Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

És mindjárt meglátjuk, hogyan veszik a csigák a parázsszőnyeget.. ;)

 

Más: Logan:

Nem is tudom mit vártam, felemás élmény volt a film. Bár egyértelmű, hogy mikor játszódik, mégis nehezen illesztem be az x filmek közé.. Többször eszembe jutott, olyan hogy mintha egy alacsony költségvetésű filmet néznék. Ráfért a sztorira, hogy vége legyen.

 

GotG 2: Nekem bejött! Se nem gyengébb, se nem erősebb az első résznél. A szigszalag/cellux poénon hangosan és sokáig röhögtem, ami ritka nálam. Jó volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Logan hatalmas csalódás volt, nem tudom miért ajnározzák ennyire. Meg azt mondják, hogy aki nem bohóckodásként, hanem komolyan áll a képregényfilmekhez, annak fekszik, meg aki igazán szereti Rozsomákot és érti a karakterét. Hát én pont azért imádon az X-Men filmeket, mert sokkal mélyebbnek és komolyabbnak tartom, mint a képregényfilmes átlagot, Rozsomák meg a kedvenc karakterem, a Logan mégse tetszett.

 

A története nagyon lapos, szinte nincs is. Ami értékelhető benne az arról szól, hogy igazából miről is nem szól ez a film. A hangulata működik, de iszonyatosan sablonos az egész, hemzseg a szánalmas kliséktől. Rozsi pedig igazából nem Rozsi, mert megint mindenféle nyavalya van, ami miatt nem lehet önmaga. A kislánnyal kapcsolatos vonal számomra hiteltelen és mesterkélt. Egy ennyi sebből vérző filmet nálam egyáltalán nem ment meg az R-besorolás a sok brutális jelenettel. Őszintén szólva nem is értem igazán, hogy ez miért annyira vonzó sokaknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Logan hatalmas csalódás volt, nem tudom miért ajnározzák ennyire. Meg azt mondják, hogy aki nem bohóckodásként, hanem komolyan áll a képregényfilmekhez, annak fekszik, meg aki igazán szereti Rozsomákot és érti a karakterét. Hát én pont azért imádon az X-Men filmeket, mert sokkal mélyebbnek és komolyabbnak tartom, mint a képregényfilmes átlagot, Rozsomák meg a kedvenc karakterem, a Logan mégse tetszett.

 

A története nagyon lapos, szinte nincs is. Ami értékelhető benne az arról szól, hogy igazából miről is nem szól ez a film. A hangulata működik, de iszonyatosan sablonos az egész, hemzseg a szánalmas kliséktől. Rozsi pedig igazából nem Rozsi, mert megint mindenféle nyavalya van, ami miatt nem lehet önmaga. A kislánnyal kapcsolatos vonal számomra hiteltelen és mesterkélt. Egy ennyi sebből vérző filmet nálam egyáltalán nem ment meg az R-besorolás a sok brutális jelenettel. Őszintén szólva nem is értem igazán, hogy ez miért annyira vonzó sokaknak.

Nekem se tetszett a Logan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már akkor felkészültem arra hogy nem lesz bejövős mikor megtudtam hogy ezt is Mangold rendezi. A japános eresztés nem jött be így nem sok jót néztem ki a Logan-es dologból. Nem csalt a megérzésem. Emez se jött be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok. :)

 

Nekem bejött a Logan. Bár szenzációsnak nem tartom, a Days of the Future Past mellett talán a legjobb X-Men film. Tény, hogy hangulatilag eltér az eddigiektől, de Farkas karakteréhez sokkal inkább egy ilyen jellegű film illett, ahol nem féltek bevállalni a brutálisabb, naturalisztikus megoldásokat sem. Nálam Laura is működött, mivel alapból bejön az a koncepció egy karakternél, hogy külsőre ártatlannak hat, de aztán kiderül, hogy mégse olyan gyámoltalan. Szerintem semmivel nem volt kevesebb klisé a filmben, mint akármelyik másik X-Men moziban (mellesleg, ma már mi nem klisé?). A hangulat megteremtése jól sikerült, de a karakterekkel és a történettel sem éreztem komoly problémát. Egy két órás kikapcsolódásnak bőven jó volt.

