Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Majd akkor az EP8-ban több szerepet kap. Ez egy trilógia, lesz lehetőség mindenki kibontakoztatására. Ha a sztori úgy kívánja meg, hogy Luke háttérben maradjon az első (azaz a hetedik) epizód végéig, azzal nincsen semmi baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos sokszor kérdeztem már, de ez a flashback 100%?

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy bevezetik a star wars-ba.

 

Nézd meg a Ren lovagokat a trailerben, amikor az esőben állnak - ott pl. homályos, fekete a képernyő négy sarka.

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd akkor az EP8-ban több szerepet kap. Ez egy trilógia, lesz lehetőség mindenki kibontakoztatására. Ha a sztori úgy kívánja meg, hogy Luke háttérben maradjon az első (azaz a hetedik) epizód végéig, azzal nincsen semmi baj.

Nekem gyanús a többször is megfogalmazott "nagyon jó ok van rá, hogy nem szerepelt a trailerben".

Számomra egy fricskával lenne egyenértékű, ha ez a "nagyon jó ok" csak annyi, hogy; "kérem, alig szerepel".

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Bocsi Zééé, de lassan hülyét kapok attól, hogy folyton azt kell olvassam, hogy "Lukeval". Ha valami régi dolog miatt írod így, amit én nem tudhatok, akkor elnézést :) de helyesen "Luke-kal"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos sokszor kérdeztem már, de ez a flashback 100%?

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy bevezetik a star wars-ba.

 

A "Maz Kanata" találat meg óriási! :clap:

 

Szerintem nem tudhatjuk (még), hogy lesz-e flashback, de azért 30 év telt az ep6 óta a cselekmény szerint, annyi minden történt, hog szerintem lehetetlen belegyömöszölni a 3 bekezdéses felúszó sárga betűs nyitószövegbe. Ahhoz pedig, hogy Luke száműzetésbe vonuljon, nagyon nagy dolognak kellett történnie, amit inkább megnézek flashback-ben, mint elolvasok egy sárga betűs barokk körmondatban.

Lehet, hogy eddig nem találkoztunk flashback-el, de ha lesz, akkor majd megszokjuk és megszeretjük.... :) és tuti nagyon ütős lesz.... :yeah:

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem tudhatjuk (még), hogy lesz-e flashback, de azért 30 év telt az ep6 óta a cselekmény szerint, annyi minden történt, hog szerintem lehetetlen belegyömöszölni a 3 bekezdéses felúszó sárga betűs nyitószövegbe. Ahhoz pedig, hogy Luke száműzetésbe vonuljon, nagyon nagy dolog kellett történnie, amit inkább megnézek flashback-ben, mint elolvasok egy sárga betűs barokk körmondatban.

Lehet, hogy eddig nem találkoztunk flashback-el, de ha lesz, akkor majd megszokjuk és megszeretjük.... :) és tuti nagyon ütős lesz.... :yeah:

Gondolom elbírná a film, biztos megvalósítás kérdése. De a sárga betűkből és párbeszédekből is meg lehetne érteni, hogy mi volt 30 éve.

A New Hope is működött, pedig kemény in medias res volt a sárga betűk csak nyulfarknyi adalékával vagy ha úgy tetszik nélküle is.

Szóval mivel vannak ún. star wars stílusjegyek és eddig nem tartozott közéjük a flashback, így jobban örülnék ha Kasdan és Abrams flashback nélül oldaná meg a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd akkor az EP8-ban több szerepet kap. Ez egy trilógia, lesz lehetőség mindenki kibontakoztatására. Ha a sztori úgy kívánja meg, hogy Luke háttérben maradjon az első (azaz a hetedik) epizód végéig, azzal nincsen semmi baj.

 

Maxitökéletesen igazság! :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval mivel vannak ún. star wars stílusjegyek és eddig nem tartozott közéjük a flashback, így jobban örülnék ha Kasdan és Abrams flashback nélül oldaná meg a történetet.

Ha a filmeken túl tekintünk, annyira nem idegen a Star Warstól a flashback. Egyfajta visszaemlékezés már volt a TCW-ben is, amikor Ventress idézte fel a múltja ilyen-olyan állomását az Éjnővéreknél.

 

Finn kardja mégsem Anakin kardja lesz? :hmm: Kétségtelen a hasonlóság de az eltérés is!

De ez az Ep2-beli Anakin fénykard, amit hazavágott a droidgyárban.

A TCW- és Ep3-beli kard már jobban egyezik Finnével.

 

Ep2-es és 3-as kard:

anakins_lightsabers_www.kepfeltoltes.hu_.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: semmi okom túltekinteni a filmeken ha egy ep7ről van szó.

Magasról tojnak Abramsék is az animációs sorozatokra.

 

Ody: az ep 4 és 5 Anakin kard közt is van sajnos különbség.

