás erre.

Ok de évekig nem állhat le a gazdaság, a sport, a koncertezés, étterem, utazás stb. Ha lesz vakcina ,ha nem engedni kell az embereknek hogy éljék az életüket és mondjuk ne menjenek tömegesen csődbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Ezt nem lehet bírni még hónapokig, a saját bőrömön tapasztalom.

Pb69: persze, hogy egy ilyen vakcina kifejlesztése+értékesítése nagyon hosszú időt vesz igénybe, viszont egy ilyen rettenetes helyzetben nem kizárt, hogy jóval korábban lesz vakcina. Dolgoznak is rajta ezerrel, hogy minél előbb legyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A H1N1/09-et 2009 áprilisában fedezték fel, és a wiki szerint 2009. november 19-éig 65 millió védőoltást adtak be több, mint 16 országban. Illetve ugyan kisiskolás voltam még akkor, de én is emlékszem, hogy abban az évben november-december környékén az iskolában már lehetett jelentkezni az oltásra.

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy most is sikerül vakcinát fejleszteni nyár végére, de ez a példa mutatja, hogy nem elképzelhetetlen a dolog.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ok de évekig nem állhat le a gazdaság, a sport, a koncertezés, étterem, utazás stb. Ha lesz vakcina ,ha nem engedni kell az embereknek hogy éljék az életüket és mondjuk ne menjenek tömegesen csődbe.

A gazdaság nagy része már indul is újra, a turizmus is felpöröghet majd, fokozatosan oldják fel az utazási korlátozásokat is. Ill. azt is érdemes megjegyezni, hogy amíg külföldre nem lehet menni, addig az országon belüli turizmus felerősödik, ami ugyan nem pótolja teljesen a kieső pénzt, de enyhíti a bajokat.

A művészet és a sport kapcsán pedig azt kell megérteni, hogy ezek baromira sokadlagos dolgok. Elhiszem, hogy fáj egyeseknek, hogy most nem mehetnek fesztiválra, moziba/színházba, koncertekre, sporteseményekre, bulizni stb., de kicsit elkényeztetettnek érzem a "modern társadalmakat"... B@szki, világjárvány van, tényleg ennyire fontos ilyeneken kattogni? Az teljesen egyértelmű, hogy nem állhat meg az élet és a gazdaság, mert annak durvább következményei vannak, mint a vírusnak.

Viszont meg kell találni az egészséges arányokat, és igazság szerint az már egy simán elképzelhető kompromisszum, hogy a fenti dolgokból bizony engedni és áldozni kell. Senkinek nem hiányzik, hogy azért durranjon be újra komolyabban a vírushelyzet, mert bulizni meg meccsekre kell járni. Azt sem árt elfelejteni, hogy a lazítások és a visszarendeződés csak addig fog működni, amíg nem jön a komolyabb 2. hullám, szóval nem lenne bölcs dolog kockáztatni.

A legnehezebb helyzetben talán a színházak és mozik lehetnek. A sportkluboknál és zenészeknél azt mondom, hogy azért megoldható másképp a dolog átmenetileg. Nézők nélkül már mehetnek a sportesemények, a jegybevételek kiesését pedig fedezhetik másképp, akár uúgy szurkolók által. Ha vkinek fontos a szeretett klubja, akkor megérti a jelen helyzetet és kifizeti a jegyárat kvázi támogatásként, annak ellenére is, hogy csak TV-ben vagy neten nézheti a meccset. Ugyanez igaz mondjuk a zenei előadókra és rajongóikra is.

Persze, nyilván sokak ennek kapcsán így is elvesztik a melóhelyüket meg rossz helyzetbe kerülnek, de sajnos ez elkerülhetetlen. Válság van, nem fog mki gond nélkül kilábalni belőle egyhamar. Ez sajnos ezzel jár. Háborúban halnak meg emberek, sajnos törvényszerű. Hozzátenném, hogy sporteseményeken vagy mozi/színház fronton még meg is oldható a dolog, csak kevesebb nézővel és másfajta hozzáállással, szervezéssel.

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

persze, hogy egy ilyen vakcina kifejlesztése+értékesítése nagyon hosszú időt vesz igénybe, viszont egy ilyen rettenetes helyzetben nem kizárt, hogy jóval korábban lesz vakcina. Dolgoznak is rajta ezerrel, hogy minél előbb legyen. 