 

Ellenben A galaxis őrzői 2. része egyáltalán nem tetszett. Volt egy olyan érzésem, hogy nem fogja megütni az 1. rész színvonalát, így nem tettem magasra a lécet. Viszont számomra így is az egyik, ha nem a leggyengébb MCU alkotás, ami fura kontrasztot alkot, mivel az 1. részt az egyik legjobbnak tartom. A történet buta és sablonos. A legtöbb karakter iszonyat irritáló (bár baby Groot jó arc volt). A párbeszédek helyenként olyan borzalmasak, hogy az már nekem volt kínos. Ego és az általa emelkedő fenyegetés inkább volt abszurd és röhejes, mint komolyan vehető. Ennél még Ronan is jobb volt. A "poénok" pedig annyira gyengék és gyötrelmesek voltak, hogy az már fájt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok. :)

Természetesen. ;)

 

Nekem bejött a Logan. Bár szenzációsnak nem tartom, a Days of the Future Past mellett talán a legjobb X-Men film.

Nálam igencsak hátul áll a sorban. Az alaptrilógia és az első két McAvoy-Fassbender rész egyértelműen előzi, én tisztán csak a szamurájos Rozsi-filmet tudom mögé sorolni. Ha már szóba került, az szerintem szint alattira sikeredett, a rendező pedig ugyanaz. Állítólag a stúdió durván beleszólt Mangold dolgába, azért lett olyan szörnyű a végeredmény. Most szabad kezet kapott és sok akkori ötletét most tudta igazán megvalósítani. Ez viszont annyiban rányomja a bélyegét a Loganre, hogy a főmotívum ismétlődik.

 

A képességeitől részben megfosztott Logan, aki csak árnyéka régi önmagának. Ez a vonal a Loganben sokkal jobban működik, mint a japánosban, viszont azután már nincs benne eredetiség és frusztráló tud lenni. Ha nincs az a film, sokkal jobban ült volna ez a szál itt.

 

 

Tény, hogy hangulatilag eltér az eddigiektől, de Farkas karakteréhez sokkal inkább egy ilyen jellegű film illett, ahol nem féltek bevállalni a brutálisabb, naturalisztikus megoldásokat sem.

Ez igaz, csak én erre bevések egy pirospontot és ennyi, de a brutalitás nyers ábrázolása nekem nem ér annyit, hogy elvigyen a hátán egy filmet. Márpedig egy csomó helyen ezt emelik ki. Itt nem kell elképzelni, hogy vkinek a fejébe vágják a pengét, mert fröccsen a vér és folyik az agyvelő. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy szexjelenetnél tényleg meztelenek a szereplők és látunk mellet és feneket is. Persze, üdítő, hogy nem takargatnak semmit és valóságosabbnak hat az egész, de azért akkorát nem dob az egész filmen.

 

Nálam Laura is működött, mivel alapból bejön az a koncepció egy karakternél, hogy külsőre ártatlannak hat, de aztán kiderül, hogy mégse olyan gyámoltalan.

Ilyen téren nálam is működik, nekem a Rozsival való kapcsolata nem ül.

 

A film érzelmes vonala az apa-lánya felállásra van kihegyezve. Elvégre nem az általunk is jól ismert mutánskarakterek eltűnése vagy mondjuk az öreg halála kapja a fókuszt, azt letudják pikk-pakk. A lényeg az Laura és Logan. Na már most az a gondom ezzel, hogy egy mesterséges biológiai kapcson kívül semmi közük egymáshoz, így nemigen működőképes a nagy egymásba "szeretés".

Logant anno elfogták és megszerezték a DNS-ét, amiből kitenyésztették Laurát. Ennyi. Ebben az egészben Rozsinak semmi tudatos szerepe nem volt, semmi felelősséggel nem tartozik a lányért, semmi érzelmi kötődés nincs, vadidegenek. Persze mondhatjuk, hogy milyen szép, hogy így is egymásra találnak, de ehhez elég lett volna egy kislány, semmit nem ad hozzá a dologhoz, hogy papíron a "lánya". Szóval nekem ez apa-lánya viszonynak hiteltelen volt. Akkor már legalább kotyvasztották volna össze Jean és Rozsi DNS-éből, vagy lett volna vkitől a tényleges gyereke, akit elraboltak tőle stb., vmi, ami tényleg sokat jelenthet neki.

