Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én rövid leszek: a 4 éves várakozásnak minden másodperce megérte.

 

Szerk.: Jah, majd elfelejtettem mondani, szinte spoilermentesen ültem be (csak a Macskanőről, Baneről, a batrepcsiről és a stadionról tudtam - a legutóbbit valaki itt spoilerezte el)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg simán meg fogják lépni az új Batmant a Warnerék. A kérdés az, hogy milyen formában? Egy Beyond trilógiának örülnék. Bruce Wayne-ről már egy rakat Batman film van, Terry McGuinnis-ről viszont egy se. A Begins előtt még Batman Beyond filmet akartak még, már készen is volt egy forgatókönyv, amit Paul Dini írt és már a szerepeket akarták kiosztani, aztán hirtelen lefújták, hogy bemutassák Bruce Batmanné válását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Begins-t és arra jutottam, hogy ha a TDKR inkább erre hasonlít, annak csak örülni tudok. :D

Szintén zenész. Bár a TDK-t tartom a jobb résznek (komplexebb, és Joker és Dent), mégis, nekem a Begins tetszik jobban. Hangulatosabb és jobban bejön, hogy ott inkább Wayne-re koncentráltak, semmint Batmanra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén zenész. Bár a TDK-t tartom a jobb résznek (komplexebb, és Joker és Dent), mégis, nekem a Begins tetszik jobban. Hangulatosabb és jobban bejön, hogy ott inkább Wayne-re koncentráltak, semmint Batmanra.

A Beginsben jobban rámentek a világra is, a másodikban már nem. Nekem ez fájt jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bízzunk benne. A Beginsben voltak nagy totálok a városról, és hát maga a sziget is egy különleges látványelem volt. Volt benne valami amitől különlegesnek volt mondható. Elvégre ez mégis csak egy képregényfilm. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a TDK jobban bejött mint a Begins. Ledger játéka mindent üt. Természetesen a Begins is iszonyú jó, de nekem többet nyújt a TDK. A héten néztem meg és a hideg borsózott a hátamon attól az őrült aljasságtól amiket Jokert elkövetett, majd utána jó emberként Dent. A végén mikor Jim gyerekeit fenyegeti az nagyon durva. Az az ember aki 2 órával azelött még a tökéletes jő volt és baromi igazságtalanul fenyeget. Jó hogy nem már egy 8 éves gyerek tehet Rachel haláláról.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy nem már egy 8 éves gyerek tehet Rachel haláláról.

Nem is hitte azt Kétarc, hogy a gyerek tehet róla. Éppen ez a jelenet lényege. Gordont vádolta, őt okolta Rachell haláláért, amiért az korrupt zsarukkal dolgozott, amikor ő figyelmeztette, hogy ebből baj lesz. Ebben igaza is volt, hiszen, ha Gordon kigyomlálja a korruptakat, se neki, se Rachell-nek nem esett volna baja (vagy legalábbis Joker nehezebben boldogult volna). A gyerek a büntetés volt Gordonnak. Hogy a felügyelő is érezze azt a fájdalmat, amit Kétarc érzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is hitte azt Kétarc, hogy a gyerek tehet róla. Éppen ez a jelenet lényege. Gordont vádolta, őt okolta Rachell haláláért, amiért az korrupt zsarukkal dolgozott, amikor ő figyelmeztette, hogy ebből baj lesz. Ebben igaza is volt, hiszen, ha Gordon kigyomlálja a korruptakat, se neki, se Rachell-nek nem esett volna baja (vagy legalábbis Joker nehezebben boldogult volna). A gyerek a büntetés volt Gordonnak. Hogy a felügyelő is érezze azt a fájdalmat, amit Kétarc érzett.

 

Értem én, de akkor is aljas és undorító amit Kétarc tett. Gordon sem felelős. Egyedűl Joker volt a felelős az egészért. Kétarcot a helyszínen agyonlőttem volna azért amit okozott és baromira nem érdekel hogy meghalt a barátnője mert ez nem jogosítja fel semmire. Minek szállt be az autóba miért nem volt körültekintőbb? Gordon két emberére meg csak gyanú vetült nem volt bizonyított.

