Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én ezzel egyetértek, csak azt nem tudom, hogy mennyi van benne ebben a véleményben abból, hogy az ember gyerekkorában látta először pl. A Jedi visszatér-t. :) Nehéz ettől elvonatkoztatni, én azt hiszem. Ez nem von le a film értékeiből, csupán az összehasonlítást teszi nagyon nehézzé a mai filmekkel.

Ez jó kérdés, de ha valami nem időtálló, az mai fejjel már nem tetszene. Erre van jó pár példa. Az, hogy még ma is rajongok érte az annak a folyománya, hogy még most is megérint, talán még jobban is mint régen. Ennek nincs köze a gyerekkorhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó kérdés, de ha valami nem időtálló, az mai fejjel már nem tetszene. Erre van jó pár példa. Az, hogy még ma is rajongok érte az annak a folyománya, hogy még most is megérint, talán még jobban is mint régen. Ennek nincs köze a gyerekkorhoz.

Az időtállóság kell hozzá, az igaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időtállóság kell hozzá, az igaz. :)

Viszont a mai filmekről csak húsz év múlva fog kiderülni, mennyire időtállóak, így elég nehéz ilyen szempontból összehasonlítani őket. Meg azért valahol az időtállóság is ízlés kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a mai filmekről csak húsz év múlva fog kiderülni, mennyire időtállóak, így elég nehéz ilyen szempontból összehasonlítani őket. Meg azért valahol az időtállóság is ízlés kérdése.

Az időtállóság nagy volumenben biztos nem ízlés kérdése. Minden téren van olyan produktum, ami valakinek nem tetszik. De attól még az a valami igenis korszakalkotó tud lenni ha a nagy többség úgy találja jónak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Nekem a kedvenc filmem. Itt csúcsosodik ki a történet, és nem utolsósorban itt van felvonultatva a legtöbb hajótípus, mi lelkemnek igen kedves.

Bár azért megnéztem volna, ha Hapan csatasárkányok szabadulnak be a birodalmi csillagrombolók közé...

 

És hozzátenném még, hogy a magam részéről a Sebastian Shaw-wal lefolytatott jeleneteket tekintem validnak. Bocs de szent trilógiás őskövület vagyok.

 

:)

Szerkesztve: - Ken Ortis
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 7 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

