Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Red Tails-el kapcsolatban írok.

Hazánkban érzésem szerint egy elfeledett produkcióról van szó, ki tudja lesz-e egyáltalán bármi hivatalos vele kepcsolatban.

Mivel már elérhető normál, 720p, és 1080p-s változatban is felirattal, gondoltam ejtsünk róla pár szót.

 

A felirata ugyanis az ncore-on és a hosszupuskán is ugyanaz, egy általam sosem látott gyalázat.

 

Magyartalan, tele angol otthagyásokkal, helyesírási hibák borzalmas sokaságával.

Szinte élvezhetetlen az amúgy nagyon látványos és egyébként is korrekt filmecske.

 

Vettem a fáradtságot és elkészítettem egy javított verziót. A 02:05:00 hosszúságú verziókhoz jó.

A korábbinál biztos jobb.

Kérem aki nálam kompetensebb a témában nyugodtan ossza meg valahol,

de akár azt is írhatnám használjátok egészséggel.

Amúgy is Lucas rég áhított gyermeke a film és tetten érhetőek az sw-s párhuzamok is. (vörösök, szétlőtt ellenség tűzgömbjén átrepülés stb.)

red.tails.720.zip

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Red Tails-el kapcsolatban írok.

Hazánkban érzésem szerint egy elfeledett produkcióról van szó, ki tudja lesz-e egyáltalán bármi hivatalos vele kepcsolatban.

Mivel már elérhető normál, 720p, és 1080p-s változatban is felirattal, gondoltam ejtsünk róla pár szót.

 

A felirata ugyanis az ncore-on és a hosszupuskán is ugyanaz, egy általam sosem látott gyalázat.

 

Magyartalan, tele angol otthagyásokkal, helyesírási hibák borzalmas sokaságával.

Szinte élvezhetetlen az amúgy nagyon látványos és egyébként is korrekt filmecske.

 

Vettem a fáradtságot és elkészítettem egy javított verziót. A 02:05:00 hosszúságú verziókhoz jó.

A korábbinál biztos jobb.

Kérem aki nálam kompetensebb a témában nyugodtan ossza meg valahol,

de akár azt is írhatnám használjátok egészséggel.

Amúgy is Lucas rég áhított gyermeke a film és tetten érhetőek az sw-s párhuzamok is. (vörösök, szétlőtt ellenség tűzgömbjén átrepülés stb.)

 

Köszi szépen. Pont azért hanyagoltam eddig mert nem volt megfelelő felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki hogy van vele, de én már alig bírok magammal Prometheus kapcsán :)

Szerintem se lesz rossz film, de én az Alien filmekért nem voltam úgy oda soha.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a mai napig kifejezetten kedvelem őket, bár a TOP 5-ben sohasem voltak benne... a TOP10-ben talán (újra kellene gondolnom a toplistáimat :P) ... Korábban egyáltalán nem volt túl előkelő helyen az első ALIEN film nálam, de mostanában úgy érzem, hogy mégis az első részt kedvelem a legjobban... aztán az Aliens, majd Alien3 ... az Alien Resurrection már kicsit lemaradva... szóval ahogy jöttek a részek úgy tetszett egyre kevésbé, de még így is meglehetősen sokszor láttam mindegyiket. Ami nekem leginkább adja az ALIEN érzést, az az első három rész. Ennek ellenére én azon ízlésficamosok közé tartozom, akiknek tetszett az AVP első része is. A második már kevésbé, de túl sok fikát arra sem tudnék szórni... :P inkább nem nagyon veszem számításba. Abban a filmben (AVPR) legjobban az utolsó jelenet tetszett, a Yutani társaság feltűnése.

