Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem nem volt gondom velük. De a Sith bosszút áll, ritka gagyin hangzik. :lol: Sokkal jobb a sithek bosszúja. Végül is a film minősége nem azon fog múlni, hogy hogy írják majd magyarul a címét...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sithek Bosszúja teljesen pontos fordítás, csupán a Sith(ek) száma kétséges benne, akár a Return of the Jedi-nál a Jedi(k)é. Lehet mindegyik módon értelmezni őket. Ez az új cím hűen lefordítva "Az Erő felébred" lenne, de ennyi erővel akár már reggelit is csinálhatna magának, és elmehetne munkába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a "Baljós Árnyak" egy remek érzékkel eltalált cím. Ott tényleg nem volt könnyű dolguk a fordítóknak és rengetegféleképp elcseszhették volna a dolgot. Visszaadja a rejtélyes és vészjósló hangulatot, de nem elcsépelt és közhelyes.

 

Az "A Sith-ek bosszúja" pedig olyan, hogy nem is lehetett volna hitelesebben lefordítani. Számomra teljesen egyértelmű, hogy itt nem konkrétan X vagy Y sith-ről van szó, hanem a Sith Rendről, a sith-ekről. Magyarban mindig is volt többes száma a jedi vagy sith szavaknak, tehát így helyes a használatuk. Az Ep.6 kérdésesebb, nehezebben megítélhető, hogy a jedi mire utal, de valószínűbb, hogy ott csak egyetlen személyre, tehát szvsz ez esetben is jól döntöttek.

 

Összességében kifejezetten elégedett vagyok az eddigi összes film (+TCW és Rebels) magyar címadásával, ami ilyen esetszámnál már (sajnos) tényleg ritkaságszámba megy. Bízom benne, hogy a SW esetében tartják magukat a színvonalhoz és nem lesz ebből galiba.

Az "Az Erő ébredése" és az "Az ébredő Erő" is jó lenne, nem hiszem, hogy bármelyik helytelen lenne. Nekem mindkettő tetszene, szóval az illetékesek jöhetnek olvasni a fórumot, aztán hadd szóljon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól hangzik ez a cím, nekem kifejezetten tetszik. :)

 

Igy nézett ki az ep.5 poszter. Sehol egy epizódszám:

SW_-_Empire_Strikes_Back.jpg

Hű, nekem olyan regényverzióm van, 1981-ből, amin épp ez a kép szerepel, csak éppen tükrözve. Remekül néz ki. :)

 

Ha jól emlékszem, a számozást csak akkor kezdték el, amikor eljött a prequel éra a 90-es években, akkor lett külön címe (és száma) az újdonsült negyedik résznek, addig csak Csillagok háborújaként futott. Néztem is nagyon, amikor először láttam így, hogy mi a szösz ez az "Episode IV: A New Hope" a logo után? :D

De lehet, hogy rosszul emlékszem. Annyira régen volt már, és annyiszor láttam azóta DVD-n, hogy lehetséges, hogy összekeverednek ezek a dolgok a fejemben...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Baljós árnyak" jól megfogta lényeget. Jobban, mint Csisztu Zsuzsa a fókuszban, mikor felkonferálta a trailert és Fantom fenyegetés-t mondott. :lol:

A Sith szó meg angolban sith szokott maradni, akkor is ha többesszámot akarnak érzékeltetni. Szerintem sose volt olyan, hogy Siths...

Így jól fogták meg, mert nem Palpatíne-ra utal a dolog, hanem a galaxis sorsára, hogy hova is jutottak a Sith-ek.

És igen ahogy lentebb írta valaki a Sith-rend bosszújáról lenne szó, de az sosem lett kimondva így, tehát meg kell éreznünk, hogy mire utal.

Olyanra aminek az előzményét filmen nem láthattuk! :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ismerve a lehetséges sztorit az "Erő alkonya" lett volna jó cím, nem az ébredése , hiszen ha Luke is befordul , tudomásom szerint az utolsó Jediként és nincs már Sith akkor mi ébred hova? :)

persze az is lehet, hogy pont ezért kell ébrednie, ha a cím a jelenre utal akkor alkony, ha arra amiért a változás kell akkor ébredés a jó , mindkettő védhető de egy darkos indítás a címben jobban tetszene