Tehát az szerinted ok hogy egy semmiről sem tehetö 8 éves gyerekkel stautuálunk példát. Szép új világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, de akkor is aljas és undorító amit Kétarc tett. Gordon sem felelős. Egyedűl Joker volt a felelős az egészért. Kétarcot a helyszínen agyonlőttem volna azért amit okozott és baromira nem érdekel hogy meghalt a barátnője mert ez nem jogosítja fel semmire. Minek szállt be az autóba miért nem volt körültekintőbb? Gordon két emberére meg csak gyanú vetült nem volt bizonyított.

Tehát az szerinted ok hogy egy semmiről sem tehetö 8 éves gyerekkel stautuálunk példát. Szép új világ.

TDK

 

 

Válasszuk kettő: Gordon igenis hibás volt. Ez viszont valóban nem jogosíthatta volna Harveyt arra, amit tett. Csakhogy Harvey itt már túl volt a józan ész határán: elvesztette azt, akit szeretett, és bosszút akart állni mindenkin, aki ebben érintett volt. A saját megnyugvását a szerencsében lelte meg: az elfogulatlan, igazságos, fair. Saját értékrendje alapján mindenkit ítélőszék elé akart citálni, akit felelősnek érzett, csak most már nem a "jog" ítélőszéke elé, hanem a szerencse elé.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

 

 

Válasszuk kettő: Gordon igenis hibás volt. Ez viszont valóban nem jogosíthatta volna Harveyt arra, amit tett. Csakhogy Harvey itt már túl volt a józan ész határán: elvesztette azt, akit szeretett, és bosszút akart állni mindenkin, aki ebben érintett volt. A saját megnyugvását a szerencsében lelte meg: az elfogulatlan, igazságos, fair. Saját értékrendje alapján mindenkit ítélőszék elé akart citálni, akit felelősnek érzett, csak most már nem a "jog" ítélőszéke elé, hanem a szerencse elé.

 

De még ebben sem volt fair a végén, hiszen ha nem a sötét oldalát dobta, amit várt, akkor dobott még egyet. Én így emlékszem. Arról nem is beszélve, hogy amíg maga az érme is nem lett kétarcú a robbanás miatt, mindkét oldalán egyforma volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Nem volt hibás Gordon csak Joker.

Szerintem meg Dent volt a hibás a saját maga cselekedeteiért, még akkor is, ha egy ilyen trauma váltja ki. Bruce-t is épp olyan nagy, sőt még talán nagyobb tragédia érte, mégsem zakkant meg. Dent erősnek látszott és elszánt volt, de az igazi megpróbáltatásban gyengének bizonyult. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dent valóban könnyűnek találtatott. A végén még a szerencsét is sajátosan értelmezte. Addig csűrte-csavarta a dolgokat, amíg az neki tetsző nem lett (Maroni sofőrje ugye...). Védhetetlen amit tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dent valóban könnyűnek találtatott. A végén még a szerencsét is sajátosan értelmezte. Addig csűrte-csavarta a dolgokat, amíg az neki tetsző nem lett (Maroni sofőrje ugye...). Védhetetlen amit tett.

Pont ezt írtam én is Donátnak Spoilerben. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

 

 

Frenkie: De, hibás volt. Harvey mondta neki, hogy vannak téglák Gordon csapatában, Gordon mégsem vizsgálta meg tüzetesebben a dolgot. Még maga Gordon is elismeri, hogy hibás volt, szóval ezen kár vitatkozni.

 

Pildi: Nem, KétArcként sosem dobott többször. Hiszen mi értelme lett volna olyan érmét dobálni, aminek mindkét oldala ugyanolyan? Akkor már nem ebben hitt:

Harvey-nak az volt a szerencsepénze, hozzátartozott az imidzséhez, hogy eljátszotta, hogy csak a "sors" vagy a szerencse miatt teszi azt, amit, pedig hát mindkét oldala fej volt az érmének. Úgy viszont semmi köze az ítéletnek a szerencséhez, hiszen ő döntötte el, hogy mi lesz, csak megjátszotta, hogy az érme dönt.

 

A végén pont ezt használja fel: azért a megjátszásért, amit Harveyként tett, csúnyán megbüntette a "szerencse": ugyanúgy bemocskolta az érmének az egyik felét, ahogy az arcának is és az életének is. Pont ezért jelképes az, hogy a végén Harvey az immáron eltérő oldalú érmét dobálja: mert ez számára az ítélőszék, az igazságosság, az elfogulatlanság ítélőszéke (ha ugyanolyan lenne mindkét oldal, nem lenne ítélet).

