Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az a kérdés, hogy akkoriban mit tudtak a Jedikről.

Hogy kitörték a klón háborúkat, ezt biztos tudják, és szerintem ez elég jelentős érv az ellen, hogy a Jedi Rendet ne hagyják újraalakulni. Még ha valahogy sikerül is mindenkinek megmagyarázni azt, amit valószínűleg soha senki sem fog biztosan minden részleteiben tudni, akkor is marad néhány kellemetlen tény:

- A klónokat Syfo-Dias rendelte meg, a Jedi Tanács tagja.

- A Köztársaság ellen először Dooku vonult, akiről még ha meg is magyarázzák, hogy végül átállt a Sötét Oldalra és Darth Sidious tanítványa lett, azaz Sith-é vált, akkor is ott marad a tény: egykor Jedi volt.

- Az Uralkodót Anakin Skywalker, a Jedi Tanács tagja támogatja a hatalmon, a többi ugyanaz, mint Dookunál.

Sajnos nagy baj, hogy Sidious úgy használta a Jediket eszközként, hogy azok szinte mindent elintéztek helyette, ami a Galaxis népének árthatott. És szerintem ez azért benne marad a Galaxis népében. Hiába magyarázod, hogy Sidious manipulált mindenkit, az egyrészt rosszul is veszi ki magát, hiszen ezek szerint a Jedik csak arra jók, hogy az ellenség kezére játsszák a Galaxist, másrészt, akkor is a Jedik intéztek el sok olyasmit, ami végül egy galaktikus háborúhoz, majd galaktikus zsarnoksághoz vezetett. És hát ott van az ékes példa, hogy bármelyik Jedi lehet Sith, szóval még potenciális veszélyforrások is. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a Köztársaság és a Birodalom után újra mindenki örömmel belemenne egy újabb galaktikus kormány létrehozása mellett egy második Jedi Rend megalapításába. Pláne, hogy a két potenciális vezető Anakin Skywalker, vagyis Darth Vader sarja - persze kérdéses, hogy ezt valaha is a világ tudomására hozták-e. Szerintem ez egy olyan információ, ami nem baj, ha Luke-kal és Leiával, na meg Hannal sírba szál. :)

 

És mind ez a negatív PR szerintem elég ahhoz, hogy Luke néhány kezdeti lépés után inkább feladja a dolgot. Pláne, ha még a Birodalom sem tűnt el teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

durvát kérdezek, meg merik ölni Luke-ot? Nem könnyen de bevenné a pocim, ha nagyot akarnak húzni akkor ez az lenne. Esetleg egy renegát tanítvány. És máris megvan a főellenség aki erőhasználó.

 

Ben is elment harcolni pedig öreg volt, Luke ne tenné ha nagy gáz lesz? Egy eset van miért nem megy és állítólag csak az elején látjuk , mert halott. De lehet nagyon mellélőttem.

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább jobb kérdés, hogy meg kell-e ölni Luke-ot. Afelől nincs kétségem, hogy Abrams zokszó nélkül lemészárolná, ha a történet úgy van megírva, na de meg lehet-e úgy írni, hogy abból ne süssön némi erőltetettség, hogy kövessék az ep1 és az ep4 példáját, amikor az öreg mester meghal, ezzel átadva a stafétabotot a tanítványának. Nekem most innét nézve ez kicsit sok lenne harmadszorra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább jobb kérdés, hogy meg kell-e ölni Luke-ot. Afelől nincs kétségem, hogy Abrams zokszó nélkül lemészárolná, ha a történet úgy van megírva, na de meg lehet-e úgy írni, hogy abból ne süssön némi erőltetettség, hogy kövessék az ep1 és az ep4 példáját, amikor az öreg mester meghal, ezzel átadva a stafétabotot a tanítványának. Nekem most innét nézve ez kicsit sok lenne harmadszorra is.

 

 

persze jogos, valszeg 7. rész ismét csak felvezetője lesz a 8-9 kibontásának, most még nem is lesz olyan egetrengető ügy ami miatt halnia kellene...majd a 8.-ban, csak most már azt is felveszik... :)

