Ugrás a kommentre

5x12 - Missing in Action


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem véletlenül "halt meg" off-screen Gregor, nagyon "beetetés szagú" volt a jelenet. Máskülönben mi akadálya lett volna annak, hogy legalább olyan szinten szemtanúi legyünk a halálának, mint Gun-Di vagy Echo esetében? A drámai hatást mindenképp fokozta volna a látvány. A páncélnak nem kell feltétlenül kibírnia egy ekkora robbanást... Gregor utolsó képkockája és a robbanás között eltelt annyi idő, ami alatt teszem azt egy föld alatti szervizjáratba is bebújhatott.

A klón életben maradásával a jelenet számorma semmit nem veszít a drámai töltetéből, hiszen azon volt a hangsúly, hogy feláldozta magát (kész volt az életét adni) a köztársaságiak menekülése érdekében. Hogy ez végül nem történt meg (gondolom én), az semmit nem von le a karakter tettének értékéből. Másrészt, mint írtam, jól megalapozták a jellemét (Fives, Echo, Hevy szinten), így a további bontogatásával szép sztorikat lehet még kreálni neki, többet kihozni belőle. Szükségtelen pazarlásnak tartom, ha valóban meghalt itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Sky véleményét, annak ellenére, hogy én is a halálára voksolnék. A drámaiság miatt gondoltam így, de kezdem úgy látni mint Sky. A drámaiságot nem feltétlen a halál jelenti. Itt inkább Gregor öntudatra ébredése volt a lényeges inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt említettem az értékelésemben is, hogy nekem nem az értékével van bajom, hanem a mikéntjével... Azért annyiban lehetnének realisztikusak a harci helyzetek, hogy ha ilyen túlerővel szemben akkor haljon már meg kérem. Az ilyen gagyi akciófilmekbe szokott hasonló lenni... mert még ha egy Jedi lenne az, akkor azt mondom oké, de ott is jobban örülnék, ha inkább meghalna az illető, de itt ez hatványozottan igaz. Körülbelül 30 droidot számoltam és a végén már minden oldalról lövik (mondjuk az is kabaré, hogy akkor ott nem találta el senki!) utána meg az a nagy robbanás... szerintem nincs az a páncél, ami ezt túléli... de már előre látom, hogy vissza fogják hozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezen nem kell fennakadni. :) Drámaivá akarták tenni, és egy kicsit túllőttek a célon. De meglátjuk visszatér-e Gregor. Ha nem akkor nincs is miről beszélni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokára láttam az epizódot, és még az írás is elhúzódott, de számomra ez az epizód egyike volt az eddigi legjobbaknak az évadban. :)

A droid osztag mostanra igazán a szívemhez nőtt kis parancsnokukkal együtt, és nekem úgy tűnt, mostanra eljutottak odáig, hogy fegyelmezetten mindenki csinálja, ami a dolga, és ez jól működik. Gascon egy hatalmas figura, komikus, ahogy tiszteletet próbál maga iránt ébreszteni katonai ragja és jelenlegi beosztása hangoztatásával, miközben nem ezzel, hanem józan elképzeléseivel és mostanra teljesen helyreállt kiegyesúlyozottságával sikerül végül elérnie. Gregor szó nélkül elfogadja, hogy mostantól ő az új parancsnoka, egyszerűen tényleg tekintélyt áraszt a végén. :D

 

Gregor igazán szimpatikus figura, még a végső akciójától eltekintve is. Érdekes, hogy az emlékei elvesztése mennyire demilitarizálta az egykori elitklónt. Kifejezetten béketűrő szolga lett belőle, tele emberi érzésekkel és gesztusokkal. Valósziűleg a kiképzése köszönt vissza abban, hogy minden körülmények között követte feljebbvalója (jelen esetben a tulajdonos csapos) utasításait, egészen addig, amíg ki nem derült, hogy az kihasználta és becsapta, és amíg nem talált egy méltóbb parancsnokra. :)

Ha van rá mód, hogy ésszerű módon túlélje a végső csapdát, én nem bánnám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gregor igazán szimpatikus figura, még a végső akciójától eltekintve is. Érdekes, hogy az emlékei elvesztése mennyire demilitarizálta az egykori elitklónt. Kifejezetten béketűrő szolga lett belőle, tele emberi érzésekkel és gesztusokkal. Valósziűleg a kiképzése köszönt vissza abban, hogy minden körülmények között követte feljebbvalója (jelen esetben a tulajdonos csapos) utasításait, egészen addig, amíg ki nem derült, hogy az kihasználta és becsapta, és amíg nem talált egy méltóbb parancsnokra. :)

Ha van rá mód, hogy ésszerű módon túlélje a végső csapdát, én nem bánnám. :)

 

Nagyon jó gondolat. :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó gondolatok Pildi. :) Számomra semmi meglepő nem volt abban, hogy Gregor alapból elfogadja Gascont felettesének. Egy katona sose kérdőjelezi meg egy felettese parancsát, vagy helyzetét. Ennek egy szép példáját láthattuk itt. Korábban már Jar Jar is vezetett klónokat, amit a katonák zokszó nélkül tűrtek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Láthatunk képet egy balsorsú Snivvianról karbonitba fagyva, alatta a szöveg: Lakberendezőt keresünk, hívd Jabbát egyeztetéshez.