No, miután újranéztem ezt a részt csalódott vagyok,mert nekem A birodalom visszavág sokkal jobban tetszett!Ami igazán bejött, a film kb. első félórája,amíg Han Solót kiszabadítják.A Jabba palotájában játszódó jelenetek a triológia egyik legjobb jelenetei!Ez az elsó félóra passzolt A birodalom visszavág színvonalához,az is tetszett,hogy Leia bikiniben van,állati jó,ahogy megfojtja Jabbát,tetszett ahogy leszámolnak Boba Fettel és Jabba egész udvartartásával.Az is jó lett,ahogy Leia kiolvasztja Hant,tehát a film eleje barimi szórakoztató és lendületes volt,de aztán bekövetkezett egy óriási törés,amit nem is értek.A film hátralevő része abszolút elmarad az előző két rész színvonalától!A karakterek jellemfejlődésének iránya egyáltalán nem tetszett.Luke és Leia teljesen megváltozott.Egyszerűen ellaposodtak a karakterek,nem ilyenek voltak ők,én nem ígí szerettem meg őket.Leia iszonyó kemény csaj volt érces hanggal,belőle egy cincogó kisegér lett,akinek alig lehetett hallani a hangját.Marha visszafogott és passzív volt,zárkózott lett,pedig ő baromira nem ilyen volt.A másik Luke:nekem sokkal jobban tetszett,amikor naív és zöldfülű volt,akit néha Leiának pátyolgatni kellett,mint anyának a gyerekét.Most meg olyan magabiztos,mindent tudó lett ezzel a jedivé válással.Han is jobb volt az előző részekben,ő meg pont magabiztossága miatt volt jó karakter,de itt már tutyimutyi volt.Az se tetszett,amilyen ronda ruhát viselnek az Endoron,úgy néztek ki,mint a kukázó csövesek,ez gyalázat!A többi szerepló még hagyján,de a hercegnőre ilyen ocsmány ruhát ráadni hiba volt!Az ewokok pedig egyszerűen ellopták a filmet a főszereplők elől.Az egész ewokfaluban játszódó jelenetek üresjárat.Darth Vader pedig a másik,akiről szólnom kell:Az ő karaktere is ezerszer jobb volt az előző részekben,őt minden méltóságatól megfosztották,komplett idiótát csináltak belőle,s végül úgy hal meg,mint egy vesztes csöves.Ráadásul ez a rész már odáig fajul,hogy Vadert kell megmenteni és visszatéríteni a jó oldalra,de könyörgöm,azt a Vadert,aki végigüldözte hőseinket a galaxison,aki számtalan ember haláláért felelős,Bent is hidegvérrel megölte,s akkor minden el van felejtve?Vader is sokkal gonoszabb volt az,itt már nem is gonosz.Azt sem értem,minek kellett az eredeti uralkodót lecserélni,akit Clive Revill játszott.Helyette az előzményekből ismert Ian Mcdarmid érkezett,akivel nem voltam megelégedve,mert elnyomta Vader karakterét,s ő lépett elő igazi gonosszá.Az se tetszett,hogy megalázza Vadert és csicskáztatja.Luke és Vader kardpárbaja elnagyolt volt,sokkal jobban tetszettek,az előző részek kardozásai,mert azok alaposabban fel voltak építve.Lando jeleneteit Nien Nunbbal együtt végigröhögtem,,olyan komolytalanok voltak.Sérelmeztem,hogy Hannak és Leiának minimáis szerep jut,gyakorlatilag belevesznek a végső csatába és a speciális effektekbe.Csubi is gyengébb volt.Ő például tarzanüvöltést produkál,ami röhej.Az mondjuk jó,hogy itt is voltak lépegetők.Eközben az ewokok meg teljesen rátelepszenek a filmre.Főleg az nem tetszett,hogy császár karakterét túl gonoszra vették Vaderéhez képest.A birodalom visszavágban teljesen más irány érvényesült.Vader teljhatalmú főgonosz volt,szabad keze volt,itt meg a császár megalázza,csicskáztatja.A birodalom végén nekem az jött le,amikor Vader közli Luke-kal az igazságot,hogy a következő részben félreállítja az uralkodót,akit Clive Revill játszott még,s ketten a fiával uralják a galaxist,persze abba se vagyok biztos,hogy Vader nem hazudott-e Luke-nak,amikor közölte a dolgokat.Eleve nekem sokkal jobban tetszett az alapszituáció,amikor nincs ez az apa-fiú szál csak szimplán a felkelők vs.Vader és a birodalom szitu érvényesül.Az,hogy Vader állítását igazságként kezelték A jediben legyengítette a történetet,s olyan irányt szabott,ami teljesen ellentétes az addigiakkal.Tehát jobb lett volna,ha Vader nem apja Luke-nak,s úgy fejeződött volna be,hogy Vadert és a birodalmat szépen legyőzik.Ugyanis eredetileg az a történet volt érvényben,hogy Vader elárulta és megölte Luke apját,s nekem ez a sztori sokkal jobban tetszett.Egy az egybe A birodalom visszavág irányvonalát kellett volna továbbvinni és azon a szinvonalon.Kiderült volna,hogy Vader hazudott,s csak azért mondta Luke-nak,hogy az apja,hogy ezzel magához csábítsa,s az uralkodó elé tudja vinni.De főleg az zavar,hogy ennyire félrevitték a karaktereket.Az jó ötlet volt,hogy volt egy második halálcsillag,amit el kell pusztítani.Az se tetszett,hogy a felkelők győzelme túl egyszerűen és összecsapottan következik be.Valahogy az előző két epizódon éreztem a varázslatot,de itt már nem.Sokkal jobb volt,hogy Vaderről sem lehetett tudni semmit,csak,hogy annakidején elárulta a jediket és segítet a birodalomnak,maga volt a feketeruhás gonosz.Itt viszont pont Vader misztifikációját rombolták le,azzal,hogy Anakint csináltak belőle.Ráadásul még piedesztára is emelik,épphogy nem tesznek rá glóriát.Az előző két részben ő nem volt más,mint egy könyörtelen hóhér,egy végrehajtó,aki tűzzel,vassal üldözte a lázadókat,s ez mind el val felejtve?Luke meg azt mondja,hogy tudja,hogy Vaderben van még jó!Könyörgöm honnan tudja?Mitől ilyen magabiztos,hisz nem is ismeri,milyen jó van abban,aki egy csomó lazadó haláláért felelős?Vader volt,aki megölette Luke nevelőszüleit,s simán lekardozta Bent is,s ez el van felejtve?Ez a rész abszolút ellentmond az előző kettőnek!Számomra ez az epizód kakukktojás a triológiában!Szóval gyakorlatilag az alkotók letértek az előző részek által kijelölt útról,pedig az jó volt.Állati nagyot csalódtam,a triológiát ott befejezettnek kell tekintenem,amikor Hant kiszabadítják Jabbától,mert ami utána történik,az nem az én elképzeléseimnek megfelelő!Épen ezért Az új remény és Birodalom visszavág a két kedvencem+A jedi első harminc perce és kész!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Befejezettnek tartod ott a trilógiát, hogy Hant kiszabadítják Jabba karmaiból csak mert ami utána jön az nem a te szád ízének megfelelő? BAKKER! Mindig hall az ember valami újat!