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a "lesz-e Luke-nak tanítványa" kérdéskörrel kapcsolatban mindig Yoda szavai jutnak eszembe, amiket a halálos ágyán mondott Luke-nak: "Add tovább,amit megtanultál." Szerintem Luke tanult a régiek hibáiból, és úgy akarja feltámasztani a Jedi Rendet, hogy elkerülje elődei hibáit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem alap, hogy Luke-nek a trilógia alatt meg kell halnia. A mester/apafigura halála nem véletlenül közös pont a mesékben: enélkül a tanitvány nem tudj a saját útját járni. A kérdés a hogyan lesz meg hogy melyik részben kerül rá sor. Az, hogy a tanitvány kénytelen tétlenül nézni a messzeségből, ahogy egy sith ledöfi az valóban elcsépelt. Ehelyett most valami új kell majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy kitörték a klón háborúkat, ezt biztos tudják, és szerintem ez elég jelentős érv az ellen, hogy a Jedi Rendet ne hagyják újraalakulni. Még ha valahogy sikerül is mindenkinek megmagyarázni azt, amit valószínűleg soha senki sem fog biztosan minden részleteiben tudni, akkor is marad néhány kellemetlen tény:

- A klónokat Syfo-Dias rendelte meg, a Jedi Tanács tagja.

- A Köztársaság ellen először Dooku vonult, akiről még ha meg is magyarázzák, hogy végül átállt a Sötét Oldalra és Darth Sidious tanítványa lett, azaz Sith-é vált, akkor is ott marad a tény: egykor Jedi volt.

- Az Uralkodót Anakin Skywalker, a Jedi Tanács tagja támogatja a hatalmon, a többi ugyanaz, mint Dookunál.

Sajnos nagy baj, hogy Sidious úgy használta a Jediket eszközként, hogy azok szinte mindent elintéztek helyette, ami a Galaxis népének árthatott. És szerintem ez azért benne marad a Galaxis népében. Hiába magyarázod, hogy Sidious manipulált mindenkit, az egyrészt rosszul is veszi ki magát, hiszen ezek szerint a Jedik csak arra jók, hogy az ellenség kezére játsszák a Galaxist, másrészt, akkor is a Jedik intéztek el sok olyasmit, ami végül egy galaktikus háborúhoz, majd galaktikus zsarnoksághoz vezetett. És hát ott van az ékes példa, hogy bármelyik Jedi lehet Sith, szóval még potenciális veszélyforrások is. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a Köztársaság és a Birodalom után újra mindenki örömmel belemenne egy újabb galaktikus kormány létrehozása mellett egy második Jedi Rend megalapításába. Pláne, hogy a két potenciális vezető Anakin Skywalker, vagyis Darth Vader sarja - persze kérdéses, hogy ezt valaha is a világ tudomására hozták-e. Szerintem ez egy olyan információ, ami nem baj, ha Luke-kal és Leiával, na meg Hannal sírba szál. :)

 

És mind ez a negatív PR szerintem elég ahhoz, hogy Luke néhány kezdeti lépés után inkább feladja a dolgot. Pláne, ha még a Birodalom sem tűnt el teljesen.

Elég ha annyira megértetik a néppel mint a nézőkkel, azaz velünk. :D Tudom, hogy ez lehetetlen, de remélem már ott is kitalálták a dokumentumfilm műfaját. :D

 

persze jogos, valszeg 7. rész ismét csak felvezetője lesz a 8-9 kibontásának, most még nem is lesz olyan egetrengető ügy ami miatt halnia kellene...majd a 8.-ban, csak most már azt is felveszik... :)

Szerintem is csak később fog meghalni. Feltámasztják a rendet, eljön a nagy csata ahol jobblétre szenderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt simán el tudom képzelni, hogy Luke remeteségbe vonul és nem fog klasszikus akadémiát vagy jedi neveldét alapítani. Akár a saját megfontolásai miatt, akár azért, mert a rendszer és a politikai elit nem támogatja. Azt viszont már elképzelhetetlennek tartom, hogy módszeresen próbáljon megsemmisíteni minden tudást, amit az Erővel kapcsolatosan évmilliók óta felhalmoztak.

Hogy lerombolja a Templomot, elpusztítsa a holokronokat stb., ezzel kvázi szembeköpve elődeit. Ez nem vallana rá, nem vallana egy pozitív hősre és nehezen passzolna a SW ideológiájába. Hiába racionális bizonyos szemszögből. Yoda kérése is elég fajsúlyos volt, lehet többféleképpen értelmezni, de úgy semmiképp, hogy törölni kell mindent.

 

Azzal nem igazán értek egyet, hogy a jedik megítélése annyira negatív lenne az új rendszerben. Ne felejtsük el, hogy (ahogy Dzséjt is írta) Palpi keze volt szinte mindenben, ő pedig a Birodalom uralkodója volt. Alighanem minden rosszat az ő nyakába varrtak és minden általa mondott és intézett dolog axiomatikusan ki lett kiáltva hazugságnak, szemfényvesztésnek, gonosz mesterkedésnek.

