Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Off

 

Nem tudom, de azóta kiderült már, hogy a regény teljesen kánon-e? Mindenesetre nekem furcsa lenne, ha nem lenne kánon a filmregény, miközben a többi nem filmes regény kánon.

Valahogy úgy kánon mint a prequelek regényváltozatai. Azok is hűen követték hellyel-közel a filmeket és hivatalosan nagyrészt kánonnak számitanak, de a regények és a filmek -a készülésük módja miatt- ettől még nem teljesen fedik egymást. Most ne is az ellentmondásokat nézzük, csak magukat a párbeszédeket: többször előfordul hogy ha kis változásokkal is de bizonyos párbeszédek másképp mennek le a filmben és másképp a regényben. Akkor hogy lehetne utóbbi 100 százalék kánon?

 

Nyilván az a cél, hogy minden megjelenő kiadvány kánon legyen, de ez egy regényadaptációnál ami előbb elkészül mint a film amit adaptál, kivitelezhetetlen. Nyilván törekednek rá amennyire lehet, hogy átfedjék egymást de ez egy nagyon speciális eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, ezt írja az útmutató: Kylo Ren szokatlan fénykardja egy ősi modell évezredekkel ezelőttről, a Malachor pusztulása körüli időkből. A keresztvas pengék, vagy más néven szuronytüskék a főpenge mellékágai. Minden energia egy törött kiberkistályból származik, ez az oka a fogazott, instabil kinézetének.

 

Ez alapján Kylo nagyon is tudta, mit csinál.

Köszi az infókat. ;) Mondjuk ez nincs komolyabb ellentmondásban azzal, amit írtam. Ez alapján csak megerősíteni tudom, hogy Kylo fénykardja valószínűleg nem a hozzá nem értése miatt lett ilyen. Persze ettől még nem zárható ki, hogy nem volt akkora spíler, de a kard aligha bizonyíték erre. Meg akkor nem instabil a kristály, hanem törött, ahogyan Kylo személyisége is az tulajdonképpen.

Bezzeg az Ep.8-ban, ott már sokkal határozottabb és stabilabb lehet Kylo karaktere. Ha tényleg lezúzta Rey a fénykardját, akkor csinálhat másikat. Lehet az már nem lesz ilyen "recés", de remélem azért egyedi lesz valamilyen formában. Csak ne essenek át a ló túloldalára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat. ;) Mondjuk ez nincs komolyabb ellentmondásban azzal, amit írtam. Ez alapján csak megerősíteni tudom, hogy Kylo fénykardja valószínűleg nem a hozzá nem értése miatt lett ilyen. Persze ettől még nem zárható ki, hogy nem volt akkora spíler, de a kard aligha bizonyíték erre. Meg akkor nem instabil a kristály, hanem törött, ahogyan Kylo személyisége is az tulajdonképpen.

Bezzeg az Ep.8-ban, ott már sokkal határozottabb és stabilabb lehet Kylo karaktere. Ha tényleg lezúzta Rey a fénykardját, akkor csinálhat másikat. Lehet az már nem lesz ilyen "recés", de remélem azért egyedi lesz valamilyen formában. Csak ne essenek át a ló túloldalára. :)

A védelmedben írtam, mint hivatalos info. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie írása ébresztett bennem pár gondolatot Kylo -val kapcsolatban. Már mástól is hallottam, olvastam, hogy egy hisztis tejfeles szájú. Én abszolút nem így látom. Eleve 30 év körüli. Ráadásul amíg le nem veszi a sisakját addig olyan brutális erő sugárzik minden jelenetéből ahol feltűnik, hogy iszonyat! Mindig beleborzongok pl. a film lejébe amikor feltűnik, vagy Poe vallatásába. Miután leveszi a sisakot érdekes kettősség alakul ki, megismerhetjük a vívódó Ren -t, aki egy összetett személyiség. Ennek csúcsa a hidas jelenet aminek igazi hatását majd a nyolcadik részben tapasztalhatjuk meg. És itt van még a +1 dolog, hogy az Első Rend egyik vezetője. Egy hisztis kölyökből nem lesz ilyen magas beosztású vezér.

