Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Kínában akár 150 milliós nyitóhétvége is lehet az előrejelzések szerint. Ott imádják a Warcaftot..

 

USA-ban, ha elvánszorog a 100-120 milliós határig a teljes BO bevétel majd, akkor elégedettek lehetnek. De ehhez jó lenne egy 35-45 milliós nyitóhétvége, amit sajna a Démonok között 2 és a Szemfényvesztők 2 gátol majd..

Meglátjuk.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kínában akár 150 milliós nyitóhétvége is lehet az előrejelzések szerint. Ott imádják a Warcaftot..

 

USA-ban, ha elvánszorog a 100-120 milliós határig a teljes BO bevétel majd, akkor elégedettek lehetnek. De ehhez jó lenne egy 35-45 milliós nyitóhétvége, amit sajna a Démonok között 2 és a Szemfényvesztők 2 gátol majd..

Meglátjuk.

Mi ah oka, hogy Amerikában ennyire későn mutatják be? :o

Ilyet még nem is láttam. Ott is szankciók vannak mint nálunk? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick! Megint önigazolást keresel mások véleményében? :) Ki ez a fickó és miért érdekes amit mond?

 

Önigazolás? Ez jó! :D Bakker, mit is írtam a filmről? Eleve nem terveztem elmenni rá moziba, egy kedves barátom unszolására bólintottam rá (más dolog, hogy utólag nem bántam meg) de idézek egy fontosabb mondatot:

 

"Nem számítottam kiemelkedőre, és nem is mondom, hogy kiemelkedő..." - nem lelkendeztem a filmről, ódákat meg véletlenül sem zengtem róla. Nálam akármelyik Hobbit epizód jobb volt a WarCraftnál. A lent olvasható rövid véleményem a filmről csupán arra "próbált" rávilágítani, hogy "szerintem" megint túl van lihegve egy film negatív oldalról ... mert "szerintem" közel sem annyira vészes, mint azt sokan írják/mondják az 'internátus' világában. Ez egy egyéni és szuverén vélemény, semmi szükség megerősítésre és önigazolásra.

 

A másik gondom, hogy engem MINDIG piszkálsz, ha beteszek egy ilyen videót, de mást már kevésbé. Mégis mi a nyehészségért ne tehetnék be egy alig 4 perces videót, ami a WarCraft témához kapcsolódik?

 

Alterontól már korábban is tettem be videót. Egyébként elsősorban képregényekkel foglalkozik, és aki ismeri a tagot (nézi a videóit) az tudja, hogy bár nyilván van benne elfogultság, azért legtöbbször igyekszik "objektív" lenni egy olyan területen, ami abszolút a szubjektivitásra épül.... értsd egy elemző vagy pro és kontra videójában simán felsorolja a negatív dolgokat is egy adott filmben...

 

Számomra pl igazi hiánypótló volt ennek a srácnak a felbukkanása a Szirmai Gergelyek mellett!

 

Ennyi a nagy titok, remélem elfogadható válasz, és abba marad a hülyének nézésem egyszer s mindenkorra!

 

Ennyit az önigazolásról! :facepalm:

 

(Véletlenül sem tehetek be videót csak azért, hogy esetleg ha valaki hezitál a film megtekintésén, akkor esetleg elmozduljon az - igen, megnézem - irányba aztán max nem tetszik majd neki. Csak és kizárólag önigazolás miatt tehetek be filmekkel kapcsolatos videókat a Filmek 12.0 toikba, semmi másért. Akkor ennyi erővel mindenki más, aki hasonló videót tesz be, önigazolás miatt teszi be!!!!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

megint túl van lihegve egy film negatív oldalról

 

 

És ez annyira sokszor előfordul, nemcsak a filmeknél, videojátékoknál is, megfigyelésem szerint általában ez egy "méjjjentisztelt" kritikus(akikkel kapcsolatban egyszer már kifejtettem a véleményem) negatív hozzászólásaiból szokott kiindulni, és a sok b*lfasz sznob hülye gyerek meg "megy utána" és aztán oltja az adott produktumot, mert manapság az a trendi, hogyha fikáz valamit, attól érzi magát a delikvens valakinek. Ez aztán szépen átragad a világ közvéleményére is(persze csak arra ki jó birka módján megy a "pásztor" után) és olyan filmek/játékok vannak annyira degradálva, amik nem feltétlen érdemlik meg.

