Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem a DCEU filmjei valamiért nem működnek. Még a MoS talán-talán elmegy, de a BvS -t csakis úgy tudtam normálisan értékelni, amikor láttam a bővítettet. De így meg kicsit elnyújtottnak éreztem. :para: Az SS pedig egyelőre 1-szer láttam, de nekem nagyon egyszernézős kategóriának tűnik. Jokerre kíváncsi voltam, erre mit kapok? Love in the air.

 

Az elkövetkezendő filmekre viszont kíváncsi vagyok, bár olyan sokat nem várok tőlük, kivéve a WW -t, mert abból kinézem hogy végre egy normális film lesz. A JL -en sajna nagyon látszik, hogy próbálják kicsit mókásra is venni, de nekem vmiért ez nem tetszik. A jövő decemberben megjelenő Aquaman -t pedig még - de lehet hogy a későbbiekben - nem várok. Meg alapból is Aquaman karaktere itt olyan "Na most aztán szétb*szok köztetek, mert én olyan kemény vagyok" jellegű.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve az a hozzáállás, ami az egész filmes univerzumot körüllengi... Géza nagyon be volt zsongva, hogy rendezheti a következő Batman filmet, erre távozott a projekttől (mármint még mindig ő lesz, Bruce Wayne, csak a rendezést kapta valaki más), a Flash is már túlvan kb. 7 rendezőn és egy első oldalas újraíráson. És ha ez még nem lenne elég, akkor még mindig ott a tény, hogy továbbra is Snyder kezében van a kreatív kontroll. A legígéretesebb projekt Joss Whedon Batgirlje, ami még nagyon messze van, és azzal is bármi történhet...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engemet az bosszant, hogy a Warnernek van vagy kb. 15 címe, amikről nincsen semmi infó, vagy ha van, akkor az az írás/rendezés körül van:

 

The Flash, SHAZAM, Black Adam, Suicide Squad II, Gotham City Sirens, Cyborg, Green Lantern Corps, MoS II, JL II, Batman, Batgirl, Nightwing, Deadshot, Teen Titans stb.

 

Jó, ezek közül 1-2 csak oda van mondva ( a Teen Titans ha jól tudom sorozatként jön majd ), de a legtöbb nincsen kigondolva:

 

Flash -el mi a helyzet? Egy árva rendezőt se tudnak leszerződtetni? A forgatókönyv is készen volt, de még azt is átírják már megint. :|

Shazam: wtf? Black Adam -re ott van The Rock, de Shazam, a főhős szerepére nobody? És ami a vicces, hogy bemondták, hogy majd jön a Black Adam, de sztem előbb lesz Gotham City Sirens, mint ez a két páros. :pfff:

 

SSII & GCS: ezek is csak úgy vannak, de most komolyan? SS -ből még kinéznék vmi értelmeset - bár az első rész után ebben valamiért kételkedek - de a GCS miért is?

 

Cyborg -ról azt modták hogy lesz, majd törölték, bemondták hogy a Flash filmben szerepelni fog, aztán meg most mégis lesz.

 

A zöld lámpásokról azóta semmi, amióta bejelentették, hogy 2020 -ban jön a film.

Superman 2 érdekel, csak ezzel kapcsolatban van egy kis bibi: Lex Luthor a börtönben, és kiszabadul a MoS II -re, és itt lesz a főgenya, akkor kit raknak még be? Mondjuk Braniac -ot megnézném. :D

 

A többiről nem akarok írni, de amit a Warner csinál, az katasztrófa. Megértem én, hogy univerzumépítés folyik, de ennyire céltudatlanul? Üljenek le, ott van Geoff Johns, hagyják Snydert mostmár, és gondolják át az egészet. Aprópó átgondolás: ha a WW sikeres lesz, akkor annak mikor lesz folytatás? 2023 -ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wonder Woman

 

Röviden és tömören: nekem nagyon tetszett, pozitívan csalódtam. :clap: Szerintem nemcsak, hogy az eddigi legjobb DCEU film, de jó néhány Marvel társát is felülmúlja. A történet bár viszonylag lassan indul be, végig jól építkezik és érdekes marad, ahogy végre a tartalmi mondanivalónak is láttam értelmét. A látvány, az akciójelenetek megvalósítása és Gal Gadot elsőosztályú. Tudom, sok a bonyodalom a DCEU kulisszái mögött, de engem a végeredmény érdekel. Ha hasonló minőségű lesz a folytatás, akkor kár volt temetni 3 film után.

