Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No tegnap nekem is megvolt az új X-Men muvi. Az újkeletű X-szériából nekem ez jött be a legjobban. Ennek ellenére szerintem ez se tudta elérni hogy tartósan megkedveljem ezt a szériát.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameront ismerve, azért erre még nem vennék mérget :P

így van. Felejtős! Elnézést, hogy rossz májjal vagy szájízzel viseltetek, ha Cameron szóba jön, de Ő már beállt az egy évtized, egy film koncepcióra..

Ha beveszem az első pletykát az Avatar folytatásokról, akkor épp tavaly láttuk volna az utolsó részt. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2, vagy valaki biztos képben vqn, hogy mi a helyzet a klasszikus star trek mozifilmekkel kapcsolatban dvd fronton?

Miért csak egy kiadás van? Miért nincs a legtöbbhöz szinkron?

Miért nem élte reformkorát/újrakiadàsait az új filmek miatt?

Létezik-e külföldi forrásból magyar szinkronos valamelyikből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek sajnos idehaza házimozi fronton nagyon hányattatott sorsú, konkrétan le van sz*rva. Még csak eszébe sem jut a kiadóknak. A legtöbb DVD-n meg azért nincs szinkron, mert még olyan korszakban jelentek meg, amikor a DVD hazánkban épp csak begyűrűzött. Akkoriban szinte semmin sem volt szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek sajnos idehaza házimozi fronton nagyon hányattatott sorsú, konkrétan le van sz*rva. Még csak eszébe sem jut a kiadóknak. A legtöbb DVD-n meg azért nincs szinkron, mert még olyan korszakban jelentek meg, amikor a DVD hazánkban épp csak begyűrűzött. Akkoriban szinte semmin sem volt szinkron.

Igen, köszi, kicsit körülnéztem és a Nemzedékek-től felfelé már akad szinkronos kiadás is.

De alatta nem, ami azért nagy kár.

Én imádom a klasszikus részeket. Szersén Gyulával és a többiekkel.

Szép összeget le tudnék tenni érte akár dvd-n, akár bd-n lenne elérhető.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2, vagy valaki biztos képben vqn, hogy mi a helyzet a klasszikus star trek mozifilmekkel kapcsolatban dvd fronton?

Miért csak egy kiadás van? Miért nincs a legtöbbhöz szinkron?

Miért nem élte reformkorát/újrakiadàsait az új filmek miatt?

Létezik-e külföldi forrásból magyar szinkronos valamelyikből?

 

 

A Star Trek sajnos idehaza házimozi fronton nagyon hányattatott sorsú, konkrétan le van sz*rva. Még csak eszébe sem jut a kiadóknak. A legtöbb DVD-n meg azért nincs szinkron, mert még olyan korszakban jelentek meg, amikor a DVD hazánkban épp csak begyűrűzött. Akkoriban szinte semmin sem volt szinkron.

 

 

Dzséjt megírta helyettem: amikor először megjelentek, jóformán még semmin nem volt szinkron (9000-ért!!!), amikor meg újból kijöttek kinn, arra meg már bedőlt a hazai piac annyira, hogy féltek megjelentetni őket szinkronosan (torrent, stb...). Sajnos ez van.

 

Én is úgy halásztam őket össze kinntről, feliratosan - de igazából két kiadás volt: a bővített, kétlemezes kiadások és az egylemezesek.

 

Ha jól tudom, az utolsó hármat adták ki újra, azokat, amiken van már szinkron (de pl. valamelyiken felirat nincs).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kösz neked is. Sajnos akkor marad a kalóz..

Nekem ez szinkron nélkül életképtelen. 80-asok végén 90-esek elején a tékából másolgattuk át 1-5-ig.

Amit akkor akkor magamba szívtam, az már nem kell másként.

A nyúlfarknyi toldások pl.: a Khan haragja kalózváltozatában, ami kiegészítő felirattal van megoldva, kifejezetten zavar..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy kérdésekre adhat választ a Predator folytatása

Fred Dekker, a készülőben lévő Predator folytatás társírója kotyogta el egy interjú során, hogy a 2018-ban érkező filmben nem félnek majd megválaszolni a franchise nagy rejtélyeit.

 

Bár csak nemrégiben jelentették be, hogy a Shane Black víziójában elkészülő Predator folytatás 2018. februárjában kerül a mozikba, az első infómorzsákat máris elkezdték szétszórni a készítők az internet végtelen mezsgyéjén.

 

Hirdetés

Fred Dekker, a projekt társírója a The Movie Crypt Podcast vendégeként nyilatkozott a még egyelőre hivatalos címmel nem rendelkező folytatásról.

