Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Nekem Rey témája és az ellenállók indulója lett nagy favoritom. Plusz a lépkedő Jedis és a Kylo mjúzikot is ki tudom még emelni. Ezt a négyet tudom a legkönnyebben felidézni. A többi új zenét is bírom de azok egyelőre nem hagytak bennem mélyebb nyomot.

Én is remélem hogy a jó öreg Jani apó Maestronak a nyolcadik és a kilencedik rész zenei anyagának a megkomponálására is lesz alkalma.

 

 

Közben utánahallgattam hogy melyik TFA-s zenerészletről állította a Variety hogy bekerült az ABC-s szpotba. Azt a szösszenetet bezony a lépkedő Jedisből szedték. Mintha már előre utalni akartak volna arra hogy Rey-ből Jedi lészen.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos mindenki John Williamset hibáztatja, hogy nincsennek fülbemászó dallamok (de igenis vannak), meg akkora slágerek mint bármikor eddig egy SW filmben. Úgy őszintén mihez írjon emlékezetes zenét? Vannak ebben a filmben Rey-en kívül (akinek legalább látjuk amindennapi küzdelmét azon a szeméttelep bolygón, és felvillanak a multjából nem éppen kellemes emlékek) úgy ahogy kidolgozott karakterek, vagy Han halálán és Luke szinrelépésén kívül emlékezetes, érzelmek kiváltására alkalmas pillanatok amihez lehetett volna jó zenét írni? Hol vannak mély emberi érzéseket (ne adj isten egy katarzis se ártana) kiváltó események. Jó példa a erre az Alderaan és a Hosnian Prime elpusztításának jelenetei. Peter Cushing és Carrie Fisher játéka olyan mélységet adott az Alderaan elpusztitásának jelenetéhez, valamint Lucasi instrukciók is segítették abban Williamset, hogy a jelenetnek mi lesz a tétje, ezért nem volt nehéz hozzá emlékezetes zenét írni. Ezzel szemben a Hosnian Prime elpusztításának jelenete azzal együtt is teljesen súlytalan lett , hogy láttuk az áldozatok kétségbeesett tekintetét. Rengeteg embernek sokadszori nézésre, meg forum olvasgatások, meg képeskönyvek nézegetése után esett le hogy az Új Köztársaságnak annyi. Őszintén ilyen felületesen kidolgozott jelenetek esetében hogy várunk el valami frenetikus zenét? Az az igazság hogy a karakterek (Rey és az öregek kivételével) súlytalanok, kidolgozatlanok, ezen felül nem ártott volna még egy két Max Von Sydow féle nagyágyút a filmben szerepeltetni (nem 2 perc erejéig), valamint a rendes 3 évnyi filmkészítési idő helyett nem 2 vagy 2,5 fél év alatt összecsapni a filmet, a rendező által rendesen instruálni a zeneszerzőt, valamint a filmbe valami információt közzétenni, nem pedig könyvtárnyi irodalmat megvetetni és elolvastatni, valamint még 2 filmnyi várakoztatás után végre elmagyarázni, megmagyarázni, hogy ki kicsoda és mik a motivációi.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem voltak katartikus pillanatok:

 

- Millenium Falcon első felbukkanása (Falcon zene)

- Han halála (a döntő pillanatban némaság, de illik a jelenetbe szerintem)

- Kard Reyhez húzása (Erő téma tökéletes felhasználása)

- Starkiller bázis szétrobbanása (ez talán kaphatott volna valóban egyedibb és erősebb dallamot, de nem ez volt a főszál)

- Luke megjelenése a vásznon

 

Lehet volt még, de most hirtelen ennyi jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt még jócskán. Mi van pécsi? Felidegeltek? :)

 

