Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nagyon hirtelen és váratlanul jött ez a hír (nekem legalábbis mindenképpen, aki nem követi annyira a vízilabdát), a pályán kívül is igazi vezéregyéniségnek tűnt. Minden ilyen halál (most az utóbbi időszakban ez eléggé előtérbe került a világban) arra ébreszthet rá, hogy az elmúlás, amit szeretnénk egy végtelennek tűnő pontba kitolni... sokszor igazán váratlanul közel van és nem lehet felkészülni rá. Én például egyáltalán nem voltam felkészülve erre a hírre, nyugodjon békében!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfiasan bevallom, tegnap megsirattam Benedek Tibort. Pedig amíg élt, nem éreztem azt, hogy ő a példaképem lenne, vagy különösebben felnéznék rá. Nem ismertem személyesen, pedig a cégnél tartott korábban előadást is. Persze mindig örültem, ha esetleg tévé képernyőn keresztül láttam, hiszen mindahányszor a fergetes vízilabda meccsek és a győzni akarás, a győzelmek jutottak eszembe róla. Na meg a Túró Rudi és az a bizonyos jó kedélyű, régi reklám.

 

Mégis, tegnap amikor meghalt, valahogy egy csapásra úgy éreztem, hogy elveszett valami pótolhatatlan. És minél többet olvastam róla, annál jobban erősödött bennem az érzés. A tudat, hogy egy JÓ (így, nagybetűvel) ember, aki példaképként élt, és sokakat inspirált, az élet igazságtalanságaként 47 évesen itt hagyott minket, végtelenül letaglózott. Először csak dühös voltam. Aztán elszégyelltem magam, mert a saját kis gondjait úgy felnagyítja az ember, miközben Benedek 2018 szeptembere óta úgy dolgozott, hogy tudta, hogy súlyos beteg. És nem beszélt erről a külvilággal, nem érdekelte, tette a dolgát és megihletett egy generációt az UVSE-nél. És májusban egy ilyen nyilatkozatot tett, miközben tudta, hogy hamarosan mindennek vége:

 

"Május 1-i dátummal visszavonulok minden vízilabdával kapcsolatos tevékenységtől és a következő években kizárólag szurkolóként veszek részt a hazai vízilabda életében és az UVSE további szakmai munkájában. (...) Összességében elmondhatom, hogy Szövetségi kapitányként és utánpótlás edzőként is mindent megkaptam, amit megkaphattam, sajnos mindent nem nyerhettem meg, de nem akarok telhetetlennek látszani."

 

Nem nehéz összerakni, hogy ez volt az ő utolsó üzenete a külvilág felé, és még ekkor is olyan tartás és szerénység köszön vissza a soraiból, ami példaértékű kell legyen mindannyiunk számára. 

Aztán valahol ezen a ponton azt éreztem, hogy kiszökik a levegő a világból és valahogy semmi sem olyan többé, mint volt. Egy kicsit minden egész eltörött. Nyugodj békében, Tibi!  :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kicsit visszatérve Alonsora, bár most ezt csak egy ilyen érdekességként osztanám meg. Nemrég láttam egy érdekes videót a Renault-s vezetési stílusáról (a csatornán vannak még jó tartalmak, például ez, arról, hogy Verstappen hogyan veszi a kanyarokat):

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmitmondó bullsh*t az egész ahogy az összes többi ilyen, de akit bővebben érdekel mi a fene is ez: https://hu.motorsport.com/f1/news/a-forma-1-is-tenni-fog-a-sokszinusegert-a-weraceasone-kampannyal-fontos-bejelentés/4810202/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Yoda József írta:

Legalább a szivárvány színeinek sorrendje stimmelne, de még ez sem sikerült :D már azok közül a színek közül, amik tényleg láthatóak szivárványon, mert ezen aztán minden van

A színek a 10 csapatot jelképezik amelyek jelenleg részei az F1-nek (kívülről befelé haladva: Ferrai, McLaren, Renault, Mercedes, Williams, Toro Rosso/Alpha Tauri, Racing Point, Haas, Red Bull, Alfa Romeo).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Bajnok a Liverpool! Nagyon régóta vártam már erre. Utoljára akkor értek a csúcsra, amikor még fél év volt hátra, hogy megszülessek. 

Abszolút megérdemelték a bajnoki címet. Az elmúlt években többször is közel voltak már az első helyhez, most végre összejött nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben a Fradi is bajnok lett, amiért gratula! :clap: Hallottam, hogy az Újpest nem állt sorfalat, ami szégyen.