 

"Ha a legelső Predatorra úgy tekintünk, mint az Alienre (Nyolcadik utas: a Halál), akkor a mi filmünk sokkal inkább az Aliensre (A bolygó neve: Halál) fog hasonlítani. Ez nem Tíz kicsi néger lesz, nem fogjuk az összes karakterünket kinyírni, csak azért, mert sok van belőlük, akik a világ különböző pontjáról, különböző ideológiával fognak érkezni. Az első Predatorban van egy csomó nagyszerű dolog, de lényegében elég egyszerű narratívát követ. Dzsungel, katonák, földönkívüli szörny, utóbbi kettő megküzd egymással, majd mind meghalnak egy kivételével. Mi abból indultunk ki, hogy ezt a történetet már ismerjük, ismerik, de mi van a függöny mögött? Miért vannak itt? Mit csinálnak pontosan? Hogyan áll össze nagy kerek egésszé? Szerintem ezek olyan kérdések, melyeket meg lehet válaszolni, vagy legalábbis körüljárni, anélkül, hogy a film ijesztő hangulatán csorba esne."

forras

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új X-menhez lenne egy kérdésem

 

Mi volt az a valami Logan fején és miért volt rajta?

 

 

Ja és ha már X-men gondolkodtam kicsit és nincs is baj Logan öregedésével mivel rebootolták a szériát. Ha nem vesszük figyelembe a régi filmeket, akkor a 2011es X-men elsőkhöz kell viszonyítani ami ugye a 60 as években játszódik és Logan már öregebb. Azóta az univerzumban eltelt 50 év napjainkig, de a szinész csak 5 évet öregedett. Szóval csak el kell fogadni hogy az új univerzumban alapból egy öregebb Logan van és nem kellene a szinésznek se visszavonulnia csak annyi hogy ne szerepeljen a múltban.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új X-menhez lenne egy kérdésem

 

Mi volt az a valami Logan fején és miért volt rajta?

 

 

Ja és ha már X-men gondolkodtam kicsit és nincs is baj Logan öregedésével mivel rebootolták a szériát. Ha nem vesszük figyelembe a régi filmeket, akkor a 2011es X-men elsőkhöz kell viszonyítani ami ugye a 60 as években játszódik és Logan már öregebb. Azóta az univerzumban eltelt 50 év napjainkig, de a szinész csak 5 évet öregedett. Szóval csak el kell fogadni hogy az új univerzumban alapból egy öregebb Logan van és nem kellene a szinésznek se visszavonulnia csak annyi hogy ne szerepeljen a múltban.

 

 

Gondolom azzal tudták irányítani.

 

 

Szerintem igazából már Jackman is lépne a szereptől, nemcsak a stúdió válna meg tőle.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiúk, lányok, ezt nézzétek meg:

 

http://www.imdb.com/title/tt3841424/?ref_=nv_sr_4

 

Nem csak azért, mert én fordítottam (én fordítottam :yeah: ), hanem mert egyszerűen zseniális.

 

Fenn van ncore-on is, felirat a hozzászólásokban. :peace:

Köszi az ajánlót :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és ha már X-men gondolkodtam kicsit és nincs is baj Logan öregedésével mivel rebootolták a szériát. Ha nem vesszük figyelembe a régi filmeket, akkor a 2011es X-men elsőkhöz kell viszonyítani ami ugye a 60 as években játszódik és Logan már öregebb. Azóta az univerzumban eltelt 50 év napjainkig, de a szinész csak 5 évet öregedett. Szóval csak el kell fogadni hogy az új univerzumban alapból egy öregebb Logan van és nem kellene a szinésznek se visszavonulnia csak annyi hogy ne szerepeljen a múltban.

X-Men fronton nekem ez a reboot téma már csak azért is necces, mert az Eljövendő múlt napjaiban látunk "flashback" jeleneteket , ill. kapunk utalásokat a trilógiára. Ha nem csupán az időutazással akarják törölni az eredeti trilógia eseményeit, hanem eleve soha meg nem történtnek tekintik, akkor ezeknek semmi értelmük nem lenne. De ez csak egy kis kitérő volt.