Öregem, te nem vagy semmi! :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kérdés, hogy hamisítottad meg a beírásod dátumát? Ezt tuti nem tavaly decemberben írtad. A másik, hogy várjuk Dzséjtet, mert nem akarom elvenni a kenyerét. Minden mondatodra tudnék írni valamit ami cáfolja azt a rettenetes hozzá nem értést, amit te tanúsítasz az SW iránt. Félelmetes mennyire nem érted a történet lényegét. Pl hallottál arról hogy karakterfejlődés? Ha nem akkor nézz utána mit jelent. Na utána megérted miért más pl Luke az EP 6-ban mint az EP 4-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lando jeleneteit Nien Nunbbal együtt végigröhögtem, olyan komolytalanok voltak.

Én is ugyanezt tettem a kritikáddal olyan komolytalan volt.Nem mondod, hogy neked ez jött át amit leírtál?

Nem szeretnélek bántani, nem a kenyerem, sőt inkább szomorú, hogy csak ennyit adott át a rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kérdés, hogy hamisítottad meg a beírásod dátumát? Ezt tuti nem tavaly decemberben írtad. A másik, hogy várjuk Dzséjtet, mert nem akarom elvenni a kenyerét. Minden mondatodra tudnék írni valamit ami cáfolja azt a rettenetes hozzá nem értést, amit te tanúsítasz az SW iránt. Félelmetes mennyire nem érted a történet lényegét. Pl hallottál arról hogy karakterfejlődés? Ha nem akkor nézz utána mit jelent. Na utána megérted miért más pl Luke az EP 6-ban mint az EP 4-ben.

Nem hamisíthatta meg, hiszen Oldie reagált is rá ugyanazon a napon.

Egyébként egyetértek. Ha nincs karakterfejlődés, akkor teljesen hiteltelenné válik az egész, hiszen hogy lehetne ugyanolyan Luke A Birodalom visszavágban történtek előtt és után? Hiszen ott volt a Dagobah és Felhőváros, melyek után teljesen át kell értékelnie az eddigi életét, mindazt amit hitt és tudott... Mondhatjuk, hogy egyrészt felnőtt, másrészt meg Jedi lett belőle tényleg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de úgy tudom, hogy Clive Revill csak a hangját adta, magát az Uralkodót meg valami kényszer megoldás miatt egy öreg hölggyel játszották el.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hamisíthatta meg, hiszen Oldie reagált is rá ugyanazon a napon.

Egyébként egyetértek. Ha nincs karakterfejlődés, akkor teljesen hiteltelenné válik az egész, hiszen hogy lehetne ugyanolyan Luke A Birodalom visszavágban történtek előtt és után? Hiszen ott volt a Dagobah és Felhőváros, melyek után teljesen át kell értékelnie az eddigi életét, mindazt amit hitt és tudott... Mondhatjuk, hogy egyrészt felnőtt, másrészt meg Jedi lett belőle tényleg. :)

OFF

Lehet, hogy időt utaztak. :D

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg egy majommal.

