Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Bomarr írta:

6 évet fog felölelni. Kb. 11 évvel az ep.4 előtt nyitunk és olyan 5 évvel előtte ér majd véget.

Ez érdekes. Én azt gondoltam eddig, hogy a film kb. 7-8 évvel fog az EpIV előtt véget érni, hiszen nem hinném, hogy Han annyira megöregedne. De kíváncsian várom. Már sokadjára tekintettem meg az előzetest, egyre jobban tetszik. 

 

A Chewie -val és a Lando -val való találkozásra vagyok a legjobban kíváncsi. Nekem van egy olyan sejtésem, hogy Chewie -t nem a Kesselen fogja Han megismerni, hanem majd oda együtt mennek el. Lando -val meg szerintem akkor fogunk találkozni, amikor Tobias összeverbuválja a csapatot. Ekkor fog szerintem is újra találkozni Q'irával - vagy hogy írják :D - és lehet, hogy Bobát rájuk fogják küldeni - talán az a maszkos pasas, akivel leáll párbajra. Érdekes lesz az egyszer biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, A pécsi írta:

 Nagy kérés lenne egy ici-pici Vader?

Szerintem sem kellene ide Vader, még egy ici-picit sem, a RO-ban hatalmas volt a végén, de ide már-már beleerőszakolva érezném.

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként EU művekből tudható, hogy miből is áll a Kessel futam?

Ha jól emlékszem, egy csillaghalmazon vezet át az út ahol mindenféle gravitációs anomáliák fűszerezik meg az utat.

szerk.: hirtelen a Legendsre gondoltam, EU-ból nem'tom.

 

A droidot egyébként lehet, a Legends ihlette, ott Landonak volt egy droidja, az tanította meg vezetni és annak is ilyen kerek lapos feje volt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

 

És nem... nem hagyom, hogy a károgók elvegylk a kedvem! NEM HAGYOM! (Sajnos túl sok van körülöttem.

Sajnos ez látszik. Csak a fikáról tudsz megnyilvánulni. Talán rossz körökben mozogsz.

3 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Mint egy indián törzsfőnök :D Amúgy nagyon vagány. A jobb alsó sarokban álló tagnak nem olyan a szerkója, mint Leiá-nak a ROTJ-ban? :hmm:

PH1LAiglIcvg44_1_l.jpg

Nekem kicsit olyanok mint a Ren lovagjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ha jól emlékszem, egy csillaghalmazon vezet át az út ahol mindenféle gravitációs anomáliák fűszerezik meg az utat.

szerk.: hirtelen a Legendsre gondoltam, EU-ból nem'tom.

Fekete lyukak halmaza van a Kessel közelében, az nehezíti meg az utazást arrafelé. Azt kell kikalkulálni, hogy mennyire közel menj el a lyukak mellett, hogy még ne szippantsanak be, de rövid legyen az út. Igen, ez Legendák, EU-ról nem tudom, hogy foglalkozott-e vele a regényeken kívül, azok nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez lesz a csempészútvonal. Gondolom a Birodalmiak elől menekülnek majd.

 

(Kis érdekesség:  Kessel futam: a kessel szó németül ugyanis katlant vagy üstöt jelent, és a második világháború során valóban sor került Kessel futamokra. A sztálingrádi csata idején nagyjából 250.000 fős német csapatot kerítettek be az oroszok, és a Luftwaffe, a német légierő próbált egy légifolyosót létrehozni, hogy ellátmányt küldjön a csapdába esett katonáknak, illetve evakuálja őket.)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz, nem rossz, sőt, nagyjából tetszik is, amit látok. Valami mégis hiányzik egyelőre. A színészeken meg kéne próbálnom túllépni, ha élvezni akarom a filmet...