 

Rozsi öregedésével nem lenne probléma, a karakter nagyon lassan öregszik, de érik elég kemény behatások, szóval azon nem kell aggódni, hogy túl öregnek nézne ki. A gond inkább azzal van, hogy Jackman egyre kevésbé tudja annyira hitelesen megjeleníteni a figurát, annak stílusa és akcióorientáltsága miatt. Már az Eljövendőben is jócskán visszafogták az akciójeleneteinek számát, noha ezt többnyire ügyes húzásokkal oldották meg. Szóval a filmet nézve nem volt feltűnő, de azért nem lehetett véletlen. Az újabb külön filmjében is megkapta a "kórságot", ami miatt legyengült és csak árnyéka lett önmagának. Kíváncsi vagyok milyen lesz a legújabb Rozsi-film a főszereplésével, de úgy érzem, hogy lassan, de biztosan a végéhez közeledik ez a szereposztás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Men fronton nekem ez a reboot téma már csak azért is necces, mert az Eljövendő múlt napjaiban látunk "flashback" jeleneteket , ill. kapunk utalásokat a trilógiára. Ha nem csupán az időutazással akarják törölni az eredeti trilógia eseményeit, hanem eleve soha meg nem történtnek tekintik, akkor ezeknek semmi értelmük nem lenne. De ez csak egy kis kitérő volt.

 

Szerintem sem teljes törlésről van szó csupán a történtek módosulásáról, pl. Jane nem kattan be, így nem öli meg se Küklopszot se a Proff.-ot és természetesen őt se kell megőlni.

 

A gond inkább azzal van, hogy Jackman egyre kevésbé tudja annyira hitelesen megjeleníteni a figurát, annak stílusa és akcióorientáltsága miatt. Már az Eljövendőben is jócskán visszafogták az akciójeleneteinek számát, noha ezt többnyire ügyes húzásokkal oldották meg. Szóval a filmet nézve nem volt feltűnő, de azért nem lehetett véletlen.

 

Szerintem egy stílust akárhány évesen el lehet játszani, főleg ha az ember már csinálja egy ideje. Azt hogy az akciózást ne tudná hozni szintén kétlem, hisz 60-70 éves "akciópapák" is képesek rá. :) Az eljövendő múlt napjaiban lehet azért is kevesebb az akciójelenete, mert nem akarták, hogy túlságosan róla szóljon a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiúk, lányok, ezt nézzétek meg:

 

http://www.imdb.com/title/tt3841424/?ref_=nv_sr_4

 

Nem csak azért, mert én fordítottam (én fordítottam :yeah: ), hanem mert egyszerűen zseniális.

 

Fenn van ncore-on is, felirat a hozzászólásokban. :peace:

Már annyi filmet kellene megnéznem az ajánlásod okán, hogy nem is tudom összeadni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gond inkább azzal van, hogy Jackman egyre kevésbé tudja annyira hitelesen megjeleníteni a figurát, annak stílusa és akcióorientáltsága miatt.

Hát szerintem meg nincs baj a szinésszel, sőt az utóbbi filmekben sokkal jobban ki is volt gyúrva, mint mondjuk a legelső filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt végre az új X-Men film, nekem elsőre kifejezetten tetszett. Voltak benne nekem már túlzásoknak tűnő dolgok, ill. erősen hatásvadász elemek, de összességében betaláltak a koncepcióval és a feeling-gel. Noha én is úgy érzem, hogy a történet igencsak áldozatul esett az összes többi elemnek, de a karakterek, a hangulat, a humor és az utalások bőven kárpótoltak ezért. Simán többször nézős lesz ez a mozi. Amúgy ledaráltam előtte az összes többi X-Men filmet (kivéve a "sima" Farkast, ha az tekinthető egyáltalán annak), így különösen nagy élmény volt a legújabb darabot szemlélni. :)

 

 

Maga Apokalipszis engem nem fogott meg, elég sablonszagú főgonosz volt. Ráadásul a fent említett túlzások nagy része hozzá köthető. Igazából úgy láttam, hogy ő csak azért kellett. hogy lehessen valami alibitörténet, ami mozgatja a karaktereket és összefogja az eseményeket. Erre jó volt, amúgy sokkal többet nem is láttam volna bele a figurába.

Magneto-nál behozták a családi vonalat, ezzel adtak kellően erős motivációt a pusztításra. Végül is nem mondom, hogy nem működött, de én kissé felesleges vargabetűnek éreztem. Elvégre utoljára is úgy hagytuk ott, hogy hasonlót akart, mint Apokalipszis, aztán visszatérítették a jó útra, hogy utána a dráma miatt megint gonosszá válhasson, majd újra megtérhessen. Ezt a libikókázását azért unom már kicsit. Viszont amúgy nagyon erős volt a karakter jelenléte, és tagadhatatlanul szívmelengető volt Charles-szal "békében" beszélgetve látni.

X Prof. is hozta a szokásosat, most már egészen közelíti a klasszikus öreget, de tetszik, hogy azért van még benne esendőség. Raven is újra kapott némi reflektorfényt és nálam ez ült. Előjöttek szirupos jelenetek, de nem tudtam érte haragudni, mert annyira jó a kémiája mindenki mással. Tényleg megérte visszamenni a múltba és "megmenteni" Misztiket, mert a klasszikus trilógiában csak egy végletekig lojális és érzelemmentes gyilkológép Magneto mellett, az új filmekben viszont a legtöbb érzést ő mozgatja meg. Nála érzem a legélesebbnek a kontrasztot a "régi és új" karakterek között. Milyen durva már, hogy egy Jean vagy Ciklon ekkora példaképként tekint rá, ismerve a másik idősíkon történteket.