 

De Prometheus-ügyileg már legszívesebben hibernálnám magam, mert nekem ez a film MOST kell, de már csak kibírok néhány napot...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hófehér és a vadász

 

Egy kiherélt tündérmese, ahol Mória nyolc? törpéje csatlakozik a miatyánkot mormoló Hófehérkéhez, meg az iszákos Vadászhoz, hogy sétáljanak egy nagyot Középföldén. Így tekinthetünk rá road-movieként is, ahol Hófehér mindenféle csodás és kevésbé csodás helyszínen keresztül eljut A-ból B-be, hogy megütközzön a gonosz boszorkánnyal... Helyenként kimondottan kínos és unalmas, hemzseg a logikai bakiktól, a világ legbénább harcra tüzelő beszéde után meg jön a világ legbénább várostroma. A látványra nem lehet panasz, Theron nem meglepő módon lejátssza a vászonról Stewardot, ő a film motorja. Ráadásul zseniális a CGI, amit az arcára használtak.

 

Kár volt ennyi mindent belezsúfolni a moziba. Jóindulattal 50%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"You are terminated." :lol:

Köszi! Azért megnyugodtam, hogy Chuck Norris is irtani fogja azért az ellent. :D

 

A Red Tails-el kapcsolatban írok.

Köszi Csoli! Ez mindenképpen hiánypótló munka. Tetszett a film?

 

Nem tudom ki hogy van vele, de én már alig bírok magammal Prometheus kapcsán :)

Én is nagyon várom, bár sajnos nem moziban nézős lesz. Arra meghagyom a Batmant. :)

 

Hófehér és a vadász

Hú, ez most melyik hófehérkés film? Már annyi van, hogy alig tudom követni. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Csoli! Ez mindenképpen hiánypótló munka. Tetszett a film?

 

Szívesen. Bár úgylátom nem túl kelendő az áru..

A film nekem tetszik, nagyon látványos és iszonyat jó hangeffektek vannak benne.

A szerelmi szál sem csöpögős, sőt kifejezetten jól sikerült.

És nekem mindig ad egy pluszt a filmnek, ha tudom igaz történeten alapul.

Kicsit elfogult voltam, hisz hosszú évek óta vártuk már, tudtunk róla,

és persze jó látni megint egy film előtt a 20th century fox & Lucasfilm ltd logókat is együtt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez most melyik hófehérkés film? Már annyi van, hogy alig tudom követni. :D

A horror-akció-fantasy verzió. Mondanám, hogy ez volt az ep1 3D előtt, de mindkettő új Hókefélke film előzetese volt, ha jól rémlik. Szóval ez a kevésbé mesés változat. :)

Lehangoló R2 véleménye, erre kíváncsi voltam. Bár Kristen Stewart aggodalomra adott okot, de ezek szerint ő a kisebb baj a filmmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki hogy van vele, de én már alig bírok magammal Prometheus kapcsán :)

Ugyanígy. Az év legjobban várt filmje nálam. Ki vagyok akadva, hogy a pécsi cinema city még nem nyitotta meg az adatlapját a jegyelővételre.

Csütörtökön, vagy pénteken ott a helyem!

Egyébként megjelent az első vélemény spoilermentesen egy külföldre szakadt szerencsés hazánk fiától Kemény Husi-tól.

Itt található: http://forum.avpuniverzum.hu/viewtopic.php?f=3&t=177&start=465

De vigyázat! Befolyásolhatja a hozzáállást!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is van egy sopilermentes vélemény egy külföldi magyar tollából: (PROMETHEUS)

 

Azért spoilerbe teszem

Most ertem haza a filmrol.

Majd delutan folyaman szeretnek egy hosszabb cikket irni ezert most csak roviden: teljesen letaglozott.

Termeszetesen nehez megmondani hogy mekkora hatast gyakorolt ram a sok eloztesen negativ kritika, igyekeztem nagy elvarasokkal beulni a filmre.

Amit oly sokan ajnaroztak az igaz, hihhetetlen a latvany, foleg Imax-ben, ilyen szempontbol elmennek addig is, hogy nagyon sok sok eve, es talan a Matrix

ota eloszor ereztem azt hogy valami uj mozi szekbe dorgolo hatast kap a retinam es a lelkem. Mint mozi elmeny, egyszeruen csak szuperlativuszokban tudok rola nyilatkozni.