Amúgy annyira nem vagyok otthon a témában, de érdekelne, hogy a Logan c. filmben pl. hogy tudták olyan pöpecül megoldani a fiatal Jackmant? Ráadásul nem is 1-2 snitt erejéig. A technika úgy tűnik, adott hozzá. Pont tegnap ment az egyik Indiana Jones rész a tévében, és az első gondolatom az volt, hogy milyen jó lenne a fiatal Fordot látni a filmben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sisakos? Na az nekem pont nem ugrott be róla. :)

24 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nem rossz, nem rossz, sőt, nagyjából tetszik is, amit látok. Valami mégis hiányzik egyelőre. A színészeken meg kéne próbálnom túllépni, ha élvezni akarom a filmet...

Amúgy annyira nem vagyok otthon a témában, de érdekelne, hogy a Logan c. filmben pl. hogy tudták olyan pöpecül megoldani a fiatal Jackmant? Ráadásul nem is 1-2 snitt erejéig. A technika úgy tűnik, adott hozzá. Pont tegnap ment az egyik Indiana Jones rész a tévében, és az első gondolatom az volt, hogy milyen jó lenne a fiatal Fordot látni a filmben. :) 

Lehet, hogy a végső változatban még alakítanak valamit a hangján. Egyelőre nehéz elhinnem, hogy azok ott Han és Lando. Több anyag kell belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nem rossz, nem rossz, sőt, nagyjából tetszik is, amit látok. Valami mégis hiányzik egyelőre. A színészeken meg kéne próbálnom túllépni, ha élvezni akarom a filmet...

Amúgy annyira nem vagyok otthon a témában, de érdekelne, hogy a Logan c. filmben pl. hogy tudták olyan pöpecül megoldani a fiatal Jackmant? Ráadásul nem is 1-2 snitt erejéig. A technika úgy tűnik, adott hozzá. Pont tegnap ment az egyik Indiana Jones rész a tévében, és az első gondolatom az volt, hogy milyen jó lenne a fiatal Fordot látni a filmben. :) 

Szerintem iszonyatos költség lett volna a fiatalított Ford egy egész filmen át. A közelmúltban ugyan egyre többször nyúlnak hozzá, de főszereplő egész filmen át, na az még várat magára.

Robert D. Jr, Kurt Russel, Michael Douglas..Ők az MCU fiatalításai, de nyulfarknyi jelenetekről beszélünk. A Logan-t láttam, de nem tudom mennyi játékidőben volt fiatal Jackman, hisz pont az ugrik be a filmről, hogy végig öreg. Ujráznom kéne. Tarkin az élenjáró az ember-cgi játékidő hosszban, de Ő nem fiatalítás..és valljuk be látszott azért a "le a kalappal kategória" ellenére is.

Na mindegy, szerintem főszerepre ne kívánjunk ilyet. Én azt csináltam volna, hogy visszagondolássá tettem volna a filmet. Vagy Ford narrálásával az elején, vagy konkrétan egy jelenettel az elején és a végén, pl.; hogy a kis Bennek meséli valamikor valahol a 6 és 7-közt. Ez tetszene és segítene Alden E. fogadtatásán is, ha a képernyőn magától az Öreg Hantól kapna zöld utat a fiatal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Fekete lyukak halmaza van a Kessel közelében, az nehezíti meg az utazást arrafelé. Azt kell kikalkulálni, hogy mennyire közel menj el a lyukak mellett, hogy még ne szippantsanak be, de rövid legyen az út. Igen, ez Legendák, EU-ról nem tudom, hogy foglalkozott-e vele a regényeken kívül, azok nem.

Valóban, már rég olvastam azokat a könyveket, újrázni meg esélytelen ennyi megjelenés mellett, de ez legyen a legnagyobb baj! Legalább a halmazra jól emlékeztem, fél siker :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, csoli1138 írta:

A Logan-t láttam, de nem tudom mennyi játékidőben volt fiatal Jackman

Spoiler

Szerintem Darth Sky X-24-re gondol, aki Logan klónja, és fiatalosabbnak is tűnik.