 

 

Sokan már nem is a film élvezetéért ülnek be egy moziba, hanem, hogy hibát keressenek az adott műben és azt "vagányan" ki tudják posztolni az adott kis közösségi oldalaikon, annyira cinikussá vált a világ, hogy néha már undorít. :(

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez annyira sokszor előfordul, nemcsak a filmeknél, videojátékoknál is, megfigyelésem szerint általában ez egy "méjjjentisztelt" kritikus(akikkel kapcsolatban egyszer már kifejtettem a véleményem) negatív hozzászólásaiból szokott kiindulni, és a sok b*lfasz sznob hülye gyerek meg "megy utána" és aztán oltja az adott produktumot, mert manapság az a trendi, hogyha fikáz valamit, attól érzi magát a delikvens valakinek. Ez aztán szépen átragad a világ közvéleményére is(persze csak arra ki jó birka módján megy a "pásztor" után) és olyan filmek/játékok vannak annyira degradálva, amik nem feltétlen érdemlik meg.

 

 

Sokan már nem is a film élvezetéért ülnek be egy moziba, hanem, hogy hibát keressenek az adott műben és azt "vagányan" ki tudják posztolni az adott kis közösségi oldalaikon, annyira cinikussá vált a világ, hogy néha már undorít. :(

Teljesen egyetértek. Szerintem is divathullámmá vált a fikázás, úgy általában is. Önjelölt kritikusok ontják magukból a kritikát és sok ember birka módon követi. Az is nagyon gáz, hogy ezek az emberek annyira "Istennek" képzelik magukat, hogy aki nincs velük egy véleményen, az hü*lye. Szerintem ma már a könyveknél is ez megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez annyira sokszor előfordul, nemcsak a filmeknél, videojátékoknál is, megfigyelésem szerint általában ez egy "méjjjentisztelt" kritikus(akikkel kapcsolatban egyszer már kifejtettem a véleményem) negatív hozzászólásaiból szokott kiindulni, és a sok b*lfasz sznob hülye gyerek meg "megy utána" és aztán oltja az adott produktumot, mert manapság az a trendi, hogyha fikáz valamit, attól érzi magát a delikvens valakinek. Ez aztán szépen átragad a világ közvéleményére is(persze csak arra ki jó birka módján megy a "pásztor" után) és olyan filmek/játékok vannak annyira degradálva, amik nem feltétlen érdemlik meg.

 

Sokan már nem is a film élvezetéért ülnek be egy moziba, hanem, hogy hibát keressenek az adott műben és azt "vagányan" ki tudják posztolni az adott kis közösségi oldalaikon, annyira cinikussá vált a világ, hogy néha már undorít. :(

Na ezzel én is maximálisan egyet tudok érteni. Nem tudom, hogy jóval régebben ez hogyan ment, mi volt az általános hozzáállás és "divat", de manapság egyértelműen az állandó elégedetlenkedés és fikázás dívik. A kritikusok körében még hagyján, de az átlagemberek közt is. Bár ennek pont az lehet az oka, hogy ma már nagyon hatékonyan jut el kritikák egész sora bármilyen nézőhöz és ez nagyban formálja a véleményüket.

Egyrészt azért, mert hát a kritikus ért hozzá és biztos igaza van, akkor is, ha amúgy csak amolyan "hobbiesztéta". Másrészt mert amúgy is sok a befolyásolható ember, aki meghajlik, ha más érveivel vagy legtöbbször inkább csak érveknek tűnő gondolataival találkozik. Harmadrészt mert kedvelheti az adott kritikust és akkor minden szava szent. Negyedrészt pedig azért, mert az előző háromból fakadóan sokan ütnek meg ilyen negatív hangvételt, a tömeget pedig követni "kell".