Nyilván dolgoznak rajta, persze, csak csodákat ne várjunk. A "rettenetes helyzet" meg eléggé relatív. Ha sikerül a visszarendeződés, a gazdaságok újraindítása, akkor azért pár szórakozási lehetőségtől eltekintve nem sok dolog fog hiányozni a korábbi életből. A gyógyszereknél pedig jó tudni, hogy eleve az egészség megőrzésére vagy visszanyerésére irányulnak, tehát nem poénból tart olyan sokáig kifejleszteni, tesztelni, majd bevezetni vmit. Tök rossz, hogy nincsenek teltházas focimeccsek, közben milliók halnak meg rákban. Nem biztos, hogy most van ám az a rettenetes helyzet, ami miatt mindent félredobva ezen a vakcinán kell melózni mkinek, aztán meg kockázatosabb módon piacra dobni. És még mielőtt félreértené bki, nem az 1-2 hónappal ezelőtti helyzetről beszélek, hanem ami most van, ill. ami felé tartunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sport is ugyanúgy a turizmus része, az is élteti a turizmust. Sokan vannak akik csak azért utaznak el egy-egy nagyvárosba, hogy lássák a kedvenc csapatuk, de ha már ott vannak, nyilván szétnéznek jobban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, pb69 said:

Ha vkinek fontos a szeretett klubja, akkor megérti a jelen helyzetet és kifizeti a jegyárat kvázi támogatásként, annak ellenére is, hogy csak TV-ben vagy neten nézheti a meccset.

Na ja, csakhogy én kifizettem a vírus kitörése előtt több mint negyedmillió Ft-ot egy 2021. februárjában történő egyhónapos amerikai útra San Joséba, hogy láthassam a San José Sharksot. De ha zártkapusak lesznek a meccsek még jövő februárban is, akkor jól megszívtam, és ebben az esetben nem tudok megértő lenni az általad felvázolt dologgal kapcsolatban, hogy csak a tv-ben meg a neten nézhetem a mérkőzéseket, ugyanis majdnem 300.000 Ft-om van rajta.

Mondjuk nem mintha olyan rossz dolgom lenne ott Kaliforniában a rokonoknál egy hónapon keresztül, de akkor is bosszantó lenne, ha nem tudnék NHL-meccsre menni, mert az utam elsődleges célja egy vagy akár több hokimeccs megtekintése lenne. Ha ezt tudom, inkább foglaltam volna repjegyeket nyárra. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

A gazdaság nagy része már indul is újra, a turizmus is felpöröghet majd, fokozatosan oldják fel az utazási korlátozásokat is. Ill. azt is érdemes megjegyezni, hogy amíg külföldre nem lehet menni, addig az országon belüli turizmus felerősödik, ami ugyan nem pótolja teljesen a kieső pénzt, de enyhíti a bajokat.

A művészet és a sport kapcsán pedig azt kell megérteni, hogy ezek baromira sokadlagos dolgok. Elhiszem, hogy fáj egyeseknek, hogy most nem mehetnek fesztiválra, moziba/színházba, koncertekre, sporteseményekre, bulizni stb., de kicsit elkényeztetettnek érzem a "modern társadalmakat"... B@szki, világjárvány van, tényleg ennyire fontos ilyeneken kattogni? Az teljesen egyértelmű, hogy nem állhat meg az élet és a gazdaság, mert annak durvább következményei vannak, mint a vírusnak.

Viszont meg kell találni az egészséges arányokat, és igazság szerint az már egy simán elképzelhető kompromisszum, hogy a fenti dolgokból bizony engedni és áldozni kell. Senkinek nem hiányzik, hogy azért durranjon be újra komolyabban a vírushelyzet, mert bulizni meg meccsekre kell járni. Azt sem árt elfelejteni, hogy a lazítások és a visszarendeződés csak addig fog működni, amíg nem jön a komolyabb 2. hullám, szóval nem lenne bölcs dolog kockáztatni.

A legnehezebb helyzetben talán a színházak és mozik lehetnek. A sportkluboknál és zenészeknél azt mondom, hogy azért megoldható másképp a dolog átmenetileg. Nézők nélkül már mehetnek a sportesemények, a jegybevételek kiesését pedig fedezhetik másképp, akár uúgy szurkolók által. Ha vkinek fontos a szeretett klubja, akkor megérti a jelen helyzetet és kifizeti a jegyárat kvázi támogatásként, annak ellenére is, hogy csak TV-ben vagy neten nézheti a meccset. Ugyanez igaz mondjuk a zenei előadókra és rajongóikra is.

