Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Donát ezt lehet átvitt értelemben, mondjuk az írására érteni, de nyugodtan lehet szó szerint is ;) És ez bárkire vonatkozik, aki csúnyán becsmérli a Prequelt és/vagy Lucast... mert már bőven elegem van, mint ahogy gondolom mindannyiunknak. ;)

 

(Na meg azt sem bírom - de látom te sem - amikor valaki(k) az EU "műveket" messze az eredeti elé helyezi(k)... no comment!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ EU műveket boncolgatja az index. Igaz, bicskanyitogató stílusban néha, de azért érdekes

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/11/08/mi_lesz_a_star_wars_7-8-9-ben/'>http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/11/08/mi_lesz_a_star_wars_7-8-9-ben/

 

Tényleg bicska nyitogató. Még, hogy amiatt aggódunk, hogy Lucas nagyon bele fog szólni. Épp ellenkezőleg. Amiatt aggódunk, hogy nem nagyon kérdezik meg. Az lenne a jó, ha ő is aktív résztvevője lenne ennek az egésznek.

Viszonylag jól állította össze az Endor utáni események összefoglalását, de nem volt hibamentes. Anakin Solo a Vong háború idején halt meg, nem a Második Galaktikus Polgárháború idejében. Nagyon elfogult az Endor utáni EU iránt. Vannak ott is jó dolgok, de vannak olyanok is, amelyeket, ha sztornóznának még örülnék is.

Thrawn-t túlságosan isteníti. Jó gonosz ő, de azért nem egy Darth Vader, vagy Darh Sidious. És azzal jön, hogy az "hivatalos" folytatás. A Valhalla Kiadó jól megcsinálta annak idején, még 20 év után is az van a köztudatban, hogy ez a folytatás. :facepalm:

A cikk elején azt írja, hogy a Disney ezeket könnyen áthúzhatja. Ebben van igazság, reális rá az esély. De a végén meg homlok egyenest mást ír. Talán pont ezeket használják fel? Dehogy! Esetleg talán beépítenek elemeket, karaktereket. Mondjuk, lehet, hogy Ben Jaina, és Alanna szereplenek.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/11/08/mi_lesz_a_star_wars_7-8-9-ben/

 

Az előzmény trilógia unalmas, de a B kategóriás, klónozott uralkodó, aki áttéríti Luke-ot, az nagyon ott van. :facepalm:

 

Ezen én is szakadtam. :lol: Nagyon elfogult negatív véleménnyel van a prequel-ről. És az EU egyik talán legrosszabb ötletét meg az egekig magasztalja. :lol:

Ha annyira "zseniális" a Dark Empire, hogyan lehet, hogy amíg magyarul ment ez nálunk 97-98-ban, addig szörnyen rossz eladásokat produkált a kéthavi SW képregény. És amikor jött a prequel, a Semic inkább az új filmekhez kötődő történeteket adott, mert akkor jobban ment az újság. Ennyit az "unalmas" prequelről.

 

Szánalmas taljparaszt. :D Dunába kéne lőni, de komolyan.

 

Tényleg az. Azért ilyen szélsőséges dolgot nem kívánnék.

Inkább egy ilyet kívánnék neki: az új SW filmekbe rakjanak bele jó pár ewok, jawa, C-3PO, R2-D2, Jar-Jar szerű karaktert is. Legyen hű a lucasi filmek szellemiségéhez. Tuti, hogy kiborulnak, és szúrni fogja a szemüket. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak köztük nagyon gyenge filmek az tény. (ifjú Indy-t nem is értem, mit keres a felsorolásban...)

 

De nagy részéhez semmi köze nincs George Lucas-nak. Arról nem beszélve, hogy kultúrember nem szokott "utálni'.

Ezt én csak úgy nevezem, hogy "fújságírás".

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Soha többé nem olvasok indexes filmkritikákat (mást már amúgy sem olvasok erről az oldalról) ... egyszerűen nem ér annyit az egész, hogy folyton felhúzzam magam rajta!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt nem hiszem el.. :lol: De szerintem ti se fogjátok, de attól még igaz... Úgy néz ki, már a böngészőim is rühellik ezt az indexes baromságot.. Az Opera automatice bezárja saját magát minden egyes alkalommal, amikor meg akarom nyitni az oldalt :o (máskor is csinál ilyet, de nagyon ritkán, és ha újraindítom, utána már nem, de most, ennél a cikknél egyfolytában...)A Firefox meg fogja magát, és lefagy, szintén minden alkalommal. Úgy néz ki, meg akarnak védeni az esetleges elmebajtól... :-D Chrome-mal meg se próbálom már, mert azt eleve rühellem, de gondolom nem vesztettem vele sokat... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még fel is szólítja az embereket a közös utálkozásra: írja meg mindenki melyik a legzz*rabb Lucas mozi. :D Bomarr -tól megkérdezném, ez újságírás?

Hát végülis az, csak annak a legalja az ugynevezett bulvár-újságírás. Nem nehéz kiszúrni, hogy az iró itt nem is láttott pár felsorolt filmet. A Visszatérés Óz földjére egészen konkrétan nem arról szól, mint ami ebben a cikkben le van irva. Ezek szerint nem csak hogy úgy lett összekaparva az a pár infó ami fel van tüntetve, de a cikk irója még angolul se ért tökéletesen (különben legalább azt tudja, hogy Dorothy rohadtul nincs árvaházban a film elején). De ha látta volna a kérdéses filmeket, akkor például le tudja irni, hogy mitől rossz a THX-1138 és mi a baj a fiatal Indy sorozattal. Helyette benyomott pár üres lózungot, amikből az élményszerűség szikrája is hiányzik.