- Észrevehetünk még képeket klasszikus LucasArts kalandjátékokból is, Star Wars-osan kicsavarva: Kowakian Monkey Island, Full Throttle (with a swoop), és Day of the Sarlacc.

- Egyéb bizarr feliratok: Snackbar Admirális (It’s a Frap!), Land O' Köpeny, Dr. Evazan Plasztikai sebészet, Abafar Junior Dejarik Klub (kivéve Wookiek), Game Go és Fogadj örökbe egy Wampát.

Hát ezeken besz*rtam!!! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek galaktikus hirdetések, így nem az abafariak műve. Az Evazan doktorra tett utalás nagyon tetszett. :D Meg a régi kalandjátékok át Star Wars-osítása. Mindegyikkel játszottam anno, így kissé meg is hatódtam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész olyan semmilyen volt. Kicsit hihetetlennek éreztem, hogy egy elit klónharcos ennyi droidot le tud mészárolni. Ráadásul ennyi ellenfélnek fel kellett volna tűnnie a város lakóinak és a főszereplőknek is, hiszen az egész hely állt kb. 3-4 nagyobb kör alakú mélyedésből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ennyi ellenfélnek fel kellett volna tűnnie a város lakóinak és a főszereplőknek is, hiszen az egész hely állt kb. 3-4 nagyobb kör alakú mélyedésből.

A városlakók lesz*rták a droidokat, tudtak róluk. :) A főhősök meg a bázisra nem mentek be, mert a főbb egységek ott tanyáztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "semmilyen" alatt átlagost értettem. A filozófikusabb előző rész bejött, míg a renegát klón történetét korábban is feldolgozták. Vagy legalább menekült volna meg, de így mi értelme volt bemesélni?

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt. Végre működnek nálam a karakterek, úgyhogy mindjárt újra is nézem az előzőt, ami nem tetszett - talán pont a karakterek nem működése miatt. Ez a rész viszont zseniális volt. Az elején volt bennem egy kis grimasz, mert úgy tűnt, a készítők egyrészről lemásolták Tatuint, másrészről ezt ki is mondatták valakivel, de aztán átjött az, amit korábban Ody is írt, név szerint a kilátástalanság. Gregor karaktere remek volt, és mondom, a többiek is a helyükre kerültek. A szepik terve nem igazán tiszta, nekem úgy jött le, hogy a Venator teljesen függetlenül van jelen Gasconéktól a rendszerben, és a droidok egy köztársasági sikló "becsempészésével" akarják felrobbantani. Kár, hogy most nem tudom megnézni a következő részt, pedig nagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elgondolkodtató lett ez a rész is.

 

Nagyon jó lett nyitás, ahogy bemutatták ezt a városnak titulált pöcegödröt. A köpködő aqualisht kihagyhatták de volna, de jót mulattam azon, hogy Gascon nagyban magyarázza, hogy a helyiek nem veszélyesek, miközben a hátamögött egy nála alig nagyobb aleena kirabol egy két méteres balnabot :lol:

 

Gascon szerintem is iszonyú elővigyázatlan volt. Először a nyílt utcán fenhangon kérdezi R2-t, hogy a macguffin biztonságban van-e, aztán besétál az első késdobálóba és bemutatkozik, miközben fingja nincs róla, hogy van-e ellenség a közelben? :facepalm:

 

A szemétevő jelenet megint olyan volt, amit nem bántam volna ha kihagynak.

 

És akkor a lényeg: Gregor. Valószínűleg a legtragikusabb karakter aki valaha feltűnt a sorozatban. Elvesztette mindenét, még az emlékeit is, egy ilyen alávaló mocsok találta meg, és arra kényszerítette, hogy egy pöcegödörben tengődjön, megtagadta tőle még azt is, hogy bármit megtudjon önmagáról. Aztán mikor megtudja, hogy ki is volt, mielőtt idekerült, kénytelen feláldozni az életét néhány droidért meg egy arrogáns békáért akikkel épp most találkozott és jobb szó híján azt kell mondjam, hogy boldogan meg is tette. Mintha Cut Lawquane tökéletes antitézise lenne. Dee Bradley Baker elképesztő munkát végzett vele :clap: Az első jelenetében határozatlan, már-már félénk volt, aztán a hajvágás után (amire mondta is, hogy azért kellett mert hátha segít emlékezni) mintha kicserélték volna, épp olyan határozott és magabiztos volt, mint bármelyik testvére.

 

Gascon megint elég képmutató volt, de ezúttal legalább nem a droidokkal. Ahogy nekiállt ecsetelni, hogy a klónok bátor harcosok, akiket a köztársasság azért, hoz létre, hogy harcoljanak és meghaljanak érte, aztán a következő mondatával már Gregor gazdáját szapulja, hogy rabszolgát csinált belőle…hát egy kicsit azért kinyílt a bicska a zsebemben ekkora kétszínűség hallatán. Mindesetre az, hogy hajlandó lett volan visszafordulni, a hajóval, hogy felvegyék Gregort, és a búcsúztató beszéde valamelyest javítottak azon, ahogy megítéltem.