Általában ha egy film mindenki számára kultusz státuszba kerül mint például az OT összes része, vagy az átlag mozinéző szemében szinplán csak jó státuszú mint az PT 3 része, akkor elkerülhetetlen hogy a zenéje is minimum az alá a megítélés alá essen. Legalábbis én eddig így tapasztatam. Jó filmhez jó zene, kult filmhez kult zene kerekedik minimum, a rajongók és a filmbarátok szemében. Olyat még nem láttam, mint ami a fórumon körvonalazódik, hogy Az ébredő erő mint film kiválló, meg star wars-os meg minden, de a zene az nem jó, nem sw-os, meg jellegtelen. Ezen az ellentmondáson el kéne gondolkodni. Lehet hogy nem a zene nem star wars-os, hanem.........ezt inkább le sem írom, mert megkapom a magamét. A másik hogy igen szánalmas reklámstartégia, hogy vedd meg a drága pénzen az összes megjelent forrásnak szánt háttéranyagot, szánalmasan szarul megírt regényeket, amelyekről süt hogy a nagy paranoia közepette a szerzőket is hagyták a sötétben tapogatózni, franckarika információkból kellet eredetregényeket kanyarítaniuk. Egyszerüen (és érthető modon) a Disney garantálni akarja, hogy a sok isten barma legalább még két alkalommal vegye meg a jegyet az VIII és a IX rész premierjére. De kellene azért hogy valami motiváljon. Persze, persze meg fogom nézni, de ez az Ébredő erő és az ugyanolyan hiányos semmitmondó háttér irodalom nem tölti ki egyenlőre a bennem és másokban is jogosan tátongó űrt és ezért nem John Williams hanyag munkája, hanem a Disney a felelős.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a legfőbb bajom, hogy az eddigi filmek mindig kitermeltek minimum 2-3 olyan gigantikus témát, ami már elsőre is totál a hatása alá vont és a film után is simán megmaradt. A PT-ra ez hatványozottan igaz, az OT esetében nekem kicsit visszaesett ezek száma, de ott is tagadhatatlanul jelen volt.

Gyakorlatilag úgy összenőttek a zenei motívumok 1-1 jelenettel, hogy oda-vissza felvázolták egymást. Ha eszembe jut a jelenet, akkor a zenével együtt jut eszembe, ha hallom a zenét, akkor újra átélem a jelenetet. Na ezeket a 7-nél nem éreztem, az Erőtéma volt a leginkább ilyen, de az gyakorlatilag korábbi.

 

Utólag belehallgattam a soundtrack-be és úgy érzem, hogy jó, de nem zseniális. A 6 filmnél azt gondolom, hogy Williams zenéje nélkül sokkal kevesebb lenne és ez mindre egyenként is igaz, nem csak azért van ez, mert 6 filmnyi anyagból könnyebb válogatni. A 7-nél meg úgy vagyok vele, hogy a zene nem sokat dobott az egészen, nem sodort el, nem emelte egy másik dimenzióba a jeleneteket.

