Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hatodik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

2. Tegye fel a kezét aki észrevette, hogy miközben a Halálcsillagon Vader Luke -ot ingerli, akkor az utolsó snittekben Vader bal kezében egy aktiválatlan fénykard látható??? :o :o Valószínűleg Luke kardja, de ahhoz, hogy megmondjam, ismernem kellene a forgatókönyvet vagy a regényt. :)

 

 

 

Vader kezében valóban Luke kardja van. Az eredeti elképzelések szerint, amikor Vader a kardjával a galériát szétvágja és Luke a romok között bújkál, megtalálta Luke kardját. Aztán elkezdi ingerelni Luke-ot: "So you have a twinsister.... If you won't turn to the dark side, perhaps she will...." No ekkor Luke az Erő segítségével kirántja a kardját Vader kezéből, majd úgy támad rá. A regényben így van leírva, de az említett jelenet okán, amit észrevettél, le is lett forgatva, csak kivágták a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ekkor Luke az Erő segítségével kirántja a kardját Vader kezéből, majd úgy támad rá. A regényben így van leírva, de az említett jelenet okán, amit észrevettél, le is lett forgatva, csak kivágták a filmből.

Annyira mégse vágták ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A sokáig utolsó rész.Sosem felejtem el azt a napot amikor elöszőr láttam.1984 szeptembere volt.Ugyanúgy 3 évet vártam rá mint most a ROTS-re.Mindennap eszembe jutott, hogy vajon miről fog szólni?Vajon Vader tényleg Luke apja?A Felkelők gyözni fognak?Akkor semmi hírforrás nem volt.Egy zenebutikban látott traileren kivül semmit nem lehetett tudni a filmröl.Akkoriban a premier elötti vetitések a Margitszigeti szabadtéri moziban voltak.Legelső nap amikor Magyarországon leadták ,reggel elindultunk jegyért elöszőr a Magyar Néphadsereg müvelödési házába de ott közölték velünk, hogy csak katonák mehetnek be.Aztán elmentünk a Margitszigetre ahol a gépteremben dolgozott az osztálytársam anyukája.Beengedett minket a gépterembe, és ott volt a csoda.A Jedi visszatér tekercsei.Hihetetlen érzés volt nekünk fanoknak látni a tekercseket.Jegyet nem kaptunk, már elkapkodták.Akkoriban alig volt mozi, pillanatok alatt elkapkodták a jegyeket.El voltunk kámpicsorodva, kifelé menet viszont megállítottak minket a jegyüzérek, hogy nekik van jegyük este 8-ra, 40 ft-ért.Ez nagyon sok lové volt akkor.Egy mozijegy kb 10 ft volt akkoriban.Megvettük tölük.Este visszamentünk és rengeteg ember volt.Voltak akik felmászott a környező fákra, és úgy nézték a filmet.Mi is beültünk majd elkezdödőtt az akkor mindent megmagyarázó film.Emlékszem majd meg fagytam, de nem érdekelt.

A film maga nagyon tetszett, főleg az űrcsata.Az ma is példaértékü.Abszolút nem látni a trükköket.Megtudtam, hogy Vader Luke apja, valaha Anakin Skywalkernek hívták, és örültem amikor Palpi-t levágta az aknába.

 

Örülök ,ha tetszett nektek a leírás.Azt hittem senkit nem fog érdekelni.Tényleg sosem fogom elfelejteni azt a napot.Abban az időben, ha Pesten akármelyik moziban, ment akármelyik Star Wars film akkor ott volt a helyünk.Akkoriban nem volt ennyi a mozijegy ára.Ja és egy moziban egy terem volt egy tekerccsel.Ha nem vetted meg előre a jegyedet, lemaradtál.A vetítés napján szinte lehetetlen volt rájuk jegyet kapni.Míndig óriási sor állt a mozipénztárak elött.A Csillag moziban mindig délután 5-kör kezdödtek az előadások.Ha viszont Star Wars ment, akkor már 4-kor elkezdék, a nagy érdeklődésre való tekintettel.Az EP 4 az meg 2 részben ment le.Mindig volt közte szünet.Hihetetlen nagy Star Wars őrület volt akkoriban.Nem mintha ma nem lenne.Lehetett kapni Star Wars képeket a traffikokban darabja 20 ft volt.Volt nekem egy csomó, csak már nem tudom hol vannak.Most belegondolva amiket leírtam már több mint 20 éve történt.Annak meg nagyon örülök, hogy tizenéves kissrácoknak, úgyanúgy tetszik, ahogy anno nekünk.Számomra ez azt bízonyítja, hogy Lucas valami olyasmit alkotott, ami még számos generációnak fog örömet okozni.Az EP 3 premierjén a Duna Plazaban is láttam szép számmal kissrácokat akiknek furcsa csillogás volt a szemében.Mondtam is a barátomnak(Vele voltam azon az ominózus margitsziget Jedi Visszatér előadáson), hogy emlékszel? 21 éve mi is így álltunk az első Jedi Visszatér vetítés elött.Természetesen amít még sosem fogok elfelejteni, az az idei május 18.-ai nap volt.Mintha csak 1984-ben lett volna.Újra gyermekké váltam.De jó is volt.

