Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, Donát írta:

Nem volt még 3-0ról feltámadás a második meccsen. Szerintem nem kérdés. 

De volt. Még a BEK időszakában 1971-ben a Panathinaikosz és 1986-ban a Barcelona. Mindketten az elődöntő második meccsén vívták ki a továbbjutást, utána pedig el bukták a döntőt. A Bajnokok Ligája sorozatban a Liverpool az első.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, tomcsi80 írta:

De volt. Még a BEK időszakában 1971-ben a Panathinaikosz és 1986-ban a Barcelona. Mindketten az elődöntő második meccsén vívták ki a továbbjutást, utána pedig el bukták a döntőt. A Bajnokok Ligája sorozatban a Liverpool az első.   

BL-re céloztam, nem BEK-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Donát írta:

Nem volt még 3-0ról feltámadás a második meccsen. Szerintem nem kérdés. 

De volt 4-0-ról. Barca-PSG 6-1. De tudom, az bunda meg minden :P  nem is kell mondanod :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...


Két évvel ezelőtt a Palkonyai Dűlőfutás volt életem első futóversenye. Tavaly már a hosszabb (M betűs, talán, mint "meggondoltam én ezt?") távval szemeztem, de akkor olyan nyári meleg volt április végén, hogy csak a kicsi (S betűs, talán mint "sárga vagy fehér szalagokkal jelölt") távot vállaltam megint. 

Idén három héttel későbbre tették, de süléstől nem kellett tartani, a kifogások elfogytak, az M táv meg hívott. 

Tavaly+előtt 11-kor volt a rajt, emlékeim szerint. 9:44-kor ér be a vonat, volt bőven lófrálási, ráhangolódási idő. Most 10-kor kezdték, ami nagyon jó mert előnevezéssel így is kb. fél perc alatt megkaptam a rajtcsomagot (rajtszám, chip, vagány telefontartó, tombolaszelvény) viszont alig volt más futó a vonaton. Gondolom a többség már előző este elkezdett alapozni.)
A vonatról néztem a célegyenest, Mokos Pincészet halastavai, mögöttük az egy kilométeres, vízszintes befutó. Az egész táv legnehezebb része, ahol a legtotálkárosabban is illik még belehúzni s nem vánszorogni ahogy az erdei vagy a szőlős részeken megteheti az ember. Meg hosszú és vízszintes. 
Szóval, negyed órával rajt előtt leszállok, rajtszám föl, hátizsák le. Szpíker kérdezi, mindenki tudja-e merre indulunk, segítségül: ugyanarra, mint eddig. A Mokostól keletre indulunk, és majd nyugat felől érkezünk. Bólogattam, persze, hol újdonság ez. (Bezzeg két és fél óra múlva....)
Rajt, rövid egyenes után brutálkemény emelkedő. A ’nagyon profik is lépésre váltanak’ kategóriás emelkedő. Utána Szent Bertalan kápolna, és ott már érvényesül a mottó: Fuss gyönyörű helyeken! Hát, van hol! Szőlő zöldül, virágzik, dűlők emelkednek. Van egy rövid szakasz a második és harmadik km táján, ahol északról délre haladunk és majd ugyanott lesz a visszafele útvonal is. Rét, szőlő, panoráma, dűlőutak, még több szőlő, még fenséges terep. Száguldás kifulladásig. Kifulladás után: erdő. Sár. Piszoknagy emelkedő, nem olyan brutál mint a rajt, de jó kaptató. Séta. Próbáltam futni, kipörgött a lábam, nyilván az utcai futócipő nem focista-szegecses. Poénkodtunk a többiekkel, ha eltanyálunk a sárban, legalább puhára esünk. (Nem tanyáltunk el.)  Vylyannál a szokásos fordító + frissítő, "M táv fölfelé, S táv lefelé". Hát akkor éljen az új terep!

Szép volt. A déli oldalon, egy fokozottan védett terület mentén caplattunk föl s rohantunk le, utána hosszú egyenes egy "vályúban". Vízelvezetés szempontjából nyilván nagyon jó, beton traktorút ami enyhén lejt középre.... Futni benne nem annyira jó. Utána föl, vissza a Vylyanhoz, vissza az ismerős pályára. Ami, ezen a szakaszon, ugyanaz a fajta betonvályú. Az M-táv első kitérője után ez szinte nem is hosszú, viszont sokáig emelkedik, és nem volt bennem annyi virtus, hogy fussak ott, ahol lépésben sem vagyok lassabb sokkal. 
Plusz a pára. Kérni sem lehetett volna jobb időt, a hétköznapok hidege után most kezdett melegedni az évszakra jellemzőbbre az idő, viszont a pára.... Huhh. 
Matekoztam. A 10 km táv (hivatalosan 9,9 km) 1 óra 8 perc körül volt, a 20 km (19,9 km) nyilván nem lesz meg a duplája alatt. A rajtszámom 221. Vagány lenne 2 óra 21-et futni.
A közös szakasz betonvályúja után jött a második elágazás, kitérő. Említettem a sárga szalagokat. Tavaly (előtt?) fehérrel volt jelölve az egyik, sárgával a másik táv, eltévedések ellen. Idén kissé ötletszerű volt, de kitáblázták tisztességesen, meg lehetett menni a többiek után, amíg nagyon le nem marad az ember. Na, ez a második kitérő viszont tréfás volt. A frissítőpont után mentünk nyugat felé, egyszercsak látjuk a szalagokat észak-déli elrendezésben. Idősebb s igen izmos futó szentségelt, hogy akkor most merre, de az lett a konszenzus, hogy észak a tuti. De akkor levágtunk? Egyik versenyző kevesebbet megy a másiknál? Ráadásul ugye ez volt a +10 km vége felé, mi széthúzódtunk  ezalatt, a rövid táv versenyzői meg itt sem jártak. 

