Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyetértek, de a TCW nem EU matéria. ;)

 

Nekem nem is kell bizonygatni, de sok ember számára nem egyenértékű a filmekkel és soha nem is lesz az, hiszen nem film, hanem csak "rajzfilm". Ráadásul a gyökerei részben az EU-ból táplálkoznak, tehát kánon ide, kánon oda, a TCW sosem lesz egyenlő a filmekkel.....főleg nem az OT-vel....ha érted, mire godolok! :peace:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a yuuzhan vong NEM fog szerepelni az EPVII-ben. Tudom, hogy sokaknak ez fáj

Hadd fájjon nekik! A yuuzhan vong nevet én kitörölném egy MIB-féle emlékpucoló idegostorral az emberek fejéből. Nem csak, hogy totál Star Wars idegen matéria, hogy szó szerint lerombolták az írók velük a Star Wars univerzumát, még a leggagyibb ötlet is, amit fel tudnak mutatni. Jajj, van egy komplett galaxisunk, de hát az kicsi, hozzunk ellenfelet egy másik galaxisból... De az legyen egy ultraszuperüberfaja ellenfél, amihez képest Palpatine csak csicska. :facepalm: Az ep7 el ne menjen ebbe az irányba, mert akkor az ep8-ra már nem nagyon leszek kíváncsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hadd fájjon nekik! A yuuzhan vong nevet én kitörölném egy MIB-féle emlékpucoló idegostorral az emberek fejéből. Nem csak, hogy totál Star Wars idegen matéria, hogy szó szerint lerombolták az írók velük a Star Wars univerzumát, még a leggagyibb ötlet is, amit fel tudnak mutatni. Jajj, van egy komplett galaxisunk, de hát az kicsi, hozzunk ellenfelet egy másik galaxisból... De az legyen egy ultraszuperüberfaja ellenfél, amihez képest Palpatine csak csicska. :facepalm: Az ep7 el ne menjen ebbe az irányba, mert akkor az ep8-ra már nem nagyon leszek kíváncsi.

I agree one HUNDRED percent! Akkora baromság volt a koncepció, mint egy.....nem is tudom, milyen fokozást lehetne ide kitalálni.

Dzséjt tökéletesen leírta, ötlettelen és azon túl, hogy baromság, még le is nullázták vele az SW galaxist. Aki esetleg nem tudná, ezeknek az idétlen lényeknek van egy terraformáló technikájuk, amivel az össze cool Star Wars világot átalakították. Tehát a New Jedi Order szerint a galaxist mocsárrá és őserdővé terraformálták! GRATULÁLOK! Az egész NJO-t ki kell törölni az SW galaxisból, még a netről is száműzni kell! Volt egy felépített mitológia, ami a saját keretein belül tökéletesen működött. Most gondoljátok el azt, hogy Középföldén legyőzik Sauront.....majd valaki kitalálja, hogy kéne még egy kis pénzt fejni belőle, tehát támadják meg Középföldét az ufók! Ahol régen Barad-dur erődje állt, ott most legyen egy ufó támaszpont! A hobbitok és az emberek pedig mostantól lézerfegyverekkel harcoljanak, mert az olyan cool! Nagyjából Dzséjt össze is foglalta, hogy mi az EU legnagyobb problémája! Az inkonzisztens baromságok.

 

szerk.: A vong koncepció a Csillagkapu világában működött csak, gyakorlatilag a lidércek a CSK:Atlantis spin-off sorozatban maga a Vong. Ha tehát nem olvastad a NJO-t, de láttad a CSK: Atlantisz sorozatot, akkor tudod, hogy körülbelül miről van szó. Dzséjt szavaival élve; totál Star Wars idegen matéria!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem is kell bizonygatni, de sok ember számára nem egyenértékű a filmekkel és soha nem is lesz az, hiszen nem film, hanem csak "rajzfilm". Ráadásul a gyökerei részben az EU-ból táplálkoznak, tehát kánon ide, kánon oda, a TCW sosem lesz egyenlő a filmekkel.....főleg nem az OT-vel....ha érted, mire godolok! :peace:

 

 

Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj. Hogy miért jajgatok? Mi az hogy sok ember számára meg mások számára? Ki a lópikulát érdekelnek más véleménye. Kit?????? A TCW kánon, innentől kezdve ha az emberiség 96 %-a nem tartja filmek részének az senkit nem érdekel. MIért adsz te mások véleményére? Ez olyan hogy valakik nem tartanák prémium márkának az Audit és tőlük véve mások sem. Nehogymár a te véleményedet mások formázzák. A TCW kánon innentől aki nem fogadja el az a totális nulllába megy át és a véleménye annyit ér mint a légynek. Semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW kánon innentől aki nem fogadja el az a totális nulllába megy át és a véleménye annyit ér mint a légynek. Semmit.

Off

Köszi, én is köztük vagyok, ami ezen a fórumon nem túl nagy titok :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt jószívvel tette ki...lehet, hogy nem fake, de az a 90 százalékban eltorzított hálóinges Jolán elég furcsa...mindegy is, mert ez a topik arra van, hogy minden lehetséges dologt kitegyünk.

Köszi Dzséjt, hogy megosztottad! :peace:

Ezt nem is kérdőjelezte meg senki. ;) Persze, hogy jó poszt volt. Minden ilyen érdekesség jöhet, hisz ez a lényeg.

 

Az Sw7news-nak van egy exklúzív forgatási képe:

Abu+Dhabi+Set.jpg

Esetleg lehetne kérni újra ezt a képet? Már nem jön be. :(

 

Nekem nem is kell bizonygatni, de sok ember számára nem egyenértékű a filmekkel és soha nem is lesz az, hiszen nem film, hanem csak "rajzfilm". Ráadásul a gyökerei részben az EU-ból táplálkoznak, tehát kánon ide, kánon oda, a TCW sosem lesz egyenlő a filmekkel.....főleg nem az OT-vel....ha érted, mire godolok! :peace:

Erre csak az örökzöld példát tudom felhozni. A PT is sokan nem tekintik az SW részének. :D Tényleg, mint ahogy Frenkie is írta, teljesen felesleges azon rugózni, hogy ki mit tart kánonnak vagy elfogadhatónak. Le van írva mi számít bele a nagy egészbe. De ezt nem egyszer, nem kétszer, de 127589654 -szor átbeszéltük már. Szerintem lapozzunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Yuuzhan Vong-okról. Nekem a másik galaxisból érkezett idegen invázió alapötlete tetszett. A könyvsorozat szerkesztői annak idején egy olyan új ellenséget akartak behozni, ami feldobja az állóvizet. Addig az Endor utáni sztorikban mindig a feltámadó Birodalom, vagy a Birodalom maradéka volt a fő ellenség, ami már nagyon unalmas lett egy idő után. Az alapkoncepció, az új ellenség behozatala szerintem nagyon jó ötlet. Csak a Vong és az Erő kapcsolata szúrta a szememet, bár nem csak nekem. Az egyik író (James Luceno) is érzékelte, hogy amit a szerkesztők kitaláltak nem teljesen kompatibilis ezért a sorozat zárókötetére átvariálta a Vong és az Erő dolgot.

A sorozat bár külföldön is megosztó, de azért elég népszerű lett. Szerintem éppúgy megosztó, és népszerű mint az előzmény trilógia is. A előzmény trilógia és a New Jedi Order szerintem sokak szemében azért rossz, mert újdonsággal próbáltak szolgálni a megszokott eredeti trilógiás konvenciók helyett.

Bár magyarul nem jelent meg a The New Jedi Order, de azért vannak szép számmal akik több alkalommal is kérték a Szukits Kiadót, hogy jelenjen meg magyarul a sorozat. Eddig még nem jártak sikerrel, de ki tudja mit hoz a jövő? Azt látom, hogy vannak olyanok, akik inkább a Yuuzhan Vong háborút olvasnák magyarul, és nem kíváncsiak az olyan könyvekre, mint a Rebels: A New Dawn, Tarkin, Kenobi, Darth Plagueis, Republic Commando, The Old Republic könyvek... stb. De vannak olyanok is akik inkább olvasnák a többi SW könyvet, de TNJO-t soha. És vannak olyanok is, akik a TNJO-t, az új és régi könyveket egyaránt olvasnák.