 

 

Hát ezt ennyi év távlatából is nagyon jó volt újraolvasni Frenkie. :clap: Beleborzongok, hogy az akkori ikon szereplőkkel most 2 év múlva ismét SW filmet nézünk. Ez valami szenzációs. Fantasztikus lehetett akkor moziban nézni a Jedi Visszatért, és komoly, hogy még a fákon is lógtak emberek :)

Hihetetlen jó film, örök kedvenc, bármikor szívesen újranézem. De hát melyik részt nem? Ettől szép a Star Wars. Megunhatatlan mese!

Mark Hamill, Harrison Ford és Carrie Fisher.. A régi hősök most újra kalandokat keresnek a messzi messzi galaxisban pár éven belül..Elképesztő..

Amikor Frenkie beülsz majd az EPVII-re, talán felcsillannak benned ezek a régi gyermekkori emlékek, amik a Jedi Visszatér értek téged ;) És füli érő mosollyal nézed majd végig a filmet :)

Csak úgy mint mi mindannyian. Legyen így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt ennyi év távlatából is nagyon jó volt újraolvasni Frenkie. :clap: Beleborzongok, hogy az akkori ikon szereplőkkel most 2 év múlva ismét SW filmet nézünk. Ez valami szenzációs. Fantasztikus lehetett akkor moziban nézni a Jedi Visszatért, és komoly, hogy még a fákon is lógtak emberek :)

Hihetetlen jó film, örök kedvenc, bármikor szívesen újranézem. De hát melyik részt nem? Ettől szép a Star Wars. Megunhatatlan mese!

Mark Hamill, Harrison Ford és Carrie Fisher.. A régi hősök most újra kalandokat keresnek a messzi messzi galaxisban pár éven belül..Elképesztő..

Amikor Frenkie beülsz majd az EPVII-re, talán felcsillannak benned ezek a régi gyermekkori emlékek, amik a Jedi Visszatér értek téged ;) És füli érő mosollyal nézed majd végig a filmet :)

Csak úgy mint mi mindannyian. Legyen így.

 

Köszi. Tényleg ez volt akkoriban. Én már a prequel-részekre is úgy ültem be hogy imádtam őket előre. Olyan szerencsésnek érzem magam hogy gyerekkoromtól velem van a Star Wars és mindegyiket moziban láttam először. Reméljük a jövőben is ez lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Nekem ez a rész tetszett legjobban. Nem csak a régi trilógiából, hanem az összes rész közül. A végén Sidious halálát valamint Luke és Vader harcát nagyon jól megcsinálták. Kíváncsi vagyok, hogyan fogják folytatni a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 4 héttel később...
  • 3 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Valaki meg tudná mondani, hogy miért építettek be az Exceutor hídjára egy rádiós kabint az EPVI -ra? :D

Készültek a Lázadók érkezésére. Blama lett volna, ha hívják őket, de nekik nincs erre kész rádiós kabinjuk és Vadernek abba a verembe kellett volna lemennie. :D

 

Megvolt a hatodik, egyben utolsó Star Wars film is. Mind közül ezt volt a legfurcsább az ep7 után megnézni, hiszen most már végig ott lebegett: van még más is, amit el lehet mesélni. Ráadásul, a végső csata nézése közben végig az lebegett előttem, hogy talán ez a nő ott van az egyik B-szárnyúban:

oMshBTJ.jpg

 

Hogy ennek a fickónak az anyja ott lohol a Millennium Falcon nyomában egy Y-szárnyúban a Halálcsillag II. gyomrában:

qiOsrOe.jpg

 

Hogy ez a fickó egyike Han kommandósainak az Endoron:

5IHBNOR.png

 

Ez a nő az egyik A-szárnyú pilótája:

vy2Fqqb.png

 

És, hogy a film végi ünnepség alatt az utolsó két emberke összehozza ezt a srácot:

42DMgJt.jpg

 

Eszembe jutott, hogy bár a Csillagpusztító félelmetes bravúr, valahol a Halálcsillagok csodálatraméltóbb technológiai szörnyetegek, hiszen a semmiből épült fel ez a hatalmas szerkezet, míg a másik tulajdonképpen "csak" egy hatalmas lézerágyú egy bolygóra telepítve.