 

A filmzene pedig, főleg az alábbi máris bekerült a kedvenceim közé:

http://www.youtube.com/watch?v=fctMc6SxVFY

 

Szerk.: Ja, és ne üljétek végig a stáblistát, mert nincs plusz jelenet.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azt látom, hogy mára már semmi sem jó.

Maradjunk annyiban, hogy ami jó, az jó, ami meg nem jó, az a büdös életben nem lesz jó. És ezzel nem a Covenantot minősítem.

Pontosan ami tényleg jó abba nem nagyon szoktak belekötni. Itt az újabb példa Wonder Women. Kint nagyon jó a fogadtatása a kritikusok és a nézők részéről is és Sky is dicséri. Ez valószínűleg tényleg egy jó film. Sztem nem feltétlenül a közönséggel van a baj mert manapság sok a fikázás. Csak megkel nézni manapság milyen filmek mennek és milyenek 10-15 évvel korábban. Most a nyári blockbuster filmek négy kategóriába sorolható: képregényfilm, prequel/sequel, remake/reboot, és adaptáció. Szinte semmi eredeti ötlet sincs. És ez csak az érem egyik oldala, mert azt hagyján hogy nincs eredeti ötlet de ezeknek a filmeknek többsége egy kliséhegyre épülő ostoba látványorgia. Nem csodálom hogy a közönség besokall.

 

Amúgy idén mintha már javulna a helyzet. Pozitívum hogy már az évfeléig jött már három igazán jó film : Logan, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Wonder Woman. Negatívum hogy mindegyik képregényfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak megkel nézni manapság milyen filmek mennek és milyenek 10-15 évvel korábban.

Bátor leszek, és kereken 20 évre megyek vissza, 1997-be:

- Alien: Resurrection (folytatás)

- Titanic (újrafeldolgozás)

- Starship Troopers (könyvadaptáció)

- Batman & Robin (képregény-adaptáció)

- Men in Black (képregény-adaptáció)

- The Lost World: Jurassic Park (könyvadaptáció és folytatás)

- Contact (könyvadaptáció)

- Tomorrow Never Dies (folytatás)

- The Saint (sorozatadaptáció)

- Spawn (képregény-adaptáció)

- The Devil's Advocate (könyvadaptáció)

- Jackie Brown (könyvadaptáció)

- I Know What You Did Last Summer (könyvadaptáció)

- Seven Years in Tibet (könyvadaptáció)

- Scream 2 (folytatás)

- The Postman (könyvadaptáció)

- Home Alone 3 (folytatás)

- Vegas Vacation (folytatás)

- Speed 2: Cruise Control (folytatás)

- Bean (sorozatfeldolgozás)

 

De nézzük, mik futottak a moziban 2002-ben, azaz 15 éve:

- Spider-Man (képregény-adaptáció)

- Harry Potter and the Chamber of Secrets (könyvadaptáció és folytatás)

- Star Wars Episode II: Attack of the Clones (úgy hallottam, hogy előzmény/folytatás)

- The Lord of the Rings: The Two Towers (könyvadaptáció és folytatás)

- Resident Evil (videojáték-adaptáció)

- Catch Me If You Can (feldolgozás)

- Minority Report (könyvadaptáció)

- The Ring (remake)

- The Bourne Identity (könyvadaptáció)

- Die Another Day (folytatás)

- Solaris (könyvadaptáció és remake)

- Men in Black 2 (folytatás és képregény-adaptáció)

- Star Trek: Nemezis (folytatás)

- Red Dragon (folytatás és könyvadaptáció)

- The Scorpion King (előzmény)

 

És 2007-ben, azaz 10 éve:

- AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (folytatás/előzmény)

- Pirates of the Caribbean: At World's End (folytatás)

- Transformers (képregény-adaptáció)

- Spider-Man 3 (képregény-adaptáció és folytatás)

- Harry Potter and the Order of the Phoenix (könyvadaptáció és folytatás)

- Stardust (könyvadaptáció)

- Bridge to Terabithia (könyvadaptáció)

- American Gangster (feldolgozás)

- I Am Legend (könyvadaptáció)

- The Bourne Ultimatum (folytatás és könyvadaptáció)

- The Mist (könyvadaptáció)

- Live Free or Die Hard (folytatás)

- Ocean's Thirteen (folytatás)

- Ghost Rider (képregény-adaptáció)

- Resident Evil: Extinction (videojáték-adaptáció és folytatás)

- 28 Weeks Later (folytatás)

- Hitman (videojáték-adaptáció)

 

Hát nem tudom, innét nézve 20-15-10 éve sem tombolt az eredetiség, pláne nem a blockbusterek között. Már 20 éve is adaptáció vagy folytatás volt, vagy a kettő keveréke. És persze ugyanúgy szidták az Alien Resurrectiont vagy a The Lost World: Jurassic Parkot, mint manapság szidják az Alien: Covenantot és a Jurassic Worldöt. Sőt, még az érvek is ugyanazok!