Persze, nyilván sokak ennek kapcsán így is elvesztik a melóhelyüket meg rossz helyzetbe kerülnek, de sajnos ez elkerülhetetlen. Válság van, nem fog mki gond nélkül kilábalni belőle egyhamar. Ez sajnos ezzel jár. Háborúban halnak meg emberek, sajnos törvényszerű. Hozzátenném, hogy sporteseményeken vagy mozi/színház fronton még meg is oldható a dolog, csak kevesebb nézővel és másfajta hozzáállással, szervezéssel.

Tehát ahelyett hogy kórházakat építenének (lélegeztőgéppekkel és kiképzett személyzettel) és a veszélyeztetteket odavinnék a jövőben(akkor nem omolna össze a sima egészségügy), inkább leállítják a gazdaságot meg karantén csinálnak, bezárnak mindent. Úgyhogy az égadta világon semmi értelme mert a a virus teljesen veszélytelen az emberek 90 %-ára. Miért a többség szívjon? Ha lesz egy vírus ami veszélyes lesz a fehér 36 éves férfiakra, akkor korlátozzuk a 60 éves néger nőt is?

Átestek a ló túloldalára. Hidd el hogy az embereket már baromira nem érdekli ez a vírus mert semmi negatív hozadékát nem látják. Nincsenek temetelen holtak az utcán stb. Ha nem változott volna meg a munkaidőnk azt sem tudnám hogy létezik.

Szerinted ezt a maszkos marhaságot az emberek be fogják tartani a kánikulában? A strandon be fogják tartani a másfél métert? Irreális elvárás.

Az emberek élni akarják a megszokott életüket és nem négy fal között üldögélni. Nem véletlenül vannak tüntetések Nyugat-Európában.

Az én véleményem az hogy legyen elég ennyi, hálistennek már engednek sok mindent és legyen vége. Akit sikerült megmenteni ezzel megmenekültm, akit nem az meghalt. Ilyen az élet. Ahogy írod háborúban is hullanak az emberek. De nehogymár a 80-90 % szívjon a kissebség miatt. Akinek mennie kell menni fog, aki nem az nem.  Remélem a 2. 3. hullámnál már nem lesznek ezek a korlátozások és engedik átmenni az embereken a vírust. Minél hamarabb átfertőződés jön létre annál jobb.

Ha valaki meghal akkor meghal. Ennyi.

A szórakozásról meg annyit ha szerinted nem fontos akkor ne gyártsanak filmeket se, mert minek az, nem kell mozi sem, se koncert. Lehet téged nem érint, de mást igen.

Azért nézz utána hányan dolgoznak a szórakoztatóiparban háttéremberként. Vagy hogy egy Sziget ,Volt fesztivál mennyit hoz. Nem arról van szó, hogy a Mettalica tagjai éhen fognak halni mert nincs koncert hanem a rengeteg pluszbevétel ami ezzel jár tünik el, és átlagbélák vesztik el az állásaikat. Miért? Mert a kormányok leállítottak mindent.

Aztán otthon ül a rengeteg ember aki a turizmusból, szórakozásból, repülésből élt és majd azt mondja a geyreknek hogy azért nem tudok neked enni adni, hogy megmentsünk általam ismeretlen embereket akik amúgy is krónikus betegségben szenvedtek.

Ezt azért látod milyen igazságtalan.

Az elején még én is úgy láttam hogy van értelme ennek de így két hónap múlva már inkább hisztinek látom. Magyar adat: 3816 fertőzött, 509 halott. Egy 10 milliós országban. Szerintem autóbalesetben halnak meg ennyien.

Ha nézed a híreket az összes ország nyit és nyit. A fentiek miatt. Mert kimondantlanul ez van mögötte.

Magyarán a gazdaság működése ezerszer fontosabb mint egy kisebbség megmentése a haláltól.  A többség érdekét kell nézni. Azon meg végigmegy enyhe tünetekkel, vagy észre sem veszi.

Itt racionálisan kell nézni a dolgokat és nem érzelmileg dönteni.

Erölködik még a média, riogat stb, de az emberek ezt már totál letojják. Nagyon helyesen. Nyáron én is fogok ide-oda járni.

Koncertekre nem igazán járok, moziba sem de azért durva hogy szívatják őket.

Ami nekem fontos az a karácsony. Ha nem lesznek karácsonyi vásárok emiatt a baromság miatt, na akkor fogom elővenni a shotit és írtani a népet.:D

 

  • Nagyon tetszik 3
  • Dühítő 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.