Azt egyébként én se hinném, hogy a 7 összességében ne tartalmazott volna elég erős alapanyagokat ehhez. Sőt, egy másik topikban írtam is, hogy nekem annyiból az Ep.5-re hajaz, hogy több olyan jelenet is volt benne, amiből alighanem klasszikus lesz és libabőrős lehet tőle az ember. Donát listáját leginkább Rey kihallgatásával vagy az elmetrükkel egészíteném ki, de a Starkiller tüzelése, Han és Leia találkozása vagy Hux beszéde is ilyen. Ennél több epic jelenet talán csak az Ep.3-ban van, szerintem legalábbis. Szóval nem gondolnám, hogy emiatt lett olyan visszafogott a zene, amilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában ha egy film mindenki számára kultusz státuszba kerül mint például az OT összes része, vagy az átlag mozinéző szemében szinplán csak jó státuszú mint az PT 3 része, akkor elkerülhetetlen hogy a zenéje is minimum az alá a megítélés alá essen. Legalábbis én eddig így tapasztatam. Jó filmhez jó zene, kult filmhez kult zene kerekedik minimum, a rajongók és a filmbarátok szemében. Olyat még nem láttam, mint ami a fórumon körvonalazódik, hogy Az ébredő erő mint film kiválló, meg star wars-os meg minden, de a zene az nem jó, nem sw-os, meg jellegtelen. Ezen az ellentmondáson el kéne gondolkodni. Lehet hogy nem a zene nem star wars-os, hanem.........ezt inkább le sem írom, mert megkapom a magamét. A másik hogy igen szánalmas reklámstartégia, hogy vedd meg a drága pénzen az összes megjelent forrásnak szánt háttéranyagot, szánalmasan szarul megírt regényeket, amelyekről süt hogy a nagy paranoia közepette a szerzőket is hagyták a sötétben tapogatózni, franckarika információkból kellet eredetregényeket kanyarítaniuk. Egyszerüen (és érthető modon) a Disney garantálni akarja, hogy a sok isten barma legalább még két alkalommal vegye meg a jegyet az VIII és a IX rész premierjére. De kellene azért hogy valami motiváljon. Persze, persze meg fogom nézni, de ez az Ébredő erő és az ugyanolyan hiányos semmitmondó háttér irodalom nem tölti ki egyenlőre a bennem és másokban is jogosan tátongó űrt és ezért nem John Williams hanyag munkája, hanem a Disney a felelős.

Azért kérdeztem mert a bemutató után lelkendeztél, hogy ez mekkora film most meg már nem jó. Fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kérdeztem mert a bemutató után lelkendeztél, hogy ez mekkora film most meg már nem jó. Fura.

 

Egyébként abbahagyom ezt a az állandó károgást, mert az EP III óta a legnagyobb filmélményem az Ébredő erő, ez nem vitás. Ennek köszönhetően a felfokozottak voltak a várakozásaim, éa bemutató után annál jobban dühitett hogy a kérdéseimmel hoppon maradtam.

Ez egy kiválló Star Wars film.......................lessz, a VIII és a IX epizód bemutatása után, amikor megmagyaráznak minden, remélem. Végül is nem tudom mit nyavajgok 1980-ban amikor az Új reményt láttam még ennyi információm sem volt mint most, de valahogy elfogadtam mert gyerek voltam leginkább a látvány fogott meg. Hiába na megvénültem, már csak a látvány nem elég (főleg úgy hogy az előzetesekben, meg a tv spottokban előttek minden látványos részt), szeretnék a miértekre is választ kapni, nem csak a hogyanra. Már várom a regényváltozatot hátha abban megválaszolnak egy két dolgot, nem véletlen hogy csúsztatják, mert (röhely hogy ilyet le kell írnom, a bemutató után egy héttel) spoilerveszélyes.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem maradt több kérdés, mont az Új remény után. Ebben is hasonlítanak. :P

 

Pécsi: filmélménynek jó példa az ep 3, de az a film egy rakás válasz ergo záródarab, ez meg egy rakás kérdés, mert nyitódarab.

 

(és on: akkor is qrva jó a zene! :rock: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így többször meghallgatva Rey témáját és a Jedi lépéseit, ezekben egyre jobban érzem a potenciált, hogy a filmből dominánsan megmaradjanak az örökkévalóságnak és felérjenek a többi klasszikushoz. Mondjuk nekem néhol mintha kicsit Harry Potter beütése lenne, de tagadhatatlanul zseniális zenék. Kár, hogy ilyenből nem volt több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így többször meghallgatva Rey témáját és a Jedi lépéseit, ezekben egyre jobban érzem a potenciált, hogy a filmből dominánsan megmaradjanak az örökkévalóságnak és felérjenek a többi klasszikushoz. Mondjuk nekem néhol mintha kicsit Harry Potter beütése lenne, de tagadhatatlanul zseniális zenék. Kár, hogy ilyenből nem volt több.