Ez is rémlett, de nem tudtam pontosan, hogy ez hogyan is kapcsolódott hozzá, így inkább nem írtam :)

De mintha a szemeivel kapcsolatban lett volna valami :hmm: Újra kéne olvasni, a forgatásról anyagokat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is, Ster, köszi, hogy adtál egy kis programot nekem. Legalább amíg ezt gépelem, telik az idő a szoliból. Másodszor, kösz, hogy a bekezdések használatát felfüggesztetted, ezzel megnehezítve a dolgom. Lassan negyvennyolc órányi fentléttel és összesen hat órányi alvással a hátam mögött remek olvasni ezt az egybefolyt szöveget (itt jegyezném meg, hogy szerintem ezt vagy nem te írtad, vagy nagyon ügyesen váltogatsz a stílusok között, mert ennek a szerkezete és a helyesírása is eltér a többitől, a fogalmazásról nem is beszélve -> így az ellenvéleményem a "kritika" igazi írójának szól, legyen az akárki). De legyűrtem! És most, ha már előzőleg reagáltam rá, ezt sem hagyom ki (az elütésekért bocsesz, de azon kívül, hogy lassan elhagyom a testem, a laptopon gépelek, és ezen még nem szoktam meg a gombok elhelyezkedését :D).

 

Luke és Leia teljesen megváltozott.Egyszerűen ellaposodtak a karakterek,nem ilyenek voltak ők,én nem ígí szerettem meg őket.Leia iszonyó kemény csaj volt érces hanggal,belőle egy cincogó kisegér lett,akinek alig lehetett hallani a hangját.Marha visszafogott és passzív volt,zárkózott lett,pedig ő baromira nem ilyen volt.A másik Luke:nekem sokkal jobban tetszett,amikor naív és zöldfülű volt,akit néha Leiának pátyolgatni kellett,mint anyának a gyerekét.Most meg olyan magabiztos,mindent tudó lett ezzel a jedivé válással.Han is jobb volt az előző részekben,ő meg pont magabiztossága miatt volt jó karakter,de itt már tutyimutyi volt.

Hát igen, egy széria csak addig jó, amíg a karakterek nem változnak. Legalábbis így volt valahol a '60-as, '70-es években. Na jó, eltartott a '90-es évekig, míg megjelentek az igazán változó karakterek. Üde kivételek persze akadtak, pl. a Star Wars, mint ahogy akadnak most is olyan szériák, amikben a hősök ugyanazok a sztori elején, mint a végén (pl. Transformers). De ez nem meglepő, mert egy jó történet egyik elengedhetetlen adaléka a jó karakter. A jó karakter pedig fejlődik. Lehet, hogy nem tetszik, amerre fejlődik, de akkor a hiba a te gépezetedben van, nem a filmben. Mert ha egy karakter sehová sem fejlődik, az egyrészt, rohadt unalmassá teszi a szereplőt egy idő után, másrészt, hiteltelenné válnak az események is.

De, hogy konkrétan a szereplőkre is kitérjek, hát igen, Leia valóban passzív lett, elvégre csak leszámolt egy gengszterrel, aki hat filmen át volt jelen. Bár tény, a film második felében már csak egy motorosüldözésnél jut neki szerep, meg a végén csak megmenti Han és a saját életét, ja meg még az ewokokkal is összehaverkodott, ami végül is csak a Lázadás győzelméhez vezetett, de amúgy tényleg halkszavú, passzív hölgy.

Luke! Én nem is értem, hogy Luke a Jedivé válás rögös útján miért veszítette el a naivitását, vagy egyáltalán, miért öregedett meg és lett Jedi. Maradhatott volna hülye kis parasztlegény, sokkal jobb lett volna. Csak tudod mi a hézag? Már a Birodalom visszavág idején sem volt az. Akkor hogyan is komálhattad ott, itt meg nem?

Han Solo, mint tutyimutyi alak. Melyik jelenetben is? Amikor vakon megmenti Lando életét azzal, hogy eltrafál egy karvastagságú nyelvet több méterről? Vagy mikor tábornokként sikerül kicseleznie az Uralkodó válogatott katonáit és felrobbantania a II. Halálcsillag pajzsgenerátorát? Mert ha csak nem azokra a jelenetekre gondolsz, amelyekben be van fagyasztva és a falon függ, mint szobadísz, akkor te nem azt a filmet nézted, amit én.