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ismerve a lehetséges sztorit az "Erő alkonya" lett volna jó cím, nem az ébredése , hiszen ha Luke is befordul , tudomásom szerint az utolsó Jediként és nincs már Sith akkor mi ébred hova? :)

persze az is lehet, hogy pont ezért kell ébrednie, ha a cím a jelenre utal akkor alkony, ha arra amiért a változás kell akkor ébredés a jó , mindkettő védhető de egy darkos indítás a címben jobban tetszene

Ha viszont onnan közelítjük meg, hogy a Sith-ek kihaltak, Luke meg mondjuk az erejétől tartva visszavonultan él, akkor az Erő mondhatni lappangott a galaxisban az elmúlt években. Amiből most szépen kizökken, és elindul valami. Egyébként azért is tetszik a cím, mert valóban egy fajta szintlépésre utal a korábban látottakhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszont onnan közelítjük meg, hogy a Sith-ek kihaltak, Luke meg mondjuk az erejétől tartva visszavonultan él, akkor az Erő mondhatni lappangott a galaxisban az elmúlt években. Amiből most szépen kizökken, és elindul valami. Egyébként azért is tetszik a cím, mert valóban egy fajta szintlépésre utal a korábban látottakhoz képest.

 

alap, ezt is leírtam csak a Jedi után ismét ébrednie kell...hát :)

annyira jó lenne tudni, hogy honnan veszi fel a fonalat a film, lehet Luke visszaemlékezése lesz a pár flashback? Mert az nekem nagyon kelleni fog és akkor jöhet az ébredés . :)

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megy a csodálkozás a neten, mert valaki már 2012 decemberében kitalálta a film címét a force.net fórumán :hmm:

És persze meg is volt az első poénos reakció akkoriban. Hát ez érdekes :) Csak véletlen szerencséje volt? :P

Speculation2.jpg

 

 

Oldskuul logo

1536433_736453609773875_5502215508396137313_n.jpg?oh=f01fa364112aed2ef6e37959ea9c1c7b&oe=54DE0591

 

A hírek szerint a héten, hétfő és csütörtök között Mark Hamill még forgatott a Pinewood stúdióban frissen borotvált arccal. Hmm ez érdekes... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt miből sikerült leszűrnöd, hogy hiányzik az Episode 7 felirat. Tán láttad már a filmet? Mert nekem eddig csak egy promóképhez volt szerencsém, amiből levonhatjuk azt, hogy mi a film címe, de mást nem. Mellesleg, mivel mindenki Episode 7-ként hivatkozik rá, nem valószínű, hogy nem lesz ott az epizódjelölés - pláne nem valószínű, hogy azért hagynák el, mert előzményt akarnak neki csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol pont írta valaki, hogy egy hivatalos illetékes szerint elmarad az EPISODE felirat.

 

szerk: Egészen pontosan Jake írta, idézem: "Worth highlighting (and confirmed): "Episode VII" will NOT be in the title. It's just Star Wars: The Force Awakens

 

Episode VII-et a címbe felejtsük el, hivatalosan kikerült belőle.."

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A címben, nem pedig a filmben. Mint ahogy eddig, itt sem része a címnek a sorszám. Nem Star Wars - Epidose V - The Empire Strikes Back, hanem Star Wars - The Empire Strikes Back. Ettől a nyitófeliratban 99,99999999%, hogy ott lesz az EPISODE VII felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam, hogy a Lucasfilmnél dolgozol.

Azt nem tudnád megmondani, mit tervez a Story Groupa regények terén 2015 második felére? :D

Nem dolgozom a Lucasfilmnek, csak a tapasztalataimból le tudom vonni a helyes következtetést. Mi a valószínűbb a Star Warsot, a Lucasfilm, a Disney és Abrams munkásságát ismerve? Nyilván nem az, hogy hat egységes film után brahiból eltüntetik az arany szövegből az epizódszámot. És jé, kétszer kettő tényleg négy lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, a számozást csak akkor kezdték el, amikor eljött a prequel éra a 90-es években, akkor lett külön címe (és száma) az újdonsült negyedik résznek, addig csak Csillagok háborújaként futott. Néztem is nagyon, amikor először láttam így, hogy mi a szösz ez az "Episode IV: A New Hope" a logo után? :D

De lehet, hogy rosszul emlékszem. Annyira régen volt már, és annyiszor láttam azóta DVD-n, hogy lehetséges, hogy összekeverednek ezek a dolgok a fejemben...

