Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem finnyás, csak egyszerűen az az egy film kielégítette rajongói énjét, meg nem akart benne rekedni, plusz, amennyire tudom - mint írtam, nem nagyon csípem az ürgét, így a filmjeit sem keresem igazán -, ő inkább drámai szerepeket vállal, nem ilyen együgyű blockbustereket, azokban lel kihívásra. Részemről megértem, miért nem vitte tovább a karaktert. Más kérdés, hogy szerintem eleve el sem kellett volna vállalnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem finnyás, csak egyszerűen az az egy film kielégítette rajongói énjét, meg nem akart benne rekedni, plusz, amennyire tudom - mint írtam, nem nagyon csípem az ürgét, így a filmjeit sem keresem igazán -, ő inkább drámai szerepeket vállal, nem ilyen együgyű blockbustereket, azokban lel kihívásra. Részemről megértem, miért nem vitte tovább a karaktert. Más kérdés, hogy szerintem eleve el sem kellett volna vállalnia.

 

Ebben a filmben nem is Ő volt az egyetlen különc. Tim Roth sem szokott ilyenekben játszani.

Saját bevallása szerint ez és a 2000-es Majmok bolygója a kivétel..Viszont neki jól állt Emil Blonsky szerepe!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Vashazafi van az Iron Man 3-ban, Hadigép pedig az Iron Man 2-ben és az Avengers: Age of Ultronban. De a kettő majdnem egy és ugyanaz.

 

Az eredeti Hadigép a Mark 2-es Vasember páncél átalakított, pontosabban szólva újrafestett, új szoftvert kapott és felfegyverzett változata - ezt az átalakítást végezte a Hummer Industries az Iron Man 2-ben. Ezt a páncélt Rhodes végül nem tartotta meg, helyette Stark készített neki először egy Hadigép prototípust - ez benne van a Vaslégióban az Iron Man 3-ban -, majd egy Mark 2-es Hadigép páncélt. Ezt pár pillanatig láthatjuk az Iron Man 3-ban a TV-felvételeken, és ezt festették át Vashazafivá (és vált ezzel vicc tárgyává). Na meg új szoftvert kapott az AIM-től. A Hadigép Mark 2 és a Vashazafi a szoftvert leszámítva talptól skalpig ugyanaz a páncél. Viszont az Avengers: Age of Ultronban Rhodes már újra a Hadigép festésű páncélt viseli - elvileg ez már egy Mark 3-as változat, de hogy miért épült egy új neki, és miért változtatták vissza a Vashazafit Hadigéppé, arról még nem igazán találtam infót. Feltehetően a rossz propaganda, az elnök elrablása és a tény, hogy a Hadigépet az AIM alakította át Vashazafivá együttesen eredményezte ezt.

Én személy szerint nem bánom, iszonyú bénán festett az a Vashazafi. :)

 

Köszönöm szépen! Így már világos.

 

Én is jobban örültem volna, ha már eleve Ruffalo lett volna Hulk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy kiszivárgott Joker hangja a SSból. :) Hát...szerintem nagyon nagyon jó. Beteg mint állat. :D Szóval remélem igazi.

Bár...a háttérben a MadMax zenéje megy szal... nem tom. :D

http://www.youtube.com/watch?v=KfjSOOqiiZM

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nagy rajongója a Hulk képregényeknek, ezért akarta mindenáron eljátszani Banner szerepét.

Köszi az infót. Nem igazán jellemző, hogy kövessem, melyik színész mit szeret, hány éves, és ki kivel mit, ezért nem tudtam még ezt sem róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David Fincher szerint ezek a világ legjobb filmjei:

http://thefilmstage.com/news/from-8-12-to-zelig-read-david-finchers-handwritten-list-of-his-26-favorite-films/

 

Butch Cassidy and the Sundance Kid

Chinatown

Dr. Strangelove

The Godfather Part II

Taxi Driver

Being There

All the Jazz

Alien

Rear Window

Zelig

Cabaret

Paper Moon

Jaws

Lawrence of Arabia

All the President’s Men

8 1/2

Citizen Kane

Days of Heaven

Animal House

Road Warrior

The Year of Living Dangerously

American Graffiti

Terminator

Monty Python and the Holy Grail

The Exorcist

The Graduate

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem több kedvencem is rajta van (Butch Cassidy and the Sundance Kid, The Godfather Part II - mondjuk az első az all time gengszter filmem -, Alien, Jaws, Road Warrior, Monty Python and the Holy Grail), de nálam sem így nézne ki egy ilyen lista.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok jó film van a listán, bár az enyémen a 80%-a nem szerepelne.