 

Ami öröm számomra, hogy semmit sem csorbult a film, hiába nem lezárás már. A végén az ünneplés ugyanúgy megérdemelt. Bár a Birodalom még nem pusztult el, halálos sebet kapott, amiből már nem épül fel. Egy év múlva vége, de tulajdonképpen mondhatjuk, hogy már itt befellegzett neki. Hőseink másfél, talán két évtizedre is megnyugodhatnak, már legalábbis ahhoz képest, ahogy eddig éltek. És talán még az Első Rend sem törölt el semmit. A Köztársaság még megvan, nem vesztettek, csak kicsit még odébb van a teljes győzelem. Han és Leia még valószínűleg hosszú évekig éltek boldog, bár a későbbiek alapján viharos kapcsolatban (arra azért kíváncsi vagyok, összeházasodtak-e), Luke is nekiállhat a Jedi Rend visszaállításának. Az más kérdés, hogy végül beköszönt a tragédia, de az még az endori buliban messze van.

És mindezen túl, az ep6 így is lezárása marad egy korszaknak, a Birodaloménak, Palpatine-nak, Anakinnak, és Lucasnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért sajnos így már elég keserű a szájízem az Ep.6 végét illetően. Eddig se gondoltam, hogy az Endor után minden fenékig tejfel, de azt nem hittem, hogy noha csak jó pár évvel később, de végül szinte minden és mindenki pórul jár.

 

Létrejött egy újabb köztársaság, de 30 év múlva lefejezik. Leia politikus lesz, de egy idő után már nem az új demokratikus rendszer fontos alakja, inkább egy félhivatalos katonai szervezet tábornoka, az Erővel nem foglalkozik. Han-nal nem tudom mi lett a karrierje terén, de később ugyanúgy csempészként kényszerül tengetni mindennapjait, látszólag eléggé lecsúszva. Kettejük kapcsolata meg egy ideig biztos nagyon szép volt, ennek eredményeképp jött is a gyermekáldás, de a gyümölcsével már igencsak befürödtek. Luke pedig megpróbálta megfogadni Yoda tanácsát, de csúnya kudarcot vallott és remeteségbe vonult. Így azért a kicsi zöld barátunk halála is jobban fáj, mert a Luke-re kiszabott feladat egyelőre elvégezetlenül maradt. Na de majd Rey. :)

 

Az is fáj, hogy Anakin hősként halt meg, később meg egy igazi ámokfutó gonosztevő neki ajánlgatja a szörnyű tetteit és hozzá fohászkodik, mint a sötét oldal tökéletes manifesztációja. Ezen kívül meg Han említi, akkor is negatív éllel az unokája kapcsán. Elnézegetem itt a három nagy Erőszellemet, milyen megkönnyebbültek, boldogok és bizakodóak voltak az Ep.6 végén. Egyetlen egyszer láttuk őket ilyen harmóniában, anno jediként se volt ez így. Obi és Yoda mentora, Luke még kényszerpályán mozog, meg kellett élni egy újabb Jedi Rend kiirtást. A sötét oldal újra felütötte fejét és hatalomra tör, rohamléptekben. Anakin meg az előbb említettek miatt kesereghet Luke-on, ráadásul a lánya se járt jobban. Az unokája meg egy görény, akinek a család szentsége semmit nem jelent, noha Anakin-nak ez volt az egyetlen pozitívuma, ami valamelyest azért végigkísérte az életén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ezt el lehet mondani az ep1 végén is. Mégis emelkedett, ünnepélyes, pozitív az a vég. De még részben az ep4 végén is, hiszen azután sem volt minden happy aztán.

Persze, csak azok egy-egy trilógia nyitányai voltak, amik nagyobb eseményeket vetítettek elő, míg az Ep.6 egy záróepizód.