 

Először Wurlitznál dobta fel, az eredmény: meghalt. Aztán Ramireznél, ő továbbélhetett. Aztán Maronira, majd a sofőrre. Ott sem dobta fel többször. Ha a sofőrre is az jött volna ki, hogy élhet, akkor nem lett volna semmi. Utána először magára dobta fel Gordonnál, ott megint a gyilkolás mentes oldal jött ki. Batmannél nem, ezért rálőtt. És utána ráfogta a fegyvert arra, akit Gordon a legjobban szeretett. A kisfiára. De mielőtt az érme leeshetett volna, Batman kilökte az ablakon, és Harvey meghalt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, te mást írtál, mert Pildi szerint Dent többször is dobott, de ez így ebben a formában nem igaz (lásd a kapcsoló alatt). :)

 

Én nem menteni akarom Dentet, persze, hogy védhetetlen, amit tett. Csak azt írom, hogy miben hitt a végén. És ahhoz tartotta magát. Valamint Joker mellett Dent és Gordon is bűnösek voltak, csak eltérő mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, te mást írtál, mert Pildi szerint Dent többször is dobott, de ez így ebben a formában nem igaz (lásd a kapcsoló alatt). :)

 

Én nem menteni akarom Dentet, persze, hogy védhetetlen, amit tett. Csak azt írom, hogy miben hitt a végén. És ahhoz tartotta magát. Valamint Joker mellett Dent és Gordon is bűnösek voltak, csak eltérő mértékben.

 

 

Akárhogy csűröd csavarod Gordon nem volt hibás. Ez nem vita kérdése ez van. Gordon csak azért mondta mert a fiát akarta menteni. Jóhogynem már valaki azt mondja nekem hogy a kollégáim korruptak bizonyíték nélkül én meg vegyem készpénznek.

 

Pildi: Joker abban volt hibás hogy rettenetes helyzetet teremtett ,elraboltatta Dent-et és Rachelt. De csak Joker. És abban igazad van és magam is így gondolom hogy Dent védhetetlent művelt. Annyira megundorodtam tőle a végén hogy örültem hogy Batman megölte. Milyen ember az olyan aki 2 napja még a jó követője, Batman társa és utána hasba lövi azt aki segített a káoszt elkerülni. Ahogy Írod Bruce százszor többet ér emberileg mint az ügyész úr. Ő nem állt neki gyilkolni mert a szüleit megölték. Számomra Harvey Dent egy féreg és az is marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harvey megőrült Frenkie. Miután megégett utána már nem lehet egyben tekinteni a régi énjével. Kicsit olyan mint Vader, csak sarkítva.

 

 

Akkor sem mentség. Nyírja ki Jokert aki a valós ok okozója.

 

Különben ment itt a vita hogy Joker tudta-e vajon hogy Batman = Bruce Wayne? Természetesen nem. Amikor az estélyen Rachel után ugrott, akkor Batmanként volt ott, a sitten is azt mondja Batmannek hogy hogyan ugrott utána és nem nevezi nevén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sötét lovag – a felemelkedés

 

 

Nem vagyok maximálisan elégedett. Ahogy a TDK nem volt, ez sem lett 100%-os mozi… S hogy miért nem? Mert iszonyat lassan és vontatottan indul, mert a motivációk az első fél órában a homályba vesznek. Kb fél óra után indul be az egész, onnan, ahonnan Batman életre kél – a mozival együtt. Néhány jelenet kínos és sablonos, szerintem nem büszkeség egy ilyen volumenű filmnek, ha simán megmondod, mi fog történni ( kimászás, Catwomen a végén, stb…)

 

Ugyanakkor egy kib*szott látványos, izgalmas, jó adag társadalom- és rendszerkritikával megspékelt akciódrámát láthatunk, ahol az akció megmarad ésszerű kereteken belül, nem megy az értelem rovására. Jó volt a kis csavar a végére, a lezárás meg egyszerűen zseniális. Nagyon jó volt, hogy – mint egy meghajláskor a színpadon – mindenki kap epizódszerepet, sőt jó poén volt Bellick a Szökésből és Heller szenátor a 24-ből is. A csúcs azonban egyértelműen Bane. Az egy állat – a maszk miatt egy picit Darth Malgusos –, méltó ellenfele Batmannek. És valóban, ez a film sokkal inkább az első folytatása, mint a másodiké. Minden tekintetben.

 

A zene, Bane témája viszont qrva jó. A legjobb az összes Battéma közül.

 

 

85%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.