Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pécsinek igaza van. Anno már legalább két évvel a bemutató előtt folyamatos téma volt a mozis újságokban a készülő első rész. Ennek viszont az lehetett az oka, hogy Lucas már 1995 -ben elkezdte írni a forgatókönyvet, és hagyott időt a felkészülésre. A mostani helyzet eléggé más, itt most szerintem sokkal kevesebb idő van a dolgokra. Ezért is félek kicsit, nehogy összecsapják. Amúgy ez nem paranoia, hanem csak jobb félni mint megijedni hozzáállás. :) Remélem úgy járok mint anno az EPIII -as színházjelenettel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha elhisszük Hamillnak, hogy Lucas már a Disney-féle eladás előtt egy évvel leült velük és elmondta, hogy számitsanak új részekre, akkor valószinüsithető, hogy a sztori váz létrehozása terén itt is megy egy ideje az előmunka. Ami azt illeti a sztori írásra és a script véglegesitésre elég sok időt hagytak. Érdekes lenne tudni mikor is kezdődött pontosan.

 

Ami most más, hogy akkor fölösleges volt titkolozni, hisz az előzmények alapja már az első SW regényben le lett röviden irva és számtalanszor beszélt róla Lucas még azelőtt, hogy egyáltalán komolyan belevágott volna a prequel gyártásba. Klón-háború, Anakin sötét oldalra fordulása, jedik felszámolása. Még azt is tudtuk hogy Anakin egy lávabolygón sebesül meg, miután megvivott Obi-Wannal. Mindenki tudta, hogy mik lesznek a fontos témák. Itt viszont pont az a lényeg, hogy semmit se tudunk. Még maga Lucas is, aki több helyen beszélt a 7-8-9-ről, figyelt rá, hogy nagyon vázlatos legyen nehogy bármi komoly konkrétumot elejtsen.

 

Ettől függetlenül a forgatás indulásával biztos vagyok benne hogy megindul a hype keltés, de ez most egészen más, sokkal titkolozóbb lesz szerintem mint a prequelnél volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ezt jól megfogalmaztad :)

 

Persze beszélhetnénk arról, hogy mi számít vérszegény mozgolódásnak, de szerintem ezen a fórumon olyan még nem fordult elő. Voltak olyan évek, amikor többet írtunk, olyan évek, amikor kevesebbet, de az utóbbiak esetében sem volt olyan, hogy hetekig csak pangott a fórum. A kevesebb hozzászólás nem kiábrándultságot jelent... legalább is szerintem.

Nagyon egyetértek. :) A kevesebb hozzászólás csupán annyit jelent, hogy egyelőre várunk, több infóra, amiről már lehet érdemben beszélgetni. A találgatások elég szegényes táptalajt tudnak nyújtani az igazó jó eszmecseréhez, ehhez több kell.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequell esetében például a magyar és a német Cinema mozis ujság az 1997. novemberi számában nem gyenge terjedelmű cikket hozott az EP I. tunéziai forgatásáról, térképpel, nagytotálokkal, mindenféle diszletelemekről közelikkel, beszámolokkal.

Igen, köszi a példát, amivel alátámasztottad mondandóm. :) Nem volt az annyira más helyzet, csak másnak látszik. 1997. novemberében már lehetett miről írni, mit fényképezni, mert már befejezték az ep1 forgatást. Az ugye 1997. június 26-tól szeptember 30-ig tartott. És ha jól rémlik, pont Tunéziában kezdték a forgatást, majdnem fél éves képeket közöltek, fél évvel azelőtti eseményekről írtak. Itt járunk már az ep7 esetében? Hát nem, még a forgatás elkezdéséig is hónapok vannak hátra. nincs miről írni, nincs mit fényképezni. Majd akkor kezdjünk el aggódni, ha 2014. novemberében is csak annyit tudunk, mint most.

 

Amúgy Jake, lemaradt a listádról R2-D2 szereplése, hiszen már a filmben szereplő robotot is láttuk (ami ugye jelzi, hogy bár mi nem látjuk, de a pre-produkciós munkák folynak). ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajjaj... kissé félrement a "kifakadásom" tartalma, amit nem csodálok... :hmm: Dzséjt válasza teljesen jogos, hisz az jött le az egészből, hogy a tele a hócipőm azzal, hogy nem zúdulnak ránk a hivatalos hírek... :):para:

 

Már magyarázkodhatok, de felesleges...az egészből azt akartam kihozni, hogy 15 hónap alatt még mindig ott tartunk, mint pl Ody, Bomarr és Dzséjt, plusz sokan mások. Jó-jó, eddig minden biztató, és minden bizonnyal kellemes dolgok sülnek ki a készülő filmből, de túl kevés az infó ahhoz, hogy igazán izzanak itt a (jó)kedélyek :D

Erről akartam itt hablatyolni, de félrement. Ezért van még sok ember abba a stádiumba, hogy pl teljesen hidegen hagyja őt a készül projekt. :)

 

mikiwan kijelentésére reagálva, hogy most ugye mennyivel máshogy állunk hozzá a filmhez, mint másfél éve, de mint kiderült, azért annyira nem fényes a helyzet.