Mondjuk meg tudom érteni Hollywoodot, amikor az olyan eredetibb ötletek, mint a Pacific Rim vagy a John Carter elbuknak, miközben a képregényfilmek és folytatások milliárdokat termelnek, hát én is inkább az utóbbiakat gyártanám. Szóval de, a közönség hibája, ők ülnek be a 88. rebootra, folytatásra, remake-re és kerülik az eredetibb ötleteket.

 

Megjegyzem, kész vicc, hogy hányan mérik Hollywood, rosszabb esetben az egész filmvilág teljesítményét kizárólag a blockbusterekben, pedig azért sok-sok olyan film készül, ami nem blockbuster. Tán érdemes lenne kicsit szélesíteni a perspektívát. Megkockáztatom, nem csak a blockbustereken, de Hollywoodon kívülre is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bátor leszek, és kereken 20 évre megyek vissza, 1997-be:

- Alien: Resurrection (folytatás)

- Titanic (újrafeldolgozás)

- Starship Troopers (könyvadaptáció)

- Batman & Robin (képregény-adaptáció)

- Men in Black (képregény-adaptáció)

- The Lost World: Jurassic Park (könyvadaptáció és folytatás)

- Contact (könyvadaptáció)

- Tomorrow Never Dies (folytatás)

- The Saint (sorozatadaptáció)

- Spawn (képregény-adaptáció)

- The Devil's Advocate (könyvadaptáció)

- Jackie Brown (könyvadaptáció)

- I Know What You Did Last Summer (könyvadaptáció)

- Seven Years in Tibet (könyvadaptáció)

- Scream 2 (folytatás)

- The Postman (könyvadaptáció)

- Home Alone 3 (folytatás)

- Vegas Vacation (folytatás)

- Speed 2: Cruise Control (folytatás)

- Bean (sorozatfeldolgozás)

 

De nézzük, mik futottak a moziban 2002-ben, azaz 15 éve:

- Spider-Man (képregény-adaptáció)

- Harry Potter and the Chamber of Secrets (könyvadaptáció és folytatás)

- Star Wars Episode II: Attack of the Clones (úgy hallottam, hogy előzmény/folytatás)

- The Lord of the Rings: The Two Towers (könyvadaptáció és folytatás)

- Resident Evil (videojáték-adaptáció)

- Catch Me If You Can (feldolgozás)

- Minority Report (könyvadaptáció)

- The Ring (remake)

- The Bourne Identity (könyvadaptáció)

- Die Another Day (folytatás)

- Solaris (könyvadaptáció és remake)

- Men in Black 2 (folytatás és képregény-adaptáció)

- Star Trek: Nemezis (folytatás)

- Red Dragon (folytatás és könyvadaptáció)

- The Scorpion King (előzmény)

 

És 2007-ben, azaz 10 éve:

- AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (folytatás/előzmény)

- Pirates of the Caribbean: At World's End (folytatás)

- Transformers (képregény-adaptáció)

- Spider-Man 3 (képregény-adaptáció és folytatás)

- Harry Potter and the Order of the Phoenix (könyvadaptáció és folytatás)

- Stardust (könyvadaptáció)

- Bridge to Terabithia (könyvadaptáció)

- American Gangster (feldolgozás)

- I Am Legend (könyvadaptáció)

- The Bourne Ultimatum (folytatás és könyvadaptáció)

- The Mist (könyvadaptáció)

- Live Free or Die Hard (folytatás)

- Ocean's Thirteen (folytatás)

- Ghost Rider (képregény-adaptáció)

- Resident Evil: Extinction (videojáték-adaptáció és folytatás)

- 28 Weeks Later (folytatás)

- Hitman (videojáték-adaptáció)

 

Hát nem tudom, innét nézve 20-15-10 éve sem tombolt az eredetiség, pláne nem a blockbusterek között. Már 20 éve is adaptáció vagy folytatás volt, vagy a kettő keveréke. És persze ugyanúgy szidták az Alien Resurrectiont vagy a The Lost World: Jurassic Parkot, mint manapság szidják az Alien: Covenantot és a Jurassic Worldöt. Sőt, még az érvek is ugyanazok!