 

Sajnos bizonyitott tény, hogy az olvasókat a negativumok és az alázás mindig jobban érdekli, mint bármi ami pozitiv. Az viszont a sajtó sara ha ezt az igényt olyan áron is kielégiti, hogy a cikkirója láthatóan nem tudja miről ir, a lényeg hogy szarozás legyen benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a cikkben benne van az index és magyarság sava-borsa. Mind a kettő úgy sz*r ahogy van.

A mondatodnak ez a része teljesen felesleges volt.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát végülis az, csak annak a legalja az ugynevezett bulvár-újságírás. Nem nehéz kiszúrni, hogy az iró itt nem is láttott pár felsorolt filmet. A Visszatérés Óz földjére egészen konkrétan nem arról szól, mint ami ebben a cikkben le van irva. Ezek szerint nem csak hogy úgy lett összekaparva az a pár infó ami fel van tüntetve, de a cikk irója még angolul se ért tökéletesen (különben legalább azt tudja, hogy Dorothy rohadtul nincs árvaházban a film elején). De ha látta volna a kérdéses filmeket, akkor például le tudja irni, hogy mitől rossz a THX-1138 és mi a baj a fiatal Indy sorozattal. Helyette benyomott pár üres lózungot, amikből az élményszerűség szikrája is hiányzik.

 

Sajnos bizonyitott tény, hogy az olvasókat a negativumok és az alázás mindig jobban érdekli, mint bármi ami pozitiv. Az viszont a sajtó sara ha ezt az igényt olyan áron is kielégiti, hogy a cikkirója láthatóan nem tudja miről ir, a lényeg hogy szarozás legyen benne.

 

 

Első bekezdésed első mondatára hivatkozva végülis "bizonyos szemszögből nézve" ez nem újságírás. A bulvárt a semminél is kevesebbre tartom.

 

Ami a második bekezdésedet illeti, abszolút igaz, bár én azon kevés kivételt erősítem, akik szívesebben olvasnak pozitív kicsengésű dolgokat, mint negatívakat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki más írta volna a cikket ha nem HAmlet, azaz Szűcs Gyula...aki egy igazi b-rom. EGyszerűen ez a magyar mentalitás, hogy nem pozitív cikket írunk már semmiről hanem lázítót, írd meg a leggyűlöltebb GL filmedet...anyám, ezért tartunk itt, főleg hogy az ilyenek írhatnak egy ennyire olvasott portálon. Sajna ismerem, és bármi amihez hozzányúl az egy b-romság. Ennyi. Írtam is kommentet, és eddig soha nem akartam neki beszólni, pedig ő már tette vele, velünk (képregény rajzoló csoport) de azt hiszem itt az ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, könnyebb mondani, de kár etetni az ilyen primitív trollokat, kudar... számtalanszor sokszor írtam már (tapasztalatok alapján, nem kitalálva), hogy az ignoráció az egyetlen jó megoldás. Ha látják, hogy sz*rnak rájuk, nem lesz semmi motivációjuk, amiért tovább csinálják, csak frusztráltabbak lesznek. Persze tömegszinten lehetetlen, hogy ne táplálkozzanak az ilyen energiavámpírok.

Engem ezen fórum tagjain és a barátaimon, ismerőseimen kívül teljesen hidegen hagy más véleménye az SW-ről, így az is, hogy egy otthon unatkozó "megmondóember", (aki láthatólag baromira nem ért hozzá) mit ír az SW-ről. Ahogy már szó volt róla, a negatív hangvételű írásokra sajnos nagyobb igény van... az is reklám az oldalnak és az írónak, ha hőbörögnek azon, hogy írhat ilyet. Épp ezért bármilyen figyelemráfordítás csak szaporítja az ilyen cikkek születését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már vérlázító komolyan, megint címlapon gyalázzák Lucast az indexes majmok

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/11/10/tiz_lucas-film_amire_kar_volt_penzt_kolteni/

 

 

Ez valami borzalom. De még rosszabbak a hozzászólók írásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, könnyebb mondani, de kár etetni az ilyen primitív trollokat, kudar... számtalanszor sokszor írtam már (tapasztalatok alapján, nem kitalálva), hogy az ignoráció az egyetlen jó megoldás. Ha látják, hogy sz*rnak rájuk, nem lesz semmi motivációjuk, amiért tovább csinálják, csak frusztráltabbak lesznek. Persze tömegszinten lehetetlen, hogy ne táplálkozzanak az ilyen energiavámpírok.

Persze tudom, és igazad is van, de ez az ember különösen az idegeimre megy, és már nagyon régóta türtőztetem magam vele szemben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

És ezért a tagért vannak annyira odáig meg vissza!? Rohadtul nem bírom. Kegyetlenül kiakaszt a stílusa... már a korábbi videóinál is, de ennél... no comment.

 

Honnan a gyászból veszik, hogy királykisasszonyok és dalbetétek lesznek a filmben és a felfuttatott Disney tini "sztárok"? Nem bííírom megérteni... honnan veszik ezt a sok debil ostoba marhaságot? Egek!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.