Én egy olyat tudtam volna elképzelni, mint ami a Looper-ben is volt. Jospeh Gordon-Levitt arcát Bruce Willis-éhez tették hasonlóvá. Nem teljes arcrekonstrukció volt, csak néhány vonás, meg a szája és az orra. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, csoli1138 írta:

A Logan-t láttam, de nem tudom mennyi játékidőben volt fiatal Jackman, hisz pont az ugrik be a filmről, hogy végig öreg.

 

 


A klónja volt fiatalítva, aki Charlest is megölte, így talán beugranak a jelenetek :)
szerk.: amíg pötyögtem megelőztek látom :D

 

 

Ez a fiatalítás felvet egy olyan kérdéskört is, hogy ha Ford arcát fiatalítják is attól a mozgása még nem lesz ruganyos vagyis másik színész kell mindenképp akinek azért a kvalitása is megfelelő és igaz, hogy hatalmas dolog SW filmben szerepelni, de egy képzettebb színész nem biztos szívesen játszana, úgy hogy gyakorlatilag nem is fog látszani a filmben. Másik dolog, hogyha valaki mégis belemegy akkor nem két gázsit kellene fizetni? Egyet Fordnak az arcának használatáért egyet meg a színésznek aki ténylegesen mozog a jelenetek alatt, ha ehhez még a CGI költségét is hozzávesszük, tudom a Disney nincs pénzszűkében, de azért szerintem ők is elgondolkodnának azon, hogy megérné-e.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ja, tényleg X 24..Na mindegy. Looper? :hmm: Alden alapból is jobban hasonlít fordra, mint Levitt Willisre, úgyhogy cgi-plasztikát sem kívánok. Tartom amit írtam. :peace:

Az sem cgi volt, hanem jó smink. :D 

De egyébként már kár ezen rugózni. Láttuk hogy fog kinézni. Nekem nincs bajom vele. Vagy lehet lesz egy kis utómunka az arcával?

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez a fiatalítás felvet egy olyan kérdéskört is, hogy ha Ford arcát fiatalítják is attól a mozgása még nem lesz ruganyos vagyis másik színész kell mindenképp akinek azért a kvalitása is megfelelő és igaz, hogy hatalmas dolog SW filmben szerepelni, de egy képzettebb színész nem biztos szívesen játszana, úgy hogy gyakorlatilag nem is fog látszani a filmben. Másik dolog, hogyha valaki mégis belemegy akkor nem két gázsit kellene fizetni? Egyet Fordnak az arcának használatáért egyet meg a színésznek aki ténylegesen mozog a jelenetek alatt, ha ehhez még a CGI költségét is hozzávesszük, tudom a Disney nincs pénzszűkében, de azért szerintem ők is elgondolkodnának azon, hogy megérné-e.

Ez azért nem így működik. Nagyon sok színész úgy játszik, hogy közben nem őt látjuk, hát hány CGI karakter rohangál a vásznon, aztán soknak nem éppen egy kezdő a hangja. Ugye a Snoke-ot megformáló Andi Serkis nagyjából már csak ezzel foglalkozik, de Maz Kanata sem éppen noname hangot kapott. Vagy vegyük Smaugot a Hobbitban, stb. Az animációs filmekről nem is beszélve. Aki a színész helyére áll, azt dublőrnek nevezik, az megint más kategória, azt nem színészek végzik. Más fizetési kategória is. A Terminator Salvationben például a T-800-asnak ugye Schwarzenegger volt az arca, Roland Kickinger meg a teste (a TG-ben is más volt a teste a fiatal T-800-asnak, de ott a dublőrt teljesen kicserélték CGI figurával, szóval ott a dublőr még annyit sem kapott, mint Kickinger). És Schwarzi kapott több pénzt, pedig még csak nem is használták a valódi arcát, a T1-es jelenetéből animálták meg a TS arcot.

 

Harrison Fordot visszafiatalítani egy egész filmre baromi költséges lett volna. Egy Star Wars film pedig eleve költséges mulatság, hiszen rengeteg díszlet, maszk, statiszta és alapból bazi sok CGI van benne. Kifizetni Fordot, aztán meg még vissza is fiatalítani... Túl sok. A Disney gazdag, de csak azért, mert ésszerű keretek között dolgozik. Sokkal-sokkal olcsóbb egy Fordra hasonlító színészt találni, és szerintem nem nyúltak mellé. Amúgy a Loganben Jackmannél maszk és CGI segítségével játszadoztak.