 

Szóval szerintem Kylo egy nagyon erős Erőhasználó. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe-t odavezetik elé és az meg hülyéskedik vele. Nem veszi komolyan. Erre semmi büntetés. Itt már kiderül azért hogy Vadernél gyengébb, nem olyan gonosz...

 

Érdekes megközelítés, szerintem meg pont az előtt egy perccel vágja ketté Lor San Tekkát, és utána egy perccel írtja ki a falut, ami nem éppen lágy szívre vall. Viszont véleményem szerint sem ezek, sem a jelenet Poeval nem feltétlen a gyengeség / gonoszság / vagy egyebek fokmérője, sokkal inkább egyfajta attitűd.

 

Itt látszik igazán hogy mennyire két különböző karakter Vader és Kylo.

 

Kylo megszállott, neki csak az számít ami közelebb viszi a céljaihoz (jelen esetben a térkép), az embereket leszarja, nem érdekli hogy trollkodik vele Poe, nem érdekli mit gondolnak róla (hülyének nézik-e) a stormtrooperek mikor dühében tör-zúz, nem érdekli mit mond Hux, ő nem vonul mint Vader, hanem kicsit döntött tartással, furcsa léptekkel, előreszegett fejjel megy mintha törné maga előtt az utat. Ezzel szemben Vader kitölti maga körül a teret, már a tartásával, karmozdulataival, intéseivel is látványosan gesztikulál. Vader számára fontos hogy tiszteljék, megkérdőjelezhetetlennek tartsák, már egy hitetlen szó miatt fojtogatni kezdi a saját tábornokát, a hibákért látványosan, másokat megfélemlítve büntet ("nem haragszom önre Needa kapitány"). Vader egy nagyon büszke ember, ha emlékeztek Anakinként sem viseli az alá-fölé rendeltségi viszonyt a saját jedi mesterével. Kyloval ellentétben ő folyamatos interakcióban van a környezetével, akár egy festő az ecsettel úgy komponálja a képet maga körül, miközben játszik a teljes palettával. Kylo csak egy színt keres, és nem festeni akar vele, hanem, hmmm... nem is tudom, megmártózni benne.

 

Ez két teljesen különböző attitűd. Lehet azt mondani hogy Vader ezerszer coolabb, de bizonyos szempontból statikusabb, Kylo pont attól lehet veszélyesebb és érdekesebb, hogy kiszámíthatatlanabb (kb. mint egy őrült). A billegése a két oldal között sokkal több dinamikát, kudarcot, vívódást és érzelmet adhat (ha a készítők is úgy akarják) mint ha csak egy "szimpla" főgonoszt tettek volna be, aki mindenkit alanyi jogon lenyom.

 

Más kérdés, hogy a fanatikus rajongóknak kell-e egy tökéletlen gonosz, mert pont emiatt utálták Anakin-t is, amivel szerintük Lucas tönkretette a félisteni státuszban tartott Vader mítoszát (dehogy tette, pont emiatt lett Anakinból Vader). Viszont ha követjük ezt az analógiát emiatt lehet Kyloból is még akármi.

 

o7

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes megközelítés, szerintem meg pont az előtt egy perccel vágja ketté Lor San Tekkát, és utána egy perccel írtja ki a falut, ami nem éppen lágy szívre vall. Viszont véleményem szerint sem ezek, sem a jelenet Poeval nem feltétlen a gyengeség / gonoszság / vagy egyebek fokmérője, sokkal inkább egyfajta attitűd.

