Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Man of Steel - Hát mit is mondhatnék. Talán azt hogy a héten még egyszer elmegyek megnézni. Szerintem a tökéletes blockbuster movie. Olyan látvánnyal és hangokkal hogy lehidaltam. Persze a történettől tényleg nem Nolani szintet kell levárni, azaz TDKsat, de sokkal sokkal komolyabb mint bármi ami eddig Superman volt. Az egyetlen egy bajom talán a sztorival hogy lehetett volna egy kicsivel több Clark gyerekkorából, szebben, drámaibban felépíteni de ezen kívül nem tudok rá rosszat mondani. Ebből az alapsztorihoz kihozták szinte a legtöbbet. Ahogy bemutatták kriptont az valami csodaszép volt. Zack nem semmi látványt adott az egésznek. Rettentő részletesen odafigyelt mindenre. Nekem igazából helyén voltak a szereplők is. Henry a legjobb választás volt, Loisnak épp az a szerep jutott mint az összes sztoriban, és Perry is remek lett ahogy a szülő pár is. Zene nagyon eltalált, és kb a film felétől csak zúzás van. Olyan kameramozgások voltak mintha néha tényleg mi magunk lettünk volna ott és csaptunk volna szét pár fejet. Azok a repülések. Wow. És igen azért néha leállhatott volna a kamera egy pillre, de még így is ki lehetett mindent venni azt hiszem. Talán ami még nem tetszett az

Zod halála volt. Valahogy túl egyszerű lett. Tudom hogy mit akartak, egy hatalmas drámai pillanatot Szupi számára, de az így meg nekem annyira nem jött át.

 

Hát a végén meg jót röhögtem. :D :D

9/10 nekem. Kíváncsi vagyok 2. megnézésre mi lesz. :)

 

:clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

World War Z

Végre egy film, ami olyan, mintha Brad Pittre személyre lenne szabva. Hihetetlenül látványos, izgalmas, és nagyot újított a zombi-apokalipszis filmek terén. A végjáték és a megoldás a problémára teljesen eredeti, ilyet még sehol nem láttam, ambícióban nincs hiány. A szereplők mind remekül átadják a karakterüket, pedig igen sokan vannak. A zene szintén kiválóan hozzátett a hangulathoz, és itt még a 3D is kifejezetten jól jött. Kíváncsi vagyok a folytatásra, a Paramount szerint trilógia lesz. Vetekszik a Kaptár első két részével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Django elszabadul

 

Tetszetős film volt, Tarantino-tól jól megszokott stílusban. A fickó filmjei közül talán az egyik legjobban sikerült darab. A műfaj kedvelőinek mindenképp érdemes megnézni, nem fog csalódni. ;)

 

 

Cowboyok és űrlények

 

Az elsőre kissé nevetségesnek tűnő koncepció ellenére (most komolyan: cowboyok és űrlények?), a megvalósítás meglepően jól sikerült. A látvány oké, Craig és Ford is hozták a tőlük elvártat. Ha nem is nézném feltétlen újra, kellemes meglepetés, egy szórakoztató délutáni mozinak bőven megteszi.

 

 

Erőnek erejével

 

Talán az "átlagosan jó" kifejezés a legtalálóbb erre a filmre. Nekem nem volt vele bajom, sőt... :) Szokványos, agykikapcsoló, élvezhető akciófilm Schwarzival. Szerintem a Fejlövésnél jobban sikerült. Aki bírja Schwarzi filmjeit, vagy úgy általában a jó akciófilmeket, annak tudom ajánlani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vetekszik a Kaptár első két részével.

Hát, ha csak azzal a két filmmel vetekszik, akkor lehet lehúzni a klotyón, mivel az a kettő az egyszer nézhető limonádéakció (horrornak még akkor sem merje nevezni senki, ha viccnek szánja), és a híg fos kategóriája (pont a második rész a legtrébb az egész szutyokban, ami azért teljesítmény, hiszen az összes többi folytatás is egy kalap trágyára váltható be csupán).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha csak azzal a két filmmel vetekszik, akkor lehet lehúzni a klotyón, mivel az a kettő az egyszer nézhető limonádéakció (horrornak még akkor sem merje nevezni senki, ha viccnek szánja), és a híg fos kategóriája (pont a második rész a legtrébb az egész szutyokban, ami azért teljesítmény, hiszen az összes többi folytatás is egy kalap trágyára váltható be csupán).