 

Beestek régi új ismerősök is. Ciklon elment, furcsa volt a rosszfiúk oldalán látni. Árnyék és Küklopsz bejöttek, főképp az, hogy utóbbinak sikerült végre valami színt és szagot adni. Az meg különösen bejött, hogy a testvérviszonyt így alakították. Jól alapotak meg a Jean-nel való kapcsolatának is. Főnix egyrészt aranyos, másrészt brutálisan erős volt, a végén nem semmit domborított.

Rozsi meg hozott egy erős egypercet, igazából csak azt nem értem, hogyan került mégis Stryker-hez. Ugye az előző film végén Misztik halászta ki, csak Stryker alakjában, most viszont tényleg az ő kísérleti nyula lett. Na mindegy, az egyik legérdekesebb jelenet az volt, amikor Jean-nel összekerültek. Legfőképp azért, mert Rozsi emlékezhet a már törölt idővonal eseményeire is, ha persze Stryker nem piszkált annyira bele az agyába. Egyrészt tudhatja mi történt Jean-nel, ill. szerelmes volt bele, másrészt pedig Jean is ízelítőt kaphatott egy alternatív múltból/jövőből, ha beleolvasott Rozsi fejébe.

 

Angyal nem sok vizet zavart, inkébb azt éreztem, hogy kellett még egy lovas és ennyi. Psylock valamivel többet mutatott, és alighanem fog is még, hiszen a végén ő elkullogott, nem állt át. Ja, Pietro jelenete meg újfent maga volt a tökély, fantasztikusan zseniális, amit abból a figurából kihoznak. :D Az meg pláne tetszett, hogy az apa-fia kártyát mégse játszották ki még Magneto-nál. Bár úgy láttam, hogy sejthet azért valamit. A humor úgy általánosságban is tök jól működött, a mindenféle utalásokkal együtt.

A színészekről érdemes még beszélni pár szót. Igazán kiemelkedő alakítást most kevésbé éreztem, bár McAvoy és Fassbender adták a szintet. Ami nekem kicsit furcsa volt, hogy nem tűntek annyival idősebbnek a szereplők. Pl. Magneto és Peter közt alapból nem feltételeztem volna ekkora korkülönbséget. Jen Lawrence is elég jó volt, de ő is fiatalabbnak tűnt a szerepénél, pláne, hogy jóval vékonyabbnak tűnt, mint korábban. Megvallom őszintén, nekem amúgy is jobban tetszett kicsit teltebben, de az eredeti Misztikhez is úgy állt közelebb. A visszatérőknél egész jól beletaláltak az új színészekkel, egyedül Sophie Turner-nél tudtam nehezen feldolgozni vizuálisan, hogy ő Jean Grey. Isaac-et pedig szerencsére sikerült annyira elmaszkírozni, hogy ne jusson róla eszembe Poe. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiúk, lányok, ezt nézzétek meg:

 

http://www.imdb.com/title/tt3841424/?ref_=nv_sr_4

 

Nem csak azért, mert én fordítottam (én fordítottam :yeah: ), hanem mert egyszerűen zseniális.

 

Fenn van ncore-on is, felirat a hozzászólásokban. :peace:

 

De ugye nem nácimosdatásról szól? Mert akkor kihagyom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, X-menhez:

 

Farkas nem emlékezhet a jövőbeli eseményekre, mert nem élte át őket. A Days of... epizódjában csak az elméje szállt vissza a múltbeli testébe, viszont az elméje a vízbeesés után visszatért a jövőbeli testébe. És ha rémlik a párizsi jelenet, amelyikben meglátva Strykert, majdnem megszakadt a kapcsolat, néhány pillanatra a "régi" emlékekkel rendelkező Farkas volt jelen, és fogalma sem volt arról, hogy hol van és miért. Vagyis a jövőbeli Farkas emlékei nem maradnak meg a korábbi testben, miután távozott belőle a szelleme. Mert azok az eltávozott elme részei. A 63-as vonalon a 63-as verziójú Farkas ugyanúgy tengeti tovább napjait, mint előtte, csak éppen némi időkieséssel a fejében.

Magneto esetében mindig is erős volt a családi szál, ami a legerősebb motivációval szolgált számára, szóval ezzel sok újdonságot nem hoztak be. Csak kár volt ismételni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.