Észak jó választás volt, visszajutottunk arra a szakaszra ahol lefele jöttünk a kitérőre s ahol lefele menet láttuk a gyorsabb futókat jönni szemből. Napsütés és pocsolyák. Utána már ismerős megint a terep. Jött az erdei szakasz, sárban rohanni lefelé egy fél méter mély traktornyom peremén, árnyékban, fák között. Élveztem. Viszont előttem nem volt senki, akikkel eddig jöttem az M távon eddigre vagy nagyon megelőztek (szerintem a többség} vagy megálltak frissíteni a kitérő után. 

Az erdei szakasz után visszaértem arra a rövid szakaszra, ami közös az odafele iránnyal. Csapattam a derékig-füves réten a traktorösvényen, mellettem a tábla, 17 km. Az órám szerint még csak 16 és fél, a második kitérőnél nyilván ennyit "csaltam le". A tábla körül méteres fű, nekem nem tűnt fel, hogy lett volna valahol elágazás. Márpedig valahol volt, tavaly is, előtte is megtaláltam! (Vagy csak mentem a tömeggel, elég, ha egyvalaki figyel, elvileg.) Előttem senki. Utánam látótávolságban kb négyen. Volt egy hely, ahol közösen elbizonytalanodtunk, kérdeztük a présház/családi ház kertjében a gyerekeket, ők nem tudták, hogy itt akármerre mennünk kéne. Szalagok voltak, igen, de azok az idefele utat jelölték. Utólag azt mondom, a fiúknak volt igazuk, ugyanis rég le kellett volna addigra térnünk az odafele-közös útról. Mögöttem jövőkkel vállat vontunk, ha már a második kitérő miatt úgyis eltévedtünk, hát menjünk tovább. Egyikük észrevette, hogy ott van előttünk a Szent Bertalan Kápolna. Mondom, oké, innen 760 méter a rajt! Azt a brutál emelkedőt megcsinálhatjuk lejtőnek!
Ha van egy futóversenyen tömény bosszúvágy, azt egy huszon-valahány fokos emelkedő megérdemelheti. Feltüzelődtünk, lerobogtunk. Üvöltöttem a szpíkernek: Itt jönnek az eltévedtek! (Mint utóbb a csomagmegőrzőnél kiderült, voltak előttünk mások is, a rövidebb távon.) 
Alapból egy nőt el kéne, hogy kápráztasson, ha egy férfi a lába elé veti magát. Asszem. Ha az illető a bokámra tett időmérő chipre pályázik, akkor kevésbé. Mondtam, oké, mindjárt. Átrobogtunk a célvonalon. Egy jó lendületű lejtő után, nem pedig egy vízszintes egyenesen bevánszorogva. Mutattam a szpíkernek az órám térképét, íme itt jöttünk. 19,35 km. (A hiány sem az eltévedésből adódott, szerintem.) Utána állítottam meg a mérést:  2 óra 21 perc 53 mp. A 221-es rajtszámmal. Kicentizni sem lehetett volna jobban!
Utána még nem voltam fáradt. Chipet leadtam, befutóérmet megkaptam. Pólót venni lehetett volna, ami nagyon szép, de elvesztette a bizonyíték jellegét. Viszont a teljesítők kaptak csak tornazsákot, nem is üresen. Próbáltam telefonálni, de lemerült mindkét kütyü – indulás előtt csak arra figyeltem, hogy az órában legyen bőséggel szufla. A hangulat-központban szerencsére volt töltő az okosabbikhoz. Vártam a további befutókat, tapsoltam nekik, és ők ráadásul mind jó irányból értek be. Nyújtás a fűben elterülve. Eredményhirdetés egy órával hamarabb, mint szokott lenni, ebéd a pincesoron, vásárfia (gesztenyés-meggyes rétes, hmmm) beszélgetés az utolsó frissítős standnál, kettő után jött a vonat. Na ott már éreztem a lábamat. 
Fél óra jóleső ülés után leszállni Pécsett, na az már nehéz volt. Haza séta, itt már kifejezetten meleg volt az idő is, utána gyors kutyajártatás. Na az után már mindent éreztem, az ajtótól alig jutottam el a fürdőszobáig. Alvás. Nem is voltam éhes. (Előre voltam éhes inkább.)
Summa: baromi jó volt. A bakancslistámon rajta maradt az M táv rendes útvonalának teljesítése, és ez (a második kitérőnek hála) nem is csak az eltévedés miatt van így. Azt meg amúgy is hiába magyaráznám, hogy NEM a rozés frissítés miatt értünk be az ellenkező irányból.

