Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

A harmadik rész után ez a legkatartikusabb rész. Viszont úgy gondolom, hogy csak akkor lehet ennek az epizódnak a teljes jelentőségét érezni, ha láttuk a Sith-ek bosszúját, hiszen ezzel a résszel átértékelődtek az események, és más szemmel nézünk Vaderre is.

 

Szerintem jót tenne a filmnek, ha Lucas kicsit ismét "hozzányúlna". Gondolok itt például a flashbackekre. A regény változatban nagyon szépen le van írva, mit érez Anakin, miután Luke levette róla a maszkot. Obi-Wan-ra gondolt, a Jedikre, és a feleségére. Ha ezt bele tudná vinni a hatodik részbe, az csak szebbé tenné az egészet. Én még azt is el tudnám képzelni, hogy miközben Luke és Leia az anyjukról beszélgetnek, a háttérben halkan Amidala tétele szólna... Na jó, kicsit elszabadult már a fantáziám ezzel kapcsolatban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik rész után ez a legkatartikusabb rész. Viszont úgy gondolom, hogy csak akkor lehet ennek az epizódnak a teljes jelentőségét érezni, ha láttuk a Sith-ek bosszúját, hiszen ezzel a résszel átértékelődtek az események, és más szemmel nézünk Vaderre is.

 

Szerintem jót tenne a filmnek, ha Lucas kicsit ismét "hozzányúlna". Gondolok itt például a flashbackekre. A regény változatban nagyon szépen le van írva, mit érez Anakin, miután Luke levette róla a maszkot. Obi-Wan-ra gondolt, a Jedikre, és a feleségére. Ha ezt bele tudná vinni a hatodik részbe, az csak szebbé tenné az egészet. Én még azt is el tudnám képzelni, hogy miközben Luke és Leia az anyjukról beszélgetnek, a háttérben halkan Amidala tétele szólna... Na jó, kicsit elszabadult már a fantáziám ezzel kapcsolatban :)

Teljesen egyetértek veled.Nekem is ez hiányzik.Amikor a villámok futnak végigh Luke testén akkor mikor Vadert mutatják, egy kis felhőben bevillanthatnának a múltból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a villámok futnak végigh Luke testén akkor mikor Vadert mutatják, egy kis felhőben bevillanthatnának a múltból.

Ha jól emléxem Lenci csinált egy klipet amiben ilyen is szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
Frankó lenne ha újraszinkronizálnák a régi epizódokat. Főleg az Uralkodó hangját kellene lecserélni Gruber Hugóéra...

Az ep6-nak van olyan szinkronja, ahol Gruber Hugó Palpi hangja, az ep5-nek viszont nincs, de ott nem is sokat dumál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az melyik verzió volt amikor úgy adták ki hogy "most utoljára a felújítás előtt"? Szégyen de nem tudom, pedig az fogott meg annak idején. Júliuasban lesz tizenkét évem te jó ég!

'95-ös, a "THX-es".

http://www.freeweb.hu/szinkronhangok/iszdb...c952c207943f590

http://www.freeweb.hu/szinkronhangok/iszdb...c952c207943f590

http://www.freeweb.hu/szinkronhangok/iszdb...c952c207943f590

 

Itt pedig egy kicsit bővebben.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...
Szerintem éppen ez az egyik szépsége ennek a jelenetnek, hogy Anakin Skywalker számára, akinek egy Galaxist kell megváltania, mindig is egyetlen, az univerzum dolgaihoz képest elhanyagolható gond lebegett a szeme előtt: a szerettei óvása. És ebben a pillanatban minden gond és baj, amivel eddig szembenézett, kiválasztottság, Sötét és Világos Oldal, Jedi és Sith, Birodalom és Lázadók, mindez leszűkült egyetlen apró gonddá: a fia bajban van. Végre csak azzal a gonddal kellett törődnie, amivel mindig is törődött, de most hagyták is. És azzal, hogy megoldja az egész életét átívelő, számára legfontosabb gondot, egyben megoldja a Galaxis életét megkeserítő gondot is, amire hivatott.

No álljunk csak meg. A Birodalom visszavágig azt se tudta, hogy vannak gyermekei. Amit ő szeretett az a hatalom. Luke-ot is simán felhasználta volna ahhoz, hogy uralma alá hajtsa a galaxis miután legyűrték az Uralkodót. Szó sem volt itt addig szeretetről, míg a Jedi visszatérben a fia vette a bátorságot, hogy szembenézzen vele. Az Endori találkozás volt talán az a pont ahol elgondolkozott mindenen. Addig csak a fiában lakozó képesség foglalkoztatta. Szerintem remek ez a visszaemlékezés, mert ez végre tükröt állít elé, hogy mit is tett valójában a szerettei ellen. Ami jó megmaradt benne az felszínre került. De csak ekkor. Nem korábban. Addig csupán még a fia is eszköz lett volna a szemében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dzséjt ennek nem is mondott ellent :lol:

Azt írta, hogy mindig is a szerettei megóvása lebegett a szeme előtt.