Mindenkinek, más az ízlése! Pl. én egyik Keresztapát, sőt egyik gengszterfilmet sem tudnám A Sebhelyesarcú elé helyezni :)

Nekem is a Sebhelyesarcú a kedvenc gengszterfilmem, pedig a Keresztapa filmeket is nagyon szeretem, meg úgy általában ezt a műfajt.

Nekem se ezek a kedvenceim, de ettől függetlenül szerintem remek lista. Kellemes meglepetés ott látni Lucas korai rendezését az American Graffitit. Nagyon alulértékelt film, pedig az egyik legjobb korrajz a '60-as évekről.

Igen az American Graffiti egy remek film, nagyon megfogott a hangulata, bármikor szívesen megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David Fincher szerint ezek a világ legjobb filmjei:

Kiváló válogatás, bár nekem teljesen ezek a filmek lennének a listámon, néhányuk igen.

 

Nem mondta se a Hetediket, se a Harcosok klubját. :P

Vajon miért? :evil:

Ha az övén nincs is rajta, az enyémen az utóbbi film biztosan szerepelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Indominus Rex miért üvölt T-rex hangon? Egy csepp T-rex DNS sincs benne. Megjegyzem, tetszetős, hogy Rexy-t még nem is láttuk (újra) teljes valójában, csak az egyik képen egy villanásra a feje egy részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbi traIerekben megvolt az egyedi hangja, a T. rex hangot az I. rex csak az utolsó néhány spotban kapta meg. Lehet valamilyen jellegzetes, Jurassic Park hangot akartak, amire az ember akkor is felkapja a fejét, ha nem nézi a tévét (vagy az Avatart :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktam ilyet csinálni, de gondoltam megosztom, hogy az utóbbi mintegy 1 hónapban miket néztem:

 

Fehér isten (2014)

t9D56WJ.jpg

Kicsit unom már, hogy a magyar művészfilmesek állandóan introvertált, tőmondatokban beszélő főszereplőket futtatnak, akik a körülöttük zajló eseményekre többnyire néma vállvonogatással reagálnak. Ez nem művészi csak bárgyú és almosító. Nagy kár, pedig a sztoriban lett volna lehetőség: kóborkutyák, akik összeverődve rettegésben tartják Budapestet? Egy tehetség kezében ez baromi jó lehetett volna. Még igy sem menthetetlen: a kutyás jelenetek nagyon megkapóak. Le a kalappal az idomárok meg az operatőr előtt. A végén azt kivántam bár ne lettek volna emberi szereplők és végig a kutyákról szólt volna az egész.

 

Maggie (2015)

bV8tdcP.jpg

Zombidráma mindenki kedvenc osztrák tölgyével Arnie-val a főszerepben. Odakint ódákat zengtek róla, de ahogy látom csak azért mert az emberek ennyire megrökönyödtek attól, hogy Schwarzi tud színészkedni. Pár percre én is az államat kellett keressem, de utána sajnos feltűnt mennyire lapos, unalmas és közhelyes ez az egész. Sajnos az ég adta világon semmit nem tud hozzátenni a zombifilm zsánerhez.

 

Az utolsó völgy (The Last Valley - 1971)

HIjUVh7.jpg

A Harmincéves háború az európai történelem egyik legkegyetlenebb időszaka volt: a kontinenst átölelő konfliktusba -ami részben a katolikusok és a protestánsok szembenállása miatt ütött ki- egyes becslések szerint mintegy 10 millióan haltak bele. Sok filmet azonban nem kapott a téma: ha egészen pontosak akarunk lenni ez az egyetlen, ami szóra érdemes. Ez viszont olyan baromi jó, hogy nálam azonnal ki is vívta a klasszikus jelzőt.