https://mysports.tomtom.com/service/webapi/v2/activity/perm_R8VNSuWPakhf42tCLijgxTIUXNLC1CI1htFhRk6atiqE38xvV8c0zdR0zqC9brC-poCDNulQMOAw-VV3vf5WUA?format=html
 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kevés undorítóbb nagydíjat láttam ennél. Én is végleg végeztem ezzel a sportággal. Úgy látszik, az FIA eldöntötte, hogy Hamilton-t segíteni kell minden áron, hogy meglegyen az a 8 vb cím, megelőzve Schumachert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elvileg Vettel is bénázott

Mint ahogy az is, aki legalább 4x fékezte el ugyanott a kanyart.... Vagy aki korábban volt, hogy azt se tudta mikor kéne bemenni a boxba... A sport már csak ilyen, az emberek hibáznak. Ahogy a sportbírók is emberek, hibáznak ők is. Ugyanakkor, ha szinte kivétel nélkül mindig ugyanaz jár jól ezekkel a "hibákkal", akkor felmerül a kérdés, hogy valóban hibákról beszélhetünk-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 10. - 10:37, Ody Mandrell írta:

Vetteltől levontak még két pontot. :D 

Az FIA meg kijelentette, hogy Vettel büntetése még enyhe volt. Kaphatott volna 10-20 másodperces büntetést is + egy Stop&Go -t. Mit szívnak ezek ott? Hami ajándékozik nekik heroint vagy mi? :D

 

Amúgy meg az idei szezonból jó ha láttam egy nagydíj elejét. A híreket olvasva én már az idei szezonról és az elkövetkezendő szezonokról lemondtam. Így legalább felszabadultak a vasárnapi óráim. :P

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 13. - 21:41, Bence1997 írta:

Az FIA meg kijelentette, hogy Vettel büntetése még enyhe volt. Kaphatott volna 10-20 másodperces büntetést is + egy Stop&Go -t.

Szerintem ki kellett volna zárni és keresztre feszíteni. Ez lett volna a minimum azután, hogy vissza mert jönni a pályára, ahelyett, hogy elengedte volna a kis házi kedvencet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem tudom nézitek-e a Copa Americát. Tegnap belenéztem egy Argentin meccsbe, és már tévén keresztül is átjött, hogy az egész csapat mozog, kivéve Messit. Csak lestem, 80%-ban sétált. :lol: 

A belenézés alatt azt érted, láttál belőle max 5 percet? És az alapján levontál egy következtetést? :facepalm:

Én nem néztem amúgy a meccset, így nem tudom jogos-e, de Messi kapta a meccs embere díjat a Katar-Argantína mérkőzés után. Persze lehet te nem abba néztél bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont azt néztem, legalább 20 percet belőle. Messi ha ez alatt futott 30 métert már sokat mondok. Röhejes volt ahogy az egész csapat mozgott a nagy Messi meg sétált. Olyan nagyképű és flegma benyomást keltett, hogy legszívesebben köptem volna egyet. Abszolút nem csapatjátékos. Primadonna a javából. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 09. - 22:41, Ody Mandrell írta:

Olvastam mi történt... No comment. Elvileg Vettel is bénázott, de akkor is. Én már nagyon régen végeztem ezzel a "sporttal".

 

Nem vagy vele egyedül. Egyáltalán mi az amit elkezdtél rég,és mai napig nézel? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság,hogy igazából már nekem se nagyon. Mondjuk amit még nem hagyok ki az az EB, és a VB meccsek azok valahogy még mindig képviselnek nálam egy minőséget. Na meg azért az Olimpia ugye azt,ha tudom követem csak ugye  nem sűrűn van :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Balaton-átúszás: jubiláltam :) Megvolt a 10. és 11 úszásom. 2:18:55 (volt hátszél) és 2:28:20 (tükörsima vízben). Nagyon jólesett, bár az elsőnél nagyon szerettem volna végre 2 órán belül úszni.

 

Éééés végre a GPS is megtalálta az elejét meg a végét, bár a távolságot még így sem tudja a vízben értelmezni XD 

https://mysports.tomtom.com/service/webapi/v2/activity/perm_3UqL0y4B58JpYH2sObnlc-x4CiaDQ5GhfCsgWwPf9QXSp_we_ovKtqIFs8d-_eijLMNsWGhdhVLQ4BEk392uXg?format=html

https://mysports.tomtom.com/service/webapi/v2/activity/perm_OroXghHMgFA_Oofknfi-Xd0XxyqrSBxE8GE7nk3Fs_em5qBwrAi3_lnKI9nFrlRCSPQxsrJKwf5HuMRDn-O9uA?format=html

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.