 

 

Szerintem semmivel nem volt kevesebb klisé a filmben, mint akármelyik másik X-Men moziban (mellesleg, ma már mi nem klisé?). A hangulat megteremtése jól sikerült, de a karakterekkel és a történettel sem éreztem komoly problémát.

 

Lehetne sorolni a klisés megoldásokat, de nekem leginkább a "klón" tette be a kaput. Azért az elég durva, hogy az első Rozsi-filmet, az Apokalipszist vagy az X3-at szétszedték mennyire fos filmek, itt meg a kritikusok is simán benyelnek egy ilyet. Kb. sehol meg sem említik, pedig szerintem kritikán aluli húzás volt. Persze lehet hogy csak nálam verte ki ennyire a biztosítékot.

 

 

Ellenben A galaxis őrzői 2. része egyáltalán nem tetszett. Volt egy olyan érzésem, hogy nem fogja megütni az 1. rész színvonalát, így nem tettem magasra a lécet. Viszont számomra így is az egyik, ha nem a leggyengébb MCU alkotás, ami fura kontrasztot alkot, mivel az 1. részt az egyik legjobbnak tartom.

Kíváncsi leszek, de nemigen vannak elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Már az első résznél se értettem azt a hatalmas hype-vonatot. Egy jópofa film volt, halál laza és hangulatilag eltér a Marvel többi filmjétől, de túl sokat nem láttam bele. Ha a 2 is ilyen lesz, ugyanúgy nem fogok hasra esni tőle, ha gyengébb, akkor kifejezetten a szerényebb MCU alkotások közé esik be. Az egyetlen dolog, amit várnék, hogy jobban összekössék a többi MCU-filmmel és jobban beillesszék ebbe az egységes univerzumba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azok táborát erősítem, akiknek tetszett a Logan. Végre egy jó képregényfilm, ami egyáltalán nem néz ki képregényfilmnek, nem színes-szagos - ami nem is illett volna a történethez -, a hangulat elsőosztályú, a karakterek jól működtek.

 

pb, szerintem Logan és Laura közötti kapocs pont attól volt érdekes, hogy Laura nem a természetes lánya volt.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Logan túl lassú volt egyes részeken, egynek elment, de nem lesz a kedvencem. És valóban amit pb is írt, hogy megint egy gyengélkedő Logant kaptunk kicsit rókabőr szagú. Lehet, hogy ide ez kellett, nem tudom, nem olvastam az Old Man Logant, csak így az előző rész után rosszul jön ki.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen téren nálam is működik, nekem a Rozsival való kapcsolata nem ül.

 

A film érzelmes vonala az apa-lánya felállásra van kihegyezve. Elvégre nem az általunk is jól ismert mutánskarakterek eltűnése vagy mondjuk az öreg halála kapja a fókuszt, azt letudják pikk-pakk. A lényeg az Laura és Logan. Na már most az a gondom ezzel, hogy egy mesterséges biológiai kapcson kívül semmi közük egymáshoz, így nemigen működőképes a nagy egymásba "szeretés".

Logant anno elfogták és megszerezték a DNS-ét, amiből kitenyésztették Laurát. Ennyi. Ebben az egészben Rozsinak semmi tudatos szerepe nem volt, semmi felelősséggel nem tartozik a lányért, semmi érzelmi kötődés nincs, vadidegenek. Persze mondhatjuk, hogy milyen szép, hogy így is egymásra találnak, de ehhez elég lett volna egy kislány, semmit nem ad hozzá a dologhoz, hogy papíron a "lánya". Szóval nekem ez apa-lánya viszonynak hiteltelen volt. Akkor már legalább kotyvasztották volna össze Jean és Rozsi DNS-éből, vagy lett volna vkitől a tényleges gyereke, akit elraboltak tőle stb., vmi, ami tényleg sokat jelenthet neki.