Már amikor a Birodalmat alapították és mindenki ujjongott, imádták Palpi-t, akkor is volt egy Padmé vagy Bail, akik nem hittek neki és kiálltak a Rend mellett is. Az ő köreik (köztük pl. Mothma-val) állhattak a későbbiekben a szervezett lázadás élére, majd lettek a Szövetség vezetői. Emellett Leia Obi-Wan-hoz szaladt, Luke-ból ő és Yoda faragott félig-meddig jedit és végül ő mentette meg őket. Kulcsszerepük volt a Birodalom megbuktatásában, mindhármójuknak.

 

Ezek után én nehezen képzelem el azt, hogy hirtelen előszedték volna a vádakat a Klónháborúval kapcsolatban vagy a sötét oldalra áttérő jedik miatt. Idővel persze alakulhatott ki elégedetlenség az új rendszer vezetőivel szemben is, ill. maga a nép lehetett az, amelynek elege lehetett már az Erőhasználókból. Így aztán a rendszer is alakulhatott úgy, hogy ne támogassa új Rend alapítását, tanulva a múlt hibáiból. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy annyira utálták volna a jediket, hogy pl. egy Luke-ot elküldtek volna a világ végére vegetálni.

 

Ha pedig galaktikus konfliktus kopogtat, akkor szinte biztosra vehető, hogy a vezetőség igénybe venné a jedik segítségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van akkor, ha Luke azért vonul remeteségbe mert az EPVI végén győznek így már nincs rá szükség? Bár egy Birodalmi csökevény fennmarad, nem számottevő. Itt jön be egy új ellenség amiért szükség lesz Luke -ra és a Birodalmi csökevényre is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke bújkál, vagy remeteségbe vonult, hogy megismerje jobban az erőt. Lehet hogy a Dagobahn van. Persze ez annyira hülyén hangzik, ugyan miért kellene bújkálnia. Ez a " Luke eltünt, ezért keressük meg" story nem túl épkézláb ötlet. Persze miért van szakálla, talán meghasonlott, kiábrándult?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog:

 

1) Luke halála: azáltal, hogy ismerjük már a szellemesdi miben létét, vajon mekkora drámaiság maradna Luke halálában? Szerintem nem olyan sok, ha tudjuk, hogy szellemként vissza fog térni, mert elsajátította ezt a tudást.

 

2) A remeteség. Lehet, hogy Luke inkább azt szűrte le a múltból, hogy a Jedik és a Köztársaság összefonódása okozta a galibát. Ebből kifolyólag úgy értelmezi újra a Rendet, hogy annak a politikától távol, egyfajta elszigetelt Rendként kell újjáélednie, és majd csak akkor kell színre lépniük, ha készek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb információk tükrében nem hiszem, hogy a történet kezdetén csak egy birodalmi maradványról, csökevényről van szó, hiszen egy folyton gyengülő államszervezetnek nem az lenne az elsődleges feladata, hogy javítson a rohamosztagos öltözet desing-ján, ráadásul a modernizációra nyilván nem is mindig lehet meg a pénzügyi keret. Szóval szerintem a Birodalom nagyon is erős, amely továbbra is a legfőbb ellenség marad a "lázadók" számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem ennyire game-changernek, hogy fejlesztgetnek. Mi van ha van mondjuk húsz peremvidéki rendszerük és kész? Ha mindezt viszonylagos békében megtarthatják akkor bőven volt rá idő az elmúlt 30 évben hogy valaki újradesignolja a katonák ruháját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem ennyire game-changernek, hogy fejlesztgetnek. Mi van ha van mondjuk húsz peremvidéki rendszerük és kész? Ha mindezt viszonylagos békében megtarthatják akkor bőven volt rá idő az elmúlt 30 évben hogy valaki újradesignolja a katonák ruháját.

Én se hinném, hogy a páncélzat dizájnváltása feltétlen azt jelentené, hogy a Birodalomnak annyira erősnek kéne lenni. Azért a "maréknyi" lázadócsoport is elég ütős hajókhoz jutott hozzá, amit a Rebels még csak bővíteni fog. De a saját világunkban is fejlődik a technika és ez nemcsak a leggazdagabb régiókban jelentkezik. Ha pedig nincs nagy területre kiterjedő Birodalom, akkor az esetlegesen megmaradt pénzük is jobban koncentrálódhat. Jobb előre felkészülni rá, hogy új hajóik és fegyvereik is lehetnek, ami meg jóval nagyobb tétel, mint a páncélzat. Ebből még messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra nem gondoltatok még amit írtam, hogy tulajdonképpen a szövetség veszi át a hatalmat a Birodalomban? Ezért is lehetne Solo egy romboló parancsnoka.