 

Félreértés ne essék, nem azzal van a baj, ha valaki felhozza egy alkotás negatívumait vagy hiányosságait. Sőt, ez kifejezetten fontos és hasznos. Az viszont már nonszensz, amikor úgy állnak hozzá filmekhez, hogy "XY-nak rosszul állt az a ruha: -1 pont, nem tetszett a színész akcentusa: -1 pont, a főgonosz nem volt elég badass: -1 pont, akadt 1-2 kisebb logikai bukfenc: -2 pont, a moziban rossz volt a popcorn: -1 pont". És így lesz egy amúgy tök jó filmből 5-6 pontos alkotás... Sokan elfelejtik, hogy mondjuk egy tízes skálán nem csak az abszolút tökéletes a 10 pont, mint ahogyan az iskolában se csak a hibátlan dolgozatra jár ötös.

A másik pedig, hogy pl. a filmek elsősorban az emberek szórakoztatására készülnek, így nem kell mindegyiktől a világmegváltást elvárni. A vélemény meg nem egyenlő az egyetemes igazsággal, mégis sok kritikus alapvetően abból indul ki, hogy neki nem tetszett az adott alkotás és mindenáron be akarja bizonyítani, hogy ez objektív tényekből fakad, nem egyszerűen csak abból, hogy más az ízlése vagy az érdeklődési köre. Eleve azt mondanám, hogy egy "fotelkritikus" ne értékeljen olyan filmet, ami eleve nem fekszik neki valamiért. Nem ebből él, nem a munkája függ tőle, nem kötelezi rá senki, akkor ne erőltesse.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen érthető, hogy a Warcraft negatív kritikákat kap: ennek semmi köze a szereplők ruhájához, akcentusához vagy a gonosz badass-ségéhez. Egyszerüen ez egy film amiben az emberi főszereplők mind piszok unalmasak, gyengén megírtak és nem igazán szerethetőek. Tetszik hogy az Otherworld-ös kritika is belátja ezt például úgy hogy szereti a filmet. Persze a film egy csomó minden mást is ad, amit lehet szeretni annak aki nyitott a fantasy-ra -kiváló ork mellékszereplők, gyönyörű megvalósitás, ambiciózus bár néhol nem teljesen tökéletesen működő világépítés, a filmek terén ebben a műfajban keveset érintett témák stb.-, de a legtöbb kritikus azt nézi hogy mint film jó-e. És hát nem igazán. És nem csak az angolszász sajtó húzza le: a dél-koreai kritikák most kezdtek el jönni és ott is elég sok negatív hang van.

 

Ettől még az emberek élvezhetik. A Transformers filmeknek is óriási rajongótábora van és hülyére keresik magukat a készitők, de ettől még nyugodtan le lehet írni, hogy azok mint filmek nem igazán jók. És akit nem érdekel a fantasy téma annak a Warcraft nem sokat adhat. Arra pedig jók a kritikák hogy ezt jelezzék az átlagnézőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában mindössze 10.7 millió dollárt keresett a Warcraft pénteken.

Ugyanakkor könnyen lehet, hogy Kínában öt nap alatt 200 milliót is összeharcol magának jelenleg 144. milliónál tart.

A Worldwide: $287,610,000.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A becslések szerint a Warcraft-nak legalább 500 millió kell hogy ne legyen bukás. Hogy mennyi kell ahhoz, hogy megérje egy hasonló kaliberü (költségvetésű) folytatásba vágni az nagyban függ a stúdió merészségétől is. A kínai bevételnek a kikerült infók szerint a felét kapja meg a gyártó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre a film így is tetszik és nagyon jónak tartom. Ebből is látszik számomra, hogy a bevételek nem feltétlenül jelentik azt, hogy tetszeni fog a film. Hiába lett Az ébredő Erő óriási sikere, ha egyszer kevésbé tetszett, hiába produkál keveset az új X-men és a Warcraft, ha egyszer óriási élmény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most fedeztem fel a rocky.hu internetes áruházat. Jóval drágábbak a filmek mint az xpress.hu-n de több olyan termékük is van ami az xpressen már nem kapható. Pl Star trek űrlázadás és kapcsolatfelvétel. Az utóbbi 10.000 ft ez egy dvd-ért nagyon sok.

Ismeri valaki az oldalt, mik a vélemények?

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A '84-es Terminátor visszatér! James Cameron klasszikusa július 7-től újra a magyar mozikban osztja a halált!

Ha már ennyire divat lett mostanság klasszikus filmeket vetíteni, bemutathatnák az sw ep4 és az 1968-as majmok bolygója, filmeket is. Nagyon nagyra tudnám értékelni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.