Szemet kell húnynunk felette. Nekem már korán feltűnt és beszéltünk is egy megvalósításbeli ujdonságról: a kék fény még a gyűrű alatti rész alól indul az filmben..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy skac felvetése szerint a háttérben álló figura akár Kájló is lehet.

Talán úgy is van. Talán nem. Talán egy botra támaszkodó pasas vagy egy szobor. :hmm:

 

PWmO4vV.jpg

 

6JzkWVG.jpg

 

 

Amúgy ha Luke tényleg csak cameózik akkor én egyáltalán nem bánom hogy titkolják. Egy rövidke színrelépésből mutogatni bármit könnyen az élmény gyilkolása lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.4 az első film volt igy nyilván a nézőknek nem volt igénye rá, hogy megismerjék olyan szereplők múltját akik éppen most a film nézése közben kerültek először elő. Meg nem is volt olyan esemény amit be kellett volna mutatni, hisz Anakin áttérésének épp az a lényege hogy itt még ne tudjunk róla, ahogy Obi-Wan régi tevékenységéről se. Luke, Leia vagy Han múltjában meg semmi nincs amit nagyon flashbackelni kéne.

 

Viszont az ep.7-ben nem feltétlenül jön ki rosszul ha az elmúlt 30 évből megmutatnak valamit ha az tényleg fontos. Ha Luke elbújdosásának okairól van szó akkor külön örülnék ha nem csak mesélnének róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha Luke tényleg csak cameózik akkor én egyáltalán nem bánom hogy titkolják. Egy rövidke színrelépésből mutogatni bármit könnyen az élmény gyilkolása lehet.

Épp ez az, hogy mégis kaptunk belőle 1-2 másodpercet..

A filmig bizakodom azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.4 az első film volt igy nyilván a nézőknek nem volt igénye rá, hogy megismerjék olyan szereplők múltját akik éppen most a film nézése közben kerültek először elő. Meg nem is volt olyan esemény amit be kellett volna mutatni, hisz Anakin áttérésének épp az a lényege hogy itt még ne tudjunk róla, ahogy Obi-Wan régi tevékenységéről se. Luke, Leia vagy Han múltjában meg semmi nincs amit nagyon flashbackelni kéne.

 

Viszont az ep.7-ben nem feltétlenül jön ki rosszul ha az elmúlt 30 évből megmutatnak valamit ha az tényleg fontos. Ha Luke elbújdosásának okairól van szó akkor külön örülnék ha nem csak mesélnének róla.

 

Azért is, mert 30 év alatt kialakult egy teljesen új rend. Teljesen új "gonoszokat" kapunk a filmben, akiket azért valamilyen szinten fel kell építeni, tudatni kell a plénummal, hogy miért olyanok, amilyenek. Az ep6-nak úgy lett vége, hogy a két gonosz erőhasználó elhalálozott, s nem tudunk haláluk időpontjában más számottevő erő-felhasználóról, aki a sötét oldalra gerjed. Abban a hitben integettünk a film végén a 3 szellem jedinek, hogy megszűnt a sötét oldal által táplált sith rend és egyszer s mindenkorra a erő "világos", Jedik által preferált oldala diadalmaskodott. Ennek dacára 30 évvel később létezik egy teljesen új rend, nem kifejezetten kezdőknek kinéző prominensekkel, amivel párhuzamosan szeretett főhősünk valamiért nagyon ignorálja a galaxis fontos történéseit, ... vélhetően száműzte magát. Szóval teljesen, gyökeresen más a szitu, mint ahol 30 évvel azelőtt tartott. Ezt a totális felfordulását mutassák be legyenek szívesek mozgókép jelenetek segítségével, még ha cak 1-2 perc erejéig is, mert szerintem a felkúszó sárga betűk talán arra elegendőek lesznek, hogy a politikai történésekből eláruljanak valamit. Ergo személy szerint nagyon szeretnék flashback-et, szeretném megtudni pár képkocka révén, hogy ki is ez a Kylo, miért Vader-megszállott, Ki a Snoke, kik a Ren lovagok, mit tudnak a sith-ekről stb. ?!

Summa summarum akkora szakadék tátong, az ep6 lezárása és az ep7 nyitánya közti történelmi helyzet között, hogy nagyon jó lenne elárulni képkockák által néhány fontosabb történést a két szitu között....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Bocsi Zééé, de lassan hülyét kapok attól, hogy folyton azt kell olvassam, hogy "Lukeval". Ha valami régi dolog miatt írod így, amit én nem tudhatok, akkor elnézést :) de helyesen "Luke-kal"

 

Hasonulás a nevek esetén csak akkor kötelező, ha az alapszó mássalhangzóval végződik. Kiejtésben a k végződés miatt a val toldalék valóban kal toldalékká hasonul, de én Luke nevét magamban sokszor lukE ként ejtem, amikor gyorsan gépelek, ezért írok val toldalékot, mivel az "e" nem mássalhangzó. Ennyi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.