 

A Loki meg erősen bundagyanús körülmények között maradt harcban, vicc ez a liga... De legalább az utolsó meccs ki-ki meccs lesz a Paks ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor 2015 őszén kinevezték Kloppot a Liverpool vezetőedzőjének, akkor nagyon izgatott voltam a hírrel kapcsolatban, mert egy elég markáns stílust képviselt már a Dortmundnál is, és ha van csapat amelynek a klubkultúrájához és a mentalitásához illett Klopp karaktere, akkor az mindenképpen a Liverpool volt. Azért az hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem indult zökkenőmentesen a munka. Az első évében 30 PL meccsen 49 pontot szereztek - 13 győzelemmel, összehasonlításképpen az előző szezonban Solskjaer a Manchester Uniteddel 19 forduló alatt szerzett 40 pontot - 12 győzelemmel, bár az igaz, hogy nem azonos erősségű volt a két keret, de az a Liverpool sem volt annyira katasztrofális, 6-an a jelenlegi bajnokcsapatnak is a tagjai, és rajtuk kívűl még volt 6 olyan játékos, aki egy potenciálisan bajnoki címre törő keretbe beférne szerintem. Az első teljes szezonban (2016-2017) sem ment még annyira gördülékenyen a gépezet, mint most, de látszott, hogy van egy identitása és egy jól felismerhető arculata a csapatjátéknak, emellett nem kevés idő és rengeteg pénz kellett az ujjáépüléshez (az 5 legdrágább igazolás Klopp alatt érkezett), ami persze annak is betudtható, hogy megváltzott a piac, de mindenesetre az tény, hogy ehhez az ujjáépülési projekthez több, mint 300 millió font kellett. Az is tény, hogy szemben rengeteg más csapattal ezt egy nagyon pontosan felépített koncepció mentén tették meg, remekül igazoltak és szinte minden döntésükből jól jöttek ki. Mondjuk, ha megnézzük, hogy a 2018 januárjában mindenáron távozni igyekvő Coutinho sorsa miként alakult és most már összetenné a két kezét, ha visszavennék az Anfield-re, közben a Pool az érte kapott pénzből megvette Van Dijkot, aki a világ legjobb védőjévé vált, legutóbb mindössze 7 szavazattal maradt le Messi mögött az Aranylabdáról. Emre Can esete is példaértékű, aki 2018 nyarán a vesztes BL döntő után távozott, majd lett fokozatosan kegyvesztett a Juventusnál és végül a Dortmundnál kötött ki, de nem mondhatta, hogy megtalálta a számításait. Klopp azt is túlélte, hogy stábjából a kitűnő stratéga, "az agy" becenévre hallgató Zeljko Buvac is elhagyta két éve, de azóta sem roppant meg a csapat és Klopp legnagyobb sikereit már nélküle érte el.

 

Még egy gondolatra kitérve a "hátországra", nem csak annak tükrében, hogy 30 éve nem nyertek bajnokságot, hanem, hogy az előző évtized elején még arról szóltak a hírek, hogy csődközelben volt a Liverpool. Az előző amerikai tulajdonosok után, egy újabb érkezett John Henry, aki egyszer korábban már "csodát tett" egy csapattal az Egyesült Államokban. 2002-ben vált a Boston Red Sox tulajdonosává és az ő ideje alatt a csapat négy bajnoki címet is tudott nyerni, úgy hogy az elsőt 86 év után nyerték meg, mikor már szinte mindenki elhitte, hogy a csapat el van átkozva (Babe Ruth 1920-as eladásával volt kapcsolatban ez az "átok", aki a nagy rivális New York Yankees-hez távozott és utána nem tudtak nyerni... úgy kell ezt elképzelni, mintha a fiatal Messit eladná a Barcelona a Real Madridnak és utána nem nyernének több mint 80 évig semmit!). Boston után most Liverpoolban is nagy becsben tarthatják John Henry nevét, aki nem csak megmentette a csapatot a gazdasági nehézségektől, hanem olyan magasságokba jutatta a BL és a PL trófeával, ahol utojára a 80-as években voltak.
Külön érdekes ez amiatt, hogy a Premier League első 15-20 évének két legsikeresebb csapata a Manchester United és az Arsenal szintén amerikai tulajdonban van és sem a Glazer család, sem pedig Stan Kroenke nem örvend valami nagy sikernek, ráadásul mindkét csapat egy újjáépülés folyamatában/kezdetén van, ez a MU szemontjábol amiatt is különleges, hogy pont ők váltották Anglia domináns csapataként a 80-as években oly sikeres Liverpoolt a PL kezdetén, hogy az ő projektjük mennyire lesz sikeres afelől vannak kétségeim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 26. - 8:17, Donát írta:

A Loki meg erősen bundagyanús körülmények között maradt harcban, vicc ez a liga...

Érdemes megnézni a DVSC videóját és leírásait az esetekről. Nem volt kirívó hiba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 27. - 17:47, Ody Mandrell írta:

Érdemes megnézni a DVSC videóját és leírásait az esetekről. Nem volt kirívó hiba. 