Mondjuk meg tudom érteni Hollywoodot, amikor az olyan eredetibb ötletek, mint a Pacific Rim vagy a John Carter elbuknak, miközben a képregényfilmek és folytatások milliárdokat termelnek, hát én is inkább az utóbbiakat gyártanám. Szóval de, a közönség hibája, ők ülnek be a 88. rebootra, folytatásra, remake-re és kerülik az eredetibb ötleteket.

 

Megjegyzem, kész vicc, hogy hányan mérik Hollywood, rosszabb esetben az egész filmvilág teljesítményét kizárólag a blockbusterekben, pedig azért sok-sok olyan film készül, ami nem blockbuster. Tán érdemes lenne kicsit szélesíteni a perspektívát. Megkockáztatom, nem csak a blockbustereken, de Hollywoodon kívülre is. ;)

 

 

A könyvadaptáció az szerintem nem probléma, mert ugye minden film korábban valamilyen könyv volt, ha más nem forgatókönyv.

 

A Titanic pedig miért lenen újrafeldolgozás? Teljesen eredeti a történet, a Titanic katasztrófája csak háttér.

 

A Tomorrow nevr dies sem folytatás, hanem franchise, nem kapcsolódik a korábbi Bondokhoz, ahogy jellemzően egyik Bond film sem.

 

Az viszont tény, hogy mostanra nagyon átalakult - és lecsökkent - a mozik közönsége, emiatt kevés a tér kifejezetten felnőtt közönségnek szánt komolyabb vagy korhatáros filmekre. Ezen a téren legfeljebb nem túl kifinomult vígjátékok rúghatnak labdába. A nem blockbusternek szánt filmek jellemzően kis költségvetéssel készülnek és kevés kópiával.

 

Amik a nagy vesztesei az utóbbi évtizednek, azok a közepes - 20-80mUSD költségvetésű filmek, mivel ilyenek a nagy kockázat miatt nem kerülnek mozikba, egyből lemezre/kábelre/streamingre kiadni őket pedig jelenleg túl drágák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvadaptáció az szerintem nem probléma, mert ugye minden film korábban valamilyen könyv volt, ha más nem forgatókönyv.

Aucs... :facepalm:

 

A Titanic pedig miért lenen újrafeldolgozás? Teljesen eredeti a történet, a Titanic katasztrófája csak háttér.

Ja, mert a Jack és Rose között zajló történet az eredetiség netovábbja. Meg azért az a háttér elég látványos fókuszban van a film elejétől a végéig. Mintha a címszereplő, a helyszín, és az események mozgatórugója, a cselekmény elindítója és a történet apropója is az a háttér lenne. :roll:

 

A Tomorrow nevr dies sem folytatás, hanem franchise, nem kapcsolódik a korábbi Bondokhoz, ahogy jellemzően egyik Bond film sem.

És ettől máris marha eredeti a 18. James Bond film, ami ugyanarra a klisére épül és ugyanabban az univerzumban játszódik. Hát ilyen alapon a Doctor Strange sem folytatás, sőt egyik Marvel film sem, csak franchise. :pfff:

 

Az viszont tény, hogy mostanra nagyon átalakult - és lecsökkent - a mozik közönsége, emiatt kevés a tér kifejezetten felnőtt közönségnek szánt komolyabb vagy korhatáros filmekre. Ezen a téren legfeljebb nem túl kifinomult vígjátékok rúghatnak labdába. A nem blockbusternek szánt filmek jellemzően kis költségvetéssel készülnek és kevés kópiával.

 

Amik a nagy vesztesei az utóbbi évtizednek, azok a közepes - 20-80mUSD költségvetésű filmek, mivel ilyenek a nagy kockázat miatt nem kerülnek mozikba, egyből lemezre/kábelre/streamingre kiadni őket pedig jelenleg túl drágák.

És ezt mire is alapozod?

 

Mondjuk a John Carter is könyvadaptáció, így eredetibb ötletek közé sorolni kissé merész ;)

Tény, igaz, úgy értettem, hogy még nem franchise részeként jelent meg (bár annak szánták).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem bosszant, hogy a Warner-nek mennyi címe van. Úgy se érdekel mindegyik. Az alább felsoroltak közül talán csak a felét nézem meg.

A Marvel-es cuccok közül az X-men kivételével már egyik se érdekel.