 

 

Pont az volt az érdekes kettejük viszonyában, hogy bár kezdetben vadidegenek egymás számára, akik még csak nem is kedvelik a másikat, de a közös megpróbáltatások révén egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Amíg végül valódi apa-lánya viszonyt kapunk. A biológiai kapcsolat egy plusz adalék, ami motiváltabbá teszi Logant, hogy törődjön a lánnyal. Mert hiába próbál úgy hozzáállni, hogy egy idegen, akivel nem az ő dolga foglalkozni, az hogy ténylegesen az apja a lánynak (az ő vére), arra ösztönzi, hogy felelősséget vállaljon érte.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Pont az volt az érdekes kettejük viszonyában, hogy bár kezdetben vadidegenek egymás számára, akik még csak nem is kedvelik a másikat, de a közös megpróbáltatások révén egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Amíg végül valódi apa-lánya viszonyt kapunk. A biológiai kapcsolat egy plusz adalék, ami motiváltabbá teszi Logant, hogy törődjön a lánnyal. Mert hiába próbál úgy hozzáállni, hogy egy idegen, akivel nem az ő dolga foglalkozni, az hogy ténylegesen az apja a lánynak (az ő vére), arra ösztönzi, hogy felelősséget vállaljon érte.

 

 

Számomra túlságosan az arcomba tolták ezt az apa-lánya viszonyt ahhoz, hogy így működjön. Logan egy nemtörődöm és megkeseredett figura, aki egyáltalán nem akar segíteni, de hát a lánya. A közös kalandok után se azt hangsúlyozzák, hogy összecsiszolódott páros lettek, megkedvelték egymást, hanem hogy apa-lány duóként mennek. Logan gyakorlatilag így hal meg, hogy a legfontosabb dolog az életében ez a lányával való viszony.

Csak hát amikor minden második pillanatban azon rágódunk, hogy a kis Laura Logan lánya, akkor nem tudtam nem mindig arra gondolni, hogy ez pusztán egy biológiai, de ezen kívül semmilyen kapocs. Ez nem olyan, mint akármilyen okból elhagyni a gyereked, még csak olyan se, mint egy futó egyéjszakás kaland után utólag megtudni, hogy gyermek született belőle. Logannek annyi köze volt ehhez a lányhoz, mint mondjuk a klónjához.

 

Amúgy ártatlan és elesett lányon esett már meg a mi könyörtelen Farkaskománk szíve, az első X-Men filmben. Be is töltött egyfajta pótapa szerepet Vadócnál. A Loganben viszont már egy kiábrándult és reménytelen figurát kapunk, így valószínűleg nem érezték elég erősnek azt, hogy csak úgy istápolni kezdjen egy rászoruló kislányt. Ezt erősítve kitalálták, hogy a "lányáról" van szó, de nem kellett volna ennyire erre kihegyezni az egész sztorit.

Most arról nem is beszélve, hogy beleszeretni bele lehet egy nőbe pár nap alatt is, vkit elfogadni a saját gyerekemnek/apámnak már nehezen. Legalábbis szerintem. Az meg a másik, hogy Rozsi mögött egy iszonyatos és drámai életút van. Amiket neki át kellett élnie, arra számítottam volna, hogy legalább minimálisan reflektál rá a végső filmje. De az, hogy egy ilyen élet utolsó pillanatiban az jelentse a végső megnyugvást, hogy egy gonoszok által a génjeiből előállított lány karjaiban halhat meg, hát nem tudom...

 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudtam azt a hangulatot még elkapni. Amúgy nekem is tetszik az előző eresztés. Eddig csak egyszer láttam és tervezem hogy valamikor a második rész megnézése előtt újra megsasolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a moziba.

Egy nagyon érdekes megtörtént eseményt dolgoz fel. Egy polgári repülőgép pilóta belekerül a mókuskerékbe, és fenekestül felforgatja a 70-es évek végi és 80as évek drogpiacát.

Az alábbi filmekből/sorozatokból építkezik:

Rengeteg vicces szituáció: Wall Street farkasa

Drogbárók felemelkedése és bukása: Johnny Depp féle Betépve, Narcos sorozat

Átlagos családi felállás, sok-sok dugi pénz, és az ebből adódó humoros helyzetek (plusz dráma): Breaking Bad

 

Nos ezekből az elemekből egy tisztességes és pörgős film keletkezett. Tom Cruise lubickol a szerepben.

4/5

 

BarrySeal_HA_640x360.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az első kép az élőszereplős Disney Aladdin film forgatásáról.

 

Nagy reményeket fűzök hozzá, a klasszikus mesét a mai napig imádom.

 

21462973_10159146683900161_6922881300456495557_n.jpg?oh=503def82fcfc657b9420a6187569030d&oe=5A5D4660

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.