 

Az se tetszett,amilyen ronda ruhát viselnek az Endoron,úgy néztek ki,mint a kukázó csövesek,ez gyalázat!A többi szerepló még hagyján,de a hercegnőre ilyen ocsmány ruhát ráadni hiba volt!

Tudod, általában a hadseregben a praktikusság és nem a divat dominál. Tudom, egy mezei kockának, akinek egy film mondanivalója kimerül Leia metálbikinijében (tényleg, miért nem viselte azt végig? :)), ezt nehéz lehet felfognia, de azért maradjunk annyiban, hogy azok a ruhák hitelesebbek voltak, mint a rohamosztagosok hófehér páncélja az erdős környezetben. Bár eddig azt sem tudtam, hogy a Star Wars a ruhákról szól. A filmekben viselt ékszerekről mi a véleményed.

(Itt jegyezném meg, hogy szerintem ezt a kritikát még csak nem is férfi írta. Valahogy nem hiszem, hogy egy férfi, legalábbis Leia aranybikinijének egyetlen mondatban történő megemlítésén túl sok szót pazarolna a szereplők ruházatára. Kivétel, ha az valami király cucc, mint Vader páncélja. De itt ugye egyszerű álca-köpenyekről van szó, meg Leia köntöséről.)

 

Az ewokok pedig egyszerűen ellopták a filmet a főszereplők elől.Az egész ewokfaluban játszódó jelenetek üresjárat.

Az ewokokat nem bántani! A legjobb fejek az egész Sagaban. Ezt az üresjáratozást meg nem értem. Ja, tény, nem folyamatos az akció, de könyörgöm, minden történetbe kell nyugalmi pont, ahol a szereplő és a történetet nyomon követő is pihenhet, rendezheti gondolatait. Itt pedig annyira erről van szó, hogy C-3PO jóvoltából még mankót is adnak a gondolatrendezésre, Az ő meséje alapján mind a szereplők, mint mi nosztalgiázhatnak, és felkészülhetnek a végső nagy ütközetre.

Másrészt, az ewok jelenetekben megismerhetünk egy új fajt és annak kultúráját. Ami mellett nem mehetnénk el csak úgy, révén ez a faj kulcsszerepet játszik a Birodalom legyőzésében. Be kellett őket mutatni, hogy drukkoljunk nekik, együtt érezzünk velük, és ehhez kevés lett volna az, hogy úgy néznek ki, mint egy gyömöszölni való plüssmaci.

Harmadrészt, az ewokos jelenetekben Leia újra megcsillogtathatta diplomata képességeit, és Luke is Jedi jártasságát. Hogy arról ne is beszéljünk, hogy végre újra tolmács szerepbe került C-3PO. Ami azért példa értékű, mert bár hatmillió nyelven beszél, az ep6 az egyetlen, amiben tolmács funkcióit használhatja. De persze ezek karakter dolgok, és mint ahogy fent kiderült, neked arról fingod sincs.

 

Darth Vader pedig a másik,akiről szólnom kell:Az ő karaktere is ezerszer jobb volt az előző részekben,őt minden méltóságatól megfosztották,komplett idiótát csináltak belőle,s végül úgy hal meg,mint egy vesztes csöves.Ráadásul ez a rész már odáig fajul,hogy Vadert kell megmenteni és visszatéríteni a jó oldalra,de könyörgöm,azt a Vadert,aki végigüldözte hőseinket a galaxison,aki számtalan ember haláláért felelős,Bent is hidegvérrel megölte,s akkor minden el van felejtve?Vader is sokkal gonoszabb volt az,itt már nem is gonosz.

És akkor még az előbb enyhén fogalmaztam.

 

Azt sem értem,minek kellett az eredeti uralkodót lecserélni,akit Clive Revill játszott.Helyette az előzményekből ismert Ian Mcdarmid érkezett,akivel nem voltam megelégedve,mert elnyomta Vader karakterét,s ő lépett elő igazi gonosszá.