 

Hehe, nekem is az X-men filmek a kedvenc képregényes/szuperhősös világom.

 

 

Utána jön - egyértelműen lemaradva a DC, majd ezután a Marvel.

 

A DC filmek - a mostani "univerzumuk" nem sikerültek túl jól, de legalább a hangulatuk/képi világuk rendben van (a Nolan-féle Dark night sorozat viszont remek volt, főleg mert kihagyták a földöntúli képességű karaktereket, és ezáltal életszerűbb lett az egész + nekem a superman returns-el sem volt bajom).

 

A Marvel filmekben viszont több dolog idegesít.

 

Az első, hogy láthatóan tizenéves kamaszoknak készültek az ő szintjüknek való erőltetett poénkodásokkal/lazáskodásokkal.

 

Túl komoylan veszik a filmek önmagukat, szinte mindben a világ megmentése a tét, ehhez képest a képernyőn súlytalanok a főgonoszok.

 

Túltolt, ezáltal súlytalan/életszerűtlen CGI.

 

A két kedvenc Marvel filmem a Hangya és az első amerika kapitány, kb. ez a kettő amit jónak értékelek.

 

Viszont pl. a Kick-Ass filmek nagyon rendben voltak, főleg az első. A Watchman is érdekes volt.

 

 

Az X-menekben meg azt szeretem, hogy ez a mutációs sztori könynebben emészthető, mint az, hogy valaki XY akármilyen bolygó hercegének száműzött unokája, aki tudja a csuda miylen medál erejével védi a galaxist.

 

Az X-men ebből a szempontból nincs túlbonyolítva, ráadásul tele van oylan szereplővel, akiknek az ereje összemérhető egymással.

Az is jó benne, hogy a legtöbb esetben a gonosz oldal szereplőinek motivációja is érthető/életszerű.

 

 

Ja, mert a Jack és Rose között zajló történet az eredetiség netovábbja. Meg azért az a háttér elég látványos fókuszban van a film elejétől a végéig. Mintha a címszereplő, a helyszín, és az események mozgatórugója, a cselekmény elindítója és a történet apropója is az a háttér lenne. :roll:

 

 

És ettől máris marha eredeti a 18. James Bond film, ami ugyanarra a klisére épül és ugyanabban az univerzumban játszódik. Hát ilyen alapon a Doctor Strange sem folytatás, sőt egyik Marvel film sem, csak franchise. :pfff:

 

 

És ezt mire is alapozod?

 

 

Tény, igaz, úgy értettem, hogy még nem franchise részeként jelent meg (bár annak szánták).

 

A sztori ebben a formában eredeti. Ami meg a hátteret illeti, ennyi erővel minden holocaust-os vagy II.vh-s film újrafeldolgozás.

 

 

A Marvel filme kegymásra épülnek. Az egyes epizódokban gyakran utalnak egy másik film sztorijának állására, stb. A Marvell filme koylanok, mint egy tévésorozat mozifilmekből.

 

A James Bond-ok meg inkább olyanok, mint a Derrick epizódok.

 

Mire alapozom? Erről elég sokan és sokat írtak.

 

Használd a multidézés gombot, ha egyszerre több emberre akarsz reagálni (az idézés szerkesztés sem tilos) - by Dzséjt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori ebben a formában eredeti. Ami meg a hátteret illeti, ennyi erővel minden holocaust-os vagy II.vh-s film újrafeldolgozás.

Ha mindkét film ugyanazt az egy történelmi eseményt használja címnek, helyszínnek, történetének központjaként, a cselekmény mozgatórugójaként, akkor igen. Akkor mindegyik újrafeldolgozás. Mert itt nem egy általános dologról van szó, hanem egy konkrét eseményről: a Titanic elsüllyedéséről. Ha két film is elmesélné a partraszállást, és csak a normandiai partraszállást (teszem azt: Normandy lenne a címe mindkettőnek), akkor bezony azok is ugyanannak a témának az újrafeldolgozása, csak más szemszögből. A Titanicnál is ez a helyzet. Hogy ebbe most belefűzték az osztályok közti szerelmet, hát az nem oszt, nem szoroz. Még James Cameron is azt mondja, hogy ő a Titanicról csinált filmet, nem Rose-ról és Jackről.

 

A Marvel filme kegymásra épülnek. Az egyes epizódokban gyakran utalnak egy másik film sztorijának állására, stb. A Marvell filme koylanok, mint egy tévésorozat mozifilmekből.

