Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Fair? Hát bárki tippelhet x-et és továbbjutót, a lehetőség mindenki előtt adott, így a rendszer mindenképp fair. ;)

 

Nem feltétlenül a Yoda által behozottakhoz, de az jutott eszembe, hogy van ebben valami. Természetesen bárki tippelhet bármilyen eredményt, ez abszolút nyitott mindenki előtt ebben egyetértek, de mégis csak az jön ki ebből a lebonyolításból, hogy a döntetlen értékesebbként van kezelve, mivel lehetőséget ad egy plusz pont megszerzésére kevesebb kockázattal. Alapesetben a pontos végeredmény megtippelése jár nagyobb haszonnal, ami jól tükrözi, hogy sokkal több variáció lehetséges, így érthetően ezt több ponttal jutalmazza a rendszer - 3 pont > 1 pont, viszont ha tegyük fel döntetlenre tippelek, totál nem találom el a végkiemenetelt (mondjuk 0-0-t írok és ehhez képest 3-3), majd utána egy 50-50 szituációban eltalálom a továbbjutót, akkor azzal 2 pontot szerezhetek, ami már nem annyival rosszabb, mint a telitalálat, mégis azt sokkal nehezebb volt megtippelni. Az elvet, hogy honoráljuk azt is, hogyha valaki eltalálja a rendes játékidő utáni továbbjutót értem, mivel ez egy plusz kihívást jelent az illetőnek, hogy ezt is el kell találnia, csak erre egy egész pontot adni szerintem aránytalan. Alapvetően három kimenetel közül kell egyet eltalálni azért az 1 pontért (H/V/X), míg a hosszabbításban a továbbjutást tekintve csak kettő lehetséges kiemenetel van és ezért is egy pont jár, ráadásul ez a nem pontos tipp után még pluszban, így a telitalálat értéke nem fejeződik ki elég markánsan. Ebben az esetben a 3 pont > 2 pont már nem képezi le azt a különbséget, hogy mennyivel nehezebb volt eltalálni egy pontos végeredményt, vagy azt, hogy csak döntetlen lett és utána még a kettő közül megtippeltem a továbbjutót is. 


Javaslatként azt tudnám esetleg felvetni, hogyha ebben a rendszerben akarjuk díjazni azt, hogy valaki eltalálja még a továbbjutót a dötetlen után, akkor ezért az erőfeszítésért ne egy egész pontot kapjon, hanem csak 0.5-t. Persze félpontokkal a különbségek is máshogy jelennének meg, de szerintem jobban leképezné az eredmények eltalálása által nyújtott kihívások nehézségét. A másik javaslatom az lenne, hogy kapjon ugyanígy plusz 1 pontot a döntetlen utána jól tippelő ember, de vegyünk bele még egy faktort a játékba, mégpedig azt, hogy el kell találni azt is, hogy hosszabbítással, vagy tizenegyesekkel ér véget a mérkőzés (nyilván ez utóbbi jelentené a hosszabbításos döntetlent). A továbbjutó/kieső csapatok sorsa szempontjából természetesen irreleváns, hogy kellett e még büntetőket rúgni, vagy a ráadás után már vége volt a mérkőzésnek, de a tippelést szerintem ez igazságosabbá tenné, mivel itt is úgy lehetne plusz egy pontot szerezni, hogy ugyanúgy három lehetséges kiemenetel közül kellene választani (H/V/X). 

 

Én amúgy egy régebbi munkahelyemen voltam benne hasonló játékban és ott úgy szervezték a lebonyolítást, hogy alapvetően ugyanilyen 3 - 1-es pontozási szisztéma mellett azért járt egy plusz pont, ha a gólkülönbséget eltalálta valaki. Tehát mondjuk én 2 - 0-át írtam és 3 - 1 lett, akkor ezért két pontot kaptam. Ez nagyjából a pontos végeredmény és a H/V/X között van valahol félúton, ahol ha arányaiban jól tippelted meg a erőviszonyokat, azért járt egy plusz pont, csak ebben az esetben is a telitalálat értéke valamennyire devalválódott meg a döntetlen kevésbé volt értékelve, hiszen ott nincs is gólkülönbség mivel a csapatok ugyannyi góllal fejezik be a mérkőzést, így abban az esetben nem is lehetett plusz egy pontot szerezni. 
Egyébként a megszokott rendszerrel sincs baj, csak most ez felmerült bennem a fentebb kialakult diskurzus kapcsán. 

 

Marokkó - Spanyolország: 1 - 3

Portugália - Svájc: 3 - 2

 



 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valami ilyesmit gondoltam én is mögé amit @Wilde írt, csak tegnap este már nem bírtam/akartam összeszedni a gondolataim :D

 

Amúgy én munkahelyemen jelenleg így van a pontozás (és szintén nem vagyok elégedett vele teljesen :D ):

 

Pontos végeredmény: 5 pont

Kimenetel és különbség helyes tippelése: 4 pont

Kimenetel eltalálása: 3 pont (ez döntetlen esetén amúgy 4 pont az előző szabály miatt, ha amúgy nem pontos a végeredmény - ami fura nekem :D )

Helytelen kimenetel tippelése esetén ha az egyik csapat góljainak számát eltaláltad: 1 pont

 

Illetve a nyitómeccsig le kellett adni, hogy ki nyeri a vb-t, és hogy ki lesz a gólkirály, ezekért 21, illetve illetve 10 pont jár majd a legvégén.

 

Csak érdekességként :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régóta követem a focit, de ilyen erős portugál válogatottat még sosem láttam. A 2016-os EB-t úgy nyerték meg, hogy végig alibizték antifocival, csoportharmadikként továbbjutva, tizenegyespárbajokkal, talált gólokkal. Ez a válogatott viszont nagyon veszélyes, a négy évvel ezelőtti franciákra emlékeztetnek. És Ronaldo már csak hátráltatja ezt a csapatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ez nem CR7 éve.

Én United szurkoló vagyok, de egyáltalán nem csodálom, hogy így leromlott Ronaldo az egy év alatt. Borzalmas hangulat uralkodik a csapatnál és a szurkolók között is. Amíg nem kerül leváltásra a jelenlegi vezetés, addig egy sztártemető marad a United. Szemét húzás volt CR-től az interjú, viszont sok igazságot is mondott benne. Az edzőbe nem kellett volna beleszállnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam is, az tükröződik hogy engem abszolút hidegen hagy az egész. Szőrmentén figyelem, aztán érzésből próbálok tippelni. Ennyire futja. Az örökrangsorban a helyezésemet nem veszélyezteti senki. Ahhoz még kell pár torna. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ugye teljes erővel itt a karácsonyi szezon, ami jóval többe embert érintő és mozgató esemény. Én ezt a röhej vb-jének hívom. A vb-k mindig is nyáron voltak, ilyenkor nem a focival kéne már foglalkozni.

A tippjeim nekem is hasraütésnek jönnek, marhára letojom az egészet, csak szórakoztat a tippelés. Alig várom hogy jövő héten vége legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Én ezt a röhej vb-jének hívom

És abszolút az is. A röhej FIFÁ-ja megrendezte idén a röhej VB-jét. Eleve olyannak oda se adnám, aki előtte legalább egyszer önerőből nem tudott kijutni a tornára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.