Az első részt én kifejezetten imádtam. :D Összehasonlításom alapja nem is a minőségen fekszik, mert az vicces lenne. Én utoljára annál a filmnél éreztem ugyanazt, mint itt, na meg a 28 nappal/héttel későbbnél, ha jobban belegondolok. Nagy hibám, és igenis manapság hibának lehet nevezni, hogy túl jószívűen, már-már örömmel állok hozzá a Resident Evil filmekhez. De azért a befejező részben reménykedek. :)

Nomeg így, hogy a World War Z trilógia lesz, ilyen indulással nagyon jó folytatást sejtet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért a befejező részben reménykedek. :)

A miben? :lol: Azt a sorozatot az Anderson családi vállalkozás sosem fejezi be. Ebbpől él férj és feleség egyaránt, plusz remek megélhetést biztosítanak a benne szereplő Zs kategóriás színészhadnak is. :evil:

De annyi sokkal jobb zombis film van. REC, Holtak hajnala, Haláli hullák hajnala, Zombieland, az említett 28 nappal később (még ha nem is tetszett), stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kéne nézni már az Acélembert is.

 

Remélem a folytatásokban láthatjuk Brainiecet, Metallot, Darkseid-ot és Doomesday-t.

Hát ha így lesz, akkor nem tudom mekkora pusztítást fognak véghez vinni. Zoddal is adtak a környezetnek, de egy DDel vagy DSal...pffff. :D

Metallo gáz sztem, de egy Bainiac...na az már lenne valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha így lesz, akkor nem tudom mekkora pusztítást fognak véghez vinni. Zoddal is adtak a környezetnek, de egy DDel vagy DSal...pffff. :D

Metallo gáz sztem, de egy Bainiac...na az már lenne valami.

Metallo az egyik kedvenc Superman ellenfelem. Szívesen látnám.

Lehet, hogy Darkseid-ot inkább a Liga filmre kéne tartogatni? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

World War Z

Végre egy film, ami olyan, mintha Brad Pittre személyre lenne szabva. Hihetetlenül látványos, izgalmas, és nagyot újított a zombi-apokalipszis filmek terén. A végjáték és a megoldás a problémára teljesen eredeti, ilyet még sehol nem láttam, ambícióban nincs hiány.

Azt olvastam, hogy a film utolsó harmadát teljes egészében újra forgatták, mivel annyira értékelhetetlen lett az eredeti verzió. Sajnos ezért a Budapesten forgatott részek be sem kerültek, mert pont azt forgatták le nálunk. Nem kicsit dobta meg a költségvetést, de a leforgatott anyagból nem tudtak egy filmszinten hiteles végeredményt összevágni. Nem is beszélve arról, hány évig t*költek vele, mire tető alá hozták a produkciót.

Szerintem itthon én is teszek majd vele egy próbát. Egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam, hogy a film utolsó harmadát teljes egészében újra forgatták, mivel annyira értékelhetetlen lett az eredeti verzió. Sajnos ezért a Budapesten forgatott részek be sem kerültek, mert pont azt forgatták le nálunk. Nem kicsit dobta meg a költségvetést, de a leforgatott anyagból nem tudtak egy filmszinten hiteles végeredményt összevágni. Nem is beszélve arról, hány évig t*költek vele, mire tető alá hozták a produkciót.

Szerintem itthon én is teszek majd vele egy próbát. Egyszer.

Igen, a Moszkvás jeleneteket dobták kukába, valahol olvastam annak a verziónak a történetét, nem tudom, hogy hogy lett volna a jobb, de mindegy, én egyszerűen már a lezárás eredetisége miatt is bízom a folytatásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Die Hard 5 - Avagy egy nagy ugrással bárhonnan meg lehet menekülni.

Eszméletlenül tetszett. Sokkal jobb lett mint vártam. Fetrengős poénok, remek akciók és annál is jobb színézek jellemzik a filmet. És ebből persze egy szó sem igaz. Ekkora kakit rég láttam, de sajna már a trailerből tudtam hogy ez lesz. Talán egy jó poén volt benne és az akciónak egy szikrája de azt is elcseszték. Ezt már csak a címmel lehetett eladni, csodálkozom is hogy ekkora bevétele lett. De senkinek nem ajánlom. Ha egy valamit kell mondani ami tetszett, azok a magyar cameok voltak. :D :D helyek, színészek. Remek oroszország vagyunk még mindig...

ISZONYÚ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a trailer remek volt a moziban!

Láttam én is, valóban nagyon jó volt moziban látni a trailert, szóval meglátjuk. Inkább az a kérdéses, hogy eljutok-e más ügyben is Pestre, hogy meg tudjam nézni moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Movie 43: Azt hittem végre nézek egy jó kis vígjátékot. Ennyi sztárt egy filmbe bevenni, gondoltam az jelent valamit...

ekkora sz-rt már rég nem láttam. Ha a Die Hard rossz, akkor ez maga a pöcegödör. Végig kaki pisi és altáji poénok, jó nem mondom azért néha felröhögtem de inkább már csak kínomban, hogy hogy lehet ekkora sz-rt készíteni, hogy ezt valaki megvette és megcsinálta...persze pont erről szól a film, de valahogy nem értettem az iróniát...