 

Gregor hősies harca fantasztikus lett.

 

7/10

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor a lényeg: Gregor. Valószínűleg a legtragikusabb karakter aki valaha feltűnt a sorozatban. Elvesztette mindenét, még az emlékeit is, egy ilyen alávaló mocsok találta meg, és arra kényszerítette, hogy egy pöcegödörben tengődjön, megtagadta tőle még azt is, hogy bármit megtudjon önmagáról. Aztán mikor megtudja, hogy ki is volt, mielőtt idekerült, kénytelen feláldozni az életét néhány droidért meg egy arrogáns békáért akikkel épp most találkozott és jobb szó híján azt kell mondjam, hogy boldogan meg is tette. Mintha Cut Lawquane tökéletes antitézise lenne. Dee Bradley Baker elképesztő munkát végzett vele :clap: Az első jelenetében határozatlan, már-már félénk volt, aztán a hajvágás után (amire mondta is, hogy azért kellett mert hátha segít emlékezni) mintha kicserélték volna, épp olyan határozott és magabiztos volt, mint bármelyik testvére.

Az volt benne a legnagyszerűbb, hogy nem nézte kiket kell védenie. Gascon ezredes, így kötelessége volt mellé állni. Gregoré minden tiszteletem, ráadásul hősi halált, csak úgy mint a bajtársai. Ez az elégtétel számára, hisz a szolga meló nem volt méltó hozzá.

 

Gascon megint elég képmutató volt, de ezúttal legalább nem a droidokkal. Ahogy nekiállt ecsetelni, hogy a klónok bátor harcosok, akiket a köztársasság azért, hoz létre, hogy harcoljanak és meghaljanak érte, aztán a következő mondatával már Gregor gazdáját szapulja, hogy rabszolgát csinált belőle…hát egy kicsit azért kinyílt a bicska a zsebemben ekkora kétszínűség hallatán. Mindesetre az, hogy hajlandó lett volan visszafordulni, a hajóval, hogy felvegyék Gregort, és a búcsúztató beszéde valamelyest javítottak azon, ahogy megítéltem.

Gascon képmutatása alatt mit is értesz pontosan? Ez nem tiszta. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gascon képmutatása alatt mit is értesz pontosan? Ez nem tiszta. :hmm:

Milyen jogon szapul valakit, aki rabszolgaként tartja Gregort, miközben egy perccel előtte fejtette ki, hogy a Köztársaság egy seregnyi rabszolgát küld a halálba nap-mint-nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én látok "árnyalatnyi" különbséget aközött, hogy a Köztársaság győzelme és a háború (értelmetlen vérontás, ártatlan halottak) mielőbbi befejezése miatt "rabszolga" valaki, vagy egy önző sz*rházi saját céljai érdekében. Másrészt a klónok szerintem kimondottan emberséges bánásmódban részesülnek a Köztársaságnál, nem egy csótányrágta lyukban kell lakniuk és hasonló környezetben robotolniuk nevetséges fizetésért cserébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ők fizetést sem kapnak és életüket a köztársaságért áldozhatják. Amikor pedig éppen nem lőnek rájuk, űrhajókban és kaszárnyákban tölthetik életüket. Sokkal jobb.

Oké, persze, Gregor élete sem volt fenékig tejfel, de azért a klónok életét sem mondanám éppen heppi életnek. Az egyetlen klón, aki tényleg szabad és jól él, akinek élete van, az Cut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen jogon szapul valakit, aki rabszolgaként tartja Gregort, miközben egy perccel előtte fejtette ki, hogy a Köztársaság egy seregnyi rabszolgát küld a halálba nap-mint-nap.

Erre nem gondoltam, de itt szándékos képmutatásról szerintem nem beszélhetünk. :) Gascon meggyőződése szerintem, hogy a katonáknak úgy jó ahogy vannak. És még büszkének is kellene lenniük arra amit képviselnek és amiért harcolnak. Mondjuk a legtöbbjük az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ők fizetést sem kapnak és életüket a köztársaságért áldozhatják. Amikor pedig éppen nem lőnek rájuk, űrhajókban és kaszárnyákban tölthetik életüket. Sokkal jobb.

Oké, persze, Gregor élete sem volt fenékig tejfel, de azért a klónok életét sem mondanám éppen heppi életnek. Az egyetlen klón, aki tényleg szabad és jól él, akinek élete van, az Cut.

Az életminőségen és a "rabszolgaságuk" célján volt a hangsúly. A köztársaság alkotta őket, így egy számukra nemes (mi tudjuk, hogy nem az, de ez lényegtelen) célért áldozzák az életüket, ha úgy adódik, nem egy koszos lyukban dolgozzák halálra magukat. Szerintem nem mindegy. Egy klón egyébként nem tudom, mire menne a fizetésével. Élelmet, szállást, felszerelést biztosítanak nekik... ez alatt értettem a minőségibb jelzőt a többi klón és Gregor között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.