Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a felfogás, hogy aki pirózik azt kitiltanám, meg ezek. Hagyjad már, nem a lovagkorban élünk. Végre van élet egy magyar meccsen. 

Hát ez nem is lovagkorra utal, hanem a sötét középkorra. Erre azt mondani, hogy "van élet a meccsen" azért erős túlzás. Arra, hogy gyújtogatnak meg füstbe borítják az egész stadiont. Volt kint a legutóbbi derbin is szurkoló haverom (szóval nem csak úgy beesett a meccsre, hanem rajongó, csak épp nem a randalírozó csürhe-fajtából), mondta milyen remek élmény volt testközelből megtapasztalni a pirózást. Hogy semmit nem lehetett látni a pályából, rohadt büdös volt stb..

 

Egyébként nem is éppen biztonságos gyújtogatni meg tűzijátékozni ekkora tömegben... Valahogy sose értettem, hogy ez vagy épp a petárdázás miért tartozik a szurkolói kultúrába bizonyos helyeken. Nem kell színházat csinálni a lelátókból, lehet hangosan szurkolni, mehet a másik zrikálása is, de sportszerű keretek között. A mocskolódás, lézerezés, a játékosok vagy játékvezetők dobálása mindenféle tárgyakkal stb., ami szokott menni, az már megint csak a primitív emberek kenyere.

Nem tudom másképp értelmezni azt sem, amikor valaki a saját és mások épségét kockáztatva, zavarja, sőt adott esetben ellehetetleníti azt az eseményt, amiért elvileg kiment a stadionba. Most azt hagyjuk is, hogy amúgy is törvénytelen és szabályellenes az egész.

 

De egyébként szívesen meghallgatnám az ellenoldal véleményét is, természetesen értelmes és kulturált formában, nem beszólogatva és lehurrogva.

Ugyebár érdemes lenne mellőzni az ilyen "begyöpösödött f@szság" és hasonló kifejezéseket és értékítéleteket. Pláne úgy, ha közben rendbontó gyújtogatók mellett történik kiállás, akik ezrek szórakozását teszik tönkre azért, hogy csináljanak egy kis "hangulatot".

 

Egyébként sem értem milyen okból ütötte fel a fejét ezen a fórumon is ez a "vitakultúra", de kezdi megugrani az ingerküszöböm. :?

Kifejtett véleményekre és gondolatokra érdemi reakció helyett csuklóból jönnek vissza a "bullshit", "f@szság" és hasonló kifejezések, de visszautalhatnék más beszélgetésekre is, amik nemrégiben történtek. Ez a fórum eddig az értelmes gondolat- és véleménycsere helye volt, kár lenne lezülleszteni erre a székletdobálós nívóra. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mert belefáradtam a parttalan vitákba? Sajnos nekem se időm se ingerenciám nincs hosszú litániákat írni. Ezért aztán néha csak ilyen magvas gondolatok jönnek elő. :) 

 

Úgy hogy a magam részéről le is zártam ezt a témát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Talán mert belefáradtam a parttalan vitákba?

Nem tudom, szerintem ezen a fórumon nem a parttalan viták voltak dominánsak soha.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos nekem se időm se ingerenciám nincs hosszú litániákat írni. Ezért aztán néha csak ilyen magvas gondolatok jönnek elő. :)

Ezt értem, nem is kell litániákat írni, röviden is össze lehet foglalni egy adott témában a véleményt. Csak jobb, ha az adott témára vonatkozik, nem pedig a másik véleményére. ;) Utóbbi ugyanis tényleg felesleges időpazarlás, mert semmit nem tesz hozzá a diskurzushoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfogadtam a véleményed, nekem megvan a sajátom. Nincs értelme egymásnak dobálni a labdát, mert ez annyira nem érdekes és engem nem is nagyon érdekel ennél mélyebben. :) A TROS-ra tartogatom a puskaport.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
13 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Puskás stadion avató eddig tragikusan alakul... :(

A vereség miatt írod ezt? Vagy valaki megsérült? Nem láttam a meccset, de ha a vereség a gond, akkor az tök mindegy, Uruguay nyilván erősebb nálunk. A nagyobb gond, hogy 4 nappal a Wales elleni mérkőzés előtt beszerveznek egy ilyet. Nettó hülyeség. Mondjuk Orban nélkül úgy sincs esély Wales ellen, vagy csak minimális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A vereség miatt írod ezt? Vagy valaki megsérült? 

Sajnos Kalmár Zsolt eltörte a bokáját...hónapokat kell kihagynia. Ügyesen játszott pedig.

Az első 15 perc után pedig már 2:0 volt az Uruknak, utána látványosan visszavettek és lehozták a világsztárjaikat. Ha akarták volna, átgázolnak rajtunk, és kitömnek minket, de gálameccsshez méltóan játszottak.. Persze egy másik ligában vannak a dél amerikaiak, de azért szomorú látni, hogy még fényévekre vagyunk a gyors modern focitól.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt ez olyan rossz, bár az tényleg érezhető volt, hogy az uruguayiak 2-0 után már az elős félidőben is nagyon kiengedtek, a másodikban meg végképp egyértelművé vált, hogy nem vették komolyan a találkozót. Persze lehetett volna valami gyengébb ellenfelet hívni az átadóra és akkor valószínűbb a siker, de úgy meg a presztizse csökkent volna az eseménynek. Így legalább megvolt az, hogy gólt szereztűnk az első meccsen az új stadionban, ráadásul egy jól kivitelezett támadás végén egy akciógólt (tehát nem is egy öngólt, vagy egy 11-est sikerült begyötörni), persze nem egy szinten van a két válogatott. Mondjuk azt is fontos megjegyezni, hogy a walesi válogatott is szerintem valójában előrébb jár, mint a magyar, szóval bravúr lenne az egyenesági kijutás... jelenleg itt tartunk, de reménykedni azért lehet. 
Kalmár nem tudom mennyire lett volna alapember, de a védelemben fájhatnak igazán a sérülések, Kádár, vagy Orbán esetében, de azért Nagy Ádámra is kíváncsi leszek, hogy ő sérülésből visszatérve milyen játékot fog mutatni, a legnagyobb baj, az, hogy nincs nemzetközi szinten igazán sok minőségi játékosunk és, ha valaki kidől az amúgy sem kifejezetten acélos alapcsapatból, akkor nincs reális alternatíva a helyére csak olyan, aki kevesebb potenciállal és tapasztalattal rendelkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Donát írta:

Milyen F1 futam lett ebből te jó ég! :o

Elég unalmasan indult, ha nem lett volna SC akkor ez egy unalmasabb futam lett volna, de volt és Seb is odatette magát:facepalm: (ismét) Albont sajnálom, Gaslynak örülök.:(:)

Ironikus, hogy Albon megörökölte Gasly "autóját", most meg Gasly örökölte meg Albon dobogóját. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.