Pedig nem igen vannak epikus csaták: a sztori egy zsoldos banda útját követi, akik a film elején épp teszik a tennivalót: lemészárolnak egy komplett falut. Ahogy tovább állnak, azonban rábukkannak egy völgyre, ahol még senki nem gyújtotta fel a termést, az emberek pedig csak hallomásból tudnak a háborúról. Úgy döntenek, hogy a telet itt a békés Völgyben fogják átvészelni...

Már önmagában a két főszerepet betöltő színészóriás (Michael Caine és Omar Sharif) is simán eltudná vinni a filmet a vállán, ám erre nincs szükség: a forgatókönyv ugyanis eszement erős. Remekül mutatja be egy mikroközösségen keresztül, hogy miként rontja meg a háború az emberi lelkeket. Egyben feltár egy roppant érdekes korszakot, amitől valami okból minden más filmes távol tartja magát.

 

Gül Baba (1940)

Ja4HwnC.jpg

A török megszállás idején pár magyar abban reménykedik, hogy Budán meg tudják találni Mátyás király kincsét és a temérdek pénzzel visszafoglalják a várost. Ez az alapsztorija ennek a bájos filmnek, ami eztán főleg a romantikus vonalra fókuszál: a főhős ugyanis beleszeret az egyik háremhölgybe. Ami igazán kiemelkedő azok a díszletek és a kosztümök. De a rendező Nádasdy Kálmán későbbi filmjei (Ludas Matyi, Föltámadott a tenger) ennél azért emlékezetesebbek.

 

The Stuff(1985)

SOvRHPj.jpg

Észak-Amerikában egy idegen anyag tör fel a földből, ami mellesleg, rettentő finom. El is kezdik árulni mindenfele, csakhogy a cucc átveszi az emberek agya felett az irányítást, egy idő után pedig belülről megeszi őket. Valami felhőtlen B-kategóriás mókára számítottam, de sajnos a jóféle humort itt elfelejtették, akár csak az épkézláb vágót. Van egy-két jelenet amit eladnak a retro effektek de egyébként meglehetősen béna. Aki gyilkos szmötyiről akar mozit nézni annak ajánlom az ennél sokkalta jobb Masszát.

 

Mániákus zsaru trilógia (1988; 1990; 1993)

mO3CYgB.jpg

Első rész: Na ilyen egy igazán jó '80-as évekbeli B-film. Minden slampossága ellenére van hangulata. Durva, de szemben sok kortársával sose válik gusztustalanná. A sztori természetesen egyszerű mint egy faék: egy zsaru éjszakánként random kinyír pár ártatlan embert. A főszerepben a Gonosz halottak sztárja, az azóta kult-státuszba került Bruce Campbell.

Második rész: Komoly visszaesésre számítottam, de szerencsére hiába. A folytatás is teljesen rendben van.

Harmadik rész: A gonosz zsarut egy voodoo pap kelti fel, majd azon ütyköd hogy egy zombi-feleséget is csináljon neki. Igen, ez a film már tényleg veretes baromság. Nem annyira rossz mint a leírásból tűnik, de kellően egyértelművé teszi, hogy ez a franchise kifulladt.

 

Szalmakutyák (Straw Dogs - 1971)

A9J4uMd.jpg

A '70-es évek elején az egyik legnagyobb amerikai filmes szenzáció Sam Peckinpah volt, aki filmjeivel rendre kivivta a cenzorok utálatát és a kritikusok elismerését. Nyers, kitörő szenvedéllyel összerakott filmjei óriási visszhangot vertek:a Szalmakutyák például akkorát, hogy a vágatlan verziót csak évtizedekkel a film elkészülte után mutatták be.

A sztori egyszerű: egy amerikai matematikus feleségével az angol vidékre költözik. Nyugalom és békesség helyett azonban sanda tekinteteket kapnak. Ahogy halad a film a feszültség egyre nő, míg végül az utolsó fél órában robban. A magam részéről a felvezetést élveztem a leginkább. Érezni hogy egyszer csak el fog szabadulni a pokol, de mégis a felszinen látszólag minden normális. Amikor a végén beindul az akció ott ez a nagyon erős atmoszféra kicsit mintha elszállna. De így mindennel együtt is remek film.