 

Az új trilógiában én is szívesebben látnék egy új ellenséget, (nem feltétlenül Vongot, vagy ahhoz hasonlót).

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ám, csakhogy a prequel noha újdonságokat hozott, de semmilyen téren nem sértette az OT dolgait. Persze sokan ezt próbálják bemagyarázni maguknak és érveket keresni rá, eddig sikertelenül. A prequel bővítette az univerzumot, magyarázatot adott bizonyos dolgokra, de komolyabb ellentmondásba nem keveredett. Emellett pedig az OT esszenciális alapjait is békében hagyta és nem borította fel.

 

Ezek azok a dolgok, amik az EU-ban sokszor sérülnek. Nagyon csábító dolog iszonytató erejű sitheket vagy jediket feléleszteni vagy csak úgy előhúzni a semmiből, a titkolózásból rögtön az Ep.6 után előbújó jedi/sith szektákat behozni, ellőni az időutazás-témát vagy egy párhuzamos univerzumból érkező ismeretlen gonosz fajt stb.. Ezek azonban masszívan kimutatnak a Saga hatásköréből, környezetéből és megkérdőjelezik az abban történtek és szereplők jelentőségét.

 

Ettől még persze az ilyen sztorik is elsülhetnek jól, ha nagyon igényesen és zseniálisan vezetik fel és fejtik ki. Viszont a bukás kockázata meg óriási. A TCW bizonyos motívumai jó példák lehetnek erre, hisz ezek a remek tálalás ellenére is nehezen emészthetőek sokak számára. Én remélem, hogy az Ep.7-8-9 nem ilyen irányba fog elmenni és alapvetően megelégszik a Saga által eddig bemutatott eszközkészlettel, ahogyan a prequel is tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm, mintha ez valami civilizált, emberi kis telep díszletei lennének, nem egy sivatagi rablóbandáé. Ott van a jobb szélen egy jó öreg párologtató. :D

Nem Tatooine, nem is buckalakók tábora....és szerintem nem párplogtató, csak valami, ami hangulatában megidézi az OT-t.

Valami primitív törzs lakhelye lesz ez. Az utolsó Star Trekből kiindulva szerintem itt lesz egy kis felvezetés, a hőseinket együt látjuk majd valaminek az érdekében kűzdeni...ezzel megalapozzák az alaphangulatot. Valami akcióval indít talán a film, ami nem szerves része a történetnek, de hagy minket belecsöppenni az SW világába, ahogy azt az Into Darkness is tette. Látjuk együtt operálni a nagy triót, esetleg a gyerekeket. Elképzelhető, hogy időben lesz egy ugrás a filmben, ami miatt a család szétszakad, Luke pedig eltűnik.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper képek! Meglepőek is egyben. ez azért sok infó ám! Nem lesz itt olyan szigorú zárlat. :) Vajon akkor egy hutt is újfent képbe kerül? Csak nem Rotta? :D Ejj de örülnék neki (józanul gondolkodva esély sincs rá)! az az űrmalac nem semmi, és ami hihetetlenebb, hogy modell. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik fel - és megépítenek mindent. Tisztára mint a classic trilógia idején. Ezt nevezem én elkötelezettségnek az OT iránt. Ez a palota kapu szerűség (régi koncept art-okon), kicsit erős egy sivatagi rablóbanda táborának a bejáratában, vagy pedig lesz ott hutt palota is, vagy bomarr szerzetes rendház, vagy ilyesmi. Az egyik képen mintha lenne egy pod ikerturbina hajtómű, csak nem megint egy illegális futam lesz. Valaki le tudja fordítani a kapun, keritésen lévő szöveget. Állítólag van egy angol-galaktikus nyelv szótár a west and games-nél?

Véleményem szerint egy sivatagi fosztógatóbanda túszul ejt, elrabol valami/valaki értékeset, melyet hőseinknek kell megtalálni kiszabadítani. Gondolom a lezuhant ürhajóból rabolták el, ejtették túszul azt a valamit/valakit. Egyébként tiszta Mad Max a hangulat amit ezek a buggik, amin állítólag a színészek gyakoroltak csak erősít bennem.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.