220px-Logan_makeup_and_CGI.jpg

A költségek miatt sem merik sokat használni ezt a technikát. Az MCU élt vele sűrűbben, de még abban is inkább másik színészt választanak, ha tartósabb szerep hárul rá. Lásd Howard Starkot, akit több színész is megformált már, attól függően, éppen hány éves. A visszafiatalított pillanatok összesen nem tesznek ki öt percet, pedig már három filmben is éltek vele.

 

 

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A sisakos? Na az nekem pont nem ugrott be róla. :)

Jaja, de nekem is csak egy pillanatra ugrott be valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, RacerX írta:


Én egy olyat tudtam volna elképzelni, mint ami a Looper-ben is volt. Jospeh Gordon-Levitt arcát Bruce Willis-éhez tették hasonlóvá. Nem teljes arcrekonstrukció volt, csak néhány vonás, meg a szája és az orra. 

KÖSZÖNÖM!!!

Egész film alatt azon filóztam, hogy mi a jó isten van Gordon-Levitt arcával... hát akkor ez.

 

OFF VÉGE :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez azért nem így működik. Nagyon sok színész úgy játszik, hogy közben nem őt látjuk, hát hány CGI karakter rohangál a vásznon, aztán soknak nem éppen egy kezdő a hangja. Ugye a Snoke-ot megformáló Andi Serkis nagyjából már csak ezzel foglalkozik, de Maz Kanata sem éppen noname hangot kapott. Vagy vegyük Smaugot a Hobbitban, stb. Az animációs filmekről nem is beszélve.

Tényleg ezekre nem is gondoltam :(

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

Aki a színész helyére áll, azt dublőrnek nevezik, az megint más kategória, azt nem színészek végzik.

Tudom, mi az a dublőr, de ők nem csak veszélyes jelenetekre illetve arra vannak, hogy ne a sztár cickója figyeljen a vásznon? Úgy értem, hogy a dublőrök képzettek annyira, hogy eltudjanak játszani olyan színészi finomságokat a testükkel amit amúgy egy normál színész?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Tudom, mi az a dublőr, de ők nem csak veszélyes jelenetekre illetve arra vannak, hogy ne a sztár cickója figyeljen a vásznon? Úgy értem, hogy a dublőrök képzettek annyira, hogy eltudjanak játszani olyan színészi finomságokat a testükkel amit amúgy egy normál színész?

Azok, akik veszélyes jelenetekben vannak, azok a kaszkadőrök, bár bizonyos tekintetben ők is dublőrök.

Igen, testdublőrt akkor is használnak, amikor egy színész nem akar meztelenkedni, de nem ez az egy kizárólagos feladatuk van. Rengeteg dologra használnak dublőröket, például felvétel előtt a jelenet fénybeállításainál. Vagy amikor valami piszlicsáré dolgot kell felvenni. Példának okáért amikor az Aliensben a szellőzőjáratban Vasquez lábbal falhoz szorít egy idegent és szétlövi a fejét, ott nem Jenette Goldstein kezét és lábát látjuk, hanem Gale Ann Hurdét, aki beugrott helyette arra (felteszem később forgatták még hozzá a közeliket), szóval ott a film producere (és Cameron akkori neje) volt Goldstein dublőre.