Ezzel és a többivel nagyon-nagyon egyetértve még hozzátenném, hogy ha Kylo levágta volna Poe-t, épp csak az nem derül ki, hová lett az a cucc, amiért jöttek. Szóval szerintem Vader sem vágta volna le. A gonoszságot nem érdemes keverni az ostobasággal. Amúgy, Leia nyitásból visszapofázik Vadernek, mégis, az ep7-ben is él még. Szóval távolról sem igaz, hogy Vader azért olyan eszement volt, hogy egy rossz szó után halálba küldte a szószólót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel és a többivel nagyon-nagyon egyetértve még hozzátenném, hogy ha Kylo levágta volna Poe-t, épp csak az nem derül ki, hová lett az a cucc, amiért jöttek...

 

Így van, én is így gondolom, ezért is írtam, hogy Kylonak csak az számít ami közelebb viszi a céljaihoz. Teljesen más személyiség mint Vader volt.

 

Vegyük például mikor Maz Kanata kastélyát szétlövi az Első Rend és erre jön az Ellenálás. Ahelyett hogy leállnának velük harcolni Kylo visszavonulót fúj mert tudja hogy ott van Rey fejében a térkép, ergo minden mást leszar és kvázi elmenekül a bolygóról. Vader / Anakin mikor futott volna el bárki elől? Pont az lett a veszte Obi Wannal szemben a Mustafaron, hogy lehetetlen helyzetből is megpróbált győzni.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most az ötlött fel egy új megtekintés után, azért nem öldököl össze vissza akár saját embert akár nem, mert nem rendelkezik akkora ranggal/hatalommal az Első Renden belül, mint Vader a Birodalomban és ha valakit megölne azért rendesen el lenne számoltatva, Lor San Tekkát lehet azért vágja le, mert külön parancsa is volt rá. Ebből következik a tombolás és műszerfalvagdosás, mert a feszkót valahol le kell vezetni. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira azért nem állhat alacsonyan a ranglétrán, mert simán ugráltathatta Huxot, aki láthatóan az egész ciriburi katonai feje. Az egész film azt sugallja, hogy Kylo rangban Snoke és Hux között áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes megközelítés, szerintem meg pont az előtt egy perccel vágja ketté Lor San Tekkát, és utána egy perccel írtja ki a falut, ami nem éppen lágy szívre vall. Viszont véleményem szerint sem ezek, sem a jelenet Poeval nem feltétlen a gyengeség / gonoszság / vagy egyebek fokmérője, sokkal inkább egyfajta attitűd.

 

Itt látszik igazán hogy mennyire két különböző karakter Vader és Kylo.

 

Kylo megszállott, neki csak az számít ami közelebb viszi a céljaihoz (jelen esetben a térkép), az embereket leszarja, nem érdekli hogy trollkodik vele Poe, nem érdekli mit gondolnak róla (hülyének nézik-e) a stormtrooperek mikor dühében tör-zúz, nem érdekli mit mond Hux, ő nem vonul mint Vader, hanem kicsit döntött tartással, furcsa léptekkel, előreszegett fejjel megy mintha törné maga előtt az utat. Ezzel szemben Vader kitölti maga körül a teret, már a tartásával, karmozdulataival, intéseivel is látványosan gesztikulál. Vader számára fontos hogy tiszteljék, megkérdőjelezhetetlennek tartsák, már egy hitetlen szó miatt fojtogatni kezdi a saját tábornokát, a hibákért látványosan, másokat megfélemlítve büntet ("nem haragszom önre Needa kapitány"). Vader egy nagyon büszke ember, ha emlékeztek Anakinként sem viseli az alá-fölé rendeltségi viszonyt a saját jedi mesterével. Kyloval ellentétben ő folyamatos interakcióban van a környezetével, akár egy festő az ecsettel úgy komponálja a képet maga körül, miközben játszik a teljes palettával. Kylo csak egy színt keres, és nem festeni akar vele, hanem, hmmm... nem is tudom, megmártózni benne.