Mindenesetre hazudnánk, ha azt állítanánk, hogy nem foglalkoztat a leendő színészek listája, az új karakterek, meg úgy összességében minden , amit az EPVII-hez köthető :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, parázs kis vitát váltott ki a legutóbbi kommentem, pedig nem ez volt a szándék. Nem is beszéltem olyasmiről,hogy most milyen sokat tudunk már az új film(ek)ről, szerintem is baromi kevés a hivatalos infó, akármennyire is hónapok vannak a forgatásokig. Csak arra céloztam, hogy 2012 októberében ha valaki azt mondta volna, hogy lesz harmadik trilógia, és a "szentül" lezárt Jedi visszatér után fog játszódni, akkor minimum kapott volna hideget-meleget ("Értsd már meg, hogy Lucas ezerszer lenyilatkozta, hogy nem lesznek folytatások!!") Visszatekerve az akkori október végi-november eleji kommenteket, amikor kiderült,hogy a Dízni megvette a Lucasfilmet, sokan temették a SW-t, meg hogy itt a világ vége... Aztán eltelt pár hónap, és kiderült, hogy lesz egy egészen ügyes rendező, hogy visszatér a világtörténelem (szerintem) legzseniálisabb zeneszerzője, hogy visszatér a Birodalom visszavág script írója, és hogy még Luke pocakját is kezelésbe vették. Persze, jó lenne, ha már több mindent tudnánk a készülő projektről, dehát mindennek eljön az ideje. Most, ahogy én látom, inkább általános érdeklődés, mintsem általános közöny vagy undor jellemzi az Ep VII várását itt a fórumon. Csak erre próbáltam célozni, remélem elég egyértelmű voltam most már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EpIII forgatása pl. 2004 tavaszán-őszén volt, azaz kb. 1 évvel a film előtt, viszont a forgatókönyv hamarabb kész volt, ráadásul - ahogy Bomarr is írta, kevésbé kellett titkolni a dolgokat, ezért nem csoda, hogy most kevesebb infót csepegtetnek. Viszont biztos vagyok benne, hogy a forgatás alatt jönni fognak a hírek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EpIII forgatása pl. 2004 tavaszán-őszén volt, azaz kb. 1 évvel a film előtt, viszont a forgatókönyv hamarabb kész volt, ráadásul - ahogy Bomarr is írta, kevésbé kellett titkolni a dolgokat, ezért nem csoda, hogy most kevesebb infót csepegtetnek. Viszont biztos vagyok benne, hogy a forgatás alatt jönni fognak a hírek.

 

 

2003 júniusában kezdődött a forgatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a TCW -s Yoda arc, a Rebels -en keresztül kapcsolódni fog az EPVII -be. :hmm: A francba kirúgott Michael Arndt -ról pedig az a hír járja, hogy éppen az EPVIII -on dolgozik. :D Ráadásul azt is rebesgetik, hogy Abrams mostanában nem egyszer találkozott Zahn -al.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul azt is rebesgetik, hogy Abrams mostanában nem egyszer találkozott Zahn -al.

 

Ez logikus is lenne, hiszen van arról szó, hogy Zahn írna egy regényt, amely az eddigi EU-t (már ami kánon marad) összekapcsolná az új filmekkel. Szerintem ez remek ötlet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ő lenne Luke barát. :D

 

Érdemes elgondolkodni rajta, hogy mennyire változtatják majd meg a jediség koncepcióját. Az EPI de még az EPII idején is Lucas a fekete jedi ruhát latolgatta Obi Wannak, ami kevésbé a szerzetes életmódot hivatott jelképezni. A Jedi idején is ez volt a mantrája, a prequel eredeti jedi ruhájának az alapját pedig Madmartigan (Willow) ruhája képezte. Azt a ruhát Möbius tervezte (a hajfonat a lényeg!!!), az EPI - II fekete Obi Wan ruhát pedig Doug Chang. Magam is abban a hitben éltem, hogy az EPI idején Lucas végleg elvetette a fekete ruha ötletét, de még az EPII idején is ott motoszkált a fejében a dolog. Nem lepődnék meg, ha az új rend külsőségekben is megújulna.