 

OFF:

Amúgy ez is érdekes, mert az Ep.7 szakított a nyitórészek bizonyos hagyományaival. Az Ep.1 és Ep.4 is egy önmagában elég kerek alkotás. Nyilván érezhető (főleg az Ep.1-nél), hogy előfutárai komolyabb folytatásoknak, de önmagukban is leírnak egy tradicionális ívet. Megvan a happy end, ünneplés van, az ember összességében pozitív szájízzel áll fel a székből. Lezártnak tűnik egy egység, míg mondjuk az Ep.2 vagy 5 egyértelműen kiált a folytatásért, félbeszakít dolgokat.

Azt hittem, hogy ezt a sequel nyitányánál is tartják, de nem. A nagy hős halála után se fordul minden pozitívra (Rey hiába győz, hisz pl. Finn kómába esik), a sztori meg egyértelműen nyitva marad több téren is, nincs "lekerekítve" a vége. Sokszor beszéltünk már arról, hogy a 7 milyen sokban hasonlít a 4-re, de a lezárás pont totálisan más. Most nincs ünnepély, nincs boldogság, nincs happy end, igazából semmilyen vége nincs. Ott az érzelmi csúcspont, amiben benne hagyják a nézőt. Nem mondom, hogy rosszabb, megvan a maga bája, de egyértelműen más.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 5 hónappal később...

A Jedi visszatér végeztével befejeztem a Star Wars-maratonom - már ami a mozgóképes részét illeti (ezután ugyanis jön a várva várt Thrawn-trilógia :D). 

Mindig is nagyon szerettem ezt az epizódot. Az OT-ből talán ezt a legjobban. Egyszerűen annyira jól lezárja a trilógiát, hogy nem lehet leírni. Az egész részből csak úgy sugárzik a pozitívság, és hogy majd minden jóra fordul. Én emiatt is szeretem jobban az OT zárását, mint a PT-ét. 

Több negatív véleményt is olvastam az ewokokkal kapcsolatban. Engem ők egy cseppet sem zavartak, szerintem feldobták az egész filmet. Jópofák voltak, és C3PO mellé tökéletesek voltak humorfaktornak.

Az Endor bolygó szerintem jó választás volt a végső csata helyszínéhez, én mindig is kedveltem ezt a bolygót. Szeretem az erdős planétákat, ahogyan azt már a korábbi filmek topikjaiban is megjegyeztem már. Illetve tök jó, hogy a film elején még a Tatooine-ra is visszatérhetünk egy kicsit.

A látvány, a karakterek, az űrhajók, a koreográfia, a párbeszédek... mind nagyon jól el lettek találva. Nem igazán tudnék negatívumot felhozni a ROTJ kapcsán. Esetleg Yoda eltűnését a halálakor - ezzel mind a mai napig nem tudok megbékélni, ahogy Ben távozásával sem. Annyira furán hat, és én nem is igazán értem az értelmét. A többi Jedi miért nem tűnik el így? :hmm: (Biztos van rá valami magyarázat; na, majd utánanézek!)

A végére pár észrevételt osztanék meg - hansúlyozom, ezek nem negatívumok, hanem olyan dolgok, amiket nem értettem. Az egyik ilyen, amikor Luke belép Jabba palotájába, és a két disznó útját állja. Erre Luke az Erőt használva elkezdi őket fojtogatni. Ez nekem kicsit abszurdnak hatott Luke-tól. Nem értem, miért nem használt valami elmetrükköt? Talán még nem volt annyira jártas, tapasztalt, hogy elmetrükköt használjon? Csak erre tudok gondolni, mert valahogy ez nem volt olyan "luke-os" megmozdulás. 

Van még két dolog, ezek inkább a film elkészítésével kapcsolatosak. Amikor Vader végez Sidiousszal, Luke elcipeli őt, majd leveszi a sisakját, hogy az apja láthassa őt még a saját szemével. Én nem emlékszem olyanra, hogy Luke elcipelte volna a helyszínről Vadert - úgy rémlik, hogy ott a helyszínen (ahol Sidious le lett hajítva) kapta le róla a sisakot. A másik meg mikor Leia elmondja Hannak, hogy Luke valójában a testvére. Bennem totál úgy maradt meg ez a jelenet, hogy egy hajón ülnek, nem pedig az Endoron egy farönk mögött. Az tuti, hogy a felújított változatot tekintettem meg, mivel a végén Hayden Christensen jelent meg szellemként - vagy rosszul emlékszem az említett vaderes meg leiás-hanos jelenetekre, vagy pedig többször, több helyszínen forgatták le ezeket a jeleneteket, s az eredeti változatba az egyiket, a felújítottba meg a másikat tették (a "rosszul emlékszem" verziót valószínűbbnek tartom :D).

