Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem a Vasember-trilógia sose tetszett igazán. Főleg az első része nem. A többi szerintem nem lett rossz, de nem sorolnám őket a kedvenc Marvel-filmjeim közé. Nekem eddig ezek tetszettek legjobban (a sorrend nem számít):

Sokaknak nem tetszik, de a realisztikus világa - egy képregényfilmhez képest - + Robert Downey Jr. kisugárzása nálam az első helyre röpítik - az első részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jöhetne már a Prometheus 2.

 

Egyetértek.

 

Nagyon várom a Prometheus 2-t, remélem felülmúlja az 1. részt, mert az véleményem szerint harmatgyenge lett. Még csak meg sem közelíti az Alien-sorozat színvonalát, Noomi Rapace pedig igencsak messze van Sigourney Weaver-től alakításban!

 

Ezzel már csak az első vesszőig. :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még jócskán odébb van, előbb lesz a Szárnyas fejvadász 2.

 

http://sg.hu/cikkek/107453/a-szarnyas-fejvadasz-2-miatt-csuszhat-a-prometheus-2

Elvileg az se lesz rossz, de jobban érdekelne a Prom 2. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon várom a Prometheus 2-t, remélem felülmúlja az 1. részt, mert az véleményem szerint harmatgyenge lett. Még csak meg sem közelíti az Alien-sorozat színvonalát, Noomi Rapace pedig igencsak messze van Sigourney Weaver-től alakításban!

Keblemre, cimbora! :hug:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Scott papa még leforgatja a Martian sci-fit (idén ősszel már indul is a forgatás), ami egy könyv adaptáció. Már készül a magyar fordítás is. A sztori egy mondatban: Apollo 13 meets Castaway

A kommentek alapján nagyon jó az alapanyag

http://moly.hu/konyvek/andy-weir-the-martian

covers_279848.jpg

Utána - a nyilatkozata alapján- a Szárnyas fejvadász 2-t forgatná le- és csak aztán következne a Prometheus 2.

De Ridley -t ismerve a nagy költségvetésű filmjei közé mindig beékel pár kis filmet, "pihenésképpen". ( Na ezek nem szoktak általában olyan jó elsülni pénztáraknál lásd Jogász, Bor mámor provance stb..)

 

Hogy mikor lesz Prom2? Ideális esetben 2017-2018 körül. De viszont - bár jó egészséget a mesternek- 80 felett fog járni a rendező úr.

Érdekes, hogy lepasszolja e a projektet egy feltörekvő titánnak, vagy ragaszkodik majd a rendezéshez :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017-18? Ne... Akkor megint várni kell 5-6 évet egy részre, mint az Aliennél... :(

Az Alien-sorozat első részétől 18 évet kellett várni a befejező részre. Nem tudom, a Promi 3 vagy 4 részes lesz-e, de remélem, nem 2030-ban jön majd ki a befejező rész... :)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, abban nincs semmi különös. Egy idő után unalmassá válhat, hogy a mozivásznon folyton ugyanazt a szereplőt nyírják ki. Most már egy nagyobb nevet kéne kiiktatni. Olyat, aki eddig még sosem purcant ki! Mint mondjuk Sylvester Stallone, Bruce Willis, vagy Arnold Schwarzenegger... De Chuck Norris sem lenne rossz ötlet.

Willisnek volt már néhány kipurcanása.

 

Pl.: Hatodik érzék, 12 majom, A Sakál

 

Schwarzinak meg ugyebát itt van az első három terminator-múvi de azok nem igazán számítanak ide mert nem embert játszott bennük.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ezzel már csak az első vesszőig. :P

Nagyszerű! :D

Egy kicsit (nagyon) hülyén fogalmaztam meg egyébként...

Tehát nekem nem annyira jött be a Prometheus, főleg azért, mert szerintem Noomi Rapace eléggé messze van Sigourney Weaver-től. No meg nem tudtam annyira élvezni a filmet, mint az Alien 1-2-4-et (a 3-ast szándékosan nem soroltam fel, mert a Promi annál szerintem jobb egy fél fokkal).

A második részre már csak a történet miatt vagyok kíváncsi.

Jobban örültem volna amúgy, ha Charlize Theron kapja meg a főszerepet Rapace helyett. Szerintem a karakter is sokkal jobb volt, meg magát a színészt is jobban bírom. ;) Fassbender viszont extrát nyújtott, talán jobb volt androidnak, mint Ian Holm...

Na a lényeg, hogy a Prometheus: Paradise-t csak azért várom, mert érdekel, miként folytatják a történetet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De durva, Dzséjt most nézi a moziban A nyolcadik utas: a Halál -t :)

Micsoda élmény lehet :)