Good... Goooood! :peace::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így többször meghallgatva Rey témáját és a Jedi lépéseit, ezekben egyre jobban érzem a potenciált, hogy a filmből dominánsan megmaradjanak az örökkévalóságnak és felérjenek a többi klasszikushoz. Mondjuk nekem néhol mintha kicsit Harry Potter beütése lenne, de tagadhatatlanul zseniális zenék. Kár, hogy ilyenből nem volt több.

Helyes. Kellett egy kis idő ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyes. Kellett egy kis idő ugye?

Továbbra is úgy érzem, hogy a 7 score-ja visszafogottabbra sikerült, mint a korábbiak. Többször végighallgatva már voltak kiemelkedőbb darabok, az előbb említettek kiváltképp. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy e film zenéi akkora világmegrengető sikert fognak aratni, mint a többiből jó pár. Nekem a filmet nézve (és együtt hallgatva a zenét) adódik igazán hiányérzetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is úgy érzem, hogy a 7 score-ja visszafogottabbra sikerült, mint a korábbiak. Többször végighallgatva már voltak kiemelkedőbb darabok, az előbb említettek kiváltképp. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy e film zenéi akkora világmegrengető sikert fognak aratni, mint a többiből jó pár. Nekem a filmet nézve (és együtt hallgatva a zenét) adódik igazán hiányérzetem.

Nem kell világrengetés. elég a két "sláger" -amit magad is megneveztél-, amiről csak ez a rész jut az eszünkbe.

Ez megvan, én többet nem vártam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is úgy érzem, hogy a 7 score-ja visszafogottabbra sikerült, mint a korábbiak. Többször végighallgatva már voltak kiemelkedőbb darabok, az előbb említettek kiváltképp. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy e film zenéi akkora világmegrengető sikert fognak aratni, mint a többiből jó pár. Nekem a filmet nézve (és együtt hallgatva a zenét) adódik igazán hiányérzetem.

Még mindig csak egy megtekintésnél jársz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell világrengetés. elég a két "sláger" -amit magad is megneveztél-, amiről csak ez a rész jut az eszünkbe.

Ez megvan, én többet nem vártam!

Ennél én azért többet vártam, eddig Williams papa mindig többet adott, SW fronton legalábbis mindenképp. :)

 

Még mindig csak egy megtekintésnél jársz?

A teljes filmet eddig kétszer néztem végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap Wilde kollégával megnéztem harmadszor is a filmet. (Még további 2 mozis megtekintés kinéz, ha tartani akarom a Sith-ek bosszúja ötszörös megtekintését) :)

 

Még mindig nagyon jó volt a film, sőt, talán kijelenthető, hogy minden megtekintéssel egyre jobb. Most kifejezetten figyeltem a zenére és talán annyira erős motívumok, témák és dallamok mint a korábbi részekben (főleg PT) nincsenek, de vannak bizony hasonlóan erős dalalmok itt is. A két korábbi kedvenc mellé (Rey's Theme és a The Jedi Steps and Finale) simán feljött Kylo Ren témája és a March of the Resistance!!! Nagyon figyelemreméltóak!!! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a film legjobb zenéje a March of the Resistance. Egyébként csak nekem tűnt fel, hogy mennyire hasonlít az Indiana Jones és az utolsó keresztrslovag-ból a nácik témájára? Majd belinkelem, de most mobilról vagyok és a zene hallgatása közben uggrott be a párhuzam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A March of the Resistance nekem is az egyik kedvencem. Eleinte nekem is egy kissé "birodalmi" íze volt a pattogós ritmusa miatt, és ezt egy kissé furcsának találtam, hiszen az Ellenállás kevésbé az a fegyelmezett társaság, mint amit ez a zene sugall, különösen a Birodalommal, vagy az Első Renddel összehasonlítva. De mivel a filmben nagyon jól szól, amikor megjelennek az X-szárnyúak, már egyáltalán nem zavar. :)

 

A másik nagy kedvencem Rey témája, akárhányszor csak megszólal. Gyönyörű dallam, és illik Rey karakteréhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.