Kérdem én, hol törődött ő ilyennel amikor átállt a Sötét Oldalra? ( feleségét simán megfojtotta volna, rendtársainak többségét kiírtotta) A hatalomvágy vezérelte, semmiféle szeretett vagy óvás. Jah, magát óvta volna az tény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernél szerintem mindig is a szerettei voltak a legfontosabbak. Amikor őket elvesztette, akkor hiánypótlásnak elfogadta a Birodalmat (most tekintsünk el attól az ámokfutástól amit Windu halála után rendezet és amiből páncélban ébredt fel). Aztán Ep5-ben szembejött vele a tény hogy van egy fia. Mit ajánlhatott? Azt, ami volt neki: hatalmat.

 

Ja, és az Ep5 közepén a Palpis párbeszédet meg ebből a szempontból aligha kell perdöntőnek venni.... nem mondhatta Palpi szemébe, hogy eddig is a család volt az első, amikor éppen volt neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékezz csak vissza amikor az ep 2-ben Padménak beszél a politikáról/hatalomról Naboon. :lol: Felvetette az egy kézben összpontosult hatalmat és annak előnyeit.

 

De asszem ez a téma már lerágott csont, hogy mit miért tett. A Sötét Oldal torzá és gonosszá tette. Obi is megmondta Daghobán Luke-nak.

A "Van még benne jó" pedig Luke-ban is akkor merült fel amikor Bespinen nem ölte őt meg az apja, de ez még nem jelenti azt, hogy Vader szerette őt mint családapa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Kicsit olyan ez, mint a megszállott póker játékos. Először csak azért kezdesz játszani, mert szereted a játékot (Anakin azért tett meg sok mindent, mert meg akarta menteni Padmét), később azonban elvakít a kapzsiság (a Sötét oldal), és a minél több pénz megszerzése lesz a célod (a minél nagyobb hatalom, amivel uralhatom a galaxist), ám amikor a végén leégsz, és rájössz, hogy egy senki vagy, ismét ráébredsz, hogy miért is kerültél bele ebbe az egész körforgásba: végső soron azért, mert szereted a játékot (a családod).

 

Ez történt Vaderrel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanezt mondtam én is. :D Ezért is remek a visszaemlékezős klip. Hatásvadász elem ( melyik film hagyná ezt ki :lol: ), de remekül érzékelteti az egészet. Ami jó volt anno Vaderben, az most visszatér, felülemelkedik a hatalomvágyán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írta, hogy mindig is a szerettei megóvása lebegett a szeme előtt.

Kérdem én, hol törődött ő ilyennel amikor átállt a Sötét Oldalra? ( feleségét simán megfojtotta volna, rendtársainak többségét kiírtotta) A hatalomvágy vezérelte, semmiféle szeretett vagy óvás. Jah, magát óvta volna az tény. :lol:

Nos hát ő, khm... az vagyon oda írva általam, hogy: "Anakin Skywalker számára, akinek egy Galaxist kell megváltania, mindig is egyetlen, az univerzum dolgaihoz képest elhanyagolható gond lebegett a szeme előtt: a szerettei óvása."

HA öreg fejednek még nem tűnt fel az utóbbi 4-5 évben, hogy én én az Anakin/Vader karakter átállásának előtti idejére hivatkozok Anakin Skywalker nevével, aztán pedig Darth Vaderével, így különböztetve meg a két személyiséget (nem személyt, egyazon személy, csak eltorzult személyiséggel). Tehát, mikor azt írtam, hogy "mindig", előtte azért van ott az Anakin Skywalker név, mert az ep1-2 és a 3 közepéig tartó időszakra céloztam. Mint mindig az elmúlt öt évnyi ismerettségünk alatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No álljunk csak meg. A Birodalom visszavágig azt se tudta, hogy vannak gyermekei. Amit ő szeretett az a hatalom. Luke-ot is simán felhasználta volna ahhoz, hogy uralma alá hajtsa a galaxis miután legyűrték az Uralkodót. Szó sem volt itt addig szeretetről, míg a Jedi visszatérben a fia vette a bátorságot, hogy szembenézzen vele. Az Endori találkozás volt talán az a pont ahol elgondolkozott mindenen. Addig csak a fiában lakozó képesség foglalkoztatta. Szerintem remek ez a visszaemlékezés, mert ez végre tükröt állít elé, hogy mit is tett valójában a szerettei ellen. Ami jó megmaradt benne az felszínre került. De csak ekkor. Nem korábban. Addig csupán még a fia is eszköz lett volna a szemében.

Csak abban nem értek egyet, hogy Vader már nem sokkal az Új Remény után megtudta, hogy van fia.

Nekem is nagyon tetszik a visszaemlékezős jelenet, amikor mindig néztem a filmet mindig úgy gondoltam, hogy Vadernek eszébe jutnak a múltjáról dolgok. Ott áll, vacilál, és az emlékei, a fia szenvedésének látványa visszahozza benne a jót, és a Jedi így tér vissza. Beteljesül a prófécia: Anakin, a Kiválasztott egyensúlyt teremt az Erőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én ezzel egyetértek, csak azt nem tudom, hogy mennyi van benne ebben a véleményben abból, hogy az ember gyerekkorában látta először pl. A Jedi visszatér-t. :) Nehéz ettől elvonatkoztatni, én azt hiszem. Ez nem von le a film értékeiből, csupán az összehasonlítást teszi nagyon nehézzé a mai filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.