Korábban beszéltünk a Szövetség utóda és a Birodalom maradványa közti esetleges együttműködésről és nekem nagyon tetszene. Persze csak ha igényesen és ügyesen valósítják meg, de ötletnek kiváló. A másik topikban is felmerült, hogy nagyon OT-gyanús eddig az új trilógia. Rohamosztagosok, Birodalom, csillagrombolók stb.. Nagy húzás lenne, ha ezek a motívumok most az új köztársaság (valószínűleg ez lesz az államforma) mellett tűnnének fel. Teljesen más hangulatot kölcsönözne az egésznek. Harcolhatnának együtt valami új fenyegetéssel szemben.

 

Maga az Ep.7, mint a trilógia bevezetője, szólhatna akár arról, hogy a birodalmi maradvány hogyan keveredik az új rendszer látókörébe, mint potenciális szövetséges. Mondjuk indulnánk egy kiélezett helyzetből, ahol a Birodalom már csak árnyéka a régi rendszernek, magába foglal elég sok bolygót, de egyáltalán nem olyan erős, mint mondjuk a köztársaság. A múlt miatt balhés a viszony vagy nem is törődnek egymással, aztán valami baj miatt végső békülésre, sőt együttműködésre szánják el magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon meglepődtem, amikor értesültem róla, hogy lesz VII. rész. Biztosra vettem, hogy Lucas lezárta a történetet, ami valamelyest kerek egész lett, és nincs tovább. Aztán mikor a Disney felvásárolta sejteni kezdtem, hogy valami történni fog, esetleg egy mozifilmet forgatnak még pluszba, dehogy kapunk egy új trilógiát, hát arra nem számítottam! De nagyon örülök.

Annak idején, amikor jórészt ezen a fórumon vártam/vártuk az ep3-at, minden spoilert elolvastam és nem bántam meg. Így fogok tenni a 7. résznél is.

Nagyon fel van adva a lecke az írónak és a rendezőnek, mert bár sok minden nyitva maradt az ep6 után, az erőben helyreállt az egyensúly (állítólag) ami arra engedett ezidáig következtetni, hogy a rossz elpusztult, csak a világos oldal maradt. Ha pedig léteznek sötét erő használók Palpi és Vader halála után, akkor az némiképp csorbítja a jóslat hitelességét, fontosságát, üzenetét.

Mindig is úgy képzeltem, hogy Palpi halála után új köztársaság alakul, aminek bár meg kell vívnia a maga utóvéd harcait az egykori birodalommal, berendezkedik és leginkább gazdasági nehézségekkel találja szeme magát. Úgy képzeltem, hogy ezzel párhuzamosan Luke új alapokra helyezi a Jedi rendet, a temploma költözik és padawanokat nevel, persze ügyelve arra, hogy az elődök hibáit ne kövesse el.

Most meg olvasom a pletykákat Luke állítólagos remeteségéről, bizonyos inkvizitrokról stb. és kezdek nagyon kíváncsi lenni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ilyesmit vártam anno de már kezdek megbékélni vele, hogy nem így lesz. Legalábbis az EPVII -ben még biztosan nem. :) Az eddigi állítólagos sztori elemek azt sejtetik, hogy egy más, meglepőbb irányba indulnak el ami persze nem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon fel van adva a lecke az írónak és a rendezőnek, mert bár sok minden nyitva maradt az ep6 után, az erőben helyreállt az egyensúly (állítólag) ami arra engedett ezidáig következtetni, hogy a rossz elpusztult, csak a világos oldal maradt. Ha pedig léteznek sötét erő használók Palpi és Vader halála után, akkor az némiképp csorbítja a jóslat hitelességét, fontosságát, üzenetét.

Erre még nem is gondoltam..Hoppá! Bár biztos megmagyarázzuk.

1.0-ás verzió: senki sem mondta, hogy az egyensúly örökre szól majd.(20 év elég volt) ;)

És a Sith-rendnek(a 2 szabályának értelmében) valóban vége szakadt.