 

10/10, most pedig jöhet végre a Thrawn-trilógia! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Lényeg, hogy az OT minden szempontból eredendően tökéletes. Ez is ezt példázza, és még CGI sincs benne. :D 

Ráadásul a Sarlacc-i csata tele van hibával és nemtörődömséggel. Volt egy jó cikk erről egy magyar oldalon még az őskorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy általában a Jedi visszatér van tele a legtöbb nemtörödömséggel. Például több snittet egyszerüen átemeltek a korábbi filmekből. Luke amikor a Dagobah felé veszi az irányt és látjuk az X-wingjét bedölni, az egy az egyben a Birodalom visszavágból van. Amikor pedig a II. Halálcsillag tüzel akkor az irányitótermes jelenetnél néhány snitt az ep.4-ből van az első Halálcsillag tüzeléséből. És akkor ott van még a trilógia legrosszabb festett háttere vagy az amikor Jabba bárkájának robbanása előtt kiemelik 3-PO-t és R2-t a homokból és egyértelmű hogy nincsenek is homokban, csak az előtérbe tettek homokot.

Egyébként szuper film :D

  • Meglepő 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Úgy általában a Jedi visszatér van tele a legtöbb nemtörödömséggel. Például több snittet egyszerüen átemeltek a korábbi filmekből. Luke amikor a Dagobah felé veszi az irányt és látjuk az X-wingjét bedölni, az egy az egyben a Birodalom visszavágból van. Amikor pedig a II. Halálcsillag tüzel akkor az irányitótermes jelenetnél néhány snitt az ep.4-ből van az első Halálcsillag tüzeléséből. És akkor ott van még a trilógia legrosszabb festett háttere vagy az amikor Jabba bárkájának robbanása előtt kiemelik 3-PO-t és R2-t a homokból és egyértelmű hogy nincsenek is homokban, csak az előtérbe tettek homokot.

Vagy, hogy nem egy helyen egyik jelenetről a másikra negatívban jelennek meg a jelenetek (a hangárban Lando beszédénél hol a jobb, hol a bal oldalon van a pisztoly és a rang, de Boba Fett is hol bal, hol jobb kezes, és az antennája is vándorol a sisak egyik oldaláról a másikra). Vagy, hogy a fénykard-párbaj nagy részében ugyanazt az egy mozdulatot ismétlik a szereplők (még hogy az ep4 párbaja a legrosszabbul koreografált :D ). Vagy, hogy minden birodalmi tisztnek ugyanaz a rangjelzése. Kicsit olyan, mintha Lucas baromi gyorsan le akarta volna már tudni ezt a részt. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rengeteg festményről ne feledkezzünk meg. Szinte minden nagy totál festmény. Lando amikor lóg a siklón a Sarlacc harc közepette, egy pillanatra lehet látni. Na, az is festmény.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A maratonomban az OT végére értem. Őszintén szólva, így a Solo, Rebels, RO után nézve kicsit csalódást nyújtó, legfőképp ez a rész. :(

 

Han kiszabadítása igencsak esetleges, ha a tervet tekintjük. Ezen kívül a Taooine-on jócskán vannak kifejezetten kínos jelenetek, amik közben kellemetlenül éreztem magam. A többi részben is előfordul sajnos 1-1 ilyen, de itt túl koncentrált. Nyilván Boba halála mindennek a legalja, annál Jar Jar legrosszabb jelenete is fényévekkel igényesebb. Felüdülés volt otthagyni a sivatagbolygót, legalább annyira, mint Hannak.

A nagy finálé előtti ewokos ismerkedős móka kb. annyira hiányzott a filmbe, mint Jar Jar bohóckodás a naboo-i csatában. Ezt követően (a csatában és az ünneplésnél) nekem már nem volt gondom a kis szőrmókokkal, de az előkészítés nem tetszett. Főképp, hogy nem értettem miért is akarják megsütni Hanékat. Ha egyszer Leia-val már összehaverkodtak, 3PO-t meg istenségnek nézték, akinek a tiszteletére ráadásul az egész lakoma szólt volna, akkor ha ők nem akartak a barátaikból lakmározni, minek erőltették az ewokok.