Egen? Pedig nekem például a Deadpool meglehetősen függetlennek tűnt. Mégis a Marvel franchise része, és bezony akadnak átfedések, például a Deadpoolban feltűnik az X-men kastély (ráadásul a filmes), ahogy a James Bond filmekben is vannak visszautalások. A Craig-féle meg egy egybefüggő sorozat, akár az MCU. Vitánk témáját illetően meg aztán jelentősége sincs, hogy egy sorozat vagy egy franchise 88. részéről van-e szó.

 

Mire alapozom? Erről elég sokan és sokat írtak.

Én meg még senki kompetenstől nem olvastam ilyet soha, ezért kérdeztem, hátha tudsz esetleg linket adni, nevet mondani. Tudod, érdekel a téma, plusz szeretem, ha egy-egy állítás érvekkel is alá van támasztva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem vagyok egy Marvel rajongó, de abban a sorozatban sokkal merészebb váltások vannak az egyes része között mint a Bondnál. Ilyen szempontból ott sokkal jobban mernek kisérletezni. Az meg szerintem ne legyen egy kutya hogy könyadaptáció vagy eredeti forgatókönyv. Előbbinél ismert a történet, sokszor pont erre az ismertségre épitenek, amikor belevágnak a forgatásba: úgy vannak vele hogyha már könyv formájában sikert tudott aratni akkor valoszinüleg filmként is elboldogul. Ez sokkal kisebb kockáztatás mint egy teljesen eredeti forgatókönyv alapján filmet forgatni.

 

Nagyon egyetértek Dzséjttel abban hogy érdemes a blockbustereken kivül is körbenézni. Csak a tavalyi felhozatalban ott van példának okáért a Split, a francia Raw, Az alapító, a Captain Fantastic (szerintem az év talán legjobb filmje, itt irtam is korábban róla egy kedvcsinálót), a Sully, A préri urai, a 13 óra: bengázi titkos katonái, a Kubo és a varázshurok, a Snowden, az Elle, Az utolsó emberig, a Vademberek hajszája (másik zseniális film!). A folytatások és a képregényadaptációk mellett még sok-sok néznivaló akad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sose hittem abban, hogy a "többségnek van igaza". És nem is fogok. A minőség szubjektív fogalom, és sose lehet objektív kategória.

Itt most nem arról van szó hogy kinek van igaza. Én csak azt mondom hogy ha egy film tényleg jó akkor ott minimális a fikázás. És ha van is fikázás az is általában a műfajból adódik nem igazán a filmből.(Aki nem szereti a szuperhősös filmeket az egy jobban sikerült szuperhősös filmtől se lesz igazán elragadtatva). A sok fikázás akkor jelenik meg leginkább amikor a film okot és teret add neki. Mert akkor ott már az dönti el a film megítélést hogy ki mennyire tudd megbocsátani a hibáknak. Ami sok miden befolyásolhatja pl: műfaj vagy franchise iránti kapcsolat. Aki szereti az adott franchise-t vagy műfajt az általában (kivétel a hardcore rajongó) sokkal könnyebben tud megbocsátani az adott filmnek és sokkal jobban is tudja szeretni mint egy átlagnéző.

 

Bátor leszek, és kereken 20 évre megyek vissza, 1997-be:

Nem kellett volna, mert ez egy random összeválogatott lista. Hivatalosan fogalmazva statisztikailag nem releváns. Csak néhány ábra ami hitelesebb és megmutatja miről beszélek, és nekem nem a mennyiséggel volt bajom hanem az arányokkal.

movies1980-20111.png

Screen-Shot-2013-07-24-at-2.14.43-PM.png

Screen-Shot-2013-07-24-at-2.16.09-PM.png

Loss-of-Originality-STATS8.gif

 

Mondjuk meg tudom érteni Hollywoodot, amikor az olyan eredetibb ötletek, mint a Pacific Rim vagy a John Carter elbuknak, miközben a képregényfilmek és folytatások milliárdokat termelnek, hát én is inkább az utóbbiakat gyártanám. Szóval de, a közönség hibája, ők ülnek be a 88. rebootra, folytatásra, remake-re és kerülik az eredetibb ötleteket.