Ridley Scott minden szakmai tudasat belevette, es egy igazi sci-fit rakott le az asztalra, ami mufajban jartas rajongokent, en kimernem jelenteni hogy a klasszikus cimere palyazhat.

 

Mint Alien film, valoban nem lett egy kielegito horror, de ennel elegansabb es nagyobb szabasu is a film. Ket negativ dolgot tudnek igy felhozni amit zavaronak talaltam.

Az egyik a horror vissza fogottsaga, a film tulzott megvagott jelenetei, szinte nem is Ridley Scottrol beszelnenk ha nem kene varni egy directors cutra. A masik a befejezes, amivel nem tudok szimpatizalni. Tulsagosan nyitva hagyja, folytatasra epitve. Ez ket szempontbol sem egy bolcs dontes, egyreszrol sok film nem eri meg a folytatast, amikre azt hittek megfogjak. (eklatans pelda Scott Robin Hood-ja) Ezert tul bator dontes volt, masod reszrol: elegansabb egy filmet szepen befejezni, es a kovetkezo resz rendezojenek tehetsegere bizni hogy honnan tudja felvenni a fonalat, mint ahogy azt tette Cameron is az Aliens eseteben. Ezen okbol nem eleg kerek film a Prometheus, a kielegito zaras hianyanak okan.

 

Szoval pozitiv kritika lesz, mert minden apro hibaja ellenere amire meg nem tertem ki, a legjobb sci-fi amit a klasszikusok ota lattam. Scott bevaltotta a hozza fuzott remenyeket, de lehet hogy elegedettebbek lesznek a scifi mufaj fanjai mint az Alien sorozatra nagyon erzekeny rajongok.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem épp egy tréler jellegű TéDéKáeR-cuccra számítottam MTV-ék mozis díjátadójára de azért ez se rossz.

http://videa.hu/vX4RDwoTew9b5SEi

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár múltkor megfogadtam, hogy DVD kritikákat nem másolok be ide, de úgy gondolom, ez a film megérdemli, hogy külön felhívjam rá a figyelmet - szerintem kevesebben ismerik, mint kellene:

 

 

Életrevalók

 

 

++++++++++++++

 

A legtömörebb érékelést a fenti karakterhalmaz fejezi ki legjobban: kevés, nagyon kevés olyan filmet láttam eddig, ami ennyi pozitív életérzést hordozott magában. Legalábbis kutakodnom kell emlékeimben – ellentétben a depi filmekkel…

 

Csodálatos alkotás az Életrevalók. A magyar cím talán még jobban kifejező, mint az eredeti, mindazt hűen tükrözi, amiről az egész film szól. Arról, hogy legyen bármilyen szar a helyzeted, mindig van olyan cél az életben, mindig lehet olyan társat találni, aki elűzi a fekete felhőket a fejed fölül. Esetünkben ez egy furcsa barátság a dúsgazdag, béna francia Philippe és az eszméletlenül laza szenegáli Driss között. Ami ugyan nehezen indul, először inkább egyfajta munkakapcsolat, hogy aztán a végére egy igazi mély barátsággá alakuljon (a baráti önfeláldozásnak meg fogadjuk el a hely átadását)…

 