A számozás még a Birodalom visszavág bemutatója előtt dőlt el. Az Empire-t már mint ep.5-öt mutatták be. Amikor pedig 1981-ben újra mozikba került az első SW már megkapta az ep.4 és az A New Hope alcímet. De ez a cím a sárga nyitószövegen kívül nem sok helyen bukkant fel. Amikor jött az SE már javában készült a Baljós Árnyak, ennek ellenére a posztereken csak annyit írtak: Star Wars. Nekem megvan az SE VHS kiadása és ott is az ep.4 gerincén csak Csillagok háborúja áll.

 

Más: attól az ürgétől akitől a legfrissebb Luke-os kémjelentés származik nemrég jött egy másik pletyka is. Lehet hogy egy szó se igaz belőle, de érdekes ezért beírom: elvileg látott pár storyboardot a készülő filmből. Ezek szerint az egyik jelenetben a birodalmi erők fel fognak gyújtani egy falut a sivatagos bolygón (Tatooine?). Van egy kép ami kifejezetten érdekesen hangzik: egy sebesült birodalmi fekszik a földön. A kezéből egy kis vér csordul ki. Végighúzza az egyik bajtársa sisakján a kezét amitől persze kicsit össze is vérzi azt. A háttérben lángol a falu, a többi rohamosztagos pedig teszi a dolgát (felfegyverzett helyieket ölnek). A többi rajz alapján a sebesült rohamosztagossal többet nem foglalkozunk. Az érdekessége, hogy ez elvileg egy storyboard, tehát azért lett megrajzolva mert volt egy ilyen elem a végleges forgatókönyvben. Már ha igaz.

A kém hozzáteszi hogy se ő se informátorai nem tudják, hogy mi a jelenet köritése. Az ő tippje szerint a birodalmi erők Boyega karakterét keresik és Boyega és Daisy azért lesznek kénytelenek lelépni a bolygóról, mert ha maradnának őket is kinyirnák. Ez nem hangzik túl eredetien (kevesebb halottal, de az ep.4-ben valami egészen hasonló történt). De ez ugye nem is kémjelentés csak tipp. Remélhetőleg ha igaz a hír a megoldás valami más lesz.

A falu pedig amit állítólag felgyújtanak (a kép már korábban be lett rakva). A kémjelentést látszik igazolni hogy errefelé a forgatások idején sok füstöt lehetett látni.

Leaked-tatooine-Set-From-Pinewood-Studios-And-Star-Wars-Episode-VII-Sand-People-Tusken-Raider-Huts.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyorsan reagálok pár fejleményre.

 

A storyboardok leírása jónak hat. Az, hogy a sebesült rohamosztagos véres keze foltot hagy a társa sisakján, szerintem kimondottan szép kép. Ha megvalósul, utal arra, hogy azok a fehér páncélos figurák bizony emberi lények, és akkor tényleg esélyes lehet, hogy másfajta képet kapunk a Birodalomról, mint korábban.

 

Nagyon tetszik a cím, és a JakeSully által beszúrt feliratkép is nagyon hangulatos. Ezek után szinte elvárom, hogy az Erő határozottan új mélységeit ismerjük meg, összhangban akár a régen fejtegetett sötét-világos oldalon túli létezéssel. Persze vicces lenne, ha az Erő egy politikai alakulat neve is lenne, akik meg akarják reformálni az aktuális közállapotokat. :)

A címbeli sorszámozás pedig az EP1-gyel lett bevezetve, tehát semmi gond nincs azzal, ha mostantól elvetik. Emlékszem, mennyire furcsállottam, amikor az EP1 után kiderült, hogy a többi film címében is ki fogják hangsúlyozni az epizódszámot.

 

A Luke-os fejtegetés kicsit hiteltelenül hangzik. A fickó együtt ebédelt valakikkel, akik képben vannak, és a beszélgetésből ez körvonalazódott? Egyszerre több ember szivárogtatott volna neki információkat? Ráadásul minek mesélné el, honnan jött az infó? Pláne, hogy ebből aztán semmi nem derül ki, ami hitelesebbé tenné a szavait. A kerettörténet nekem inkább elkenésnek tűnik. Ettől még persze lehet, hogy igaz lesz, de szerintem is inkább csak találgatás.

 

A múltkori furcsa vörös fénykardos kép hitelessége számomra nulla. A képen olyan amatőr photoshop-hibák vannak, hogy elképzelhetetlennek tartom, hogy egy concept artist csinálta volna, nem beszélve a nullához tartó eredetiségfaktorról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.