 

WillowMoebius01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

chianghair_www.kepfeltoltes.hu_.png

tumblr_m44ihacPdD1r93xiko1_1280_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

obi-wan_fleming_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes elgondolkodni rajta, hogy mennyire változtatják majd meg a jediség koncepcióját. Az EPI de még az EPII idején is Lucas a fekete jedi ruhát latolgatta Obi Wannak, ami kevésbé a szerzetes életmódot hivatott leképezni. A Jedi idején is ez volt a mániája, a prequel eredeti jedi ruhájának az alapját pedig Madmartigan (Willow) ruhája képezte. Azt a ruhát Möbius tervezte (a hajfonat a lényeg!!!), az EPI - II fekete Obi Wan ruhát pedig Doug Chang. Magam is abban a hitben éltem, hogy az EPI idején Lucas végleg elvetette a fekete ruha ötletét, de még az EPII idején is ott motoszkált a fejében a dolog. Nem lepődnék meg, ha az új rend külsőségekben is megújulna.

Az EP I-II-ben mikor volt Obi-nak fekete ruhája?? Neki végig fehér volt, és annak árnyalatai, barna köpennyel. Vagy azóta van egy még újabb Special Edition? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A képeket nem kell beidézni!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas végig örlődött, hogy milyen kosztümöt adjon a jediknek. Nem tőlem származik, de valóban illogikus, hogy Obi Wan jedi ruhában bújkál a Tatooineon. Az is megfigyelhető, hogy Owen bácsi is ugyan olyan tunikát hord, aminek az oka, hogy Ben az EPIV-ben eredetileg nem a jedik ruháját viselte. A ruha koncepciója először akkor okozott problémát, amikor Lukeot az EPVI-ban jediként kellett bemutatni. Ekkor Lucas még az eredeti koncepció mentén feketébe öltöztette. Itt jegyzem meg, hogy ebből a szempontból Vader ruhája (páncél nélkül természetesen) az eredeti jedi öltözék mintája. Tehát az EPVI idején a jedik Lucas fejében még fekete öltözetet viseltek. Ehhez a koncepcióhoz Lucas még az EPI idején is tartotta magát és ahogy Doug Chang EPII festményén látszik, még az EPII előkészítése alatt sem tudott szabadulni az ötlettől. Megjegyzésre érdemes továbbá, hogy Obi Wan még az egyik korai Marvel képregény visszaemlékezős részében is talpig fekete ruhában jelenik meg. Tehát a jedik ruhája egészen az EPI-ig fekete volt, ebbe illeszkedett Luke (Jedi Visszatér) és Vader kinézete.

 

 

Owen_Luke_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

obiwan_www.kepfeltoltes.hu_.png

obi2_www.kepfeltoltes.hu_.png

obiwanchiang3_www.kepfeltoltes.hu_.png

rodisjameroluke_www.kepfeltoltes.hu_.png

rodisjameroluke2_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt olvasni ezeket, még nem hallottam erről. Mindenesetre, ha lesz új rend, ami elég valószínű, hogy valamilyen formában megvalósul, akkor nem kell ilyen formában kötődni a köztársasági kor konvencióihoz. Luke-al egy másik szemléletmód valósulhat meg és ez tükröződhet, akár az olyan kiegészítő elemeken is, mint az öltözék színe, stílusa...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas végig örlődött, hogy milyen kosztümöt adjon a jediknek. Nem tőlem származik, de valóban illogikus, hogy Obi Wan jedi ruhában bújkál a Tatooineon. Az is megfigyelhető, hogy Owen bácsi is ugyan olyan tunikát hord, aminek az oka, hogy Ben az EPIV-ben eredetileg nem a jedik ruháját viselte. A ruha koncepciója először akkor okozott problémát, amikor Lukeot az EPVI-ban jediként kellett bemutatni. Ekkor Lucas még az eredeti koncepció mentén feketébe öltöztette. Itt jegyzem meg, hogy ebből a szempontból Vader ruhája (páncél nélkül természetesen) az eredeti jedi öltözék mintája. Tehát az EPVI idején a jedik Lucas fejében még fekete öltözetet viseltek. Ehhez a koncepcióhoz Lucas még az EPI idején is tartotta magát és ahogy Doug Chang EPII festményén látszik, még az EPII előkészítése alatt sem tudott szabadulni az ötlettől. Megjegyzésre érdemes továbbá, hogy Obi Wan még az egyik korai Marvel képregény visszaemlékezős részében is talpig fekete ruhában jelenik meg. Tehát a jedik ruhája egészen az EPI-ig fekete volt, ebbe illeszkedett Luke (Jedi Visszatér) és Vader kinézete.

Ehhez még hozzátenném, hogy a fekete Jedi ruha koncepciója annyira élt az ep2-3 idején is, hogy mindkét filmben látni fekete ruhában lévő Jediket. Főleg a geonosisi arénában figyelhető meg szép számmal fekete ruhás Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legfrissebb infók szerint a forgatás május közepétől szeptemberig tart majd. A cikk megemlíti, hogy a színészek többsége már aláírt a filmhez. Úgyhogy lassan jönnek majd az infómorzsák a Lucasfilm részéről reméljük..

http://www.theforce.net/story/front/Report_Star_Wars_Episode_VII_To_Begin_Shooting_In_MidMay_156589.asp

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.