Nem tudom értékelni a filmet...komolyan nem értem, hogy voltak képesek sokan elvállalni ilyen szerepeket. Na jó még ha vicces lenne...de nem az.

Csak egy kis ízelítő a film elejéből. és a poszter hogy kik is vannak benne többek között.

 

movie-43-poster-artwork-elizabeth-banks-kristen-bell-halle-berry-small.jpg

tumblr_mi6apu3MSU1rhfo6ro1_500.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hopp, James Cameron a minap egy konferencián elárulta, hogy 2017-ben még az Avatar folytatások utómunkálatain fog szöszmötölni, aztán egy másik filmtervét a Battle Angel-t fogja elővenni..

 

Nos, ennyit a 2015-s bemutatóról :( Basszus, Cameron nem sietteti el, majd 10 éves késéssel fog érkezni a folytatás így :cry: :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén barátokkal horror estét tartottunk. Három újkori filmet néztünk és meglepő mód a maga módján mindegyik kiváló volt.

 

Gonosz halott (Evil Dead - 2013)

g62c.jpg

Ez volt a legkisebb meglepetés: a remek előzetesek és a sajtóvisszhang alapján azért lehetett tudni, hogy a maga kategóriájában elég jó darab lett. Amit pedig a marketing ígért azt mind be is teljesíti: komoly hangulat, viszonylag normális és érdekes karakterek - szerencsére a szokásos horror-kellék, az idegesítő fiatal party-arcok hiánylistára kerültek - és persze rengeteg "gore". A hangulat azért nem annyira erős, mint a '81-es eredetinél, viszont itt senkinek nem lóg ki a zombi-maszkja alól az igazi bőre és minden effekt rendben van. Ha valaki általában a remake-eket alázza, akkor ez azon címek egyike, amit az orra alá lehet dörgölni pozitív példaként.

 

Maniac (2012)

eozj.jpg

Messze az este legnagyobb meglepetése és egyben a legjobb filmje is. Amit tudtam róla a kezdés előtt: egy 1980-as slasher film újrája és -itt jön az elsőre ijesztőnek tűnő infó- a címszereplő sorozat-gyilkost Elijah Wood játssza. Wood-nak ugyan akadnak jó filmjei, sőt jó sorozata is, eddig nem győzött meg arról, hogy sokrétű színész lenne, aki akár egy hihető gonoszt is el tud játszani. Hiába játszott már elmebeteg gyilkost a Sin City-ben: az a film annyira szénné volt effektezve, hogy ekkora technikai supporttal talán még én is elboldogultam volna.

A kétségeim azonban úgy 5 perc után el is oszlottak. Eleve van egy remek ötlet a filmben: mindent végig a gyilkos szemével látunk. Vagyis Wood csak akkor tűnik fel, ha a mészáros épp valami tükröződő felületre néz (és ha erre kerül sor, a srác bizony baromi jó!). Szerencsére nem csak egy jó filmes ötletük volt, de tudtak is élni vele. Az "FPS nézettel" annyira jól játszanak, hogy komolyan felmerült bennem nézés közben: hasonló megközelitésből szivesen néznék más műfajú filmeket is. A hangulat is csontig hatoló, de pont emiatt nem tudnám mindenkinek nyugodt szívvel ajánlani. Mivel végig a gyilkos fejében ülünk, a film igen csak nyomasztó. A brutalitása ugyan nem annyira extrém, mint mondjuk a Gonosz halottnak, viszont pont azért mert sokkal reálisabban néz ki, mégis hatásosabb. Tapasztalt, hét próbás horror nézőknek viszont érdemes beütemezni!

 

V/H/S 2 (2013)

l86g.jpg

Mivel olyan ismerősök akiknek adok a szavára azt mondták, hogy az első rész nem volt akkora durranás, azt kihagytam. Viszont pont azért mert ugyanezek az emberek áradoztak a második részről ennek adtam, illetve adtunk egy esélyt. Ezt már csak azért is nyugodtan megtehettük, mert mindkét V/H/S különálló rövidfilmekből áll. Itt négy kisebb történetet kapunk, amikben hol a para-hangulatra mentek rá, hol inkább a horror-paródia jellegre, de mindegyiknél sikerült valami egyedi és érdekes sztorit rittyenteni a trancsírok köré. Kicsit fura ezt mondani egy olyan filmre, amiben például egy ipse cafatjaira robban, de jó szórakozás volt. Mivel a humor általába véve elég domináns a produkcióban, inkább az próbálkozzon vele, aki szereti a B-filmeket. Tulajdonképpen tipikus buli film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.