Igen a közönség is hibás de nem csak ők. De mintha tavaly elindult volna valami mert több nagyszabású folytatás/reboot/remake projekt bukott meg és idén is vagy hogy nem úgy szerepel mint ahogy várták pl. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Megjegyzem, kész vicc, hogy hányan mérik Hollywood, rosszabb esetben az egész filmvilág teljesítményét kizárólag a blockbusterekben, pedig azért sok-sok olyan film készül, ami nem blockbuster. Tán érdemes lenne kicsit szélesíteni a perspektívát. Megkockáztatom, nem csak a blockbustereken, de Hollywoodon kívülre is. ;)

Igen a kettőt nem szabad összekeverni. A Bomarr által felsorolt filmek 70% láttam és azok tényleg jó filmek. Amúgy ha valaki eredetiséget keress az a TV-ben keresse mert ott rengeteg nagyon jó és különleges sorozat van.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mindkét film ugyanazt az egy történelmi eseményt használja címnek, helyszínnek, történetének központjaként, a cselekmény mozgatórugójaként, akkor igen. Akkor mindegyik újrafeldolgozás. Mert itt nem egy általános dologról van szó, hanem egy konkrét eseményről: a Titanic elsüllyedéséről. Ha két film is elmesélné a partraszállást, és csak a normandiai partraszállást (teszem azt: Normandy lenne a címe mindkettőnek), akkor bezony azok is ugyanannak a témának az újrafeldolgozása, csak más szemszögből. A Titanicnál is ez a helyzet. Hogy ebbe most belefűzték az osztályok közti szerelmet, hát az nem oszt, nem szoroz. Még James Cameron is azt mondja, hogy ő a Titanicról csinált filmet, nem Rose-ról és Jackről.

 

 

Egen? Pedig nekem például a Deadpool meglehetősen függetlennek tűnt. Mégis a Marvel franchise része, és bezony akadnak átfedések, például a Deadpoolban feltűnik az X-men kastély (ráadásul a filmes), ahogy a James Bond filmekben is vannak visszautalások. A Craig-féle meg egy egybefüggő sorozat, akár az MCU. Vitánk témáját illetően meg aztán jelentősége sincs, hogy egy sorozat vagy egy franchise 88. részéről van-e szó.

 

 

Én meg még senki kompetenstől nem olvastam ilyet soha, ezért kérdeztem, hátha tudsz esetleg linket adni, nevet mondani. Tudod, érdekel a téma, plusz szeretem, ha egy-egy állítás érvekkel is alá van támasztva.

 

- A Deadpool X-men film, a filmes X-meneknek szerencsére semmi közük a Marvel mozikhoz (a Deadpool esetében annyi mondjuk volt, hogy a film utolsó jelenete egy kiszuperált repülő anyahajón játszódott, de az inkább csak poén).

 

- A Titanic továbbra sem újrafeldolgozás, mivel a Titanic elsüllyedése csak keretet ad a sztorinak.

Annál inkább nem újrafeldolgozás, mivel a korábbi Titanic filmek még csak nem is helyesen ábrázolták a hajóelsüllyedését.

a Titanic elsüllyedése pedig van amennyire jelentős/szimbolikus esemény, hogy arról akár egy tucat sztorit lehessen elmondani anélkül, hogy újrafeldolgozás legyen. Attól, hogy két film témája jelentős részben ugyanaz, még nem tekinthetőek újrafeldolgozásnak. A True Lies egy újrafeldolgozás, a Titanic nem.

 

A Craig féle Bondokat nem láttam - vagyis hármat igen, de nem fogtak meg, nemigen maradt meg belőlük semmi. Nincs stílusa az ürgének.

 

Úgy látom az előbb linkeltek a témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog a témában.

http://www.marketwatch.com/story/hollywood-loves-the-1980s-as-much-as-it-loves-franchises-and-remakes-2017-05-26

A Marketwatch összeszámolta, hogy a 80-as évek 15 blockbusteréből csak 3-nak nincs folytatása, prequelje vagy lett belőle franchise. Ezek az ET, Tootsie és a Rain Man. Röhej.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow, Fulcrum! Ezeket honnan szerezted? Kár, hogy csak 11-ig van, megnézném még utána is az arányokat. Az létezik, hogy 11-ben nem volt original? :o

 

Amúgy nem érzek ellentmondást aközött, amit te mondasz és aközött, amit mondjuk Bomarr. Te azt mondod: az év pénzügyileg legsikeresebb blockbusterei között egyre kevésbbé van eredeti ötlet. Bomarr meg pl. azt írja, hogy ha az ember a pénzügyi sikeresség mögé néz, és hajlandó a kisebb költségvetésből készült, de profi filmek közül is csemegézni, ott bőven találhat még eredetiséget. Úgy fest, hogy az eredetiség nagy ellensége inkább a nagyköltségvetés, mert ott túl sok pénz forog kockán ahhoz, hogy bátran belevágjanak valami tök ismeretlenbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog a témában.

http://www.marketwatch.com/story/hollywood-loves-the-1980s-as-much-as-it-loves-franchises-and-remakes-2017-05-26

A Marketwatch összeszámolta, hogy a 80-as évek 15 blockbusteréből csak 3-nak nincs folytatása, prequelje vagy franchise lett belőle . Ezek az ET, Tootsie és a Rain Man. Röhej.