Jó, hogy úgy indul a film, ahogy. Érezhették, tudhatták az alkotók, hogy ellenkező esetben eddig a pontig eljutni bizony unalmas és érdektelen lehet. Azonban az autós jelenet után – meglepő hasonlóság a Következő három nap című R.Crowe filmmel – érdeklődve nézi az ember, hogy mi is történt eddig. A felvételi elbeszélgetések, Driss színrelépése kiválóan megágyaz az egész történetnek, lazasága, dumája, egész fellépése után szinte várja már az ember a közös munkájukat. Azt a munkát, ami az utóbbi idők legjobb dialógusait (poénjait) felvonultatva bepillantást enged egy magatehetetlen ember szenvedéseibe, egy béna ember ellátásának mindennapjaiba. A kilátástalanság mindennapjaiba, ahol a pénz csupán az ellátás színvonalának emelésére szolgál – de a reményveszettség örökösnek tűnik. Ebbe a képbe robban bele a fekete ápoló, aki igazából nem is akarja ezt csinálni, nagy ívben szarik az ápolt fejére, tiszteletet hírből sem ismeri – viszont az életérzés, amit képes magából sugallni, megváltoztatja a beteg, s ezáltal a film hangulatát is. Nem nagyon tudom ezt spoilermentesebben megfogalmazni, ezt egyszerűen látni kell. S ha látod, érzed is…

 

Mert valami csoda folytán ez a mozi úgy dráma, hogy közben harsányan tudsz röhögni rajt. S közben úgy vígjáték, hogy gyakran elkomorodsz, mikor a képernyőt nézed. S nem csak Philippe helyzetén, hanem Driss családja, és azok környezetének helyzetén – egyben egyfajta kritikus kitekintés is érintőlegesen 2011 francia viszonyaira. Ezáltal ez egy beskatulyázhatatlan mozi lett, s tulajdonképp tökmindegy is, hogy drámaként vagy vígjátékként tekintünk rá. A lényeg a korábban említett POZITÍV töltet. Amitől egyszerűen képes vagy jól érezni magad a film után. Az okos és baromi jó poénok, a szükségszerűen – egyfajta Cyrano módján – önmagán is nevetni tudó visszafogott fehér ember és a szavannákról befogott, ösztönlény fekete ember közös kalandjai olyan mély nyomot hagynak benned, amit egy időre nem feledsz el.

 

Mindamellett, hogy nem kétszereplős a mozi – hisz igazán jó és fontos mellékszereplők bóklásznak a kastélyban -, Francois Cluzet, a fehér illetve Omar Sy, a fekete színész alakítását az egekig lehet magasztalni. Minden tekintetben: hisz a tolószékes fickó eljátszása talán még nehezebb lehetett, mint a vagány négeré… Abszolút díjat érdemel mindkét figura. S végre egy film, ami nem a látványról és az akcióról szól, nem a CGI effekteket kell befogadni, hanem a történetével, dialógusaival és kisugárzásával hódít… Valahol nem is csodálom, hogy ez nem Hollywoodból érkezett. Kétségkívül lehet párhuzamba állítani a Bakancslistával, ami azonban annak nem sikerült, azt ez a film képes volt nyújtani. Érzelmet – s a végén még az étteremben sikeresen a könnyeimet is előcsalták.

 

 

Azt speciel nem értem, miét írják róla több helyen, hogy ideális fim Szentestére. Mert, hogy hó is van benn. Köze nincs a Karácsonyhoz – a pozitív hangulat nem szabad, hogy ünnepfüggő legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, az első videóban, 0:30-nál nem vettél észre egy ismerős arcot? :D

Őszinte leszek...nem. :D De így hogy szóltál, azonnal felismertem. :D

 

165 perc? Na akkor abban lesz kakaó. Nehéz másfél percekbe ennyi mindent lelőni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég hosszú lesz ez a Batman mozi. 165 perc.

 

 

Elötte 2-3 órával nem szabad semmilyen folyadékot inni. :D Továbbra is azt várom a vége felé hogy Batman fogja meg Bane fejét és a jobb öklével addig üsse a bőrpofás idiótát amíg van benne élet. Nehogy már egy ilyen szociopata beszóljon.

 

Expendables 2 továbbra is moziban nézős.

 

Amit viszont nagyon várok az a mostani péntek. 90 % hogy megnézzük a Prometheust ezen a napon, utána pár sör társaságában ki is beszéljük.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.