 

Ez két teljesen különböző attitűd. Lehet azt mondani hogy Vader ezerszer coolabb, de bizonyos szempontból statikusabb, Kylo pont attól lehet veszélyesebb és érdekesebb, hogy kiszámíthatatlanabb (kb. mint egy őrült). A billegése a két oldal között sokkal több dinamikát, kudarcot, vívódást és érzelmet adhat (ha a készítők is úgy akarják) mint ha csak egy "szimpla" főgonoszt tettek volna be, aki mindenkit alanyi jogon lenyom.

 

Más kérdés, hogy a fanatikus rajongóknak kell-e egy tökéletlen gonosz, mert pont emiatt utálták Anakin-t is, amivel szerintük Lucas tönkretette a félisteni státuszban tartott Vader mítoszát (dehogy tette, pont emiatt lett Anakinból Vader). Viszont ha követjük ezt az analógiát emiatt lehet Kyloból is még akármi.

 

o7

 

 

Egyetértek. Pontosan arról van szó amit írsz. Kylo az sw-ben egy újfajta gonoszt testesít meg. Egy pszichopata idiótát. Aki kiszámíthatatlan, nem normális. Amit írtam az inkább az hogy új jelenség az sw-gonoszok palettáján. Ha belegondolunk egy hajó személyzetébe akkor Kyloval jobban járnak mint Vaderrel. Vader fogta és a legkisebb hiba okán ölt. Kylo nem ez. Bele van örülve abba hogy nem lehet olyan mint Vader és csak az érdekli hogy a Luke Skywalker utáni hajsza sikerrel járjon. Persze kinyírta a falut, de ártatlanok ölése a gyengeség jele szerintem. Poe-t meg mikor megvolt az info hogy egy BB8 egységben van a térképrészlet simán ki kellett volna nyírnia. Hisz az info megvolt. Nem ölte meg. De ha megnézed az egész filmben a foglyok a bolondját járatták vele. Ha én ott rohamosztagos parancsnok vagyok kiröhögöm. Egyszerűen nincs mögötte semmi amitől féljek. Elszökik az Ellenállás legjobb pilótája úgyhogy egy rohamosztagos segít neki. Nem tudja elkapni se a droidot,se a rohamosztagost se a lányt aki segít nekik. Totális kudarc az egész figura még egyszer mondom én mint rohamosztagos nem tudnék tisztelettel nézni rá. Ráadásul délután a rohamosztagos társ mesélné hogy képzeld ez a vadbarom dühében a kardjával szétverte a berendezést. Ok hogy őt nem érdekli hogy röhögnek rajtra de akkor is szánalmas. Nulla az egész figura a rohamosztagosok körében. Abban is biztos vagyok hogy azt a tisztet sem ölte meg aki a rossz hírt hozta a lányról.

Tényleg megfogott egy lézersugarat? Hogy oda ne rohanjak. Vader meg azt mondta hogy az Erő többre képes mintegy bolygó elpusztítása.

Én még mindig úgy látom hogy Kylo Ren alias Ben Solo egy végtelenül szánalmas frusztrált idióta akit senki nem vesz komolyan. Még a fénykardját is Snoke-tól kapta(szerintem). Tipikusan ez a jó családból származó mindent megkapó és abban az örömét nem valló barom aki ellene fordul mindannak amiben felnőtt. Egy lány ott alázza ahol kell, minden döntése kudarc, Hux hülyének nézi, ahogy az emberei is.

Komolyan rohadtul elbeszélgetnék vele.

Én egyben reménykedek. Hogy Luke fogja megdögleszteni ez a nyomorult senkiházit. VagyLeia. De nem szabad életben maradnia. Milyen "ember" az olyan aki megöli az apját? Ja hogy Snoke vette el az eszét? Milyen "ember" az olyan akit befolyásolni lehet akivel el lehet hitetni hogy a Sötét Oldal jó miközben pontosan tudja hogy a nagyapja mennyire megszenvedte ezt, hisz egyértelmü hogy Luke ezt elmondta neki.