Szerintem nem baj ha valamelyik filmből franchise lesz. Eleve azt sugallja, hogy volt annyira népszerű, hogy a nézők abba a státuszba emelték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kellett volna, mert ez egy random összeválogatott lista. Hivatalosan fogalmazva statisztikailag nem releváns. Csak néhány ábra ami hitelesebb és megmutatja miről beszélek, és nekem nem a mennyiséggel volt bajom hanem az arányokkal.

No, köszi! Mennyivel értelmesebb és kézzelfoghatóbb ez (az utolsó képpel mondjuk vannak fenntartásaim, de a többi az tetszetős). Ez már alap, amire lehet építkezni. De továbbra is tartom, hogy ha nem hollywoodi blocbusterekben gondolkodik az ember, ezer és egy jó és eredeti filmet talál. Meg őszintén szólva, engem az sem érdekel, ha sok a franchise, amíg szórakoztatnak, de ez már szubjektív. :) (Mondjuk valahol vicces ezen vitatkozni egy Star Wars fórumon, miközben ennek az egésznek, ami ma van, valamennyire a Star Wars az elindítója, Lucas az atyja.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem tartom magamban... igazából felettébb szórakoztató volt ezt a vitácskát olvasni pont amiatt, amit Dzséjt az előző hozzászólása végén írt! :D:):D

 

Mellesleg ugyan úgy vagyok én is ezzel az egésszel, mint fent nevezett tanult kollégám:

Meg őszintén szólva, engem az sem érdekel, ha sok a franchise, amíg szórakoztatnak, de ez már szubjektív. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este letudtam az Életet. Úgy-ahogy bejött. Kicsit beparáztam a végére pedig az nem szokásom. Pár percig nem mertem sötétben lenni mert fostam hogy jön Kelvin, a marsi rém. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De továbbra is tartom, hogy ha nem hollywoodi blocbusterekben gondolkodik az ember, ezer és egy jó és eredeti filmet talál.

Igen de én szeretek nagy volumenű jó filmeket is nézni ami csak a blocbusterek tudnak megadni.

Mint ahogy lejjebb is írtam nem is igazán az számomra legnagyobb baj hogy kevés az eredeti ötlet. És még azt mondom hogy az adaptációval nincs is baj. A legnagyobb baj hogy még nem is jó filmek csak 28-dik bőrlehúzás meg látványorgia. Ez elmúlt évek blocbuster termésiben kevés filmre tudtam az mondani hogy jobban tetszett az átlagos közepestől. És azok jó része képregényfilm ami nekem már kezd sok lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wonder Woman

Hát ez nagyon jó volt. Szerintem a legjobb film az új DC univerzumból. Hihetetlen mennyire jól megcsinálták az 1. világháborús környezetet. Repülők, kocsik, hajók, vonat, utcák, rengeteg statiszta minden volt itt :D

Tudom hogy ma ez már elvárt de annyira hanyagolják ezt a korszakot, mindig a 2. vh-t erőltetik, hogy számomra nagyon jó volt ide helyezni az eseményeket.

Komolyan sokszor olyan volt mint ha nem is képregény filmet néznék, hanem valami háborúsat.

Ebből a szempontból köröket ver az amerika kapitány első részére. Nem voltak a korba nem illő csúcsszuper fegyverek meg minden hülyeség. Háború borzalmait is jól bemutattak de lehetett volna ebből többet is.

Persze volt ami nagyon nem tetszett, amikor kijelentik hogy a németek gonoszak. :o

Itt látszik hogy a történelmet a győztesek irják.

 

Nyilván ezt fordítva is meg lehetett volna oldani, hogy Diana egy némettel találkozik akit amerikaiak üldöznek, és akkor ők lennének a gonoszok. De a film végére helyretették, hisz kiderült Árész mindkét oldalon manipulált

 

Humor is jó volt, látvánny is rendben volt, de azzal sosincs baj egy dc filmnél.

Szóval bekerült a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.