Vagy az ep1 végén, amikor a hajóból sorjáznak ki a Jedik Palpatine után, ott a Jar Jart alakító Achmed Best volt Samuel L. Jackson dublőre, mert Jackson már nem ért rá. A BD-n nagyon jól is látszik, hogy Windut éppen más alakítja. De ott a Palpatine vs. Mace Windu párbaj, abban a közeliket leszámítva végig egy dublőr alakította Palpatine-t, Ian McDiarmid csak a közeliken látható, az arcát meg ráhelyezték a dublőrére a távolibb jelenetekben. Sőt ugyanez igaz az összes Dookus vívásra. Az ep3-ban ráadásul Christopher Lee már egyáltalán nem vett részt a tényleges párbaj leforgatásában a kora miatt (az ep2-ben még néhány kardforgatós jelenetet vele rögzítettek). Őt csak akkor látjuk, amikor kardozás helyett beszélnek.

A dublőrök (feladatuktól függően) amúgy nagyon képzettek is lehetnek, hiszen sokszor kell imitálniuk az általuk helyettesített szereplőt.

Amúgy annyira nem lenne ez nagy huncutság, csak egyszerűen először mo-cappel kéne rögzíteni Ford játékát (főleg arcjátékát), majd egy dublőrrel is, aki leutánozza Ford testjátékát, csak beleviszi a fiatalos lendületet. Aztán a kettőt mixelni. Csak ezzel az a baj, hogy tényleg rendkívül költséges. Sokkal-sokkal egyszerűbb és olcsóbb volt Alden Ehrenreich-et felvenni (ráadásul a Solónál az is felmerülhetne eztán kérdésként, hogy ha Hannál alkalmazzák a technikát, akkor Landónál miért nem, meg akkor miért nem alkalmazták Mon Mothmánál, meg Leiánál, stb...). És azért bízom benne, hogy Ehrenreich-et sem a két szép szeméért választották, hanem mert tényleg tudja hozni Han karakterét, ami nyilván másabb lesz kicsit, mint Fordé, de eleve fiatalabb a karakter.

Amúgy szerintem, ha Ewan McGregort megszoktuk Obi-Wan Kenobiként, sőt már-már ő Obi-Wan Kenobi, akkor Ehrenreich-et sem lehetetlen elfogadni Han Solóként.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintem, ha Ewan McGregort megszoktuk Obi-Wan Kenobiként, sőt már-már ő Obi-Wan Kenobi, akkor Ehrenreich-et sem lehetetlen elfogadni Han Solóként.

Ez lesz a sorsa. :) Viszont Obinál volt egy nagy előny, hogy a fiatalt simán eljátszhatta más színész. Itt azért nagy különbség nincs az idővonalon.

 

Egyébként egyre jobban tetszik az előzetes. Jó lesz ezt rövid gatyában nézni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ez lesz a sorsa. :) Viszont Obinál volt egy nagy előny, hogy a fiatalt simán eljátszhatta más színész. Itt azért nagy különbség nincs az idővonalon.

Igen, ott a 32 év azért sokat számít, és mire közelebb kerültünk az ep4-hez, már McGregor nélkül el sem tudtuk volna képzelni Obi-Wan karakterét (Lucas McGregorral zseniálisan beleválasztott). Azért remélem, hogy ha Ehrenreich nem is jut el erre a szintre (neki mégsem lesz rá három filmje), azért nem lesz az az érzésem, hogy két különböző Han Solo létezik. A trailer alapján mindenképpen bizakodó vagyok.

(Zárójelben megjegyzem, hogy valahol nekem ez a színészcsere már nem is olyan nagy cucc, hiszen gyerekkorom kedvenc hősei közül hetet már hasonló módon lecseréltek: Kirk, Spock, McCoy, Scotty, Uhura, Sulu és Chekov új színészek által lettek életre keltve, és teljesen elfogadtam őket az első filmben. Olyannyira, hogy azóta sem néztem meg a régi filmeket. Persze ott egy alternatív univerzum is bejátszott, de akkor is, a helyzet kicsit hasonló. Az új színészekben is azt csípem, hogy tudják hozni a karakter jellegzetes nüanszait - ahogy McGregor is megvillantotta Guinness jellegzetességeit -, szóval ha Ehrenreich hozza Han ilyen apró finomságait, akkor nekem nem lesz bajom vele. És a trailerben két olyan jelenet már van, amiben felfedeztem ezt. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.