Ha már mások kritikáját nyúlod, legalább a hülyeségeket vágd ki. Vagy ha te írtad, akkor legalébb hülyeségeket ne írjál. Eleve, nem Clive Revill játszotta az eredeti Palpatine-t, ő csak a hangját kölcsönözte. Az Uralkodót Elaine Baker alakította, akinek egy csimpánz szemét montírozták az arcára. Jó tudni, igaz? Tart vagy harminc másodpercig utána nézni. Oké, ha nem tudod, hogy más játszotta, akkor már talán tíz percig is.

Másrészt, mindig is az Uralkodó volt a fő gonosz és nem Darth Vader. Aki mást állít, az kezet foghat veled, mert ugyanúgy lövése sincs a Star Warsról. Kronológiai sorrendben ugye ez a dolog evidens (bár neked lehet, hogy nem, de ebbe most nem megyek bele). Készítési sorrendben már kicsit gondolkodni is kell. Az ep4-ben már említik, hogy az Uralkodó uralja a Birodalmat. Ő a vezére mindennek, akkor már eleve hogyan lehetne Vader a fő gonosz? Pláne az ep4-ben, amiben Tarkin pórázon tartotta. Az ep5-ben pedig már láthatjuk is Sidioust, és a rövid beszélgetés mind eredeti, mind újravett változatába egyértelművé teszi, hogy nem Vader az alfahím.

 

Az se tetszett,hogy megalázza Vadert és csicskáztatja.Luke és Vader kardpárbaja elnagyolt volt,sokkal jobban tetszettek,az előző részek kardozásai,mert azok alaposabban fel voltak építve.

Hát igen, nem is értem, hogy tehet ilyet. Mond csak, láttad az előző öt részt, vagy csak ment a tévében, míg te a fütyidet verted (esetleg szépítkeztél, ha a fenti elméletem igaz lenne)?

A párbaj meg elnagyolt. Az ep4 után a legszolidabb összecsapás.

 

Lando jeleneteit Nien Nunbbal együtt végigröhögtem,,olyan komolytalanok voltak.

Én meg körbe ennek a mondatnak az íróját. :evil:

 

Sérelmeztem,hogy Hannak és Leiának minimáis szerep jut,gyakorlatilag belevesznek a végső csatába és a speciális effektekbe.Csubi is gyengébb volt.Ő például tarzanüvöltést produkál,ami röhej.

Hát, az a sok fa, ami a Redwood Nemzeti Parkban állt, azok nagyon kemény speciális trükkök, amibe bármi elveszhet. És ja, Hannak és Leiának tényleg baromi kevés szerepe van, csak majdnem többet vannak képernyőn a végén, mint Luke.

Chewie meg tényleg rosszabb volt, mert az elmúlt három részben is érzelmi skálák és gesztusok garmadáját mutatta fel, olyan aktív pillanatokban, amelyek az egész sztorira hatást gyakoroltak. Vagyis állt a szereplők mellett és morgott vagy lőtt. Hűűűű... ennél még Jar Jarnak is jelentősebb szerepe volt. Voltaképpen Chewie az a karakter, akit ha kitörölnénk a Star Warsból, akkor sem kéne drasztikusan átírni a sztorit, mert nincs döntő befolyásoló tényezője.

 

Az mondjuk jó,hogy itt is voltak lépegetők.Eközben az ewokok meg teljesen rátelepszenek a filmre.Főleg az nem tetszett,hogy császár karakterét túl gonoszra vették Vaderéhez képest.A birodalom visszavágban teljesen más irány érvényesült.Vader teljhatalmú főgonosz volt,szabad keze volt,itt meg a császár megalázza,csicskáztatja.A birodalom végén nekem az jött le,amikor Vader közli Luke-kal az igazságot,hogy a következő részben félreállítja az uralkodót,akit Clive Revill játszott még,s ketten a fiával uralják a galaxist,persze abba se vagyok biztos,hogy Vader nem hazudott-e Luke-nak,amikor közölte a dolgokat.

Akárki is eme szösszenet írója, egy félnótás lehet, ha egymás után kétszer is megosztotta ugyanazokat a hibás gondolatokat. Jó dolog ragaszkodni a véleményünkhöz, de elég egyszer elmondani, mert a hülyeséget már annyiszor is ciki kiejteni a szánkon.