Viszont két játékost rögtön utána kirúgtak. Gyanús... A tegnapi szurk... csürhe attrakcióról inkább nem írok semmit, mert még megszegném a fórumszabályzatot. :) Nagyon szomorú, hogy egyes "szurkolók" azt hiszik, jogosultak a játékosok bántalmazására, mez levetetésére. Mire fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Viszont két játékost rögtön utána kirúgtak. Gyanús... A tegnapi szurk... csürhe attrakcióról inkább nem írok semmit, mert még megszegném a fórumszabályzatot. :) Nagyon szomorú, hogy egyes "szurkolók" azt hiszik, jogosultak a játékosok bántalmazására, mez levetetésére. Mire fel?

Az viszont nagyon vicces, amint lélekszakadva menekülnek, mihelyst megérkeznek a rendőrök. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kolmilan írta:

Az viszont nagyon vicces, amint lélekszakadva menekülnek, mihelyst megérkeznek a rendőrök. :lol:

Hogy futnak a kis makákók, ezért kellett volna minden oldalról beküldeni a rendőröket, aztán akkor futhattak volna körbe-körbe. Pont erről beszéltem a másik topikban, mint sporthuliganizmus. Az ilyen trógereknek én nem hagynám, hogy elhagyják a stadiont. Lehet menni a fogdába meg közmunkára. Aki ostoba, az viselje a következményeit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én erről nem hallottam. Érthetetlen a bunda egy középcsapattal amúgy. Nincs semmi értelme. 

Hát már nem nagyon volt miért küzdeni a Diósgyőrnek, úgyhogy eladták a pontokat szerintem a Lokinak meg a Paksnak is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány hír az F1 -ről és hogy miben változik majd meg az egész a vírusnak köszönhetően:

 

- Elsőként is a Merci új festéséről van szó. Kedves celebünk, Hamilton javaslatára lett minő meglepetés... fekete színű a Mercedes. Lewis szerint két posztnál többet kellene tenniük az ügy érdekében - ugye Hamilton kiáll Floyd mellett - és innen jött az ötlet, hogy legyenek feketék. A felszerelés is fekete lett - be is mutatták - továbbá a sisakjuk is változni fog. Változtatni fognak a csapaton is, legalábbis elmondásuk szerint mindössze 3% -uk tartozik a kisebbségbe, ezek közül 12% -uk nő. Sok tehetséget akarnak felvenni, ezzel nagy változást elérni...

 

- Ami a sportot érinti, ezek a változások lesznek:

  • zárt kapus rendezvények - nem lesznek nézők, vendégek és szponzorok továbbá drasztikusan csökkentik a helyszínen jelenlévő emberek létszámát. A csapatok is mindössze 80 emberrel rendelkezhetnek. Csakis néhány kiválasztott média közvetítheti az eseményeket. Sajtótájékoztatók online lesznek megtartva. Természetesen mindenkin maszk kell, hogy legyen az egész versenyhétvége alatt...
  • A csapatok "buborékjai" - a csapattagoknak 5 naponként kell tesztelniük magukat. A csapatok tagjai nem találkozhatnak más csapatok tagjaival, a saját "buborékjukban" kell lenniük.
  • Extra munkaórák - Az egész dolog miatt a munkaidő meghosszabbodik. Elvileg egy motorcsere kétszer több időbe fog telni, mint korábban. Csütörtökön és pénteken egy órával többet dolgozhatnak a csapatok.
  • Nincs gumiválasztás - a választást eltörölték, a csapatok tehát a Pirellitől fogják automatikusan megkapni az adott hétvégére a keverékeket. Ez 2 kemény, 3 közepes és 8 lágy szettet jelent.
  • Zoomos meghallgatások - A versenybírók olyan szobákban fognak dolgozni, amik jól ellesznek különítve, megfelelő biztonságot adva az ott dolgozóknak. Amennyiben beidéznek majd egy versenyzőt, védőfelszerelés és védőtávolság tartása kötelező lesz. Ha nincs terem, akkor a szabadban fogják megcsinálni, esetleg online, Zoom használatával.
  • Elmarad a versenyzők verseny előtti parádéja
  • Új rajtrács procedúrák - Kevesebb ember és kevesebb idő áll majd rendelkezésre a csapatoknak a vasárnapi rajtrácson. Csapatonként maximum 40 ember tartózkodhat a rajtrácson - tehát kb. a fele a megengedett 80 létszámnak - illetve fél óra helyett 20 percet kapnak a csapatok. Az autókra 3 helyett 5 perccel a kezdés előtt fel kell rakni a gumikat. A figyelmeztetésnél már csak maximum 16 ember tartózkodhat csapatonként a pályán. Ez egy olyan rész, amin gondolkodik az FIA, lehet eltörlik...
  • Nem lesz pódiumceremónia - a szokásos pódiumon ünneplés helyett elvileg a pályán lesz valamiféle ceremónia, miután az autók lefutották a levezetőkörüket. Ross Brawn szerint talán az lesz, hogy a pilóták a kocsijuk előtt fognak állni de serleget nem kapnak, mert nem mehetnek olyan közel hozzájuk...

 

Egyelőre ennyi lenne. Hááááát... hétvégén meglátjuk, hogy mit hoztak össze. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.