 

A végjátékban Sidious elbizakodott ostobasága viszi a prímet, hülyeséget hülyeségre halmoz. Igencsak elérte a szenilitás az öreget. Mindenesetre itt már sínre kerül a film, az endori csata remek, Luke és Vader jelenetei szintén, ahogyan a tróntermi történések is. Végül jöhet a megérdemelt ünneplés, amiről immáron tudjuk, hogy messze nem egy olyan jó világba vezet, az egyensúly nem tart majd sokáig.

Nyilván sok ikonikus jelenet van a filmben, ami a mai napig parádésan működik. Dagobah, illetve az endori csata (minden színtéren) nagyon jó, valamint a levezetés a temetéssel és ünnepléssel. A többi rész viszont már inog.

 

Nem tudom, Vader vajon tudta, hogy Leia az az ominózus testvér? Illetve milyen jelenetek futhattak át Han fejében, amikor megtudta, hogy Leia és Luke testvérek... :D Lando meg tartozik egy magyarázattal a Falcon tányérja miatt. :)

Az Endor most végül is bolygó vagy hold? Ez kicsit furán volt a filmben. Azt olvastam, hogy elvileg az Endor a bolygó (egy gázóriás), aminek van egy erdős holdja, amit szintén sokszor hívnak Endornak. Mindenesetre a lázadók hülyeséget mondanak, amikor a bolygón emlegetik a pajzs energiaforrását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nem tudom, Vader vajon tudta, hogy Leia az az ominózus testvér?

Ez igencsak valószínű, hiszen azok az utolsó szavai, hogy "Tell your sister you were right." Aligha tippelne nemet csak úgy találomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát tippelnie se kellett mert már előtte rájött hogy Luke-nak lánytesója van. Én se tudom hogy leesett-e neki hogy Leia az a tesó.

 

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az Endor most végül is bolygó vagy hold? Ez kicsit furán volt a filmben. Azt olvastam, hogy elvileg az Endor a bolygó (egy gázóriás), aminek van egy erdős holdja, amit szintén sokszor hívnak Endornak. Mindenesetre a lázadók hülyeséget mondanak, amikor a bolygón emlegetik a pajzs energiaforrását.

 

Úgy tudom az Endor hold (alias az Endor erdőholdja) az Endor rendszerben levő Endor nevű gázbolygó egyik holdja. A kilencből. Plusz az Endor bolygónak két napja is van. Az egyik az Endor I a másik meg az Endor II.

Amúgy az angol szöveg szerint senki se emlegeti a bolygón a pajzs energiaforrását. Mindig a holdon emlegetik a generátort. A szinkronos verzióra nem emlékszem.

 

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader tuti, hogy tudta, hogy Leia az, hiszen az infót Luke fejéből olvasta ki. Nem hiszem, hogy Luke szimplán "noname sister" gondolattal hivatkozott fejben Leiára. :) 

 

Az Endor hold, és az Endor nevű bolygó körül kering, méghozzá az Endor-rendszerben. Az meg legalább ilyen biztos, hogy a pajzsgenerátornak otthont adó holdra a Lázadók, de még a birodalmiak sem hivatkoznak bolygóként, kivéve a magyar szinkronban, de aki úgy nézi, meg is érdemli a tévedést. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vader tuti, hogy tudta, hogy Leia az, hiszen az infót Luke fejéből olvasta ki. Nem hiszem, hogy Luke szimplán "noname sister" gondolattal hivatkozott fejben Leiára. :) 

 

Mondjuk olyasmit is gondolhatott hogy "Jaj úgy féltem a hugit.". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Rog írta:

Úgy tudom az Endor hold (alias az Endor erdőholdja) az Endor rendszerben levő Endor nevű gázbolygó egyik holdja. A kilencből. Plusz az Endor bolygónak két napja is van. Az egyik az Endor I a másik meg az Endor II.

 

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az Endor hold, és az Endor nevű bolygó körül kering, méghozzá az Endor-rendszerben.

 

Csak a változatosság kedvéért :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Yoda József írta:

Csak a változatosság kedvéért :P 

Az biztos, hogy Lucas nem törte darabokra magát a névadáskor. Ha még lenne a holdon egy Endor nevű város is, maga lenne a tökély. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.