 

Eleve nekem sokkal jobban tetszett az alapszituáció,amikor nincs ez az apa-fiú szál csak szimplán a felkelők vs.Vader és a birodalom szitu érvényesül.Az,hogy Vader állítását igazságként kezelték A jediben legyengítette a történetet,s olyan irányt szabott,ami teljesen ellentétes az addigiakkal.Tehát jobb lett volna,ha Vader nem apja Luke-nak,s úgy fejeződött volna be,hogy Vadert és a birodalmat szépen legyőzik.Ugyanis eredetileg az a történet volt érvényben,hogy Vader elárulta és megölte Luke apját,s nekem ez a sztori sokkal jobban tetszett.Egy az egybe A birodalom visszavág irányvonalát kellett volna továbbvinni és azon a szinvonalon.Kiderült volna,hogy Vader hazudott,s csak azért mondta Luke-nak,hogy az apja,hogy ezzel magához csábítsa,s az uralkodó elé tudja vinni.De főleg az zavar,hogy ennyire félrevitték a karaktereket.

Azért is vagyok biztos benne, hogy ezt nem Ster írta, mert eddig következetesen kronológiai sorban "elemezte" a filmeket, itt viszont egyértelműen figyelembe sem veszi az ep1-2-3-at, különben nem írna ilyen kolosszális baromságokat. Na nem mintha anélkül nem tudott volna alkotni.

De mi az, hogy az ep5 irányvonalát? Ha valamit érdemes kiemelni az ep5-ből az az, hogy a film elejéhez képest mennyit változik Vader karaktere, akinek még az arcát sem látjuk, de tudjuk, hogy az átéltek nem múltak el nyom nélkül rajta. Tehát semmilyen formában sem jöhet ki az, hogy Vader hazudott, mert ha így lenne, Piett nem szerepelt volna az ep6-ban, hanem úgy végezte volna, mint Ozzel vagy Needa. Már az, hogy Piett admirális túlélte a Falcon lelépését bizonyítja, hogy - legalábbis az apa-fia kapcsolat bevezetése óta - Vader valóban Luke apja. És akkor hol van még vader visszatekintése az üres űrre, vagy a megszokott testtartás elhagyása, na meg az, hogy Luke maga is érezte az igazságot. Ezek meglátásához pedig nem kéne mást tenni, mint értelmezni a látottakat. Tudom, a Transformers filmeken nevelkedett generációnak ez bonyolult, talán az "értelmezd a látottak" fogalom is kicsit ködös, de néha érdemes lenne kipróbálni.

 

Az jó ötlet volt,hogy volt egy második halálcsillag,amit el kell pusztítani.Az se tetszett,hogy a felkelők győzelme túl egyszerűen és összecsapottan következik be.Valahogy az előző két epizódon éreztem a varázslatot,de itt már nem.

Ez a három mondat gyönyörű, logikus és követhető gondolatmenetet reprezentál, ugye? :D

 

Sokkal jobb volt,hogy Vaderről sem lehetett tudni semmit,csak,hogy annakidején elárulta a jediket és segítet a birodalomnak,maga volt a feketeruhás gonosz.Itt viszont pont Vader misztifikációját rombolták le,azzal,hogy Anakint csináltak belőle.Ráadásul még piedesztára is emelik,épphogy nem tesznek rá glóriát.Az előző két részben ő nem volt más,mint egy könyörtelen hóhér,egy végrehajtó,aki tűzzel,vassal üldözte a lázadókat,s ez mind el val felejtve?Luke meg azt mondja,hogy tudja,hogy Vaderben van még jó!Könyörgöm honnan tudja?Mitől ilyen magabiztos,hisz nem is ismeri,milyen jó van abban,aki egy csomó lazadó haláláért felelős?Vader volt,aki megölette Luke nevelőszüleit,s simán lekardozta Bent is,s ez el van felejtve?Ez a rész abszolút ellentmond az előző kettőnek!Számomra ez az epizód kakukktojás a triológiában!Szóval gyakorlatilag az alkotók letértek az előző részek által kijelölt útról,pedig az jó volt.Állati nagyot csalódtam,a triológiát ott befejezettnek kell tekintenem,amikor Hant kiszabadítják Jabbától,mert ami utána történik,az nem az én elképzeléseimnek megfelelő!Épen ezért Az új remény és Birodalom visszavág a két kedvencem+A jedi első harminc perce és kész!