 

Tortúra (Misery - 1990)

e9PjYTe.jpg

Hiába igyekszem folyamatosan pótolni az elmaradtakat, még mindig rengeteg alapfilm vár nálam megtekintésre. Ilyen volt a Tortúra is, amit sok helyen nemes egyszerűséggel a legjobb Stephen King adaptációként tartanak számon. A sztori szerint egy híres befutott író épp haza igyekszik a hegyekből, amikor súlyos balesetet szenved. Szerencsére egy hölgy rátalál és elviszi a házába. Csak hogy mint kiderül: a nő beteges rajongója az írónak és nem hajlandó őt elereszteni.

Szeretem amikor egy film ilyen hajszálpontosan megfelel az elvárásaimnak: ahogy az kell egy feszültséggel teli remek thrillert kaptam két szenzációs főszereplővel. Picit meglepett, hogy Kathy Bates még Oscar-díjat is kapott az alakításáért. Nem azért mert nem érdemli meg, csak napjainkban az Akadémia mintha kizárólag nagy filmekben tudna gondolkodni. Ilyen kisköltségvetésű kamaradrámákért már nem szokás Oscarokat adogatni.

 

Veszett (Rabid - 1977)

p0krFCE.jpg

Az eleje pontosan hozza azt amit egy Cronenberg filmtől várok: egy nő miután autóbalesetet szenved kinő az oldalából egy új szerv, amivel ha valakihez hozzáér az megőrül. Csípem Cronenberg szürrealitását, amit főleg a Videodrome-ban és a Meztelen ebédben engedett szabadjára, itt viszont mintha túlzottan gyeplőn tartaná magát. A bizarr kezdésből végül egy sima horrorfilm kerekedik ki. Egyik gyilkosság követi a másikat, de hiába az erős rendezés ennél valami mélyebbre, érdekesebbre számítottam. Egynek elmegy.

 

SpongyaBob: Ki a vízből! (The SpongeBob Movie: Sponge out of Water - 2015)

2vAwmgx.jpg

Nagy fanja vagyok az első mozifilmnek (meg a sorozat néhány epizódjának). Pont azt a fajta idiotizmust hozza, amin jót tudok derülni. Épp ezért nagyon vártam a folytatást, ami hát.... picit csalódás. Több kreatív ötletre számítottam. Valami hiányzott ebből a filmből... talán a szinkron? Ha kijön magyarul is, tuti adok neki még egy esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktam ilyet csinálni, de gondoltam megosztom, hogy az utóbbi mintegy 1 hónapban miket néztem:

 

Fehér isten (2014)

A végén azt kivántam bár ne lettek volna emberi szereplők és végig a kutyákról szólt volna az egész.

 

Hehe! :clap: Ezt én is pont így láttam. A kutyás rész zseniáls, de amiben emberek vannak, az majdnem mind kínos. No meg elgondolkodtam rajta, egy falka kóbor kutya miatt hogy is tud kiürülni Budapest - de ez inkább hangulatkeltés volt...

 

Maggie (2015)

 

Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemem, hogy már "nézhető"... ;)

 

Tortúra (Misery - 1990)

 

Igen, egészen kiváló mozi, egy zseniális Kathy Batessel. Mi pótolnivalód van még?

 

 

A többit nem láttam.... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Jaja, abszolút alapmű :D

 

Igen, egészen kiváló mozi, egy zseniális Kathy Batessel. Mi pótolnivalód van még?

Csak, hogy a legdurvábbat mondjam: a héten fogom először megnézni a Vad bandát. De a mai napig nem láttam a Smaragd románcát, jó pár lemaradásom van a régebbi európai filmeknél (Az utolsó metró vagy az Alain Delon-féle Szamuráj a mai napig nem volt meg), de gyakran még kedvenc rendezőimnek is kimaradt pár filmje így például A két test egy lélek is várólistán van.

Ami megnehezíti a felzárkózást -a kiváló filmek óriási mennyisége mellett- azaz hogy nálam a filmnézés nagyon hangulatfüggő: van hogy csak újkori filmre máskor csak fantasy-ra vagy animációs filmre vagyok kíváncsi. Mikor hogy.

 

Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemem, hogy már "nézhető"... ;)

Szívesen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.