Ez egy menthetetlen féreg akinek pusztulnia kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren-re miért hivatkoztak állandóan Renként? Darth Vader-re állandóan Vaderként hivatkoztak. Akkor Kylo Rent miért nem Kylo-ként hívják? Ha több Ren lovag lett volna ugyanazon a helyen, akkor őket hogyan hívták volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren-re miért hivatkoztak állandóan Renként? Darth Vader-re állandóan Vaderként hivatkoztak. Akkor Kylo Rent miért nem Kylo-ként hívják? Ha több Ren lovag lett volna ugyanazon a helyen, akkor őket hogyan hívták volna?

Ezt Dzséjttel pedzegettük már itt-ott. A Yoda József által írt dolog egy opció, miszerint az Első Rend nem tud a Ren-ekről és azt hiszi, hogy csak Kylo van, neki meg ez a neve. Ez lehetséges, hiszen Snoke-ék erről már Hux távollétében beszélnek és nyilván titkolóznak előtte pár kérdésben. A Ren-ek meg a jedi mészárlásnál kerülhettek elő, akkor még nem volt Első Rend, azt meg nem tudjuk, hogy a Birodalom maradványai mennyire tudták követni az eseményeket, mennyit tudtak az egészről.

 

Egy másik lehetőség, hogy a Ren Lovagrendet maga Kylo hozta létre az árulása után vagy épp kvázi annak pillanatában, amikor kiváltak a jedik közül. Emiatt ő a nagybetűs Ren, a többiek az ő követői. Ez azt is magyarázná, hogy miért van neki ilyen kiemelt pozíciója, Snoke őt nevezi meg a Ren-ek mesterének, nála láttunk csak fénykardot, (feltételezhetően) csak ő épült be az Első Rendbe vezetőként és van ennyire közel a tűzhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor Snoke nem Ren lovag hanem valami más, valami teljesen új.

Ez több, mint valószínű. Nem lenne túl sok értelme, hogy a Ren lovagok mesterének nevezze meg, ha ő maga is az lenne.

 

Egyébként én azt elképzelhetőnek tartom, hogy Kylo az egyetlen aki túlélte a Jedik elleni támadást.

Igen, még akár ez is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont úgy gondolom, hogy a Ren lovagjai hasonlatosan működnek, mint az Inkvizítorok. Mindenki egyedül dolgozik, vagy a gyengébbek párokban.

Amikor pedig a főgóré ott van, a többiekre nincs szükség, kivéve speciális esetekben, ami ugye a jedi mészárlás volt.

Szerintem jelenleg a többiek ott csücsülnek a központba, vagy épp mindenki végzi a maga dolgát galaxis szerte.

 

Ez megmagyarázná azt is, hogy miért nincs szerepük ebbe a részbe.

 

Még visszatérve az Inkvizítorokra, ugye őket se különböztették meg, csak simán leinkvizítorozták őket. Lehetséges, hogy az Első Rend esetében a tisztek ugyanígy tesznek. Minden Ren Lovagra csak Renként utalnak.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine is a sith mestere volt pedig akkor sem volt csak ő maga. :D

 

Jah végül is jogos :)

Bár ugye a Sith az egy eszmény, életfelfogás, tanokkal, dogmákkal, kérdés, hogy Kylonak mennyire sikerült valami hasonlót kialakítania az alatt a pár év alatt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, máshol olvasgattam, hogy Kylot mennyire nem viselte meg Chewie fegyverének lövése, míg a rohamosztagosokat korábban úgy elintézte, hogy szó szerint repültek. Jah, csak hogy Kylo baromi messze volt Chewie-tól, szóval a lövedék valószínűleg nem ütött rajta akkorát, vagy ilyesmi.

 

Még egy. Amikor Kylo kérdezi a tisztet, hogy Milyen lány? akkor szerintem erre offscreen kap választ. A vágás itt nagyon tetszik, a kérdés után váltunk Reyre, de nem hiszem, hogy maga a kérdés megválaszolatlanul maradt. Fölösleges lett volna berakni a filmbe, de a Jakkun biztosan utána nyomoztak.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.