Te valami Vader fetisiszta vagy, vagy micsoda? Bár ő a legfőbb szereplő, azért kicsit több van a hat filmben - de még a második háromban is -, mint Darth Vader. A többit meg már korábban leírtam.

Minden esetre, akárki is eme gyönyörű kritika megfogalmazója, egy biztos. Nemhogy nem ért a Star Wars filmekhez, alapvetően semmilyen filmhez vagy egyéb történetmesélő ágazathoz sem, ami már gondolkodást kíván. Felületes, nemhogy a részleteket, a képébe tolt összefüggéseket sem fogja fel, ami elnézve gyönyörűen szerkesztett és összefüggőnek véletlen sem nevezhető gondolatmenetét, na meg gépelési, fogalmazási és helyesírási tudásának hiányát, hát nem meglepő.

Amiben biztos vagyok, hogy ezt nem DhenSter követte el, annyira eltér az eddigi írásaitól (nem csak a filmkritikáira gondolok, hanem a többi postjára is). Elég csak összehasonlítani a kritikáit, a különbség azok és eme írás között szemmel látható. Ezt szerintem egy kamasz lány írta. Úgyhogy Ster, írjál már egy sajátot, és az ep5-re is, ha kérhetem, mert bár nem mindig vagyunk egy véleményen (na jó, többségében nem :)), azért ennél értelmesebbet tudsz produkálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek írás Dzséjt!! :clap:

 

(Megjegyzem én az EP II-es kritikáját olvastam először, már akkor megfordult a fejemben, hogy azt nem ő írta... és ezt azóta is tartom.

Pontosabban szerintem ezt ő írta, a Prequel fikákat nem ő, hanem be Ctrl+C - Ctrl+V-zte valahonnan)

 

Vaderrel kapcsolatban lenne egy megjegyezni valóm. Anakin/Vader itt teljesíti be a sorsát igazán. Számomra Vader itt volt a legszimpatikusabb, mert itt már kezdett visszatérni valamennyire régi önmagához. Ami óriási dolog, tekintve, hogy Sith-é vált. (Yoda is mondja, "A te tanítványod nincs többé. Darth Vader felemésztette őt.") - és láthatjuk, hogy Yodának mégsem lett ebben teljesen igaza. Számomra ez óriási erővel bíró jelenet... és amit Vadernél látunk a Jedi visszatérben az hatalmas. Az a vívódás, ami látszik a maszkon keresztül is rajta. Végülis nem véletlenül "A Jedi visszatér" ennek az epizódnak a címe. Hülyeségeket írsz DhenSter... ennyi és KÉSZ!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy nem ő írta. Rákerestem, a Filmkatalógusra posztolta valami képződmény 2010 decemberében. Értelmi színvonaláról annyit, hogy a Natalie Portman topikba ennyit csattintott bele: „Megd*gnám,azt kész!” Íme, ha valaki netalántán fel szeretné idegesíteni magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Dzséjt, megint unatkoztál, de én csak örülök neki, ha ennyire kedvedre valóak a kritikáim. ;)

Mindazonáltal elárulhatom, hogy ezt a "kritikát" vagy egy éve írtam, amikor még közel nem voltam olyan jártas az írásban, ha állíthatom ezt szerénytelenség nélkül, mint ma. Egyébként pont te érvelsz annyiszor a karakterfejlődésről. Az emberek változnak. Én sem vagyok ugyanaz az ember, mint egy éve, ahogy szerintem te se. Így már kevésbé meglepő a kritikám más jellegű hangvétele.

 

Kolmilan: Igen, a filmkataloguson is fent vagyok, nem tudom, ebből hogy következik az, hogy kopiztam az írást. Nem szokásom. De van egy blogom, ha gondolod, nyugodtan ellenőrizheted. http://filmi-helyszinelok.blogspot.com

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után én azt nem értem józan paraszti felfogással, hogy ha egy év alatt változott a hangvételed, akkor miért ragaszkodtál mégis a korábbihoz? :hmm: Most vagy csak fikázni akartad a Jedi visszatért, vagy nem vetted komolyan az egész véleményezést. Írtad le volna a mostani hangvételeddel vagy jobban mondva látásmódoddal az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.