És valami más alapú gonosz akár merít ebből, akár nem simán felütheti a fejét.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülök, hogy valami eredetit próbálnak kihozni belőle és nem az Új Köztársaság, Jedi akadémia vonalat követik. Szerettem ugyan Thrawn-trilógiát, de sosem tudtam úgy tekinteni rá mint valós folytatásra. Tetszik az elképzelés, hogy az endori csata olyan irányú hatásait akarják bemutatni amire eddig nem gondoltunk, a kérdés az, hogy megtudják-e úgy valósítani, hogy ne legyen furcsa, hogy a 30 évvel későbbi eseményeket látjuk és mi történhetett ez idő alatt. Kíváncsi leszek miként épül majd fel a birodalom, a két első személy ugye meghalt és lehet, hogy az új vezető még kegyetlenebb mint elődei. Ezt persze nehéz elképzelni, hogy Palpatine-t és Vadert valaki felülmúlja, de ha belegondolunk, hogy ők erőhasználók voltak még ha a sith-ek is, mellettük ott volt egy eszme, egy magasabb rendű dolog, akkor a galaxis népének szemszögéből durvábbnak tűnhet egy olyan vezető akit csak a pusztítás és a hatalom érdekel mindenféle magasabb rendű cél nélkül. Ez lehet akár egy katona vagy egy erő használó aki nem sith, jelen állás szerint egy Inkvizítor. Számomra az egyik legnagyobb kérdése az ep7-nek az új főgonosz mibenléte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fenyegetés mibenlétén áll vagy bukik az egész. Ezt már régóta érezni lehet. :)

Sokaknak az volt a legnagyobb bajuk a prequellel, hogy hiányzott belőle a Birodalom és egy Darth Vader szintű gonosz karakter. Szóval szerintem ha továbbra is lesz egy erős és félelmetes gonosz birodalom egy félelmetes, sőtét nagyúrral az élén, rohamosztagosokkal karöltve, akkor az remek alapanyag lesz, és egyenlőre úgy tűnik, hogy ez meg is lesz az új trilógiában. Már csak az kell, hogy érdekes, izgalmas, fordulatokkal és titkokkal teli story-t kreáljanak köré, tartalmasan kidolgozott karakterekkel, és akkor nagy bukta már nem lehet. Ja és könyörgöm, Isaac-nek ne gagyi Lando-köpenye legyen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokaknak az volt a legnagyobb bajuk a prequellel, hogy hiányzott belőle a Birodalom és egy Darth Vader szintű gonosz karakter.

 

Azok hülyék voltak. Majd meséld el nekik miről akart szólni a prequel, így tíz év után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok hülyék voltak. Majd meséld el nekik miről akart szólni a prequel, így tíz év után.

Tudják, miről szólt, csak nekik nem volt elég érdekes történet az, hogy "a Szenátusban a kereskedelmi utak megadóztatásának tervét heves viták övezik" Nyilván ütősebben hangzik az, hogy "javában zajlik a polgárháború, a lázadók titkos támaszpontjukról először hajtottak végre sikeres támadást a gonosz Galaktikus Birodalom ellen." :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyat is olvastam valahol, hogy Luke remeteségében fogja feltárni a Jedik és Sith-ek ősi történetét, a két rend rivalizálását stb. Meg hogy állítólag képi visszaemlékezések is lesznek stb. A SW-tól eddig távol állt az időben való ugrálás, de nekem nagyon tetszene, ha az epVII ebben is változást hozna. Mindig úgy képzeltem, hogy Yoda volt az a Jedi aki elpusztította az utolsó sith-et, mire az a rend pár száz évre eltűnt, szóval remélem hogy az új rész a múltról is felfed számos érdekességet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok pletyka kering... Egyik érdekesebb mint a másik. Most azért annyival izgalmasabb a helyzet, hogy lövésünk sincs merre fog továbbmenni a történet.

 

Igen azt akartam is írni. Az ep3 kapcsán is hülyére izgultuk magunkat, de ott nagyon sok mindent fixen tudtuk, csak azon sakkoztunk fejben, hogy Lucas hogyan hidalja át a történetet és drukkoltunk, hogy ne legyen benne sok logikai bukfenc. Itt most tök más a helyzet. Fogalmunk sincs, hogy hova vezet majd a történet, apró morzsákat kaptunk eddig, de nagyon felcsigáztak azok is! És páran biztos köhécselnének tőle, ha egy sw filmbe flashack-ek kerülnének, nekem viszont az is nagyon tetszene... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész I-II-III éra egy már meglévő korszakra épült. Ráadásul előzmény lévén csak az volt a kérdés, hogy az ismert B pontba hogy fogunk eljutni. Itt most ugye nagyon izgalmas, hogy egy alapból mi lesz a kimenetel. Merítési lehetőség van, hisz 30 év telt el a ROTJ óta ami nagyon sok idő így aztán szárnyalhat a fantázia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.