Elmész rá és megtudod, milyen élmény. :P Mert baromi nagy élmény volt! Már az egy szokatlan momentum volt számomra, ahogy a közönség együtt rezonál a filmmel, ilyet én pl. még mozizós pályafutásom alatt nem tapasztaltam- bár az is igaz, hogy ilyen lassú, sok esetben még számomra is meglepően csendes (pedig aztán kívülről fújom a film minden rezdülését) mozit se igazán láttam még. Az általános mozihangok (popcorn ropogás, zacskózörgés, cola-szürcsölés) úgy hullámzottak, ahogy a film. A csendes, csak háttérzörejekkel operáló jeleneteknél totál elkushadt a terem. Mindig. Nagyon nagy volt! De jó lenne mindig ilyen közönséget kérni a filmek mellé - megjegyzem, eléggé meglepett, hogy telt ház volt. Jó látni, hogy az Alien 35 év után is ennyi embert megmozgat, és szerintem nem is csalódott senki. Mint írtam, a film minden rezdülését ismerem, de így is új élményt adott. Egyrészt, nagy vásznon olyan apróságokat is kiszúrtam, amiket eddig még nem, például, hogy Ash nem lélegzik a film elején a hibernátorban feküdve. :D De az igazi durranás a hangok voltak! Ahogy Nostromo száll le és a mellkasodban dübörög a hajtómű, ahogy nagy vásznon tör elő Kane-ből a lény és füledbe döf a csontrepedés hangja, ahogy Brett mögött leereszkedik némán a dög, minden momentum aranyat ért ott a bazi nagy fehérségen. A végén a közönség is tapsviharban tört ki, újabb meglepetésemre, ilyet utoljára az ep3 éjféli vetítésén tapasztaltam.

 

Willisnek volt már néhány kipurcanása.

 

Pl.: Hatodik érzék, 12 majom, A Sakál

 

Schwarzinak meg ugyebát itt van az első három terminator-múvi de azok nem igazán számítanak ide mert nem embert játszott bennük.

 

Willisnek még fel lehet jegyezni az Armageddont és a Terror bolygót, Schwarzinál meg igazi elhalálozásnak vehetjük a Hatodik napont. :)

 

 

Fassbender viszont extrát nyújtott, talán jobb volt androidnak, mint Ian Holm...

Naaaaa... :D Egyezzünk ki abban, hogy simán odaállhat Holm és Henriksen figurái mellé - mert tényleg zseniálisan játszotta Davidet. Tegnap beszéltük is Karrdéval, hogy a film egyetlen értékelhető része ő. Meg én még hozzátettem a díszleteket, mert azok is remekek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem lesz majd Aliens vetítés is :)

Ne ilyesmikben reménykedj, hanem inkább ragadd meg azt, ami biztosan van :P

Kár kihagyni egy ilyen filmklasszikust moziban. Ez esetben részemről ez nem csak duma, mert elmentem Dzséjttel megnézni a filmet, és mit ne mondjak, nagy élmény volt látni ezt a filmet mozivásznon, bár tegyük hozzá, kb. 18 éve láttam utoljára!

 

Meg én még hozzátettem a díszleteket, mert azok is remekek.

Tényleg, a díszlet/látványvilág is jó volt. Kár, hogy nem képesek megmenteni egy filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naaaaa... :D Egyezzünk ki abban, hogy simán odaállhat Holm és Henriksen figurái mellé - mert tényleg zseniálisan játszotta Davidet. Tegnap beszéltük is Karrdéval, hogy a film egyetlen értékelhető része ő. Meg én még hozzátettem a díszleteket, mert azok is remekek.

 

Hát, nekem Fassbender mellett nem sok színész játéka jött be. Noomi Rapace-é és Logan Marshall-Green-é főleg nem. Még Charlize Theron-t meg Idris Elba-t emelném ki pozitívan, de ettől függetlenül nálam még Fassbender viszi a pálmát, ahogyan sokan másoknál is. :)

A díszlet szerintem sem volt rossz, de nálam az android mellett a jelmezek tetszettek leginkább, meg az animáció. Nagyjából ennyi.

Nálam a Prometheus 10/7.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde, Dzséjt: örülök, hogy az Alien ennyire nagy élmény volt. :) A film maga is, de - és még ez ragadott meg Dzséjt élménybeszámolójában- az is, hogy a közönség viselkedése is méltó volt az esemény jelentőségéhez. Ez valóban egyre ritkább jelenség, pedig olyan sokat hozzá tud adni a mozizás varázsához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy nem igazán tetszett, rendesen felpontoztad :hehe:

Önmagában a Prometheus szerintem egy nézhető, izgalmas és élvezhető film. De ha szóba jön az Alien, veszít a fényéből...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tini nindzsa teknőcök 2014

 

Jó kis, szórakoztató film lett. Azért ültem be rá, hogy újra gyereknek érezhessem magam, a filmnek ezt sikerült elérnie. Egy kicsit rövidke lett, lehetett volna hosszabb.

 

Csak az nem jött le, hogy mi lett a végén Zúzóval.

 

A karakterek hozták a formájukat, a humor is a helyén volt. A sztori viszont egyszerű lett.

Ettől függetlenül jó kis film lett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Willisnek még fel lehet jegyezni az Armageddont és a Terror bolygót, Schwarzinál meg igazi elhalálozásnak vehetjük a Hatodik napont. :)

Willisnél az előbbi később leesett. Be is akartam szerkeszteni a többi filmcím közé csak nem volt rá lehetőségem.

A Schwarzis példát nem vágom. Abban tudtommal megmarad.

 

Azonban beugrott egy amiben meghal a karaktere:

 

Ítéletnap

 

Szerintem az az egyetlen filmje amiben megpatkol.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde, Dzséjt: örülök, hogy az Alien ennyire nagy élmény volt. :) A film maga is, de - és még ez ragadott meg Dzséjt élménybeszámolójában- az is, hogy a közönség viselkedése is méltó volt az esemény jelentőségéhez. Ez valóban egyre ritkább jelenség, pedig olyan sokat hozzá tud adni a mozizás varázsához.

És még hozzátenném, hogy szerintem a Corvin-mozi is méltóbb hely volt a filmhez, mint egy jellegtelen pláza Cinema City-je. Ez is adta a lovat az élmény alá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.